PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cam filmi...

Mısafır
31/12/2006, 18:08
arkadaşlar bugun arka cama cam filmi yapmaya calıstım
ınatla tek parca olması ıcın urastım ama malesef beceremedım
sureklı dalga dalga oldu en sonunda soktum bende...
oysakı yan camlar cok rahat olmustu...
bunun bır teknıgı varmı ??? yada fılmden mı kaynaklanıyor...

karcan
31/12/2006, 21:22

dostum kullandıgın sıvı nasıldı?

Mısafır
01/01/2007, 04:22
cam sıl kullandım ama kalıba sabunlu su ıse yarıyormus !!!

Muhendis06
01/01/2007, 09:39
ben de dun GP'min camlarini film kaplamak için ugrastim. Ilk etapta sadece ön yan camlari kapladim. Goruntu olarak tatminkar bir sonuc verdigini dusunuyorum. Ilk once genellikle duvar maskelemede kullanilan sari kagit bantlardan cama distan yapistirdim. Sonra filmi cam boyutuna uygun olarak folyodan kesip cama distan yapistirdim. Ardindan t bicagi ile filmi cama gore kestim. Biraz acele edince kesim pek duzgun olmadi. Bicakla filmi keserken sabirla ve itinayla kesmek lazim. Bantla da duzgun yapistirmak lazim cama. Banttan sokerken kirilmamasina dikkat etmek lazim. Sonra icerden camsil ile cami islatip filmi yapistirip havasini aldim.

Arka cam konusunda, camin kavisinden dolayi film dalga dalga oluyor biliyorsunuz. Tek parça olarak yapmak bana hala uygun gorunmuyor. Tam resiztans cizgisinden filmi ayirabilirseniz, disardan belli olmayacak bicimde uygulayabilirisniz diye tahmin ediyorum.

Diger yandan ben arka camimi filmsiz birakacagim, rezistans konusu midemi bulandirdigi icin cesaret edemiyorum. 8O

mTk
01/01/2007, 22:54
ısı tabancanız varmı arkadaşlaaaaarr?

Mısafır
02/01/2007, 09:58
ısı tabancası buluruz Mehmet ;) sorun degil.

ORACLE
03/01/2007, 01:20
Abi ben demiştim olmuyor diye :)
sen benim terif ettiğm gibi iki parça yap.
Hem gördün benim camda hiç belli olmuyor ek yeri

Mısafır
03/01/2007, 01:22
yok abı ınad ettım
2 parca olmayacak tek parca yapacam
:D

padawantr
03/01/2007, 22:51
Bu camlara film çekme işini nasıl yapıyorsunuz? detaylı olarak bi anlatsanız ben de istiyorum yapabilirmiyim acaba merak ediyorum.
Buna yönelik bir kaç sorum olacak
1) Dışardan mı içerden mi uyguladınız? ( Bana mantıklı gelen dışardan )
2) Ne tip film kullandınız? ( Farklı çeşitleri var mı? )
3) Kanunen yasak mıdır? ( Çok açık siyah renk olsa dahi polis problem çıkartır mı?)
4) Kapı camlarına nasıl uyguladınız? (Kenarları beni çok düşündürüyo)
5) Malzeme listesi nedir?
6) Uygulama adımları neler ? ( Gerçekten Adım adım anlatılırsa sadece bana değil tüm üyelere yardımcı olur)
7) Yaklaşık maliyeti nedir?

Çok soru oldu ama bu sorularım cevabı sanırım olayı bitirecektir. :o

Mısafır
03/01/2007, 23:13
ıcerden uygulanıyor, kanunen yasak....
cama cam sıl sıkıyosun ondan sonra fılmın koruma naylonunu cıkarıp onada cam sıl sıkıyosun sonra yapıstırıp suyunu akıtıyosun...
sonra oluyor ;)

padawantr
03/01/2007, 23:36
Ya peki bu meret içeriden uygulanıyor ise çizilmez cam filmi ne demek? Yani içerden istediğin kadar uğraş çizemezsin gibi mi :) ayrıca bi de bi şiy okudum polis çevirdiğinde çiziyormuş. içerden olursa bunu nasıl yapıyor. yapamıyor mu? ayrıca arka kelebekleri içerden bırak film çekmek silmek bile çok zor geliyor bana eğer içerdense istemem :(

microab
03/01/2007, 23:38
Buyur burdan bak.fatih_Goncu kardeşimiz uygulamalı olarak anlatmıştı DH de.Sanırım yardımı olur.
Tekrara eline sağlık Fatih diyelim.
Sayfanın altlarına doğru inersen göreceksin...

https://forum.donanimhaber.com/m_6101589/mpage_122/key_cam%2Cfilmi/tm.htm

padawantr
03/01/2007, 23:58
abi meşekkatli bi işmiş ya. bi korktum. şimdi ben yapacam derken elimde t bıçağı puntomun lastiklerini felan keserim. ayyy korktum. biraz daha kalsın bakalım düşünelim.

Ama cidden anlatım süperdi. Eline sağlık Fatih_Goncu ( sanırım nam-ı diğer ORACLE )

mTk
08/01/2007, 13:46
Vadi şaç kurutmayla dene. Bizim arka camlar fazla bombeli değil. Önce filmin naylonunu açmadan arka camın dışından aynı montajı yap saç kurutmayla bombeli yerlere şekil var. Sonra naylonu indirip içerden uygula olursa böyle olur yoksa istediğin kadar uğraş :D

Notorious
08/01/2007, 17:05
film kaplama işini dışarda yaptıran varmı? maliyet ne kadar oluyor.Ben bu tür işlerde becerikli değilim fazla.

