PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 fiat fiorino 1.3 multijet 90 bg

TORnADO
30/12/2010, 08:58
Arkadaşlar bugün aracımı teslim aldım ve Konya'dan 120 Km yaparak geldim.Araç beklediğim kadar iyi şükür.Kalkışı,hızlanması baya iyi.Motorun sesi 75 bg araçlardan daha az geliyor.Araç 1265 kg olmuş.Yol tutuşu da iyi 75 bg olanlardan. Gelince kışlık lastiklerimi taktırırken ön disklerin baya bir büyüdüğünü fark ettim.Aracı ilk kullanırken de frenlerin iyi olduğunu fark etmiştim ama balatalar yeni olduğu içindir demiştim kendi kendime.Alakası bile yok ön diskler eskilerden fark edilir şekilde büyük.Motor güçlenince frenleri de elden geçirmişler,çok iyi olmuş.Verdiğim paraya helal olsun diyorum.Gelirken 110-120-130 km'den aşağı düşmedim oratalama yakıt tüketimi 5.9 Lt.Motor daha tutuk tabi ki,bu da fark edliliyor açılınca çok daha iyi olacak inşallah.Ön konsolun siyah olması da ayrı bir hava vermiş.Klima kumandalarının olduğu kısım parlak siyah.Göstergeler de daha güzel ışıklandırılmış.Kalite havası veriyor.Fiorino'ya devam. :) Yarın da alarm,mercekli xenon,vites topuzunu yaptıracağım,cuma günü karbon kaplama işleri,cumartesi günü de spor yayları taktırmakla uğraşacağım inşallah.Sevgilerimle... https://img.donanimhaber.com/image/s8.gif

Arkadaşlar konu başlığına 90 bg yazmışım 95 bg olacaktı. :)

uzuncocuk
30/12/2010, 09:50
arkadasım hayırlı olmasını dılıyorum... sonunda degıstırdın aracını.....2011 modellerın 75 ıle 95 lıgın dızayn olarak tamamı aynı....(iç). bu arada ben su vıtes topuzunu bır gorsem? cok degıstırmek ıstıyorum elıme oturmuyor..... yardım!!!!!!!!

TORnADO
30/12/2010, 10:09
arkadasım hayırlı olmasını dılıyorum... sonunda degıstırdın aracını.....2011 modellerın 75 ıle 95 lıgın dızayn olarak tamamı aynı....(iç). bu arada ben su vıtes topuzunu bır gorsem? cok degıstırmek ıstıyorum elıme oturmuyor..... yardım!!!!!!!!

Çok teşekkür ederim.İlk izlenimlerimi yazdım ben. :) İçlerinin aynı olduğunu biliyorum,size vites konsunda biraz tuzlu ama çok şık bir önerim var.https://urun.gittigidiyor.com/Fiat-Fiorino-isikli-deri-koruklu-vites-Topuzu_W0QQidZZ33472674

Daha ucuza bir önceki kasa Ford Focus vites topuzunu öneririm.Bizimkilerle aynı.Ben internetten 35 TL'ye almıştım.

by_memur
30/12/2010, 10:46
yeni arabanız hayırlı olsun. ben seydişehirliyim siz neresinden konyanın?

takres
30/12/2010, 11:02
hayırlı olsun aracınız...fiorinonun moru geldi çok güzel bir renk ondan mı aldınız...

TORnADO
30/12/2010, 11:08

Merhaba hemşehrim,Beyşehir'liyim ben de.

TORnADO
30/12/2010, 11:14
hayırlı olsun aracınız...fiorinonun moru geldi çok güzel bir renk ondan mı aldınız...

Mor da çok güzel ama ben çöl grisinden aldım.Kolay kolay kirlenmiyor,daha sıcak geliyor bana.

uzuncocuk
30/12/2010, 11:16
eski kasa ford:) ama hangisi??? fiesta mı...focus....... hımmm ok

takres
30/12/2010, 11:19
Mor da çok güzel ama ben çöl grisinden aldım.Kolay kolay kirlenmiyor,daha sıcak geliyor bana.

fiyat ne oldu abi...

uzuncocuk
30/12/2010, 11:20
Çok teşekkür ederim.İlk izlenimlerimi yazdım ben. :) İçlerinin aynı olduğunu biliyorum,size vites konsunda biraz tuzlu ama çok şık bir önerim var.Fiat Fiorino ışıklı deri körüklü vites Topuzu GittiGidiyor.com'da #33472674 (https://urun.gittigidiyor.com/Fiat-Fiorino-isikli-deri-koruklu-vites-Topuzu_W0QQidZZ33472674)

Daha ucuza bir önceki kasa Ford Focus vites topuzunu öneririm.Bizimkilerle aynı.Ben internetten 35 TL'ye almıştım.
kendim sokebılırmıyım acep topuzu

uzuncocuk
30/12/2010, 11:21
fiyat ne oldu abi...
dün van bayı 95 bg lıge 30800 fıyat werdı bana.....ama almıcam ınat deıl mı:)

