PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En zahmetsiz akaryakıt zammı protestosu!!!

smartmavi
29/12/2010, 11:51
Arkadaşlar bu sabah ilk kez iştirak etme şansım oldu..

Alem FM'in Nihatı bayağı iyi iş çıkarıyor... Sabah yüzlerce aracın dörtlüleri yanıyordu. Daha etkili olursa bu protesto çok ses getirir diye düşünüyorum.

Sabah 8'de ben de dörtlülerimi açtım ve çok keyif aldım.

Hadi, sesimizi birlikte duyuralım. Kimin yaptığı, kimin başlattığı önemli değil.. Önemli olan kimseye zarar vermeden zahmetsizce tepkimizi duyurmak... Bunun için sadece dötlüleri yakmakla başlayabiliriz.

Sabah 8:00, akşam 19:00'da sizi de dörtlülerinizi yakmaya davet ediyorum...

ademtahir
29/12/2010, 11:54
sabah gelirken bende 2 araç görmüştüm bunların flaşörleri niye yanar diye merak etmiştim :)

takres
29/12/2010, 12:01
zahmetsiz belki ama çok ses getireceğini sanmıyorum sabah sadece benle beraber 3 araç bunu yaptı...

smartmavi
29/12/2010, 12:39
yavaş yavaş sayı artacak merak etmeyin. Ben dün öğrendim, diğeri bugün; bir başkası yarın...

bu böyle gider... Sayı artacaktır.. Mesela bu sabah köprüler yılbaşı ağacı gibiymiş... Neden heryerde olmasın???

nerhal61
29/12/2010, 13:07
Evet arkadaşlar, daha önce de forumdan duyurulmuştu.

4 lüleri yakınca ne olacak diyenlere sesleniyorum. Yanan her 4 lü onlar için oy demektir. Dikkate alacaklar ve ses getirecektir merak etmeyin.

Henüz az 4 lü yakıyor olmalıyız ki söver gibi daha dün 6 kuruş daha zam yaptılar.

Durmak yok yola devam,
Ama 4 liralık benzinle, işimize gelirse di mi :)

Selamlar

Kriminal
29/12/2010, 13:10
4 lülerimizi degılde 8 lilerimizi yaksakta padişah bıldıgını okuyor

nerhal61
29/12/2010, 13:23
4 lülerimizi degılde 8 lilerimizi yaksakta padişah bıldıgını okuyor

Olacak olanı söyleyim arkadaşlar;

Şimdi 4 lirayı bulan benzinle gidiyoruz. Seçime 1 ay kala 50 kuruş ya da daha fazla indirim olacak görürsünüz. Sonuç mu? Gerçekten ciddi indirim yapan hükümet iyi oy kapacak, ayrıca bu süreçte zaten hükümetin kasasına iyi para girecek vs. vs. Yani kazanan yine hükümet olacak.

Kaybeden mi?

acRep
29/12/2010, 13:33
Bende ara sıra benzin zammını protesto için yakıyorum 4 Lülerimi ama istanbul yolları az boz deil resmen şölen yeri gibi yanıyoooo :)

izoci
29/12/2010, 13:48
inş.işe yarar

krakercocuk
29/12/2010, 13:49
nihat sırdarın ve onun beraberinde virgin radio gevezenin de desteklediği bir protesto stili arkadaşlar her sabah bende görüyorum baya bi araba herkez aynı tepkiyi göstersin lütfen

ugurozer
29/12/2010, 13:57
Seçimden öncede sonrada hiçbirşekilde indirim yapamazlar, indirim yapabilmeleri için başka yoldan para girişi olması lazım devletin kasasına, bunu sağlayacak beyin, çalışkanlık ve dürüstlükte başımızdaki hükümette yok arkadaşlar evet malesef bunların hiçbirisi yokki kaçak akaryakıta çözüm bulamıyorlar, vergi düzenlemesi yapamıyorlar, gemilerin aldığı yakıtta ötv halen yok biliyor muydunuz? Adam gemi ile yakıt alıp sonra gizliden satıyor çatır çatır paranın a. Koyuyor :) sınıra yakın olan yerlerden deli gibi kaçak yakıt giriyor buna dur diyemiyorlar, yurt dışına çıkan tırlar her biri yüzlerce litre yakıt fazlasıyla giriyor bunu eşine dostuna vs. Satabiliyor... Kalan sağlar bizimdir vergi veren insanların verdiği vergiye zam yapalım abi para lazımsa dedikleri sürece -ki bunu ilkokul çocuğunu geçirsek başa oda yapabilir- indirim falan yapamazlar inanın seçim öncesi dahi indirim yapabilecek kapasiteleri yok. Eminimki şuan kan ter içinde ne yapacağız diye düşünüyorlardır kurdaki ve petroldeki artış yüzünden, izleyin bir-iki gün içinde hatırı sayılır bir zam yapacaklar hiçbir çözüm bulamayıp :))