Misafır
08/01/2007, 17:08
kafama birşey takılıyor arkadaşlar.

geçen oracle çok iyi bir şekilde anlatmıştı cam filminin nasıl uygulanacağını.

yanlız yan kapı camlarının üst ve altını anladım ama ön ve arka yöndeki çerçeve içinde kalan kısımları nasıl yapılacak onu anlamadım.
oradaki fazlalıkları nasıl keseceğiz.
şu film işine sırf bu yüzden kendim girmeye çekiniyorum .

Misafir2
08/01/2007, 21:38
ArkadaŞlar Çok Siki Bir Pazarlik Sonunda Amerİkan Çİzİlmez Filmi 4 Saate Yapip Veririz Dediler 100 Ytl Ye Nasil Fiyat?? Sİzce

Notorious
08/01/2007, 22:19
Biraz önce ziebart ın sitesine baktım, renkli cam filmi için 339 $ fiyat vermişler.:confused:

padawantr
08/01/2007, 22:21
ArkadaŞlar Çok Siki Bir Pazarlik Sonunda Amerİkan Çİzİlmez Filmi 4 Saate Yapip Veririz Dediler 100 Ytl Ye Nasil Fiyat?? Sİzce

Kesin buraya "Sıkı pazarlığım sırları" aında bir bölüm aç. Abi sen süper fiyatlar alıyosun.

Notorious
08/01/2007, 22:26
Kesin buraya "Sıkı pazarlığım sırları" aında bir bölüm aç. Abi sen süper fiyatlar alıyosun.

bencede

Mısafır
08/01/2007, 23:53
en guzelı el emegı goz nuru Fatih saolsun onayak oldu ;)

ORACLE
09/01/2007, 10:45
Valla hocam ben çok memnunum filmlerimden.
Haa diyceksiniz hatalar yokmu. Bazı toz yapışmalarından dolayı çok ufak hava kabarcıkları kaldı bazı yerlerde. Ancak bunlar çok yakından bakılmadığı sürece belli olmuyor. Ayrıca işin birde şu yönü var. Bir porblem olupta sökmem gerektiğinde hiç acımam sökerim. Yeniden yaparım. Ya 300 - 400 verenler ne yapacak peki. Ayrıca benim kullandığım filmlerde okadarda kalitesiz değil. İçeriden hiç çizik yok. Vadi kelebeklere yaptı ve doğru yolu buldu:D .
Ben upraşırsa arka camıda tek parça yapabileceine inanıyorum. Eğer becerebilirsen bende senden taktikleri alıp arka camı tek parça yapıcam o zaman;)

dream06
07/09/2007, 15:41
cam filmi benim mesleğim arkadaşlar. İsteyenlere bu konuda yardımcı olabilirim gerek uygulama ve gerekse anlatım

dream06
07/09/2007, 15:46
benim mesleğim bu istersen bu konuda sana yardımcı olabilirim :)

memat
07/09/2007, 15:54
serkan abi görsel modifiyede cam filmi konusu daha aktif oraya yazarsan ryu06 nickli üyemiz soruyordu

memat
07/09/2007, 16:04
https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/4750-cam-filmi.html
abi bu link daha güncel buna yaz arkadaşta keçiörende

dream06
07/09/2007, 16:11
ben cam filmi işi ile uğraşıyorum arkadaşlar. Dileyene bu konuda yardımcı olabilir merak ettiğiniz konuları açıklayabilirim ve isteyene uygulama noktasındada yardımcı olabilirim

Ryu06
07/09/2007, 16:59
ben cam filmi işi ile uğraşıyorum arkadaşlar. Dileyene bu konuda yardımcı olabilir merak ettiğiniz konuları açıklayabilirim ve isteyene uygulama noktasındada yardımcı olabilirim

merak edıyorum kaca yapıorsun :) parası muhum bı de kalıtesı

Ryu06
07/09/2007, 17:18
Ya bende çok istiyorum ama polis çizer ederse ben ağlarım orda oturup:S

eahsdusadh falla bı kere cızdırdık fılmın gecırgenlıgı sıfırdı sehire gıren anayolda polıs devrıye gezıormuş 30 veya 40 la gıdıordu tahmınen bızde arkadasına takıldık saolsun hafıf sıyrık bı kuzenım vardı tam bole yarım saat devam ettık yanımızdan arabalar gecıor 100 120 falan bız polısı takıp edıyoruz polıs de durdurmadıo korkudan ıceryı de goremedı ne var ne yok dıe :D anladık tabı bız sehre gırınce hafıf den neler olabılcegını sezmeye basladık neyse sehire gırdık bı baktık 6 veya 7 tane polıs aracı cevırdı bızı gece saat 4.00 sularında kımlık konturolu yaptılar üflettıler arabayı ustumuzu aradılar bısı bulamadılar en sonunda fılm lerı gorduler gıder ayak ve Degerli polis abimiz bunlar yasak diyerekten elındekı araba anahtarıyla hepsı bı ucdan bır uca cızdı ha belkı ole bısı yapmasaydık cızermıydı fılmlerı o ayrı konu ama yasak oldugunu bılıyorum

memat
07/09/2007, 17:23
atahan onların belirli bir geçirgenlik sınırı var eğe%25 in altına düşmezsen hiç bişi yapamazlar

Ryu06
07/09/2007, 17:37
atahan onların belirli bir geçirgenlik sınırı var eğe%25 in altına düşmezsen hiç bişi yapamazlar

evet doru dıyorsun ama cogu arkadasımda var cogu kez cevırmeye gırdık fılmlere bısı dıenı gormedım dedıgım gıbı nadıren sokturebılıyor.artık şanşa:D:D

memat
07/09/2007, 18:06
bide dream06 nın işçiliğini görmek için benim garajıma bak arda bana amerikan çizilmez crom cam filmi çektiler çokta memnunum