TORnADO
30/12/2010, 11:35

Eski kasa Ford Focus yazmıştım ama fark etmemişsiniz. Ben kendim değiştirdim kolay yapması.Vites körüğünün çerçevesini düz tornavida ile çıkaracaksınız.Elinizle yoklarsanız tırnakların olduğu kısmı hissedebilirsiniz. Vites çerçevesini çıkarınca vites sola doğru çevirirseniz vites topuzu çıkar.Körük touza platik kelepçe ile bağlı.Kelepçeyi kesip yeni topuza deriyi bağlayın,plastik kelepçe ile sıkın ve işlem tamam.Vitesi tekrar sıkıp çerçeveyi yerleştrin.Güle güle kullanın.

zafermutlu
30/12/2010, 11:35
hayırlı olsun aracınız iş için güzel araba ama binek olarak 5gün kaldı bende 2010 fiorino acaip farklı geldi bana.

TORnADO
30/12/2010, 11:39

Eski kasa Ford Focus yazmıştım ama fark etmemişsiniz. Ben kendim değiştirdim kolay yapması.Vites körüğünün çerçevesini düz tornavida ile çıkaracaksınız.Elinizle yoklarsanız tırnakların olduğu kısmı hissedebilirsiniz. Vites çerçevesini çıkarınca vites sola doğru çevirirseniz vites topuzu çıkar.Körük touza platik kelepçe ile bağlı.Kelepçeyi kesip yeni topuza deriyi bağlayın,plastik kelepçe ile sıkın ve işlem tamam.Vitesi tekrar sıkıp çerçeveyi yerleştrin.Güle güle kullanın.Işıklı olanı elektrikçinin yapması lazım.

TORnADO
30/12/2010, 11:42
fiyat ne oldu abi...

Espli 31000 TL'ye aldım.

TORnADO
30/12/2010, 11:46
hayırlı olsun aracınız iş için güzel araba ama binek olarak 5gün kaldı bende 2010 fiorino acaip farklı geldi bana.

Bence ideal bir aile aracı. :)

zafermutlu
30/12/2010, 11:50
Bence ideal bir aile aracı. :)

güle güle kullanın güzel araç. motor seside az demişsiniz. buda güzel benim kullandıgımda çok motor sesi vardı ..(75Bg)di.

izoci
30/12/2010, 12:14
hayırlı olsun

TORnADO
30/12/2010, 18:07
Teşekkürler arkadaşlar. Daha iyileri sizin olsun.

izoci
30/12/2010, 19:03
Teşekkürler arkadaşlar. Daha iyileri sizin olsun.
sende sağol aminn

uzuncocuk
30/12/2010, 23:16
bugun fıat bayınde 2011 fıorınomu ıkıncı ele alıp uzerıne 3000 tl ye 2011 95 bg alabılecegımı duydum.......yanı 28800 tl ye aldıgım arac ıkıncı elde 28000 tl yapacak 31000 e 95 bg esplı aldıgımda ..... yolda 1,5 ayda toplam 8 kere soruldu satıyormusun abı dıye......ıkıncı elı ww kadar kuwetlı desene bu ıcadın....... üstadım allah kazasız belasız bınmek nasıp eder ınsallah........

pilotender
31/12/2010, 01:41
fiorinonun motor sesi az diyenin alnını karışlarım.. ben de kullanıyorum bence gayet çok motor sesi alıyor. en beğenmediğim yanı motor sesi alması ve biraz falza sarsması zaten. onun dışında herşeyi on numara bir araba.

TORnADO
31/12/2010, 06:59
fiorinonun motor sesi az diyenin alnını karışlarım.. ben de kullanıyorum bence gayet çok motor sesi alıyor. en beğenmediğim yanı motor sesi alması ve biraz falza sarsması zaten. onun dışında herşeyi on numara bir araba.

Benim alnımı karışlayabilirsiniz o zaman. 95 bg'lerin motor sesi 75 bg'lerden daha az.75 bg satıp,aynı gün 95 bg alan birisi olarak iddia ediyorum.Ayrıca ilk çalışması da çok iyi kontağı çevirdiğiniz an çalışıyor araba ve stop ederkenki titreme de 75 bg'lere göre hiç yok denecek kadar az.Motor titreşimi de az.Gidin bir test edin bence.

pilotender
31/12/2010, 07:28
Benim alnımı karışlayabilirsiniz o zaman. 95 bg'lerin motor sesi 75 bg'lerden daha az.75 bg satıp,aynı gün 95 bg alan birisi olarak iddia ediyorum.Ayrıca ilk çalışması da çok iyi kontağı çevirdiğiniz an çalışıyor araba ve stop ederkenki titreme de 75 bg'lere göre hiç yok denecek kadar az.Motor titreşimi de az.Gidin bir test edin bence.

