PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyo cızırtı punto evo

onn.off
30/12/2010, 12:44
Selam arkadaşlar punto evo bir hafta önce teslim aldım
xenon yok herhangi bir elektronik modifyede yok
Araç Durur Vaziyette radyo çok net fakat harekat halindeyken cızırtı başlıyor bazen harekat halindekende net oluyor
Bide şöyle mesela harekat halindeyken power fm geçtim 3..5 saniye net çekiyor sonra cızırtı başlıyor kanal değiştirip radyo fenomen geçiyorum o an net fakat yine 3..5 saniye sonra yine cızırtı yapıyor
Normal MP3 CD Yaptım teyip gümbür gümür çalışıyor en ufak bir cızırtı yok
AF TF ayarında kapattım yine aynı dün 15 TL verip daha uzun bir anten aldım hiç bir şey değişmedi bu sorunu çözebilen varmi Neden sabit dururken parazit yapmıyor seyir halindeyken yapıyor bu durum 1haftadır böyle...?
Not:şehir içinde geziyorum ve daha önceki aracım g.punto active idi ve böyle bir esrarengiz radyo cızırtı sorunum yoktu

Engin_T
30/12/2010, 12:50
Tam benim sorunumun aynısı :) bende xenondan kaynaklıydı cızırtı degıstırdım xenonu sorun azaldı ama aynı senın sorunlarının bırebır aynısını bende yasıyorum cok net cekerken araya bırden cızırtı gırıor sonra tekrar duzelıyor,dururken bı sorun yok hareket halındeyken oluyor genelde :) ben istanbulla gorusme yaptım bu konuda ama herhangı bı gelısme olmadı gerı donus olmadı, teyp kontrol edildi anten mekanızması kontrol edildi bi sorun olmadıgı soylendı baska punto evol teybi taktık, fiorinolarda da oluomus :) ama çözüm yok malesef.Rica etsem sizde istanbul fiat cagrı merkezine sorununuzu bildirirmisiniz belki sesimizi duyan olur :)

onn.off
30/12/2010, 13:10
Fiat çağrı merkezini aradım Ama bu işi onlar çözemiyecek
Anlaşılan İş başa düştü çareyi kendimiz arayacağız
İşin yoksa git şimdi teybi sök kablo kontrol et başka anten çek
Off off

Engin_T
30/12/2010, 13:15
bi çözüm bulursanız haber verirmisiniz :)

yolcu27
30/12/2010, 13:19
power fm de denemeyin frekansları başka radyolarla karışabiliyor yada gaziantep te böyle. bende cızırtı yok 1 yıl oldu alalı.

aklıma bir şey gelmiyor dururken yapmıyor da hareket edince yapıyor teybe gelen enerjiyle ilgilimi acaba :S

onn.off
30/12/2010, 13:20
Tabi aynı konuya yazacağım zaten bu hafta sonu hoperlörleri philips yapacağım kapıları sökecem bu arada teybide söker normal bi anten yapıp test edeceğim
Çözum bulamazsam teybi degiştirecem oda çözmezse
Mp3 dinlemeye devam napalım kader utansın :D

yolcu27
30/12/2010, 13:23
Tabi aynı konuya yazacağım zaten bu hafta sonu hoperlörleri philips yapacağım kapıları sökecem bu arada teybide söker normal bi anten yapıp test edeceğim
Çözum bulamazsam teybi degiştirecem oda çözmezse
Mp3 dinlemeye devam napalım kader utansın :D

bence servise gösterin daha 1 haftalık araba sök çıkar yazık olmasın

onn.off
30/12/2010, 13:27
power fm de denemeyin frekansları başka radyolarla karışabiliyor yada gaziantep te böyle. bende cızırtı yok 1 yıl oldu alalı.

aklıma bir şey gelmiyor dururken yapmıyor da hareket edince yapıyor teybe gelen enerjiyle ilgilimi acaba :S

Yok ben power fm örnek verdim
Yaklaşık 12 tane hafızada kayıtlı radyo istasyonu var hepsinde yapıyor
Belkide senin dediğin gibi gelen enerji ile ilgilide olabilir şimdi çözüm için 10 tane Oto teyipçi gezersin herkez bir parmak atar arabayı mundar ederler en iyisi ben kendim sökim

yolcu27
30/12/2010, 13:31
Yok ben power fm örnek verdim
Yaklaşık 12 tane hafızada kayıtlı radyo istasyonu var hepsinde yapıyor
Belkide senin dediğin gibi gelen enerji ile ilgilide olabilir şimdi çözüm için 10 tane Oto teyipçi gezersin herkez bir parmak atar arabayı mundar ederler en iyisi ben kendim sökim

belkide araç italyadan gelene kadar bekle bekle akü zayıflamıştır :D olur mu olur valla :D sıfır arabada yağ eksik gelmesi boya çıkması normal karşılar olduk. benim ss de bu enerji yetmemesi yüzünden arada arıza veriyor geri düzeliyor. akü mü dandik ne anlamadım gitti :D

onn.off
30/12/2010, 13:31
bence servise gösterin daha 1 haftalık araba sök çıkar yazık olmasın

Çok haklısın ama servis pek anlamıyor
İşin kolayına gidiyor bi anten kontrol edecek yada ellerindeki punto evo şirket aracı varsa ondaki teybi söküp takacak sonrada
Arızayı bulamadık diyecek 2..3 gün araç serviste yatacak bakalım belki biri bu sorunu çözmüş olarak çıkar meydana:D

Engin_T
30/12/2010, 13:39
Yardımlarınızı beklioruz Ali abi :)

onn.off
30/12/2010, 14:10
Yardımlarınızı beklioruz Ali abi :)

Çözüm bulunca paylaşırım