PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 40bin bakımında balataları değiştirmesek nolur?

ZV 007
29/12/2010, 23:04
Servisten arabanın şasi nosuna göre ön balata değişebilir dediler.Değiştirmesem nolur?Duruma göre değişecekmiş.bi 60 tl ye bide 110 tl ye varmış?aracın garantisi devam ediyor servisten başka biyerede gidemem.bujiler, hava filtresi, yakıt filtresi, polen filtresi değişiyor. Karbon clean yapılacak. 4 teker fren bakımı ve ön-arka balataları kontrol edilecek. Arka balatalara ayar yapılır, değişmesi gerekirse ön fren balataları değişir dendi tam olarak. İki çeşit balata var, içinde hangisi varsa o çeşitten takmak gerekiyormuş. Bunu da şasi bilgisinden görebiliyorlarmış. biri 60tl diğeri 110 tl. Balataların değişeceği kesin olmadığı için onlar hariç 360 civarı bir rakam çıkar dendi.Ne dersiniz fiyat nasıl?carbon clean de içinde bu rakamın.

abulbul08
29/12/2010, 23:20
Frenler önemli eğer balataları bitirmişsen değişse iyi olur bence

GP COSKUN
30/12/2010, 00:31
balataların durumuna bakılır bitmek üzere veya bitmiş ise değiştirilmesi şart
değiştirmeşsen diskleride bozarsın bu sefer komple 500 lük olursun

ZV 007
30/12/2010, 02:17
Kaçış yolu yok galiba:)

GP COSKUN
30/12/2010, 03:50
Kaçış yolu yok galiba:)

zamanı geldiğinde gerekli parçaları ve bakımları yaptırmak bunları yaparken harcayacağımız para yaptırmaktan kaçtıktan sonra çıkan masrafa göre devede kulak kalabilir
sonuçta bir makina kullanıyoruz ve oda zamanla bazı şeylere ihtiyaç duyuyor
sen ayakkabıların eskidimi değiştirmiyormusun :siritma:
senin dediğin gibi arabaya biniyorsan kaçış yok vereceksin

yklklc
30/12/2010, 06:54
Ben önceden kullandığım citroen c1 de 30.000 de ön balataları değiştirmişlerdi. Yine 40.000 iyi ilke değişiyorsa. Ve 150 liranın üstünde bir masraf çıkmıştı standart bakım hariç.

ozay06
30/12/2010, 11:15
Şimdi değiştirmeseniz bile en fazla 10.000 km sonra değişecek Önünüzdeki 10.000 km boyunca "değiştirsem iyi olurmuydu" diye aklınıza takılacak Balatalar en son haddine geldiğinde değiştirseniz bile araba sizde kaldığı sürece en çok 1 fazla değişim yapmış olacaksınız
Kısa aralıklarla değişen bir parça olmadığı için bence değiştirmekte fayda var

Ziyaretci046
30/12/2010, 12:13
çok para 45 tl opar balatayı kablolu alırsın orjinali

40,000 km bakımında benzinli puntonun bakımı 215 tl hallolur 360 ii para
(castrol magnatec yağ filtresi hava filtresi polen fitresi ön fren balatası)

yakıt filtresi uzun ömürlü filtre olduğu için değişmesine gerek yok benzinli puntolarda

referans mann filtre :kewlpics:

MANN-FILTER Katalog Avrupa (Online) (https://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=1&ktlg_lang=19&ktlg_01_fzart=1&ktlg_01_fzkat=0&ktlg_01_mrksl=14&ktlg_01_mdrsl=85&ktlg_01_modsl=2&ktlg_subpage=02)

ZV 007
30/12/2010, 12:23
çok para 45 tl opar balatayı kablolu alırsın orjinali

40,000 km bakımında benzinli puntonun bakımı 215 tl hallolur 360 ii para
(castrol magnatec yağ filtresi hava filtresi polen fitresi ön fren balatası)

yakıt filtresi uzun ömürlü filtre olduğu için değişmesine gerek yok benzinli puntolarda

referans mann filtre :kewlpics:
araçta uzatılmış garanti var. o yüzden dışarıda yaptırmayı düşünmüyorum.2 sene daha garantli.servi fiyatları yükek malesef ne cepleri ne gözleri doymuyor üzgünüm.

