PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çin OtOlaRı YaKındA PiyAsAda

microab
23/04/2007, 13:21
13 bin YTL'ye sıfır otomobil

23 Nisan 2007 Pazartesi 09:54
İngiltere onay verdi. Mermerler, Çinli otoyu yaz sonunda ithal edecek. Diğer dört Chery araç ise yolda.

Mermerler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Mermer, “Fiyat üzerinde çalışıyoruz. Başlangıç modelimiz 10 bin dolar, 4x4 aracımız Tiggo ise 20 bin dolar civarında olacak” dedi.

Mermer, “İlk Çinli otomobil 2008 model olarak Ağustos sonrasında Türkiye’de satılmaya başlayacak” diye konuştu.

Uzun süredir AB standartlarını karşılayıp karşılamayacağı tartışılan Çinli araçlar, nihayet vizeyi aldı. Chery’nin Alia modeli, İngiliz hükümetinin otomobillere sertifika veren resmi kuruluşu VCA’dan “Avrupa Birliği’ne uygundur” belgesi almayı başaran ilk araç oldu. Türkiye’ye gelecek diğer dört Chery modelinin testleri ise devam ediyor.

--İNTERNET HABER--

Hadi bakalım Hayırlısı...

jeoenis
23/04/2007, 13:29
yinede alınmaz. çin malından adam olurmuymuş.

femoli
23/04/2007, 13:43
you tube da bunların çarpışma testi vardı arka stopa kadar duvara gömülüyorlardı

shoparr_
23/04/2007, 14:17
https://www.autoshow.com.tr/guvenlik/01033/images/imperiaflex_0_2_0.jpg
https://www.autoshow.com.tr/guvenlik/01033/images/imperiaflex_0_2_1.jpg

baba aman diyim bu ne yaaa cola kutusuna benzetmişler olayı:jawdown:

Akincl
23/04/2007, 14:45
Ucuz mal alıcak kadar zengin değilim demiş gavur.

Korhan
23/04/2007, 15:37
Bugün için bu aracları almak akıl karı değil. AMa gittikçe standartları yükseliyor. Öğreniyorlar işi. Bu sektörde Japonu Almanı şu bu hepsi çalışıyor Çin'de. Tasarımı nasıl kopyalıyolarsa tekniği de kopyalıyorlar. 1-2 sene içinde EuroNcap'ten 5 yıldız alan çin malı araba görürseniz hiç şaşırmayın.

Zaten 15 seneye kadar da Avrupalı markalar başta olmak üzere tüm markarlar fabrikalarını kapatıp Çin'e teslim olacaklar. (Çok komplo teorisyeni gördüm kendimi :D)

nasrettinhoca
23/04/2007, 16:34
Gelecek otolar bunlar......

https://www.chery.com.tr/

https://www.cheryglobal.com/

Akincl
23/04/2007, 16:38
Daha evvel de söylemiştim 2-3 sene içinde daha iyi ve güvenli ürünler üretecekler.

ABNEW
23/04/2007, 16:54
Çin de üretilen kaliteli ürünler de var tabi ama ilk gelecek araçlar içler acısı...

HIGH FIDELITY
23/04/2007, 18:39
Japonların eskiden izlediği yolu izliyorlar ve çok çok doğru yoldalar. Eskiden Japon mallarına aynı şimdiki Çin malları gibi dandik deniliyordu ki gerçekten de öyleydi. (Hatırlayın Geleceğe Dönüş filmini). Fakat noldu sonra adamlar iyisini üretmeye başardıkları yetmezmiş gibi amerikan pazarından General Motors devinden pay kapmayı başardılar(toyota). Şimdinin japonlrının yerine ileride Çinliler geçecek. Biz yerimizde sayıyıoruz hala. Kötü olsun dandik olsun ama bizim olsun.

