PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka bagaj kapağı göçüğü

mehmetsafran
27/12/2010, 23:00
Merhaba arkadaşlar bugün okuldan çıkacam arabamın başına gittim, öğrenciler silecekle uğraşıyolar, ne oldu falan dedim bunlar bişeyler geveledi. baktım silecek kırılmış gibi ben de aldım taktım falan yerine tam oturmadı ama çalıştırdım çalışıyor neyse çocuklar dedim önemli değil. Bunlar aralarımda şaka yaparken birbirini nasıl ittilerse benim arabanın arka bagaj kapağını çökertmişler ben o anda görmedim karanlıktı ortam gönderdim bunları. eve geldi bi baktım ki bagaj çökmüş, araba mı dandik anlamadım gitti ne yapacam ben şimdi arkadan ittirilse düzelir mi acaba? Çizik falan yok içeri çökmüş. Yarın bir ustaya göstereyim bakalım ne olacak

Punto_Can
27/12/2010, 23:19
benim diğer gp'nin bagaj kapağına da biri tekme veya yumruk atmıştı, sabah farkettim bende. bagaj kapağının iç kısmındaki plastikleri çıkarıp arkadan itince sorun halloldu, derin kırık şeklinde göçük varsa iz kalabilir ama kırık yoksa düzeltebilirsiniz...

StrawBeeRy
27/12/2010, 23:21
çocukların ittirmesiyle olucak şey değil o kadarda ince değil bagaj kapağı eminmisiniz başka yere vurmuş olmayasınız
bagajın içindeki plastiği söküp ittirin belki düzelir

sabanci
27/12/2010, 23:28
bendede aynı sorun var ve ne yazıkki bizim arabalarımızın hastalığı bu bagaj sacımız çok ince o yüzden böyle oluyor bende denicem en kısa zamanda bendede var malesef....

OzzY
27/12/2010, 23:29
o plastik nasıl sökülüyo ya ben sökemedim

SRDR KRKC
27/12/2010, 23:34
Hemen Ankara Tarafına Geliorsun Ziebeart a Sokup Halledioruz Kasko Varmı ? Sakın Kendin Deneme Bi Bozarsan Boyatırsın ...

tutkuaydin41
27/12/2010, 23:43
bndede aynı sorun olmustu tam fıat logosunun alt kısmı ıcerıdekı dosemeyı soktum 1 tane wıda tutuyo zaten elınızı aradan sokup ıttırın bısey olmuyo ama orası kendıne yer yapmıs gıbı oluyo ufak bır darbede esnıyor..

plastık aksamı tek wıda tutuyo yıldız uclu zatn onu sokunce tırnaklı hemen cıkıyor bagaj acma motru war dıkkat et sokersen.

Du Hast
27/12/2010, 23:57
ısıtıp çektirmek lazım çünkü metal içeriye doğru büküldüğü zaman, tekrar gelecek bir darbede eski halini büyük ihtimal alacaktır.

mehmetsafran
28/12/2010, 00:01
teşekkür ederim arkadaşlar sabah okula gittim bişey yoktu arabayı yerinden hiç kıpırdatmadım akşam geldim yolda bişey olmadı. Çocukar arasında göçtü falan demişlerdi ama benim aklıma göçeceği hiç gelmedi. Karanlıktı farketmedim. Eve gelince bir bakayım şu sileceğe diye gittim baktım ki göçmüş, kırık falan yok. Tam logonun olduğu yerin hafif solunda logonun orası kırılmıştır falan diye inceledim bişey yok yarın kaportacıya bir gideyim. Kasko yok, ankayara yakın zamanda gelemem. Ustaya bir gösterelim boya falan derse gelirim ankaraya ne olacak :)

efe mert
28/12/2010, 00:13
bende de var. ama ben dokunmuycam. dokununca kesin daha beter çökertirim ben orayı....kalsın öyle...bana zararı yok. bakanın göz zevkini bozuyosa o onların sorunu...

StrawBeeRy
28/12/2010, 08:17
benim arabada yalıtım var tavan dahil bütün kapılar taş gibi çökme felan yapmıyor sizede tavsiye ederim en azından sadece bagaja yaptırın 30-40 lira birşey tutar tekrar göçme vs olmaz

exixiz
28/12/2010, 08:27
En yakın AutoKing Şubesine götürün vakum cihazı ile boya attırmadan çektirtin.

zafer murat
28/12/2010, 08:44
bu kadarmı kalitesiz saçtan yapıyorlar bunları gaz tenekesine biniyoruz resmen :)

OzzY
28/12/2010, 10:26
darbeyi emmesi kalitesizlik değil kalite göstergesidir, tank gibi 3-4 mm saçtan arabalar tarih oldu yıllar önce...

mehmetsafran
28/12/2010, 16:27
Bugün ustaya götürdüm arabayı komşum olur kendisi bagaj kapağının arkasındaki plastiği söktü okkalı bir yumrukla halletti lekeden eser kalmadı :) ama çocukların benim sileceği kırdığı gerçeğini yüzüme vurdu :) bu sileceğin lastik takılan yerini nerede bulabilirim fiyatı nedir?

acRep
28/12/2010, 16:57
benim arabada yalıtım var tavan dahil bütün kapılar taş gibi çökme felan yapmıyor sizede tavsiye ederim en azından sadece bagaja yaptırın 30-40 lira birşey tutar tekrar göçme vs olmaz