En kısa zamanda gidip inceleyeceğim. Paylaşım için teşekkürler. Alın karışlamak mevzusu da sadece lafın gelişi. Sakın darılmaca gücenmece olmasın sözlere. Saygılar.

TORnADO
31/12/2010, 08:37
En kısa zamanda gidip inceleyeceğim. Paylaşım için teşekkürler. Alın karışlamak mevzusu da sadece lafın gelişi. Sakın darılmaca gücenmece olmasın sözlere. Saygılar.

Yok hocam ne darılması? Şakadan anlarız korkma. :) Gerçekten arada çok fark var.Ön fren diskleri bile baya büyük.Alınabilir olmuş araba.Hak ettiğini bulmuş.Ben çok memnun kaldım.İlk çalışması bile çok değişik kontağı çevirir çevirmez çalışıyor.Motor daha az titreşimli ve dururken de titremiyor yazdığım gibi bence bir deneme sürüşü yap.Sevgilerimle....

42hg498
31/12/2010, 09:11
ben senin aracı ortakaraörende gördüm?

zafer murat
31/12/2010, 09:22
2010 Fiorino 20,000Kmde kaça sayarlar acaba :)

TORnADO
31/12/2010, 09:30
2010 Fiorino 20,000Kmde kaça sayarlar acaba :)

23.500 civarına sayarlar. :)

zafer murat
31/12/2010, 12:23
Bayırda nasıl 75 ile 95 arasında misal 3.viteste dik bir bayırı yiyormu ? 75likler yemiyorda :D

uzuncocuk
31/12/2010, 17:33
Bayırda nasıl 75 ile 95 arasında misal 3.viteste dik bir bayırı yiyormu ? 75likler yemiyorda :D
dik bayırdan kastın kayakla atlama kulesının kayılan kısmı gıbı bırseyse yememesı normal.... yokusta gayet memnunum ben fıorıno 75 bg den:)

TORnADO
31/12/2010, 17:42

Eskisinden baya iyi tabi ki.

muratx41
31/12/2010, 19:05
hayırlı olsun

TORnADO
31/12/2010, 19:07
Teşekkür ederim.

predator_ant
01/01/2011, 14:23
bugun fıat bayınde 2011 fıorınomu ıkıncı ele alıp uzerıne 3000 tl ye 2011 95 bg alabılecegımı duydum.......yanı 28800 tl ye aldıgım arac ıkıncı elde 28000 tl yapacak 31000 e 95 bg esplı aldıgımda ..... yolda 1,5 ayda toplam 8 kere soruldu satıyormusun abı dıye......ıkıncı elı ww kadar kuwetlı desene bu ıcadın....... üstadım allah kazasız belasız bınmek nasıp eder ınsallah........

Kardeş ben fiorino nun 6 aylık bandrol ücretini ve senelik trafik sigortası ücretini merak ediyorum. Bana bi yardımcı olabilir misin?

uzuncocuk
01/01/2011, 14:58
Kardeş ben fiorino nun 6 aylık bandrol ücretini ve senelik trafik sigortası ücretini merak ediyorum. Bana bi yardımcı olabilir misin?
6 aylık bandrol 324 trafik sigortası 65 plakaya 198 tl cıktı degısebılır ıle gore

sabanci
01/01/2011, 20:14
hayırlısı olsun kazasız belasız kullanın... 95hp her yerde çok reklamı var 90 lık punto alt yapısı var diye düşünüyorum performansı nasıl acaba daha yeni araç ama ?

zafer murat
02/01/2011, 18:31
Güncel Mtv ücretime baktım benimki 2010 fiorino toplam senelik 700TL badrol ücreti çıkmış

TORnADO
02/01/2011, 22:04
hayırlısı olsun kazasız belasız kullanın... 95hp her yerde çok reklamı var 90 lık punto alt yapısı var diye düşünüyorum performansı nasıl acaba daha yeni araç ama ?

Teşekkürler,aracın performansı gayet iyi. 75 bg'den çok farklı.İlerleyen km'lerde çok daha iyi olur.

TORnADO
02/01/2011, 22:05
Güncel Mtv ücretime baktım benimki 2010 fiorino toplam senelik 700TL badrol ücreti çıkmış

Zamla beraber ben de altı aylık 350 TL olur diye düşünmüştümkendi kendime. Olmuş bile. :)

