PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekranda motoru gösterin yazısı!!

siyah
25/12/2010, 20:26
mrb arkadaşlar bu akşam üzeri araçı çalıştırdım 2 metre gitmedim aracıın motorunu servise gösterin gibi b,ir yazı çıktı ve konsoldaki start stop düğmesinin ışığı yanıyodu ekranda sarı üçgen ve alt kısmındada sarı kartele benzer ışık yanıyordu böyle bişeyle karşılaşan oldumu sonra kendili,ğinden düzeldi ama kıllandım bu durumdan yardımcı olcak arkadaşlara şimdiden teşekürler....

abulbul08
25/12/2010, 21:18
yazılımsal olabilir.
siz yinede servise bir gösterin

takres
25/12/2010, 21:19
servise gidin bence...

yusufekinci06
25/12/2010, 21:47
motor yağını felan bi kontrol et... eksiltmiş olabilir. yeni araçlar artık böyle şeylere bile uyarı veriyo.

siyah
25/12/2010, 22:32
yusuf baktım motor yağı normal min in üstünde... tşkler...

ZAK1980
25/12/2010, 22:54
Şenol yakıttanda olabılıyor bunlar bendede cıkmıstı servısı aradım acılse servıs yollayalım bız nobetcı degılız dedı servıs yok yollamayın sabahleyın sız gelın bakın dedım onlarda sabah gorusuruz dedıler 45 dk arac normal calıstı bı sorun yoktu 1 hafta sonrada bakıma soktugumda ecuda herhangı bır arıza kodu yoktu servıstekı usta benzın pıslıgınden olabılır demıstı yakıtı baska yerden almıstım bır dahada oraya ugramadım 1 senedır uyarı almadım hıc

theghostin
26/12/2010, 00:32
Umarım yazılımla ilgilidir...

yolcu27
26/12/2010, 09:59
ss ile ilgili sorun bendede olmuştu 3000 km de gittim garantiden bir parça değişti düzeldi. daha sonra 11000 de aynı sorunu yaşadım bu sefer araca tüp takmışsınız bakmak için tüpün kablolarını çıkarmamız lazım dediler. arada yanıyor bende arıza ışığı motoru kontrol ettirin yazısı ve ss devredışı yazıları. 1 2 gün sonra geri düzeliyor. bana lpg sonrası aküden fazla enerji çekildiğinde ss yi çalıştırmaya enerji yetmiyor oda arada devredışı bırakıyor kendisini demişlerdi. ama aynı sorunları lpg olmadan öncede yaşıyordum... yeni bir kronik sorunla mı karşı karşıyayız yoksa ?

hsyn28
26/12/2010, 13:14
Uzun süre sıkışık trafikte aracı boşta kullandıysanız start stop devrede veya devre dısında iken otomatik olarak kapatıyor sistemi ve motoru servise gösterin yazısı cıkıyor 15 dk dinlendirince sönüyor.Servisin bizzat söylediği ve denedigimde dogru oldugunu gördügüm uygulamadır.

siyah
26/12/2010, 13:17
arkadaşlar teşekürler hepinize belkide önemli bişey olabilir bilen arkadaşlar aynı sorunu yaşayan varsa yazarlarsa paylaşırsalar... bilgilenmiş oluruz...

vvkaymak
26/12/2010, 22:24
Aynı durum benim başıma 2 defa geldi ilk defasında servis bilgisayar ile kontrol ettiğinde DPF çıkış sıcaklık sensörü hatalı bilgi uyarısı vardı, sadece resetlediler düzelti. 2. si 15 gün sonra tekrar yaptı. Bu seferde aynı hata tekrar okudular. Arabayı serviste bilgisayar aracılığıyla DPF(dizel partikül temizleme) temizlik yaptırıldı 20 dak. sürüyor araba olduğu yerde çalıştırılıp 3500 devirde eksoz sıcaklığını 450°C sıcaklığa ulaştırılıyor. böylece temizlik gerçekleştiriliyor. Üstünden 1 ay geçti bir daha yapmadı.bir daha yaparsa çıkış sensörü değiştirilecek. (not: Ortalama 800-1000 kilometre arası DPF temizlik uyarısı geliyordu aracı vitesten çıkartmayın sürmeye devam edin şeklinde uyarı oluyordu, bende bu esnada ortalama 10 km aracı şehir dışında kullanıyordum temizlik yapıyordu, fakat normal kullanım ile devir 2000 gibi. Serviste 3500 devir ile bu işlemi yapınca geçen hafta DPF temizliği yapılacak uyarısı gelince bende 4. vites 3500 devir ile 10 km. kullandım şimdilik bir sorun yok.

circassiancomis
27/12/2010, 09:37
sileceklerin kolundaki düğmeye bastığında servis = ***** km çıkıyor 25bin yada 30bin yazıyor, arabayla gittikçe azalıyor oradaki km 0 olunca servise gidin diyebilir

yolcu27
27/12/2010, 11:31
arkadaşlar teşekürler hepinize belkide önemli bişey olabilir bilen arkadaşlar aynı sorunu yaşayan varsa yazarlarsa paylaşırsalar... bilgilenmiş oluruz...

aynı sorunu bende yaşamıştım yukardaki mesajda bahsetmiştim zaten önemli birşey değil şuan haftada 1 2 defa yaşıyorum bu sorunu ama artık takmıyorum lpg kullandığım için.

