PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo Multiair 105 bg'de Enjeksiyon Arızası

serkancaniberk
18/12/2010, 00:56
Selamlar,
Aracımızı Mart 2010'da satın aldık ama aracı aldıktan bir kaç ay sonrasından itibaren sabah ilk çalışmada kısa teklemeler yapmaya başladı. 2 ay önce "Enjeksiyon Arıza" lambası yanmaya, "Motoru kontrol ettirin" yazısı yazmaya ve Star/Stop devre dışı yazısı yazmaya başladı. Zincirlikuyu Birmot'ta tamir edildi. Subaplardan silindirlere benzin kaçtığını, bu yüzden aracın 3 silindirle çalıştığı, parça değişikliği ile problemin giderildiği söylendi.

Daha üstünden 1,5 ay geçmişken aynı tekleme, gaz yememe, düşük performans sorunları tekrar başladı. Bu gün de nihayet(!) "Enjeksiyon Arıza" lambası yandı. Araç kağnı gibi, e-5'te yol ortasında kalıyordum nerdeyse...

Aldığımız günden beri yakıtı Paro Card nedeniyle sürekli OPET'ten satın alıyorum. Tüm fişleri de duruyor. Yakıttan çok tekrar eden mekanik bir arıza var diye düşünüyorum.

Benzer bir sorunu yaşayan var mı acaba?

Aracı çok severek isteyerek aldım ama bu tekrar eden arızalar beni bıkma noktasına getirdi. Sürekli tekrar eden bu arıza ve düşük performans konusu ile ilgili ne yapılabilir, yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır?

şimdiden teşekkürler.

GP COSKUN
18/12/2010, 01:01
elektrohidrolik subap kontrol ünitesinde bir arıza olabilir sonuçta araç garantide herhalde
servise gidin ve arızanın giderilmesini talep edin

sezerism
18/12/2010, 02:14
Serkan merhaba kafana takma bunlar elektronik bazen arıza yapabilirler serviste baktır sanırım hallolur benzinle alakası yok .

serkancaniberk
19/12/2010, 16:35
Cumartesi günü Zincirlikuyu Birmot Servise gittim. Subap, buji vs. bir çok parçayı yenilediler. Sağolsunlar servisteki arkadaşlar gayet güler yüzlüler, yardımcı oluyorlar, ilgililer ama tamirin üzerinden 6 saat geçmeden araç aynı problemi tekrarladı. yine arıza lambaları, düşük performans.... Sonuç olarak "bıktırdı"..

takres
19/12/2010, 16:40
servisten aldığınız belgeleri atmayın aynı sorun 3 kez olursa yenisini istemek için dava açabilirsiniz...

sabanci
19/12/2010, 18:50
geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sorununuzu çözersiniz...

serkankucuk
20/12/2010, 00:42
bu enjeksiyon arıza ışığı bende de yandı fakat performans kaybı yoktu egr valfini temizlettim sonra tekrar yandı. bi ara shell'i bırakıp PO'ya geçmiştim dedim galiba mazottan, tekrar shell'e döndüm ışık söndü...

gandalfabak
24/08/2015, 13:15
aynı sorunu yaşıyorum. sorundan nasıl kurtuldun