PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande punto Cila

rockSEWER
24/12/2010, 20:05
Arkadaşlar merhabalar,

aracımı 15.12.2010 tarihinde teslim aldım :) yarın ilk kez yıkamayı dusunuyorum.alırken boya koruma falan yaptırmamıştım elimde sonax ın sprey hızlı cilası var yıkadıktan sonra onu uygulasam sorun teşkil etmez demi ya :) yada hemen cila uygulama mı diyorsunuz :) sizlere danışmak istedim

ufuk_punto
24/12/2010, 20:11
bence bi sorun çıkarmaz ben her yıkamadan sonra yaptırıyorum..suana kadar bi zararını görmedim

rockSEWER
24/12/2010, 20:12
hım uygulayayım o zaman yagmuru falan kaydırıyor cila güzel oluyor :)

StrawBeeRy
24/12/2010, 20:47
hızlı cila sadece yıkamadan yıkamaya etkisini gösterir bence netten meguıars nxt alın güzelce yıkadıktan sonra uygulayın etkisini uzun süre gösterir en azından kışı geçirirsiniz

takres
24/12/2010, 20:48
çok sık uygulamayın bence

theghostin
24/12/2010, 21:07
sıfır araca siz uygulamayın derim, serviste boya koruma yaptırın yada onlarda sonax vs. varsa kendileri yapsınlar...

yolcu27
24/12/2010, 21:36
hızlı cila sadece yıkamadan yıkamaya etkisini gösterir bence netten meguıars nxt alın güzelce yıkadıktan sonra uygulayın etkisini uzun süre gösterir en azından kışı geçirirsiniz

mert şu uygulamanı amotörce bizde yapabilir miyiz?

https://forum.grandepuntotr.com/arac-bakimi-ve-temizlik/20941-made-meguiars-;.html

neler alalım nasıl yapalım? 1 yıl oldu artık bir boya bakımı lazım şu asfalt lekelerini çıkardıktan sonra.

StrawBeeRy
24/12/2010, 21:44
mert şu uygulamanı amotörce bizde yapabilir miyiz?

https://forum.grandepuntotr.com/arac-bakimi-ve-temizlik/20941-made-meguiars-;.html

neler alalım nasıl yapalım? 1 yıl oldu artık bir boya bakımı lazım şu asfalt lekelerini çıkardıktan sonra.
amatörce yapabilirsiniz ama nxt dediğim cilayı kullanın siz benim kullandığım profesyoneller için yani küçük olarak bulamassınız bendekiler 4 lü set halinde satılıyor size çok gelir sizin işinizi nxt görür zaten arabanız yeni boyasıda yeni xnt yaptığınız zaman çok güzel olur

serkankucuk
24/12/2010, 21:45
ben şöyle bir tavsiyede bulunayım:
1- öncelikle kil alın bu kil dediğim bildiğimiz kil değil, boyanın üzerindeki pislikleri alır toplar
2-sonra da iyi bir cila veya wax alın ama sonax olmasın Meguiars NXT olabilir Mert'in dediği gibi, ciladan da bi zarar olmaz sadece çok ama çok az sürün 15-20 dk bekleyin ve iyi bir mikrofiber bezle silin.
3-sonuç: pırıl pırıl

yolcu27
24/12/2010, 21:49
yani diyorsunuz ki işin sırrı bizim için Meguiars NXT de. yarın bir bakayım peki bu siyah asfalt lekelerini nasıl çıkartabilirim çok pis duruyor.

StrawBeeRy
24/12/2010, 21:50
zifttir o mazot dene yada benzincilerde zift ve kadran sökücüler var 12 liraydı en son onlardan kullan

kaptan_ahab
24/12/2010, 21:51
Sonax ın hızlı cilasından bahsediyorsunuz galiba. Nemli bir m.f. bez ile bende ayda bir yapmaya çalışıyorum, fiyatına göre gerçekten iyi bir ürün ancak aracınızın ilk cilası olması hasebiyle öncelikle bu ürünmü yoksa boya korumamı iyi araştırın derim.

serkankucuk
24/12/2010, 21:55
Nxt denmesinin önemi en kolay bulabileceğiniz iyi cilalardan... yoksa daha neler neler var da bizim memlekette yok :D yoksa sonax'ın da cilaları var ama onlara para verene kadar az daha koyun üstüne nxt alın bence...
zift lekeleri için çok farklı seçenekler vardır ama bence mazot filan denemeyin zift sökücü alın. ama mutlaka kil de bulmaya çalışın clay bar diye de geçer.

rockSEWER
24/12/2010, 22:05
Sonax ın hızlı cilasından bahsediyorsunuz galiba. Nemli bir m.f. bez ile bende ayda bir yapmaya çalışıyorum, fiyatına göre gerçekten iyi bir ürün ancak aracınızın ilk cilası olması hasebiyle öncelikle bu ürünmü yoksa boya korumamı iyi araştırın derim.

evet abi sonaxın hızlı cilası, astramda ondan kullanıyordum gayet güzel oluyordu şimdi bu sıfır olunca çelikşide kaldım ilk profesyonel birşeymi olsun düşüncesine takıldımda :S biraz araştırayım o zaman

insomnia06
25/12/2010, 21:15
meguıars nxt kesinlikle tavsiye ederim,ben çok memnunum..

kxlylmz
27/12/2010, 10:08
Serkan zaten belirtmiş olayı, hızlı cilayı istediğin kadar atabilirsin boyaya zarar vermez ama anlık parlaklık dışında koruma sağlamaz boyaya. Kendini kandırmak olur yani ;)

Kaliteli bir cila ve kil ile işe başlamalısın. 3-5 tane de mikrofiber bez edinirsen iyi olur. Daha detaylı uğraşayım dersen sonu olmayan bir hobi seni bekliyor. Serkanla bende var bu virüs, çeyizleri topluyoruz yavaş yavaş.