nerhal61
27/12/2010, 11:38
sileceklerin kolundaki düğmeye bastığında servis = ***** km çıkıyor 25bin yada 30bin yazıyor, arabayla gittikçe azalıyor oradaki km 0 olunca servise gidin diyebilir

Silecek kolundaki düğmeye bastığında mı cıkıyor. Yani yol bilgisayarı geçiş düğmesi mi? bende servisle ilgili herhangi birsey cıkmıyor...Nasıl birsey acep

evoantalya
27/12/2010, 12:41
genelde mazot falan biterse hava yaparsa öylee yapıyor geçen gun mazot bitti kaldım yolda 2 saat boyunca öyle dedi benımkide

circassiancomis
28/12/2010, 14:02
Silecek kolundaki düğmeye bastığında mı cıkıyor. Yani yol bilgisayarı geçiş düğmesi mi? bende servisle ilgili herhangi birsey cıkmıyor...Nasıl birsey acep

yol bilgisayarı düğmesinde çıkıyor bende servis yazısı karşısında kaç km olduğu arabayı aldığımda 30.000 km yazıyordu 6.500 km yaptım 23.500 yazıyor şimdi..

circassiancomis
29/12/2010, 10:12
pardon sol taraftaki menü düğmesinden baktığında çıkıyor servis yazısı

tuncaykcd
29/12/2010, 22:48
arkadaşlar bende de bu aracdan önce 2009 fiorino multijet vardı . 40000 bakımı için servise gitmedim aksilik o ya o gün evime giderken turuncu yanan motor işareti yandı ayrıca motoru kontrol ettirin uyarısı verdi. servise gittiğimizde genel motor arıza lambasıdır katalitik konvektor , yakıt sistemi ve motor soğutma sistemi için arıza lambası yakar demişti. Benim ecuda mtor sıcaklık sensörü hatası demişlerdi. Arac garanti dışı kaldığından komple termostat değişimine 650 lira fatura çıkarttılar bende izmirde sanayide 200 liraya termostatı alıp taktırdım lakin arkadaşda işin acemisiymiş termostatı sökecem derken hemen üstündeki abs basıncı için motora bağlı bi sistemin civatasını oynatmış. aracı çalıştırdık her yağ araç yağ atıyor adam sıkacam derken birde vidayı sıyırttı ardından tornacı tel attı filan derken benim sıfır arac oldu size her yeri yağ . Herneyse uzatmayayım araca birde conta antifriz vs derken ekstra bir 250 daha verdim . 500 ü buldu bizim sorun.Zaten bu olaydan sonra aracdan soğudum ve punto evo almıştım.

pilotender
30/12/2010, 01:24
arkadaşlar bende de bu aracdan önce 2009 fiorino multijet vardı . 40000 bakımı için servise gitmedim aksilik o ya o gün evime giderken turuncu yanan motor işareti yandı ayrıca motoru kontrol ettirin uyarısı verdi. servise gittiğimizde genel motor arıza lambasıdır katalitik konvektor , yakıt sistemi ve motor soğutma sistemi için arıza lambası yakar demişti. Benim ecuda mtor sıcaklık sensörü hatası demişlerdi. Arac garanti dışı kaldığından komple termostat değişimine 650 lira fatura çıkarttılar bende izmirde sanayide 200 liraya termostatı alıp taktırdım lakin arkadaşda işin acemisiymiş termostatı sökecem derken hemen üstündeki abs basıncı için motora bağlı bi sistemin civatasını oynatmış. aracı çalıştırdık her yağ araç yağ atıyor adam sıkacam derken birde vidayı sıyırttı ardından tornacı tel attı filan derken benim sıfır arac oldu size her yeri yağ . Herneyse uzatmayayım araca birde conta antifriz vs derken ekstra bir 250 daha verdim . 500 ü buldu bizim sorun.Zaten bu olaydan sonra aracdan soğudum ve punto evo almıştım.

Valla bende de Fiorino var şu anda. Hiç de soğunacak gibi bir araba değil yahu :) Bence tamamen sizin hatanız. En güzeli garanti bitene kadar servise gitmek olurdu. Bu arada yeni puntonuz hayırlı olsun. Multijetten inip 77 bg Puntoya binmek çok kötü hissettirmedi inşallah. Çünkü ben 77 lik GP'yi satıp Fiorino Multijet alınca kendimi Ferrari kullanıyor gibi hissettim de onun için söylüyorum:)

yolcu27
30/12/2010, 10:27
son durum nedir neden kaynaklanıyormuş bu yazı ?

m_cevik
30/12/2010, 10:37
mrb arkadaşlar bu akşam üzeri araçı çalıştırdım 2 metre gitmedim aracıın motorunu servise gösterin gibi b,ir yazı çıktı ve konsoldaki start stop düğmesinin ışığı yanıyodu ekranda sarı üçgen ve alt kısmındada sarı kartele benzer ışık yanıyordu böyle bişeyle karşılaşan oldumu sonra kendili,ğinden düzeldi ama kıllandım bu durumdan yardımcı olcak arkadaşlara şimdiden teşekürler....

Şenol Bey,aracınızdaki sıkıntı tamamiyle start and stop sistemiyle alakalı,aracınız garanti içindeyse servise uğrayın baksınlar start and stopda değişmesi gereken ufak bir plastik parça olabilir hemen 20dk da tespitini yapar değiştirirler,ama sorununuz start and stop yine devam edebilir,yeni corsa ve astralarda da böyle bir sorun var.Start and stop u sıkıntısız üreten firma sayısı az ne yazık ki.Ama herhangi bir güvenlik problemi oluşturmaz aracınızda.