PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buz çözücüler ile ilgili sorular?

isuldor
23/12/2010, 09:01
Arkadaşlar,

Bizim evin bulunduğu yer biraz soğuk olduğu için sabahları arabanın üstünde buz kütlesi oluşuyor kazımak yerine de buz çözücü aldım(arexons)

çözme konusunda bir sıkıntısı yok ama çözdükten sonra tuhaf bir buğu yapıyor

bir de bu buz çözücünün plastik aksama ve sileceklere zararı olur mu?

:crutch00:

ozgurro
23/12/2010, 09:48
bu tip sıvıların belli standardları oluyor. mesela antifrizler için ASTM D 1177 standardı var. standardlara uygun ise gönül rahatlığıyla kullanın :) ama türkiyede malesef standardlara uygun olanı bulmak zor. ithal gelen bikaç ürün var marketlerde gördüğüm kadarıyla. onlar da ateş pahası :(

genel olarak bu tip ürünler alkol bazlı diye biliyorum, ve bildiğim kadarıyla alkolün plastiğe zararı yok. petrol türevleri ise zararlı olabilir.

ademtahir
23/12/2010, 10:07
arabanın üstündeki buzla uğraşmıyorum hiç sadece camlara alkol sıkıyorum ve silecekleri çalıştırıyorum görüntü açıldımı tamamdır ve şimdiye kadar bir zararında görmedim..

isuldor
23/12/2010, 12:00
arexons fena bir marka değil

sanırım alkol bazlı

hayır kullanıslı kullanıyoruz ama arabanın cam kenarındaki ve diğer plastiklerinde bir deformasyon olmasın diye sordum

hani şu lanet araç içi kokuları dökülünce arabanın tüm plastik aksamını eritiyor ya onlar gibi

fraust
23/12/2010, 13:39
henüz oturduğum yerde buzlanma derdim olmadı...
buzlanma olduğunda aklımda bişey var...onu uygulayacam...eğer çözüm olursa resimli olarak forumda paylaşacam....gerçi yoğun kar yağışlarında işe yaramıştı, herkes kar temizlerken ben ee sallayarak yanlarından geçmiştim :) ama buzlanma olmadığından o durumu deneyememiştim....

ama buğu olayına adam akıllı bir çözüm ben de arıyorum. arabaya biner binmez buğu oluşuyor...buğunun geçmesi ise 3-5 dk alıyor.

isuldor
23/12/2010, 13:42
bendeki bugu sorunu cok ölümcül değil 1-2 dk kalmıyor

evoda gayet güzel butun arabalar camları bugulu falan benım camlar pırıl pırıl
havalandırmayı ıyı ayarlamışlar

Budweiser
24/12/2010, 19:16
Arkadaşlar,

Bizim evin bulunduğu yer biraz soğuk olduğu için sabahları arabanın üstünde buz kütlesi oluşuyor kazımak yerine de buz çözücü aldım(arexons)

çözme konusunda bir sıkıntısı yok ama çözdükten sonra tuhaf bir buğu yapıyor

bir de bu buz çözücünün plastik aksama ve sileceklere zararı olur mu?

:crutch00:

Aynı dertten muzdaribim :D merak ettim nerde oturuyorsunuz?