Ben collinite 476 kullanıyorum, onun dışında meguiars 16 katı cila da var elimde. Tavsiyem bu tip markaların katı cilalarından edinmen. yapı marketlerde satılan ürünlerin kalitesi kıyaslanamaz bu ürünlerle ;)

serkankucuk
27/12/2010, 10:19
Serkan zaten belirtmiş olayı, hızlı cilayı istediğin kadar atabilirsin boyaya zarar vermez ama anlık parlaklık dışında koruma sağlamaz boyaya. Kendini kandırmak olur yani ;)

Kaliteli bir cila ve kil ile işe başlamalısın. 3-5 tane de mikrofiber bez edinirsen iyi olur. Daha detaylı uğraşayım dersen sonu olmayan bir hobi seni bekliyor. Serkanla bende var bu virüs, çeyizleri topluyoruz yavaş yavaş.

Ben collinite 476 kullanıyorum, onun dışında meguiars 16 katı cila da var elimde. Tavsiyem bu tip markaların katı cilalarından edinmen. yapı marketlerde satılan ürünlerin kalitesi kıyaslanamaz bu ürünlerle ;)

köksal biri daha mı geliyo, ne diyosun? :D

krakercocuk
27/12/2010, 10:37
hızlı cila 5 para etmez su gibi bişey..onun yeri meguıars nxt..en olmadı illa ucuz olsun sonax olsun dıosanız 6-7 liralık sonax güçlü cila:D güneş yağı kıvamında:D ince bir katman atın 5 dk sonra micro fiber eldiven ile yuvarlamalı olarak silin..

bu arada köksal ve serkan . . autoglym'in döşeme temizleyici spreyinden aldım bu ürünü kullandınızmı daha önce..yeşil etiketli litrelik sprey..kullandıysanız nasıl sonuç aldnız ve uygulama sistemi nasıl

serkankucuk
27/12/2010, 11:03
ben kullanmadım ama kullananların paylaşımlarını gördüm 10 numara bi ürün. ama benim gördüğüm ürün mü bilemiyorum....
ama şunu söyleyeyim AG ürünleri genelde başarılı, bence çok memnun kalırsın ki ben 7 TL'lik Sonax'ın temizleyicisinden bile memnun kaldım...

kxlylmz
27/12/2010, 14:38
Serkanım gelebilir valla bu işe elini verince kolu kaptırıyorsun.

Bende AG nin zift sökücüsü, vinly and rubber care(torpido ve plastik koruyucu), super resin polish ürünlerini kullanıyorum ve hepsi güzel ürünler. ag başarılı ürünleri olan bir firmadır, elinizdeki ürünün de kaliteli olduğuna şüphe yok. arkasındaki uygulama şeklini okumakta fayda var ;)

krakercocuk
28/12/2010, 16:48
valla köpeğim pazar günü halıya kustu:D annem kabasını aldıktan sonra:D iki fısfısladım bekledim 3 dk kadar bir sildim ağarttı resmen baya kuvvetliymiş..ancak şunu anladım ki tecrübe olsun hepimize, ürünü sileceğimiz alan etrafınada uygulamak gerekiyor renk farkı olmaması açısından.. orantılı bir sekilde tüm bölgeye stabil uygulandığında on numara sonuç alınacak gibi..

bu arada 7 liralık sonax çok güzel parasına göre..onuda uygulama şeklim; araç yıkanıp kurulandıkdan sonra çok ince katmanlar halinde şaseye döküyorum pamuk vs emici olmayan bir bez ile yuvarlak hareketlerle kremvari yayıyorum 5 dakika sonra hafif katılaşma hissi verdikden sonra microfiber "ELDİVEN" ile tekrar yuvarlayarak silme yapıyorum sonuç harikulade;)

serkankucuk
28/12/2010, 17:14
bu ürünü sen de onaylayınca artık ben bundan da alırım :D sağolasın fırat...

yolcu27
01/01/2011, 15:55
amatörce yapabilirsiniz ama nxt dediğim cilayı kullanın siz benim kullandığım profesyoneller için yani küçük olarak bulamassınız bendekiler 4 lü set halinde satılıyor size çok gelir sizin işinizi nxt görür zaten arabanız yeni boyasıda yeni xnt yaptığınız zaman çok güzel olur

mert bahsettiğin ürün bu mu?

https://www.meguiars.com.tr/product_info.php?products_id=70#vd

yolcu27
01/01/2011, 15:56

omer06
01/01/2011, 16:05
kxlylmz(köksal abi ) beni tanıdınmı :) skodaturkey omer06 :)

StrawBeeRy
01/01/2011, 16:22

evet bu

kxlylmz
02/01/2011, 19:59
kxlylmz(köksal abi ) beni tanıdınmı :) skodaturkey omer06 :)

Tanımam mı :)