MANN-FILTER Katalog Avrupa (Online) (https://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=1&ktlg_lang=19&ktlg_01_fzart=1&ktlg_01_fzkat=0&ktlg_01_mrksl=14&ktlg_01_mdrsl=85&ktlg_01_modsl=2&ktlg_subpage=02)

gemlikli_55
31/12/2010, 10:11

coskun abi benım gibimi 500 tl diye servise gittim servisten cıktığımda 1400 tl tuttu :)

puntoturbom
31/12/2010, 10:21
Şu fiat gerçekten de eli opulesı bır fırma .. BMW de 2.000 tl lık bakımı 350 ye yapıyor bır de ustune pahalı yaptırdı dıye horlanıyor. Ona rağmen musterı hızmetlerı konusunda Türkiyede bir numara. Fırma sızın iyiliğinizi düşünüyor ve garanti ediyor. Sıfır TL işçilikle yapsa yine bi kusurunu aricaksınız.

ZV 007
31/12/2010, 13:34
BMW ile fiatı bir tutup ardından eli öpülesi fiat dedin ya bravo sana.servis kısmına bir göz at. fiat servisleri ne kadar eli öpülesi firma daha iyi anlarsın.Birkaç fiat servsi dışında hiçbirinin kapısının içinden girilmez derecede kötü.Araçlarda hayati tehlike yaratan direksiyon kitlenmesine bile neden olan city problemini zar zor insanlar feryat ede ede değiştirmeyi kabul edebilen hatta birçok insanı magdur eden ve hatta birçok insandan da para karşılığı değiştiren ve hala devam eden kronik problemleri yok edemeyecek kadar eli öpülesi bi firma.Daha çok örneği var ama lütfen bmw ile fiatı ne servis ücretleri nede başka yönden kıyaslamayalım.Yetkili servislerde fiyatların 2 katı olduğu bu kadar aşikarken hele hiç bunu konuşmaya gerek yok.

GP COSKUN
31/12/2010, 13:50
coskun abi benım gibimi 500 tl diye servise gittim servisten cıktığımda 1400 tl tuttu :)

evet aynen sana da anlattığım gibi ve senin başına gelen durum gibi
arabaları ben insanlara benzetiyorum aslında
hastaysa veya yakında hasta olacaksa mutlaka önceden belirtileri oluyor haber veriyor
burada önemli olan o uyarıyı anlamak gerekli önlemleri almak
daha büyük maliyetler ve zararlar karşımıza çıkmaması için en önemli nokta
zamanında gerekli bakım ve ve kesinlikle değişmesi gereken parçanın değişmesi
idare ettiği yere kadar mantığı yapılan en büyük hatalardan biri

ZV 007
31/12/2010, 14:05
evet aynen sana da anlattığım gibi ve senin başına gelen durum gibi
arabaları ben insanlara benzetiyorum aslında
hastaysa veya yakında hasta olacaksa mutlaka önceden belirtileri oluyor haber veriyor
burada önemli olan o uyarıyı anlamak gerekli önlemleri almak
daha büyük maliyetler ve zararlar karşımıza çıkmaması için en önemli nokta
zamanında gerekli bakım ve ve kesinlikle değişmesi gereken parçanın değişmesi
idare ettiği yere kadar mantığı yapılan en büyük hatalardan biri
zamanında yapılan doğru bakım ile alınan doğru sonuç için servisin yolunu tutucaz.pirince giderken eldeki bulgurdan olmak die bi söz var o aklıma geldi şimdi.1 ay var benim bakıma artık ne gerekiyosa yapıaz

wadet
01/01/2011, 19:59
Servisten arabanın şasi nosuna göre ön balata değişebilir dediler.Değiştirmesem nolur?Duruma göre değişecekmiş.bi 60 tl ye bide 110 tl ye varmış?aracın garantisi devam ediyor servisten başka biyerede gidemem.bujiler, hava filtresi, yakıt filtresi, polen filtresi değişiyor. Karbon clean yapılacak. 4 teker fren bakımı ve ön-arka balataları kontrol edilecek. Arka balatalara ayar yapılır, değişmesi gerekirse ön fren balataları değişir dendi tam olarak. İki çeşit balata var, içinde hangisi varsa o çeşitten takmak gerekiyormuş. Bunu da şasi bilgisinden görebiliyorlarmış. biri 60tl diğeri 110 tl. Balataların değişeceği kesin olmadığı için onlar hariç 360 civarı bir rakam çıkar dendi.Ne dersiniz fiyat nasıl?carbon clean de içinde bu rakamın.

