PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik almak isteyenler için test sonuçları

kartalli2001
07/01/2011, 12:20
KURU YOL TUTUŞUNDA
Birinci
- Bridgestone Turanza ER300
İkinci
- Michelin Energy Saver
Üçüncü
- Continental PremiumContact2

ISLAK YOL TUTUŞUNDA
Birinci
- Vredestein Sportrac 3
İkinci
- Pirelli P6
- Maloya Futura Sport V
Üçüncü
- Yokohama C.drive

SESSİZLİKTE
Birinci
- Dunlop SP Sport Fastresponse
- Michelin Energy Saver
- Uniroyal rallye 550
İkinci
- Firestone Firehawk TZ200 FS
Üçüncü
- Yokohama C.drive
- Nokian V

YAKIT TÜKETİMİNDE
Birinci
- Michelin Energy Saver
İkinci
- BFGoodrich Profiler 2
Üçüncü
- Barum Bravuris 2

AŞINMADA
Birinci
- Michelin Energy Saver
İkinci
- Ceat Tornado
Üçüncü
- Wanli S1095

GENEL DEĞERLENDİRME SONUCUNDA

ÖZELLİKLE TAVSİYE EDİLENLER
- Pirelli P6
- Vredestein Sportrac 3

Bu teste göre;

Michelin Energy Saver ıslak yol tutuşunda vasat altı performansının yanı sıra diğer konularda çok iyi performans göstermiş.
Islak yolda başarılı olmayan Michelin Energy Saver konfor, aşınma ve kuru yol tutuşunda çok iyi bir lastik olarak çıkmış.

Çok övülen Nokian V ise test edilen lastikler içinde vasat altında bir performans göstermiş. tek başarısı sessiz lastiklerin içinde bile üçüncü olması.

İlk beşdeki lastikler içinde;
konfor olarak;
(4.) Dunlop SP Sport Fastresponse, ve
(5.) Michelin Energy Saver en sessiz lastikler iken diğer ilk üçtekiler biraz sesli lastikler olmuş....

Kuru yol tutuşunda;
(2.) Bridgestone Turanza ER300 ve
(5.) Michelin Energy en iyi performansları göstermişler...

Islak yol tutuşunda;
(1.) Pirelli P6 ve
(3.) Vredestein Sportrac 3 en iyi performansı göstermişler....

Sonuçta; bu teste göre Islak Yolda vasat altı hatta kötüye yakın performans göstermese Michelin Energy Saver en iyi ve iddialı bir lastik olacakmış. Michelin ıslak yolda pek doğru bir tercih olmadığını da göstermiş. Genel değerlendirmede Pirelli P6 ve Bridgestone Turanza ER300 en iyi lastikler. Zaten incelediğim başka yerlerdeki testlerde de çok konforlu olmasalarda Pirelli P6 ve Bridgestone Turanza ER300 "genel anlamda" çok iyi lastikler olduğunu ardı ardına kanıtlıyorlar.

ZV 007
07/01/2011, 13:15
KURU YOL TUTUŞUNDA
Birinci
İkinci
- Michelin Energy Saver
Üçüncü

ISLAK YOL TUTUŞUNDA
Birinci
- Vredestein Sportrac 3
İkinci
- Pirelli P6
- Maloya Futura Sport V
Üçüncü
- Yokohama C.drive

SESSİZLİKTE
Birinci
- Michelin Energy Saver
- Uniroyal rallye 550
İkinci
- Firestone Firehawk TZ200 FS
Üçüncü
- Yokohama C.drive
- Nokian V

YAKIT TÜKETİMİNDE
Birinci
- Michelin Energy Saver
İkinci
- BFGoodrich Profiler 2
Üçüncü
- Barum Bravuris 2

AŞINMADA
Birinci
- Michelin Energy Saver
İkinci
- Ceat Tornado
Üçüncü
- Wanli S1095

GENEL DEĞERLENDİRME SONUCUNDA

ÖZELLİKLE TAVSİYE EDİLENLER
- Pirelli P6
- Vredestein Sportrac 3

Bu teste göre;

Michelin Energy Saver ıslak yol tutuşunda vasat altı performansının yanı sıra diğer konularda çok iyi performans göstermiş.
Islak yolda başarılı olmayan Michelin Energy Saver konfor, aşınma ve kuru yol tutuşunda çok iyi bir lastik olarak çıkmış.

Çok övülen Nokian V ise test edilen lastikler içinde vasat altında bir performans göstermiş. tek başarısı sessiz lastiklerin içinde bile üçüncü olması.

İlk beşdeki lastikler içinde;
konfor olarak;
(4.) Dunlop SP Sport Fastresponse, ve
(5.) Michelin Energy Saver en sessiz lastikler iken diğer ilk üçtekiler biraz sesli lastikler olmuş....

Kuru yol tutuşunda;
(2.) Bridgestone Turanza ER300 ve
(5.) Michelin Energy en iyi performansları göstermişler...

Islak yol tutuşunda;
(1.) Pirelli P6 ve
(3.) Vredestein Sportrac 3 en iyi performansı göstermişler....