TORnADO
03/01/2011, 00:27
ImageShack(TM) slideshow (https://img687.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=img1312z.jpg)
Acemi işi karbon kaplama ve aracıma yaptıklarım,umarım beğenirsiniz. :)

pilotender
03/01/2011, 01:21
Arkadaşlar, ilan bölümüne ilan da verdim ama, moderatör arkadaş onaylamadan çıkmıyor sanırım. 2011 model beyaz renk, 3,5 ay önce sıfır aldığım ve 8000 km olan Fiat Fiorino Emotion aracımı acilen satmam gerekiyor. Araba bayiden çıktığı günkü kusursuzluk ve temizliktedir. En küçük endişeniz olmasın. Öğretmenim ben. Bu işin ticaretini yapan birisi değilim. 3 ayda bir araba değiştirebilecek bütçede birisi de değilim. Sakın aklınıza hata kusur gelmesin. Tamamen ani gelişen bir nakit sıkıntısından dolayı satmam gerekiyor. Şu anda burada pazarlık yapan olsa hemen satabilirim. Yalnız, ölü fiyatına değil; ihtiyacımı karşılayacak rakama satmam gerekiyor. İlgilenenler 0 507 987 67 59 u arayabilirler.

TORnADO
03/01/2011, 09:35
www.fiatfiorino.net'e üye olup ilan açabilirsin Ender.Oradaki tornado da benim.

TORnADO
03/01/2011, 18:48
Arkadaşlar bugün bir şey fark ettim.Araca gaz verirken direksiyondan olduğunu tahmin ettiğim bir yerden gıcırtı geliyor.Özellikle debriyajın tam kavrama noktasına gelince,araç kalkarken geliyor gıcırtı.Bilgisi,tahmini olan var mı?

pilotender
04/01/2011, 00:16
Arkadaşlar bugün bir şey fark ettim.Araca gaz verirken direksiyondan olduğunu tahmin ettiğim bir yerden gıcırtı geliyor.Özellikle debriyajın tam kavrama noktasına gelince,araç kalkarken geliyor gıcırtı.Bilgisi,tahmini olan var mı?

Sorunun aynısı benim de başıma geldi aldıktan gün sonra. Tam olarak debriyajın üstünden bir yerden geliyor gıcırtı ayağınızı debriyajdan çekince. Veya, deneyin ilerleyen günlerde ayağınız hiç debriyajda değilken bile yapmaya başlayacak özellikle bozuk yollarda giderken. Servisi bu konu için gittiğimde, iki kablo demetinin aracın esnemesiyle birlikte birbirine sürtmesinden kaynaklandığını ve kabloları düzeltmek suretiyle olayı hallettiklerini söylemişlerdi bana. Gerçekten de dakkada hallettiler verdiler. Ancak bugünlerde aynı gıcırtı yine başladı. Ben de artık sebebini bildiğim için öenmsemiyorum ve sadece bunun için servise gitmedim. 10000 km bakımında onu da dile getireceğim ve umuyorum hallederler yine. Bu sefer yaparken tekrarlamayacak şekilde yapın haaaa deyip azarlayacağım onları :)

TORnADO
04/01/2011, 07:21
Sorunun aynısı benim de başıma geldi aldıktan gün sonra. Tam olarak debriyajın üstünden bir yerden geliyor gıcırtı ayağınızı debriyajdan çekince. Veya, deneyin ilerleyen günlerde ayağınız hiç debriyajda değilken bile yapmaya başlayacak özellikle bozuk yollarda giderken. Servisi bu konu için gittiğimde, iki kablo demetinin aracın esnemesiyle birlikte birbirine sürtmesinden kaynaklandığını ve kabloları düzeltmek suretiyle olayı hallettiklerini söylemişlerdi bana. Gerçekten de dakkada hallettiler verdiler. Ancak bugünlerde aynı gıcırtı yine başladı. Ben de artık sebebini bildiğim için öenmsemiyorum ve sadece bunun için servise gitmedim. 10000 km bakımında onu da dile getireceğim ve umuyorum hallederler yine. Bu sefer yaparken tekrarlamayacak şekilde yapın haaaa deyip azarlayacağım onları :)

Çok teşekkür ederim Ender. Aynen dediğin gibi debriyajı bırakınca gıcırdıyor,araba kalkarken biraz yukarı hareket ediyor ya işte o zaman.O zaman kendim halledebilirim,direksiyonun alt kısmındaki kapağın iki vidası var,onu çıkarırsan her şey çıkıyor ortaya.Orada kablolar var ama direksiyonun içinde değildir herhalde değil mi?

TORnADO
04/01/2011, 18:57
Çok teşekkür ederim Ender. Aynen dediğin gibi debriyajı bırakınca gıcırdıyor,araba kalkarken biraz yukarı hareket ediyor ya işte o zaman.O zaman kendim halledebilirim,direksiyonun alt kısmındaki kapağın iki vidası var,onu çıkarırsan her şey çıkıyor ortaya.Orada kablolar var ama direksiyonun içinde değildir herhalde değil mi?