egeevo
29/12/2010, 14:07
lütfen devam arkadaşlar lütfennnn... zoruma gidiyor, çıldırıyorum ama yok tık yok... hiçbirşey yapamıyoruz...
geçen gün haberlerde bayan bir şoföre soruyolar "zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz?" bayanın süper cevabı: napalım, kaç lira olursa olsun binecez önemli değil. Afferim size, bunu diyen vatandaşa başımızdakide geçirir anca, çıldırmamak elde değil ya

nerhal61
29/12/2010, 14:54
lütfen devam arkadaşlar lütfennnn... zoruma gidiyor, çıldırıyorum ama yok tık yok... hiçbirşey yapamıyoruz...
geçen gün haberlerde bayan bir şoföre soruyolar "zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz?" bayanın süper cevabı: napalım, kaç lira olursa olsun binecez önemli değil. Afferim size, bunu diyen vatandaşa başımızdakide geçirir anca, çıldırmamak elde değil ya

Anıl emin ol o bayanın o röportajını yayınlayan kanal da bu işin parçası. Hani tüketici birliği diye birşey var ya, hadi bir örgütlenemedik, onların ön ayak olması gerekmez mi? Ülkede sivil toplum kuruluşu diye birsey deyok artık. Eminim onun başındaki adam da onların 5 vakit namaz kılan adamlarındandır. Allah kabul etsin. Neymiş gaziantep tüketici birliği başkanı, yok şöyle pahalı, vergisi cok demiş. İcraat yok ancak konuşma...

Sömürülmüş ve susturulmuş bir toplumuz. Yüce Atatürk bunu sadece 2010-1923=87 sene erteleyebildi sadece. Yani biz şu anda 28 Ekim 1923'ten ve Cumhuriyet hiç ilan edilmemiş gibi gidiyoruz. Hani avrupanın 50 yıl gerisindeyiz diyorduk ya gerçek rakam 87 yıl'dır.

Selamlar

egeevo
29/12/2010, 16:51
Anıl emin ol o bayanın o röportajını yayınlayan kanal da bu işin parçası. Hani tüketici birliği diye birşey var ya, hadi bir örgütlenemedik, onların ön ayak olması gerekmez mi? Ülkede sivil toplum kuruluşu diye birsey deyok artık. Eminim onun başındaki adam da onların 5 vakit namaz kılan adamlarındandır. Allah kabul etsin. Neymiş gaziantep tüketici birliği başkanı, yok şöyle pahalı, vergisi cok demiş. İcraat yok ancak konuşma...

Sömürülmüş ve susturulmuş bir toplumuz. Yüce Atatürk bunu sadece 2010-1923=87 sene erteleyebildi sadece. Yani biz şu anda 28 Ekim 1923'ten ve Cumhuriyet hiç ilan edilmemiş gibi gidiyoruz. Hani avrupanın 50 yıl gerisindeyiz diyorduk ya gerçek rakam 87 yıl'dır.

Selamlar

dostum ne güzel yazmışsın herşeyi eline sağlık...Atamızın kemikleri sızlıyor zaten içim acıyor...çok doğru biz ayaklanamadık ama tık yok hala örgütlerden, milyonlarca insan bir dökülse sokağa, günlerce bi benzin alınmasa gerçekten çok etkili olacak çok...

matushella
29/12/2010, 16:55
Bu dörtlüleri yakma protestosuna katılım öyle köprülerin noel ağacı gibi görünmesi şeklinde olmuyor hiç. Kim diyorsa kusura bakmasın abartıyor biraz. Ben hep o saatlerde yolda metrobüste oluyorum ve dikkatlice bakıyorum yola akşam 7 de. Bütün yolda 2 tane dörtlüleri yakmış araba görsem seviniyorum. Kimsenin katıldığıda yok. Sadece en büyük katılımı geçen hafta cuma günü gördüm o da hiçte noel ağacı gibi olmadı. Kimsenin umrunda değilki benzin 4 tl olmuş 5 tl olmuş. Koyun bunlar koyun!!!

devotee
29/12/2010, 17:23
Aslında başlarda katılım çok yoktu. Ama son zamanlarda oldukça arttı. Bugun ben 30 - 40 araç gödüm Bahçelievler İkitelli arasında. Ben de ofisime gidene kadar dörtlülerimi yakıp katılıyorum. Hatta keyfim yerindeyse radyonun sesini açıp camdan mendil bile sallıyorum. Beni görüp de dörtlülerini yakan, selam verenler bile oluyor. Ayrıca medyada da olumlu olumsuz yer buluyor bu hareket. Bu önemli bence. Akaryakıt fiyatlarınından alınan verginin azaltılmasını sağlar mı sağlamaz mı bilmiyorum ama en azından durumun farkında olduğumuzu anlamalarını sağlayacağından eminim.