ZaMBroTTa_1903
23/04/2007, 18:44
Çin_MaLI :uhohu: :uhohu: :uhohu: :uhohu: :uhohu:

Korhan
23/04/2007, 20:57
. Fakat noldu sonra adamlar iyisini üretmeye başardıkları yetmezmiş gibi amerikan pazarından General Motors devinden pay kapmayı başardılar(toyota). .

Adamlara fabrika kapattırıyorlar. Toyota ve Honda Amerikan piyasasını sallıyor adeta.

nejatb
24/04/2007, 08:43
Daha evvel de söylemiştim 2-3 sene içinde daha iyi ve güvenli ürünler üretecekler.

Çin de üretilen kaliteli ürünler de var tabi ama ilk gelecek araçlar içler acısı...

merhaba,

yorumlara katılıyorum. simdi bu cin jipine dikkatli baktı isek, opel frontera'nın 90 lı yıllara ait modelinin kotu bir kopyesi oldugunu anlayabiliriz.

su anda satılan cin araclarında guvenlik sıfır. bu jibin carpisma testinde 65 km hızla bir engele carptiginda aractaki herkes oluyordu. oyle curuk yapmayı basarmıslar, arac icine kapanıyor.

ayrıca motor teknolojileri de geride. yani adamlar dogru duzgun kopyeleyememis, eski bir arabayı bile.

ama cin sıfır demek degil. ilk 4-5 hatta 10 yıl alınmaz ama adamlar cok azimli, zamanla bu adi arabaları gariban insanlara kakalayıp, daha iyi araclar yapacaklardır.

beklemek lazım.

ufuk61
24/04/2007, 08:53
evet arkadaşlar bende dün izmitteki auto show 2007de gördüm aracların hepsi başka arabalardan calıntı yahu mesala jipleri toyota rav-4 misal,kaputları kaldırdım motorlar nasıl diye aaaa bir baktım mıtsubishi şaşırdım,birde opel nasıl cevroleyi altı satıyo,nissan da bu cinli arabaları almış onların sıtandındaydı yahu neydi adları cevi mi yaksa chevi mi neydi ücretlerini sodum ne kadar diye temmuz veya agustos ayında belli olacakmış

tigis
24/04/2007, 20:31
evet arkadaşlar bende dün izmitteki auto show 2007de gördüm aracların hepsi başka arabalardan calıntı yahu mesala jipleri toyota rav-4 misal,kaputları kaldırdım motorlar nasıl diye aaaa bir baktım mıtsubishi şaşırdım,birde opel nasıl cevroleyi altı satıyo,nissan da bu cinli arabaları almış onların sıtandındaydı yahu neydi adları cevi mi yaksa chevi mi neydi ücretlerini sodum ne kadar diye temmuz veya agustos ayında belli olacakmış

kanka harbide iğrenç arabalardı yaaa adları bile benimde aklımda kalmadı
allah göstermesin tufaya gelip alan arkadaşlarımız falan olur insanlık namına uyaralım beyler:)

grande41
24/04/2007, 21:31
Yalnız arabalarının içine elektronik ne varsa doldurmuşlar.
TV DVD filan

Yine fiyatları ucuz olursa kapışılacağını düşünüyorum. Malum artık her şey çin malı.

Bu mesajı yazdığım bilgisayar, kullandığım cep telefonu, ufaklığın oyuncakları, evdeki bilumum hedayelik eşya, komşunun motosikleti vs.vs.vs.

Araba neden olmasın; Halkımız böyle düşünecek gibi geliyor;