Ender,bugün o kapağı söktüm,çok uğraştım ama olmadı tabi. :) Sanayiye götürdüm onlar da yeni olunca çok ellemek istemediler artık servis yolu görndü bana.Dediğin gibi bu düz yolda giderken de gıcırdıyor,daebriyajdan ayağını çekerken de gıcırdıyor.Sen hangi servise yaptırmıştın,yazar mısın?Bizim servistekiler sorunu bulamazsa orayı arattırayım.

pilotender
05/01/2011, 07:43
Ben yaparlarken eğilip bakmadım hangi kablolar yapıyormuş diye. O yüzden hangi kabloyu düzelttiklerini bilmiyorum Fatih. Sen servise gittiğinde onlar muhtemelen sorununu çözerler. Demekki çoğu Fiorino'da bu gıcırtı oluyor sende de bende de aynı sesin aynı yerden gelmesine bakacak olursak.... Yaptırdığım servis Tokat Fiat Servisi Dinç Otomotiv idi. Servis müdürü İbrahim Bey'in telefonunu direkt vereyim ben sana. Ustalar beni tanımaz ama İbrahim Bey'i arayıp, Niksar'dan öğretmen Ender Pala'nın Fiorinosu da aynı gıcırtıyı yapıyormuş siz halletmişsiniz hemen bana da yardımcı olun dersen, beni hatırlar herhalde. 0 546 897 21 51 İbrahim Bey.

TORnADO
05/01/2011, 07:47
Teşekkürler,cumartesi gideceğim inşallah. Çözerler inşallah gıcırtıyı zira hiç sevmediğim şeydir arabada ses ama ne yapalım işte?

zafer murat
05/01/2011, 11:05
Benim araç fiorinonun combimix modeli sağ tarafta kapısı olan modelden alırken yanlış yaptık dynamic modeli ile 2-3 bin fark vardı :)

TORnADO
06/01/2011, 20:49
Ben yaparlarken eğilip bakmadım hangi kablolar yapıyormuş diye. O yüzden hangi kabloyu düzelttiklerini bilmiyorum Fatih. Sen servise gittiğinde onlar muhtemelen sorununu çözerler. Demekki çoğu Fiorino'da bu gıcırtı oluyor sende de bende de aynı sesin aynı yerden gelmesine bakacak olursak.... Yaptırdığım servis Tokat Fiat Servisi Dinç Otomotiv idi. Servis müdürü İbrahim Bey'in telefonunu direkt vereyim ben sana. Ustalar beni tanımaz ama İbrahim Bey'i arayıp, Niksar'dan öğretmen Ender Pala'nın Fiorinosu da aynı gıcırtıyı yapıyormuş siz halletmişsiniz hemen bana da yardımcı olun dersen, beni hatırlar herhalde. 0 546 897 21 51 İbrahim Bey.

Ender nasılsın?Bugün gittim servise sorma tam yarım saat uğraştık ama ses çıkmadı arabadan.:@ Verdiğin numarayı aradım,senin arabayı yapan elektrikçi çıkmış işten.İbrahim Bey de tam bilmiyormuş nereden ses geldiğini.Bugün 200 km yolu boşa gittim malesef. Neredeki kablolardan ses geliyor öğrenebilirsen lütfen beni de bilgilendir olur mu?

TORnADO
11/01/2011, 17:09
Arkadaşlar aracıma KN kutu içi filtre almıştım,aldığım sitede ve KN 'nin sitesinde 2011 model araçların filtresi benim eski Fiorino'nun filtresi gibi.Filtre bugün geldi kapağı söktüm o da ne? Gelen filtre ile benim 95 bg'in filtresi farklı. 1.3 95 bg multijet Fiorino'ya KN filtre yok mu? Punto'ların filtresi ile bizimkiler aynı fakat bu 95 bg'in filtresi büyük dikdörtgen şeklinde.Lütfen yardım!!!

TORnADO
16/01/2011, 15:36
Arkadaşlar Selenia 5w 40 tam sentetik mi? Ben yağı castrol Edge 5w 40 ile değiştirmek istiyorum da vsizce nasıl olur,tavsiye eder misiniz?Bir de Castrol'ün üstünde dizel ya da benzinli diye yazmıyor iki motora da olur mu?

TORnADO
16/01/2011, 16:09
Yok mu bilgisi olan arkadaş?

speedy_16
17/01/2011, 16:39
selenia tam sentetik ama castrol edge yi tavsiye ederim

zafer murat
17/01/2011, 23:32
aracınız garantili olduğu için selenia'Dan başka bir yağı tercih edemezsiniz

TORnADO
17/01/2011, 23:38
aracınız garantili olduğu için selenia'Dan başka bir yağı tercih edemezsiniz

Ben ilk 5000 km'de yağı değiştireceğim ve bunu da serviste değil memleketimde yaptıracağım.Servis bana 110 km uzakta,git gel 220 km hiç gerek yok.Selenia da Castrol'den daha iyi bir yağ değil zaten. Bunu onlar da biliyor ama hesap meselesi.