Merhaba, aracımın km si 40.000 e ulaştığı için yetkili servislerden bakım için yetkili servislerden fiyat almıştım. Ortalama fiyat 380 civarı idi. karbon ve balans dahil. 3 servis de üç aşağı beş yukarı benzer fiyatları verdiler. Yalnız bi tek servis rot ayarı bizim hediyemiz dedi ama sanırım diğerlerinde de aynı uygulama var ön düzen ayarları adı altında hallediyorlar işlemi diye düşünüyorum. Bir de sanırım servisler artık selenia kullanmaktan vazgeçtiler. yeni bir yağ ile anlaşıldı demişti bir servis o yağ olursa fiyat 405 liraya çıkıyordu. Bilginiz olsun.

zafer murat
01/01/2011, 20:02
Motor koruma için ikna ettirin onu hediye etsinler aracın motoru ilk günkü gibi korunuyor toz çamur tutmuyor.

wadet
01/01/2011, 20:15
normalde ne kadar motor koruma? hediye verdikleri oluyor mu?

ZV 007
01/01/2011, 20:32
Servislerin motor koruma gibi hediyeleri oladuğunu bilmiyordum??öğrendiğim iyi oldu

zafer murat
01/01/2011, 21:15
Normal fiyatı 50TL

cengiz
19/01/2011, 01:53
ön balata iki adet 25 tl takması 20...50 tl tutmadı :)

GPS2
19/01/2011, 10:14
Servislerin motor koruma gibi hediyeleri oladuğunu bilmiyordum??öğrendiğim iyi olduVolkan balata meselesi çok değişken bir konu (Üretici firmada çalışıyorum) kullanım tarzına göre değişir yani bazen komple 10 000 de disk balata atılır bazen 60-70 000 km de sadece balata değiştirilir...aynı ürün birkaç farklı referans olarak satılabiliyor mesela bizim balatar linea,fiorino,doblo,opel corsa,pejo ve citroenin nemo bipper*de kullanılabilir(fabrikadan öyle çıkıyor) ölçüsel fark yok sadece balata yapısında ufak tefek özellikler farklıdır...ama garantiden dolayı piyasadan balata alma şansında pek yok gibi...ayrıca ucuz mal kullanacak kadar zengin olmamak lazım bazen hele hayati önemli parçalarda...Forum buluşmalarına katılırsan çok daha fazla konuda bilgilenme şansın olacaktır ...:)

ZV 007
19/01/2011, 15:58
Volkan balata meselesi çok değişken bir konu (Üretici firmada çalışıyorum) kullanım tarzına göre değişir yani bazen komple 10 000 de disk balata atılır bazen 60-70 000 km de sadece balata değiştirilir...aynı ürün birkaç farklı referans olarak satılabiliyor mesela bizim balatar linea,fiorino,doblo,opel corsa,pejo ve citroenin nemo bipper*de kullanılabilir(fabrikadan öyle çıkıyor) ölçüsel fark yok sadece balata yapısında ufak tefek özellikler farklıdır...ama garantiden dolayı piyasadan balata alma şansında pek yok gibi...ayrıca ucuz mal kullanacak kadar zengin olmamak lazım bazen hele hayati önemli parçalarda...Forum buluşmalarına katılırsan çok daha fazla konuda bilgilenme şansın olacaktır ...:)
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.Bakımı yetkılı servıste yaptırıcam zaten.forum bulusmasına katılmayı dusunuyorum ama malum soguklarda kımsenın sesı cıkmıyo:)