PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzozdan Su akıyor

zafer murat
04/01/2011, 22:14
Arkadaşlar mrblar;

Özellikle aracı ilk çalıştırcağım vakit aracın egzozundan su akıyor bunun nedeni nedir yakıtta su olma ihtimalimi vardır ?

uzuncocuk
04/01/2011, 22:18
saglıklı eksozdan subuharı damlar...... ılk calıstırmada esnasındada, gecesoguyanhava sabah aracı sız calıstırdıgınızda eksuzun ıc ceperınde kalan subuharı tanecıklerı gece dondugundan ılk calıstırma esnasında sıvı hale gecen mınık buz tanelerı eksozdan su olarak akar.... normaldir

takres
04/01/2011, 22:19
sabah bir de ben bakayım...

Engin_T
04/01/2011, 22:24
saglıklı eksozdan subuharı damlar...... ılk calıstırmada esnasındada, gecesoguyanhava sabah aracı sız calıstırdıgınızda eksuzun ıc ceperınde kalan subuharı tanecıklerı gece dondugundan ılk calıstırma esnasında sıvı hale gecen mınık buz tanelerı eksozdan su olarak akar.... normaldir

:clapping:Cok güzel bir açıklama teşekkürler bende hep merak ederdim

WiSTaRiA
04/01/2011, 22:44
ama sürekli su akıyorsa egzozdan yakıt aldığın istasyonu değiştirmen lazım bence...

blk_hakan
04/01/2011, 22:47
Su atan eksoz iyidir arkadaslar iyi motor su atar kötü motor eksozu karartır :)

murat26
04/01/2011, 22:48
çok soğuk havalarda normal çünkü soğuk eksoz sıcak duman ama sürekli yapıyorsa yakıt aldığın yeri değiştir derim

uzuncocuk
04/01/2011, 22:50
ama sürekli su akıyorsa egzozdan yakıt aldığın istasyonu değiştirmen lazım bence...
arac normal calıstıgı surece eksozdan bır mıktar( ıkı cu sanıyede bır damla) su dmalaması cormaldır motorun saglıklı oldugunu gosterır... yakıttakı su nasıl dayansın yanma odasındakı sıcaklıga anında buhar olur zaten:) akan suda yogunlasmıs su buharıdır... yakıt aldgıgın ıstasyonla alakalı dagıl...eger oyle oldugunu dusunuyorsanız o ıstasyona gıdıp ıstasyonun kakıt tankının temızlıgı ıle ılgılı o an yapılacak bır test aracı ıstersınız yarım saat ıcınde gelıp kont. yapıyorlar ve bu surede o pompa kapanıyor artık kolay degıl sulu yakıt satmak... opette ıkı kez bozuk yakıt sattıgı tesbıt edılen ıstasyon kapanıyor mesela.

WiSTaRiA
04/01/2011, 22:54
arac normal calıstıgı surece eksozdan bır mıktar( ıkı cu sanıyede bır damla) su dmalaması cormaldır motorun saglıklı oldugunu gosterır... yakıttakı su nasıl dayansın yanma odasındakı sıcaklıga anında buhar olur zaten:) akan suda yogunlasmıs su buharıdır... yakıt aldgıgın ıstasyonla alakalı dagıl...eger oyle oldugunu dusunuyorsanız o ıstasyona gıdıp ıstasyonun kakıt tankının temızlıgı ıle ılgılı o an yapılacak bır test aracı ıstersınız yarım saat ıcınde gelıp kont. yapıyorlar ve bu surede o pompa kapanıyor artık kolay degıl sulu yakıt satmak... opette ıkı kez bozuk yakıt sattıgı tesbıt edılen ıstasyon kapanıyor mesela.

aksini inkar etmiyorum ki bende....

uzuncocuk
04/01/2011, 22:55
aksini inkar etmiyorum ki bende....
tamam ustad:) kızma:)