pilotender
19/01/2011, 00:58
Servisten ayrılmış ve kendi tamirhanesini açmış bir ustayla konustum. Bak hocam dedi, ben senin yağını değiştirip burada para kazanmak tabi ki isterim; Castrol Edge, Selenia'dan daha iyi bir yağ olabilir ama, garanti içindeyken bence servise gitmelisin; varsın ben burada para kazanmayayım senden; önemli olan senin canının yanmaması dedi. Şunu da ekledi, yetkili servisler çok çamurdur, sonradan bir arıza çıkar (tamamen alakasız bir arıza) ve ne sebeple olursa olsun bahaneyi sana bulurlar; serviste yapmadığın için bakımını, garantiye sokmayız derler... En iyisi sen servise git garanti bitene kadar, dedi. Bir de, bana kalırsa garantin bittikten sonra bile sadece adamların önerdiği yağı koy dedi. Zaten Selenia 85 lira. Castrol 80 lira. O zaman neden önerilenin dışında koyalım arkadaşlar??? Ben şahsen başka yağ koymazdım...

Bu arada Fatih, ben cumartesi arabamı servise götüreceğim 10000 bakımı için... Araba henüz 8350 km ama ben erken sokacağım bakıma çünkü okulların kapandığı gün tatile cıkıyorum memlekete doğru. döndüğümde km 10 bini bir hayli aşmış olacak. Bir de mecburen Tokat servisine götüreceğim çünkü arabayı alırken ilk bakımının ücretsiz yapılacağı ve yaza girerken de boya koruma yapılacağına anlaşmıştık. Hani ortak sorunumuz olan gıcırtı sorunu vardı ya ona da sıra geldi artık cumartesi ona da baktıracağım. Söylediğin slikon sprey olayını denemeye fırsatım olmadı... Onlar çözsünler sorunu ben de izleyeceğim bu sefer arabanın bakımı boyunca arabamın yanından ayrılmayacağım.

TORnADO
19/01/2011, 10:12
Teşekkür ederim Ender'im.

TORnADO
22/01/2011, 22:58
Ender nasılsın?Ne yaptın servis işlerini halledebildin mi?

pilotender
25/01/2011, 02:37
Ender nasılsın?Ne yaptın servis işlerini halledebildin mi?

Fatihcim ben cumartesi servise götürdüm arabayı Tokat'ta. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi değişti. Kışlık cam suyu koydular. Antifiriz ölçümü yapıldı -35 e kadar sorun yokmuş. Kapı ayarları bozulmuş onları düzelttiler. Kapı fitillerine silikon sprey sıktılar sabahları donmayı engelliyormuş. Alt takım kontrolü yapıldı; onlarda da problem cıkmadı. Bahsettiğimiz gıcırtı sesini de kestiler. Ben tüm bu işlermler yapılırken aracımın başındaydım. Beni çıkartmak istediler bekleme salonuna ama ben cıkmak istemediğimi ve başında duracağımı söyledim. İzledim herşeyi. Gıcırtı sesi gerçekten de gaz pedalının üstünden bir yerden geçen iki kablo demetinin birbirine sürtmesinden kaynaklıymış. Hallettik. Arabayı alırken ilk bakım ve haziran ayında boya koruma ücretsiz diye anlaşmıştık. Bir kuruş vermedim bu işler için. Sadece, motorun altına karter koruma taktırdım ve ona 70 lira verdim. Plastik değil, sac olanlardan taktırdım. Eğer sen de taktırmadıysan tavsiye ederim. Dandik bir malzeme değil taktıkları benim çok hoşuma gitti şahsen.

TORnADO
25/01/2011, 08:36
Fatihcim ben cumartesi servise götürdüm arabayı Tokat'ta. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi değişti. Kışlık cam suyu koydular. Antifiriz ölçümü yapıldı -35 e kadar sorun yokmuş. Kapı ayarları bozulmuş onları düzelttiler. Kapı fitillerine silikon sprey sıktılar sabahları donmayı engelliyormuş. Alt takım kontrolü yapıldı; onlarda da problem cıkmadı. Bahsettiğimiz gıcırtı sesini de kestiler. Ben tüm bu işlermler yapılırken aracımın başındaydım. Beni çıkartmak istediler bekleme salonuna ama ben cıkmak istemediğimi ve başında duracağımı söyledim. İzledim herşeyi. Gıcırtı sesi gerçekten de gaz pedalının üstünden bir yerden geçen iki kablo demetinin birbirine sürtmesinden kaynaklıymış. Hallettik. Arabayı alırken ilk bakım ve haziran ayında boya koruma ücretsiz diye anlaşmıştık. Bir kuruş vermedim bu işler için. Sadece, motorun altına karter koruma taktırdım ve ona 70 lira verdim. Plastik değil, sac olanlardan taktırdım. Eğer sen de taktırmadıysan tavsiye ederim. Dandik bir malzeme değil taktıkları benim çok hoşuma gitti şahsen.

