PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kalorifer problemi

Kronokrator
30/12/2010, 21:48
merhaba arkadaslar,

kaloriferi ayaklara aciorum, sofor tarafına sıcak hava üflerken, yolcu tarafına buz gibi üflüyor, ayrıca kalorifer kapalı olduğunda da yolcu tarafına o kısımdan bi yerden soğuk hava geliyor.

bugün baya bi km yaptım eşimde vardı yanımda dondu valla :(

nedendir bu? nasıl kontrol eder nasıl düzeltebilirim bilgisi olan var mı?

saygılar ..

Kerasus
30/12/2010, 23:56
Polen filtresinin kapağı kırılmış yada çıkmış olabilir, onu yerine takarsanız sorun kalmayacağını düşünüyorum. Aynı problemi bende yaşamıştım.

Kronokrator
31/12/2010, 00:11
nerededir hocam peki bu kapak ben hic anlamıyorum motor kısmından. yerini tarif edersen bakabilirim.

saygılar ..

Kerasus
31/12/2010, 00:16
Yolcu koltuğunun ön tarafında ve torpidonun arka kısmında kalıyor. Yolcu koltuğu tarafındaki konsolun altında ızgaralı bir plastik parça var kolayca tırnaklarından çıkıyor. Daha sonra ters bir şekilde uzanarak rahatlıkla polen filtresi kapağını görebilirsiniz. Uzun siyah bir parça üst ve alt kısımdan tırnaklar sayesinde geçirilerek takılıyor. Kapağı kontrol edip önce üst kısmı daha sonra alt tırnağını yerine oturtarak kapatabilirsiniz. Alt tırnak biraz nazik kırılırsa hemen yanında vida yeri var vida ile de tutturabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Kronokrator
31/12/2010, 00:29
teşekkür ederim hocam

yarın sabah ilk iş buna bakıcam

saygılar ..

Kerasus
31/12/2010, 00:30
Kolay gelsin tekrar, bir kaç gün bende yaşadım aynı problemi sizi iyi anlıyorum :)

izoci
31/12/2010, 10:02
bnmde polen filtresi değişcekti çok aradım bulamadım sonra parçacı getirtti:D

Kronokrator
01/01/2011, 21:48
ne kadar uğraşsamda torpidoyu çıkaramadım :(

resimli/video lu anlatımı var mı bu torpidoyu çıkarmanın?

saygılar ..

gousto
01/01/2011, 21:57
torpidoyu çıkartmanıza gerek yok filtrenin yerini bulmak için...sağ yolcu tarafındaki siyah havalandırma ızgaralı olan parçayı tornavida ile biraz zorlayarak sekmanlardan çıkartıyorsunuz...sonrasında sırtınızı paspas kısmına vererek yani sırtüstü yatarak başınıza sağa doğru çeviridiğizde filtrenin kapağını görebilirsiniz..bu işlemi yaparken bir el fenerinden aydınlama için yardım alabilirsiniz...