WiSTaRiA
04/01/2011, 22:57
tamam ustad:) kızma:)

estafurullahh... Ne kızması rica ederim... :D

uzuncocuk
04/01/2011, 23:03
estafurullahh... Ne kızması rica ederim... :D
harabolu da bes yıl calıstım kıraz festıwalındede t.dag sahılde basketbol uwasında ıkı bırıncılıgım war:) sarap un ve yag werdınız odul olarak:)))))) hemserı sayılırız yanı:) eksozdan su akar sa tekırdagdan denıze ne akar? :) eksozdan su akmamalı dıyen tekırdaglı acep orda denize..... akmıyo diyebilir mi:)

AYM
04/01/2011, 23:10
karbon esaslı yakıtların yanması sonuçu çıkan ürünler Su(h2o), karbondioksit(co2), ve karbonmonoksittir(co) bunlarda co nekadar az (en ideali sıfır) h2o nekadar fazla ise yanma verimi okadar iyidir yani aracın ekzozundan su gelmesi gayet normal ve iyidir

WiSTaRiA
04/01/2011, 23:51
harabolu da bes yıl calıstım kıraz festıwalındede t.dag sahılde basketbol uwasında ıkı bırıncılıgım war:) sarap un ve yag werdınız odul olarak:)))))) hemserı sayılırız yanı:) eksozdan su akar sa tekırdagdan denıze ne akar? :) eksozdan su akmamalı dıyen tekırdaglı acep orda denize..... akmıyo diyebilir mi:)

Tanıştığımıza memnun oldum... Bizim egzoslardan su akmaz rakı akar :D:D

uzuncocuk
04/01/2011, 23:54
Tanıştığımıza memnun oldum... Bizim egzoslardan su akmaz rakı akar :D:D
bıde kavga ettım adamlarla uva sonrası spor musabakası yapıp nasıl odul sarap olur dıye...... orda en tutan cumle cırkın kadın yoktur... iyi sarap ve rakı wardır:)

GP COSKUN
05/01/2011, 00:13
eksozdan su gelmesi bir kaç damla ile ifade ediliyorsa ve genelde sabahları motor soğukken geliyorsa bu sıcak havanın eksozdan çıkarken soğuk havayla birleşip su buharı oluşturmasından kaynaklanır
eksozdan gelen su motor sıcakken gün içinde veya sıcak havalardada devam ediyorsa
ve gelen suyun miktarı yarım çay bardağından fazla ise ve yerde siyah kurumla beraber
iz bırakıyorsa silindir kapak contasının yanık olduğunu işaret eder
dip not olarak sulu yakıt aldığınızda eksozunuzdan su gelmez yakıt filtreniz şişer filtreden yanma odasına giderse zaten oradaki yanmadan dolayı çoktan buhar olur

MRT 791
05/01/2011, 23:25
aracın egzast undan cıkan su damlaları motorun saglıklı olduguna ısarettır krkulacak bırsey yok

Du Hast
06/01/2011, 06:19
dizelde , benzinli araçlara göre daha az olur su akma olayı

Scottie
06/01/2011, 08:40
eksozdan su gelmesi bir kaç damla ile ifade ediliyorsa ve genelde sabahları motor soğukken geliyorsa bu sıcak havanın eksozdan çıkarken soğuk havayla birleşip su buharı oluşturmasından kaynaklanır
eksozdan gelen su motor sıcakken gün içinde veya sıcak havalardada devam ediyorsa
ve gelen suyun miktarı yarım çay bardağından fazla ise ve yerde siyah kurumla beraber
iz bırakıyorsa silindir kapak contasının yanık olduğunu işaret eder
dip not olarak sulu yakıt aldığınızda eksozunuzdan su gelmez yakıt filtreniz şişer filtreden yanma odasına giderse zaten oradaki yanmadan dolayı çoktan buhar olur

sağol Çoşkun abi... konuşturmuşsun yine valla...