venomtigris
24/04/2007, 22:53
valla vaktiyle jackie chen'in(çeki çen okunur...) bi filminde 4 adet eski kasa murat 131 şahin ile takip sahnelerinde bi yığın akrobasi yapıyorlardı. Jackie'nin hong konglu bir karateci arkadaşımız olduğunu göz önüne alırsak (koreli miydi yoksa du bi dakka??) bundan 25-30 sene önce çekilmiş filmde şahinleri üreten/kullanan ülke(muhtemelen fiat lisansı ile) şimdi kendi başına otomobil üretiyor. valla iyi gelişme bence. isterlerse çok daha kalitelisini de üretirler diye düşünüyorum yeterki bir arabaya ne kadar ödemeye razı olduğunuzu belirtin.
Türkiye de aynı yıllarda lisans ile aynı arabayı üretmeye başladı ama kuş serisinin üretimi(talep olması bahane gösterilerek) 2001 de sonlandı bildiğim kadarıyla. ama hala tofaş(fiat) etiyopyada veya somalide ya da ona benzer bi afrika ülkesinde bu 1960ların tasarımı otomobili 2007 yılında satabiliyor. afrikadaki ülkeyi bilmem ama vaktiyle hem tofaş hem fiat iyi para kazandı Türkiye'de kuş serisinden.
sözün özü renault da Daciaları üretiyor, (hatta çok daha ucuza bir model daha üretme niyetindeler ancak satacakları ülkenin güvenlik-kanun-trafik kısıtlamalarını nası aşarız derdindeler) ve de satıyor, çinlilerin ürettiği aracın da pek farkı yoktur heralde(İMHO)
mesele bir otomobilden ne beklediğiniz ve bu beklentilere ne kadar para harcamaya razı olduğunuzdur.

canberkkilic
24/04/2007, 23:04
aracın sadece gösterge paneli hoşuma gıtti, ayrıca ön konsol da fena değil.

TEZEL PUNTO 45
30/04/2007, 19:49
puntonun yerını tutamaz

Gkhan
16/05/2007, 18:04
İran’ın Khodro Company firması tarafından üretilen Samand marka otomobillerin, Türkiye’de satışına sunulmasına yönelik gerekli izinlerin alındı. Otomobillerin Türkiye’de satışına ay sonundan itibaren başlanacak.

‘YOĞUN TALEP VAR’
Seskır, anlaşmanın hemen ardından 3 bin araç siparişi verdiklerini ifade ederek, şöyle konuştu: “İran otomobillerinin Türkiye’de satışına bu ay sonundan itibaren başlıyoruz. Biz her türlü hazırlığımızı yapmıştık. ‘Samand’ ve ‘Samand LX’ modelleri ay sonundan itibaren Türkiye’de olacak. Şimdiden yoğun bir taleple karşı karşıyayız. Araçlarımızın 45 ilde satışlarına başlanacak.
ABS fren sistemi, hava yastığı, klima, merkezi kilit gibi her türlü donanımların mevcut olduğu araçlar 16 bin 900 ile 19 bin 900 YTL arası fiyatlarla satılacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

not : alıntıdır
kaynak : https://www.ntvmsnbc.com/news/406983.asp

ABNEW
16/05/2007, 18:12
Gelsinler de bir görelim bakalım şu Samandları...

kara kız
16/05/2007, 18:14
o neymiş obi
TATA

kara kız
16/05/2007, 18:15
abi tata gibi olmasın malum arbaları görüoruz tam bi facia bu arada diğer msj için pardon

gokhantr
31/05/2007, 10:02
geçen hafta iş gezisi için shanghai'ya gittim. shanghai'da chery veya benzeri marka arabalardan hiç görmedim.Kendileri avrupa ve amerikan arabaları kullanıyorlar.En fazla buick marka araba var.Bütün taksiler çin malı volkwagen santana marka.arabaların içi tamamen plastik,acayip kötü.
volkswagen santana araçlar aşağıda:
https://img261.imageshack.us/img261/8452/img0766aj8.jpg

Gp hiç göremedim ama bir tane albea gördüm. Çin'in %10 zengin,yani 150 milyon zengin adam var.bunlar da paralarını avrupa ve amerikalı markalara yatırıyorlar.Her yer lüks mağazalarla dolu.
https://img256.imageshack.us/img256/7936/img0864sg7.jpg

şehirde 18 milyon insan yaşıyor.fakat trafik sorununu çözmüşler.3-5 katlı yollar yapmışlar.aşağıdaki resim havaalanı yolunda çekildi:
https://img47.imageshack.us/img47/8182/img1071oz0.jpg