Sonuçta; bu teste göre Islak Yolda vasat altı hatta kötüye yakın performans göstermese Michelin Energy Saver en iyi ve iddialı bir lastik olacakmış. Michelin ıslak yolda pek doğru bir tercih olmadığını da göstermiş. Genel değerlendirmede Pirelli P6 ve Bridgestone Turanza ER300 en iyi lastikler. Zaten incelediğim başka yerlerdeki testlerde de çok konforlu olmasalarda Pirelli P6 ve Bridgestone Turanza ER300 "genel anlamda" çok iyi lastikler olduğunu ardı ardına kanıtlıyorlar.Bi arar baya bi araştırmıştım ben bunu eski puntoma lastik alacaktım.Yakıt ve konfor olarak düşünürsek eğer çokta agrasif kullanmıyorsak mıchelın diyorum

akbiyik
07/01/2011, 13:17
AŞINMADA
Birinci
- Michelin Energy Saver
İkinci
- Ceat Tornado
Üçüncü
- Wanli S1095

pardon asınma derken kar lastiği olarak lanse ediliyor dimi

bilgiler için emeğine sağlık teşekkurler

matushella
07/01/2011, 13:21
Pirelli P6 çokta hoş bir lastik değil kullandım her türlü yolda. Çok sert bir lastik olduğu için çok konforsuz hissettirdi. Ne derlerse desinler Michelin energy süperdir.

santiago
08/01/2011, 07:55
benim yazlıklar michelin energy saver gayette iyi ıslak yolda da herhangi bir sorun çıkarmıyor bana kışlıklarım petlas onlarda mükemmel geçen alanyaya giderken konya alacabeli bileniniz varsa orda kar çok olur en yüksek rakımlı yeri olduğu için acaip kar yağıordu ve kar küreme araçları bile yetmiyordu o yolu petlaslarla 20-30 la giderek patinaj çekmeyi bırakın araba kaydırmadan gayette güzel gitti ve bir ben birde arkamdaki Q7 geçebildik yolu ama tartışmasız parası olan için dunlop

LeoN48
30/01/2011, 13:45
205 45 17 için objektif bir değerlendirme:

2010 EVO FWD Tyre Test - tyre reviews, the online tyre guide (https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2010-EVO-FWD-Tyre-Test.htm)

gankay
11/02/2011, 00:03
Genel değerlendirmede Pirelli P6 ve Bridgestone Turanza ER300 en iyi lastikler. Zaten incelediğim başka yerlerdeki testlerde de çok konforlu olmasalarda Pirelli P6 ve Bridgestone Turanza ER300 "genel anlamda" çok iyi lastikler olduğunu ardı ardına kanıtlıyorlar.

Pirelli P6 die ifade edilen cinturato P6 mı?önümüzdeki ay puntomun lastiklerini değiştireceğim Pirelli Cinturato serisinden almayı düşünüyorum.Önceki arabamda P4 cinturato kullanmış ve memnun kalmıştım...Şimdi puntoma daha değer verdiğim için ve özellik dualogic şanzıman olduğu için lastik seçiminde hassas davranıyorum...
Benim gibi dualogic şanzımanlı arkadaşlar hangisini tercih ediyor?

kartalli2001
11/02/2011, 12:30
P6 ve Cinturatu P6 farklı versiyonlar. bildiğim fark pirelli çevreci lastiklerine cinturatu önekini veriyor.
aracım dualagic ve fabrika çıkışı bridgestone vardı, kasım ayında muayeneye girmeden 4 adet yeni pirelli P4 Cinturatu aldım. daha 1.500km oldu ama ben memnunum. özellikle ıslak yol tutuşunda çok iyi bence.

OTOMOBIL LASTIK | YAZ LASTIK | PIRELLI TYRE (https://www.pirelli.com.tr/web/tyres-catalog/car-summer/default.page)

ibrahim06
20/03/2011, 00:16
Hiçbir kritere bir tane bile Bridgestone lastiğin girmeyişi ilginç!

Du Hast
20/03/2011, 00:50
nokian ı o kadar yermişler ama sessizlik konusunda adac ın geçen seneki testinde birinci çıkmıştı. bence bu testler yanlı...

energy saver olayına gelirsek

arka lastiklerim 4 yıllık energy saver. artık kenarlarından çatlamaya başladı ama halen işini görüyorlar.

makeles
20/03/2011, 14:58
nokian v kullanıyorum 13bin km oldu üstündeki 1den 8 e kadar aşınması hala sıfır gibi..

Misafir047
15/09/2011, 16:00
AŞINMADA
Birinci
- Michelin Energy Saver
İkinci
- Ceat Tornado
Üçüncü
- Wanli S1095

pardon asınma derken kar lastiği olarak lanse ediliyor dimi

krm1983
15/09/2011, 18:58
biraz yanlı bir araştırma gibi

gorefest
15/09/2011, 20:13
Açıkça söylüyorum bin kez lastik alacak olsam yine de Michelin Energy alırdım puntolara. Arabada ne bir ses ne bir tıkırtı ne de yol gürültüsü (öncesinde fena halde vardı). Şu arabaya yaptığım en iyi şey diyebilirim bu lastikler için...

Du Hast
15/09/2011, 20:59
ben 185 65 15 enegy saver aldım tavsiye ederim.
ıslak yokda 30 bin km lik lassa atracta dan hiç bir farkı yok. dikkat etmek, kuru yolmuş gibi basmamak gerekir yağışlı havalarda.