Hayırlı olsun,yakıt ve performans değişikliği var mı? Yeni değerleri bekliyoruz.Sesin geldiği yeri gördüysen sorun yok.Benimki kablolardan değil. Karter korumayı servis tavsiye etmedi.Motor çarpışma anında aşağı düşermiş,karter koruma olunca düşmezmiş ama dediğin gibi lazım şey aslında.

pilotender
25/01/2011, 10:03
Hayırlı olsun,yakıt ve performans değişikliği var mı? Yeni değerleri bekliyoruz.Sesin geldiği yeri gördüysen sorun yok.Benimki kablolardan değil. Karter korumayı servis tavsiye etmedi.Motor çarpışma anında aşağı düşermiş,karter koruma olunca düşmezmiş ama dediğin gibi lazım şey aslında.

Valla ben motorun düşme olayını hiç düşünmedim...Araba lifte kaldırılınca bir anda karar verdim taktırmaya. Çünkü, alternatörü filan döndüren kayışın tamamen açıkta olduğunu gördüm. Araya taş veya çalı çırpı kaçıp kayışı attırması çok muhtemel geldi bana. Malum, arabamızı her zaman sıfır asfaltta kullanmıyoruz. Yakıt ve performans konusuna gelince; arabanın performansında çok fazla bir değişme hissedemedim. Ancak, yol bilgisayarı yakıt tüketim verilerini daha düşük gösteriyor bu kesin!!! Tokat-Niksar arasını, yol bilgisayarını Tokatta sıfırladıktan sonra en düşük 5,3 ile gelmiştim bugüne kadar. Geçen gün servisten çıkınca sıfırladım ve kullanım tarzım her zamankinden farklı olmadan 4,7 ortalama ile Niksar'a vardım. Bu arada, daha önceki denemelerimde 4 mevsim lastikler vardı Bridgestone Turanza; şimdiki denememde ise Petlas kar lastiklerim var. Kar lastikleri daha fazla tüketime neden olur demelerine rağmen ortalamam düştü ve bu da beni çok mutlu etti. Bundan sonra her 5000 kilometrede bir değiştircem hava filtresini özellikle.

TORnADO
25/01/2011, 13:05
İyi iyi sevindim.Kışlıklar daha fazla yakıt harcar tabi ki.Onları çıkarınca ve havalar da ısınınca düşer tüketim.Bakalım ben de yaptırım belki.

TORnADO
09/04/2011, 18:14
Arkadaşlar,bugün Fiorino'mun 5000 km kontrolü vardı,ben yağ değişimi de yaptırdım..Arabama Selenia değil de Opet Fulmax koymuş servis,faturamda öyle yazıyor.Opet Fulmax 5w 30 yağı nasıl bilirsiniz? İyi midir yoksa kandırıyorlar mı bizi?

ahmetkarakaş
09/04/2011, 20:00
kmi servisler selenia 5w30 kimileri opet 5w30 kullanıyorlar fiat ikisinede izin veriyor hatta birmotların çoğu opet kullanır sonuçta koç menşeili şirketler o yüzdende özellikleri aynı olan bu yağların ikisinide kullanıyorlar

TORnADO
09/04/2011, 21:22
kmi servisler selenia 5w30 kimileri opet 5w30 kullanıyorlar fiat ikisinede izin veriyor hatta birmotların çoğu opet kullanır sonuçta koç menşeili şirketler o yüzdende özellikleri aynı olan bu yağların ikisinide kullanıyorlar

Peki,iyi midir bu yağ? İşin ilginci depoyu doldurduğumda arabam en fazla 680 km menzil gösterirken şimdi bu 892 km oldu? :)

pilotender
10/04/2011, 12:50
gösterilen km'nin bakmla filan ilgisi yok üstad. Motor sıcakken depoyu fulleyip sıfırlarsan daha yüksek değerler görüyorsun. hepsi bu. motor yağına gelince, benim servis asla ismi yazan yağdan başka bişey koymamak lazım diyor. bu motorlar çok hassas, üç kuruşluk yağ yüzünden başka büyük sıkıntılar çekmeye değmez diye de ekliyor... ben castrol koysak ne olur demiştim o yuzden sormuştum... selenia koyduk, bundan sonra da selenia ile devam ederim herhalde.

LeoN48
10/04/2011, 13:46
Ender naber abi, iyi misin? Fiorino'nun keyfi yerinde gibi görünüyor? :)

TORnADO
10/04/2011, 14:27
gösterilen km'nin bakmla filan ilgisi yok üstad. Motor sıcakken depoyu fulleyip sıfırlarsan daha yüksek değerler görüyorsun. hepsi bu. motor yağına gelince, benim servis asla ismi yazan yağdan başka bişey koymamak lazım diyor. bu motorlar çok hassas, üç kuruşluk yağ yüzünden başka büyük sıkıntılar çekmeye değmez diye de ekliyor... ben castrol koysak ne olur demiştim o yuzden sormuştum... selenia koyduk, bundan sonra da selenia ile devam ederim herhalde.