Mert bu yalıtım izolasyon gibi birşeymi ? Birde bunu yapan bi yer veya usta varmı dediğin fiyat gibiyse aracın her yerine yaptırabilirim..

mehmetsafran
28/12/2010, 17:37
Mert bu yalıtım izolasyon gibi birşeymi ? Birde bunu yapan bi yer veya usta varmı dediğin fiyat gibiyse aracın her yerine yaptırabilirim..
ben de merak ediyorum nasıl bişey bu özel mesaj da attım ama görmedi herhalde

ozay06
28/12/2010, 17:42
Bugün ustaya götürdüm arabayı komşum olur kendisi bagaj kapağının arkasındaki plastiği söktü okkalı bir yumrukla halletti lekeden eser kalmadı :) ama çocukların benim sileceği kırdığı gerçeğini yüzüme vurdu :) bu sileceğin lastik takılan yerini nerede bulabilirim fiyatı nedir?
Geçmiş olsun Ucuz atlatmışsınız Bende öğretmenim Size tavsiyem arabayı çocuklardan uzak tutmaya çalışın

StrawBeeRy
28/12/2010, 17:46

evet abi izolasyon malzemesi müsait olduğunda gel dükkana 1 saatlik iş her yerine yapalım ;)

ben de merak ediyorum nasıl bişey bu özel mesaj da attım ama görmedi herhalde

işteydim yeni geldim mesajınıza cevap yazdım :)

StrawBeeRy
28/12/2010, 17:50
benim arabaya yaparken çektiğim foto şu malzemeden

https://img210.imageshack.us/img210/9683/25122010071.jpg (https://img210.imageshack.us/i/25122010071.jpg/)

takres
28/12/2010, 17:50
vakumla çektirin bence...

drmvd
28/12/2010, 18:19
autoking ile anlasmalı kaskon varsa boyasız gocuk duzeltme ile yaptırabilirsin.

acRep
31/12/2010, 01:20
evet abi izolasyon malzemesi müsait olduğunda gel dükkana 1 saatlik iş her yerine yapalım ;)

işteydim yeni geldim mesajınıza cevap yazdım :)

Tamam mert ilk fırsatta sendeyim..

engin1984
16/07/2012, 23:20
Benim de 2012 puntomun bagaj düğmesinin, hızlı kapatmadan dolayı göçtüğünü fark ettim az önce. Boyada sıkıntı yok. N ve T harflerinin etrafında bir karışlık göçük oluşmuş. Daha 2 aylık araba. Tek elle kapatmamak gerekiyor sanırım.

kadir1982
17/07/2012, 00:01
bagajdaki göçük sıkıntısı bendede var çok değil ama sağ ve solda dayanmadan olmuş sanırım dikkatli bakınca belli oluyor benimkinide kesin çoçuklar yaptı sokakta futbol topuyla oynuyorlar sileceğimide kırmışlardı punto yazısının p ahrfini sökmüşler allahtan 10 liraya aldım sileceği ucuza kapattık fakat punto yazısının p harfi teksatılmıyormuş serviste 120 lira istiyor bagajı görünce bazen sinirlerim tepeme çıkıyor :))

easozen
17/07/2012, 10:26
Benimde kaputa biri oturmuş sanırım fıat ambleminin hizasında bir karışlık alan.Oturma sonucu esneme yapınca iç kısımdaki 20cmlik koruma demir parçasından dolayı biraz dışa doğru bel vermiş.bostancı sanayide ısıtarak yağlı çekiçle %70 oranında düzelttiler.Puntoların kaputuda çok hassas.

Ziyaretci040
17/07/2012, 10:40

Tut ufak ufak kastırarak asıl çıkıyor aynen benim bagajada tekme atmışlardı.Söktüm elimi yumruk yapıp bastırdım baya bi düzeldi aslında ama azıcık bişi kaldı...

bende de var. ama ben dokunmuycam. dokununca kesin daha beter çökertirim ben orayı....kalsın öyle...bana zararı yok. bakanın göz zevkini bozuyosa o onların sorunu...

Nazarlık diye saklıyorum dediğiniz gibi :)

Ben 2 ay önce falan taktırdım yan sanayi 35 tl komple.

Komple yaptırsak böyle bi işlemin tutarı nedir?

beho
25/10/2012, 11:28
benim aracında arka bagaj kapagının sag tarafında el büyüklüğünde göçük oldu.
izolasyon u düşünebilirim. yaptıran arkadaşlar memnun mu??

Bigbrother
25/10/2012, 12:00
benim aracında arka bagaj kapagının sag tarafında el büyüklüğünde göçük oldu.
izolasyon u düşünebilirim. yaptıran arkadaşlar memnun mu??

İzolasyon yaptıracaksınız bu konuda Fiat Bravo forumunda aracına komple yaptıran arkadaşımız vardı ona danışabilirsiniz. Aracı o kadar ses alıyor ki...

Sanki BMW'ye biniyorsunuz gibi... :)

StrawBeeRy
30/10/2012, 11:29
Komple yaptırsak böyle bi işlemin tutarı nedir?

kusura bakmayın mesajı yeni gördüm :)

kullanılacak malzemeye bağlı ortalama 300 ile 600 arası değişiyor