PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır Punto Evo'ya Chip Yaptırsam?

circassiancomis
28/12/2010, 14:21
Sıfır Punto Evo'ya Chip yaptırsam ne gibi Artıları - Eksileri Olabilir..

Ve.. Nerde, Kaç Paraya Mal Olur ?

Araç 1.3 Multijet 75 BG

Metali
28/12/2010, 16:23
bence bizim arabaların performans çok yeterli , hiç bulaşma derim, ona vereceğin para + ek benzin gideri , bunları düşündüğünde boş yere dizel seçmiş olacaksın.

circassiancomis
28/12/2010, 16:47
Bildiğim kadarıya yakıt düşüyor araba yükte veya yokuştayken farkedilebilir..

takres
28/12/2010, 17:01
ben olsam garantinin bitmesini beklerim...

izoci
28/12/2010, 17:12
bnce de garantiyi bkle chip için erken

serkan86
28/12/2010, 17:56
ben olsam garantinin bitmesini beklerim...

StrawBeeRy
28/12/2010, 18:13
chip yakıtı arttırmaz dikkatli ve düzgün kullanımda yakıt tasarrufu sağlar.agresif kullanımda chipsiz stock bir arabada dizel olduğu halde fazlasıyla yakar.chip için ise garantiyi bozar biraz daha bekleyin derim

MRT 791
28/12/2010, 18:48
2ü10 model 0 punto ya arkadasım yaptımıstı arac su an 60000km ustunde hıc sorun yasamadı benım aklımada arkadasım soktu bende chıp yaptırdım gayet memnunum sorun yok garantın bozulmasın ıstersen servıse bakım ıcın gıtmeden orjınal yazılımı tekrar gerı yuklet oyle gıt Servıse. bakımdan sonra tekrar chıp ı yuklet bunun ıcın ayrıca para odemezsın daha dogrusu bunu yapan arkadas para almıyor omur boyu yazılımını ucretsız degıstırırsın bunu servıs te kesınlıkle anlamıyor yaptırmak ıstersen arkadasla ırtıbata gectırırım benı ararsan numarasını verırım selamlar murat 555 344 40 42

StrawBeeRy
28/12/2010, 18:59
arkadasım 2ü10 model 0 punto ya yaptımıstı arac su an 60000km ustunde hıc sorun yasamadı benım aklımada arkadasım soktu bende chıp yaptırdım gayet memnunum sorun yok garantın bozulmasın ıstersen servıse bakım ıcın gıtmeden orjınal yazılımı tekrar gerı yuklet.
servıse oyle gıt
Servıse bakımdan sonra tekrar chıp ı yuklet bunun ıcın ayrıca para odemezsın daha dogrusu bunu yapan arkadas para almıyor omur boyu yazılımını ucretsız degıstırırsın bunu servıs te kesınlıkle anlamıyor yaptırmak ıstersen arkadasla ırtıbata gectırırım benı ararsan numarasını verırım selamlar murat 555 344 40 42
abi o bahsettiğiniz arkadaş kim özelden mesaj atarmısınız

sabanci
28/12/2010, 19:03
bende yaptırmanı tavsiye ederim emin ol arabanı bir kez daha seviceksin :)

MRT 791
28/12/2010, 19:13
abi o bahsettiğiniz arkadaş kim özelden mesaj atarmısınız

Can basel dıye bı arkadas ısını gayet ıyı yapıyor ısının arkasında ben sana tel ı gondercem su an yanımda degı kucukcekmece den murat ın selamı var de kuafor arkadasım oldugunu soyle ındırım de yapar emın ol arabandan vaz gecemeyeceksın

StrawBeeRy
28/12/2010, 19:16
Can basel dıye bı arkadas ısını gayet ıyı yapıyor ısının arkasında ben sana tel ı gondercem su an yanımda degı kucukcekmece den murat ın selamı var de kuafor arkadasım oldugunu soyle ındırım de yapar emın ol arabandan vaz gecemeyeceksın
saol abide o yüzden sormadım bizim dükkanın beyazda 2010 da oda 60.000 de chipli şuan hiçbir sorun yok dedim acaba ondanmı bahsediyorsunuz :D

chip konusunda Booster Erhan abiden başka tanımam tekrar teşekkürler

USTA
28/12/2010, 19:25
Servis yazılımı anlayamaz,tabi yazılımı yapan işini biliyorsa...

Cab Başel bizim sitenin chiptuning sorumlusu,benim Kangooyuda Can chipledi,şuanda kısa dönem asker kendisi,4 ay sonra aramızda olacak inşallah...

axi
29/12/2010, 00:56
chip uygulamasını yapıpta memnun olmayan şimdiye kadar görmedim.. bende yaptırmayı düşünüyorum... hatta sitemizden sercan arkadaşımız istanbuldan manisaya geldiğinde.. ortalama yakıtın 100 km de 3.2 litre olduğunu kendi gözümle gördüm.. Aracının garanti dışı olması tamamen sana bağlı.. servise gidip bnm aracım chipli derseniz aracınızı garanti dışı yapmak için bunu bahane olarak size sunacaklardır.. Mustafa abinin dediği gibi yapan işi biliyorsa servis anlayamaz... kolay gelsin

sezerism
29/12/2010, 01:19
Benim araçımda yeni ama yılbaşından sonra yaptırcam bu konuda hakan sabancı ile konuş o yaptırmış yakıt tasarrufu çok iyi olduğunu söyledi . Izmir. Ben araçın protokol güncelemelerini bekliyorum.sırf yakıt tasarrufu için bile olur.

circassiancomis
29/12/2010, 10:23
evet yaptırıp servise gitmeden eskiniyi yükletmek mantıklı geldi, Bir arkadaşım var Samsunda bu işle uğraşıyor uzaktan ama iyi yapıyor dükkanı kapattı ama cihazlar duruyor, İstanbul'a haziranda geleceğim burada yaptırdığımı beğenmezsem orada tekrar yaptırırım.

peki yazılım üzerinde kendimiz oynadığımızda problem çıkartır mı?

Geçen sene kuzenimin Audi A4 ün yazılımında bi kaç değişiklik yapmıştım daha performanslı oldu araba ama 1 kere tekleme yaptığına şahit oldum ani hızlanmada stop etmiş gibi kafa düşürdü araba sonra tekrar gaz yedi.. kuzenim almanyada motor ustası chipten değil mazottan dedi ama ben neyin sebep olduğunu çözemedim.. Böyle bir problem yaşayan var mı chip tuning yapılan araçlarda.. ?

MRT 791
29/12/2010, 23:08
can baselın numarası 0555 564 66 44 yalnız arkadaslar can ın askerde oldugundan haberım yok selamlar

pilotender
30/12/2010, 01:12
illa ki yapılacaksa, ben olsam garantinin bitmesini beklerdim... Lakin ben böyle bir uygulamaya hiç girmezdim. Ben sonradan yapılan hiçbirşeyin orjinali kadar yi olamayacağını düşünüyorum. Kısa vadede belki performans arttı yakıt düştü filan gibi de gelebilir (buna da inanmıyorum, bence yakıt artar) ama uzun vadede motorun ömründen hiç kuşkum yok ki götürüyordur... Hoş, zaten ben garanti bittikten sonra arabaya binmez satarım. Üstüne oynayıp masraf yapmaya gerek yoktur bence.