Vallahi o servisin sorunu Ender,herhalde onlar da biliyordur hangi yağın uygun olduğunu.Selenia koysalardı o zaman değil mi ama? Bir sıkıntı olursa da paşa gönülleri bilir.Ben genelde motor sıcakken doldururum,hiç 892 km olduğunu görmedim.En fazla 680-700 km'leri görüyordum ama yağ değişiminden sonra motoru çalıştırıp servisten çıkarken baktığımda 892 km yazıyordu.Önemli değil orası tabi ki.:)

yunus kahraman
10/04/2011, 21:21
Vallahi yollarda Fioları gördüğümde kanım kaynıyor, alsam mı şirkete dualogic bi Fio diyorum =)

pilotender
11/04/2011, 01:09
Vallahi yollarda Fioları gördüğümde kanım kaynıyor, alsam mı şirkete dualogic bi Fio diyorum =)

Ben Fiorino'ya öyle alıştım ki GP'den sonra. Hani şimdi GP alır mısın deseler; valla görünüşüne ne kadar hayran olsam da GP bir aile için yeterli bir araba olmadığını düşünüyorum ve herhalde almazdım... Fio'yu gerçekten tavsiye ederim sağlam bir araba. (En azından aldığımdan beri hiçbir sorun, tıkırtı, ses vb birşeyi olmadı.) Lakin, dualogic olanından almayın bence. Pek tavsiye etmiyor kullananlar. Biraz daha kullanıcı yorumu isterseniz size FiorinoFunClub.Com | Fiorino Nemo Bipper Fun Paylasim Platformu (https://www.fiorinofunclub.com) adresini tavsiye ederim.

pilotender
11/04/2011, 01:13
Ender naber abi, iyi misin? Fiorino'nun keyfi yerinde gibi görünüyor? :)

, valla keyfim yerinde... Arabamdan çok memnunum... Aman nazar değmesin. Beyaz renkten de memnunum. Herbişeyinden memnunum kelimeler kifayetsiz :)) Dün kardeşim geldi yanıma benim nikah için. Senin kulaklarını da çınlattık. Göremiyormuş seni hiç. Görüyon mu dediğimde öyle söyledi. Senin araba dikkat çekmasi gerekirdi ama demekki yerleriniz aynı değil... Tokat'tan arzu ettiğin birşey varsa bu cuma filan geri döncek İzmir'e; göndereyim onunla.

LeoN48
11/04/2011, 13:45
, valla keyfim yerinde... Arabamdan çok memnunum... Aman nazar değmesin. Beyaz renkten de memnunum. Herbişeyinden memnunum kelimeler kifayetsiz :)) Dün kardeşim geldi yanıma benim nikah için. Senin kulaklarını da çınlattık. Göremiyormuş seni hiç. Görüyon mu dediğimde öyle söyledi. Senin araba dikkat çekmasi gerekirdi ama demekki yerleriniz aynı değil... Tokat'tan arzu ettiğin birşey varsa bu cuma filan geri döncek İzmir'e; göndereyim onunla.

Abi Allah memnuniyetini bozmasın o zaman, tek dileğim o :) Kimya bölümündeyim kaptan ben, kardeşin mühendislikteydi yanlış hatırlamıyorsam, ondan görememiştir dediğin gibi, kaçıncı sınıf olduğunu ve bölümünü yazarsan belki görme ihtimalim olabilir. Valla kardeşim yazın biraraya gelelim de sağsağlim başka bi isteğim yok, çok teşekkür ederim, eksik olma.. SAYGILAR :)

yolcu0685
12/09/2013, 19:48
Slm arkadaslar bende aranizda yeniyim birhafta oldu 2011 punto 1.3multijet aldim aracdan son derece memnunum konfor kalute cok iyi24bin tly aldim fakat geri vites lambasi yanmiyor sikintisi ne olabilir sizce nerde yapilir cvplariniz icin tesekkurler

fotobelit
12/09/2013, 19:59
Öncelikle,aracınız hayırlı olsun..İlk aklıma gelen ampulun patlamış olması..Benim eski grande puntoda böyle bir sorun oluşmuş,ampul değişmişti..Sanırım arıza yakmıyordu geri vites lambası..

Castell
13/09/2013, 18:57
Slm arkadaslar bende aranizda yeniyim birhafta oldu 2011 punto 1.3multijet aldim aracdan son derece memnunum konfor kalute cok iyi24bin tly aldim fakat geri vites lambasi yanmiyor sikintisi ne olabilir sizce nerde yapilir cvplariniz icin tesekkurler

Ampülünüz patlak olabilir, ampül duyundan oynamış ve temassızlık yaratmış olabilir ...... Geri vites müşürü arızalı da olabilir, sigortası atmış olabilir... Onun dışında pek ihtimal kalmıyorr....