Kriminal
29/12/2010, 17:25
Walla bısey yapmalı oyle veya boyle koyun olmadıgımızı gostermemız gerek

terazi12345
29/12/2010, 17:43
Arkadaslar en son depoyu fulledigimde mazot 3.08 falandi sonra zam var dediler, bende detayli bakmadim habere yine 2-3 kurus falan zam gelmistir diye dusundum. Dun bi gittimki 3.32 olmus inanamadim gercekten....Bu seferki artis cok fazla ve artik buna bir dur demek lazim.

Bu aksamdan itibaren bende 4 luleri yakarak tepkimi gosterecegim.

Kriminal
29/12/2010, 17:46
Diğer araçları tehlıkeye dusurmekten(nasıl oluyosa)4 lulerı yakmak maksadıyla aracınıza 120 tl ceza kesılmıstır...

Kimbilir belkıde

egeevo
29/12/2010, 17:53
toplanıp sokağa dökülmemiz lazım arkadaşlar, milyonlar sokağa dökülmeli, karşı olanları görmeleri lazım...

series
29/12/2010, 17:54
evet bende yapıyorum ama daha çok zamlanıyor benzin....
foruma mesaj atmak istiyorum konu açmak istiyorum nerden yapabilirim bir türlü bulamadım

StrawBeeRy
29/12/2010, 18:08
evet bunu daha öncede paylaşmıştım her sabah E-5 ışıl ışıl oluyor herkes yapmalı bence zor birşey değil sadece dörtlüye dokunmak yeterli lütfen destek olalım

brave
29/12/2010, 20:49
nihat sırdarı her sabah dinlerim ve bende her sabah 8.00de dörtlülerimi yakıyorum...

smartmavi
29/12/2010, 23:31
Haydi arkadaslar, yarin sabah dortluleri yakmayi unutmayin!

izoci
29/12/2010, 23:32
ıspartada kimse yok ama neyse....

matushella
30/12/2010, 08:47
Arkadaşlar,

Her sabah saat 8 de boğaziçi köprüsünde oluyorum. Trafik sıkışık oluyor ve bu sayede etrafa rahat bakıp kim katılıyor görebiliyorum. Koca köprüde 5-6 araba gördüm katılan. Hiçbir kimsenin katıldığı ettiği yok bu protestolara hiçbiryer ışıl ışıl olmuyor. Bunu yazıyorum ama yanlış anlamayın bende katılıyorum ve dörtlülerimi yakıyorum ama katılım öyle abartıldığı kadar yok. Bu akşam Nihat Sırdar'a mesaj atıcam bu katılım olayının abartılması ile ilgili.

kralcarsi
30/12/2010, 11:49
Arkadaşlar bu sabah ilk kez iştirak etme şansım oldu..

Alem FM'in Nihatı bayağı iyi iş çıkarıyor... Sabah yüzlerce aracın dörtlüleri yanıyordu. Daha etkili olursa bu protesto çok ses getirir diye düşünüyorum.

Sabah 8'de ben de dörtlülerimi açtım ve çok keyif aldım.

Hadi, sesimizi birlikte duyuralım. Kimin yaptığı, kimin başlattığı önemli değil.. Önemli olan kimseye zarar vermeden zahmetsizce tepkimizi duyurmak... Bunun için sadece dötlüleri yakmakla başlayabiliriz.

Sabah 8:00, akşam 19:00'da sizi de dörtlülerinizi yakmaya davet ediyorum...

denk geldikçe nihat'la sineği dinlerim, baya da etkili aslında ..dün çamlıca gişeleri civarında bir çok kişinin bu protestoya katıldığına şahit oldum

matushella
30/12/2010, 13:06
denk geldikçe nihat'la sineği dinlerim, baya da etkili aslında ..dün çamlıca gişeleri civarında bir çok kişinin bu protestoya katıldığına şahit oldum

Bende sabah 8 akşam 7 trafikte oluyorum ama nedense sizlerin gördüğü o katılımı göremiyorum anlamadım gitti.

duu
30/12/2010, 13:31
sabah katılamıyorum ama akşam katılıyorum dün akşam eylemce zamanında davutpaşa merter arasındaydım 2 şeritli bir yoldur ve kalabalıktır genelde gerçekten çok fazla arça vardı eylemceye katılan. tabi bunlardan biriside bendim. :)

bence toplanıp yürüyüşe geçilmeli ankarada :)