PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt arızası

CENGO59
17/12/2010, 21:55
merhaba ben aracımı on gün önce aldım punto evo 2011.bugün arıza yaptı.yolda giderken motor durdu.yol bilgisayarında yakıt kesici devre dışı dedi ve bir süre çalışmadı..sizce sorun nedir...birde depoyu fullediğimde alttan yakıt boşaldı..araba daha 4000 de nasıl oluyor alamıyorum..

alpimmm
17/12/2010, 22:15
Cenk öncelikle tekrar hoşgeldin ve aracın hayırlı olsun.
bu konu ile ilgili daha önce sorun yaşayan arkadaşlarımız da olmuştu.
bu linklere bakarsan bilgi sahibi olabilirsin.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/21436-yakit-kesici-devre-disi.html

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/20853-yakit-kesici-devre-disi.html

CENGO59
17/12/2010, 22:28
tekrar çok teşekkürler... araç şuan serviste..inşallah çok büyük sorun çıkarmaz..

alpimmm
17/12/2010, 22:44
tekrar çok teşekkürler... araç şuan serviste..inşallah çok büyük sorun çıkarmaz..

inşallah dediğiniz gibi olur,
umarım sadece yazılımsal bir sorundur ve hemen hallolur.
tekrar keyifli forumlar Cenk.

Scottie
17/12/2010, 22:55
hoşgeldin... keyifli forumlar...

geçmiş olsun...

ozdem
17/12/2010, 23:03
hoşgeldin, keyifli forumlar...
sorunun bir an önce çözülmesi dileğiyle...

cilem
17/12/2010, 23:23
hoşgeldiniz

CENGO59
18/12/2010, 00:01
teşekkürler herkese...

alpercabuk
18/12/2010, 09:01
Hoşgeldin

zafer murat
18/12/2010, 11:59
diagnostike bağlayıp kontrol edilmesi akü kutup başlarından yapma ihtimali yüksek aynı sorun 1 ay öncesinde benimde başıma geldi akü kutup başlarını temizleyince düzeldi.Son bir not yolda giderken bunu tekrarladımı bir daha sinyaler kollarınından sağ aç kapa sonra sola aç kapa 3 defa aynı işlemi yaptınmı düzelmesi gereklidir ben öyle yapmıştım sonra serviste diagnostiğe bağlanıp hem yazılım güncellendi hemde akü başı temizlendi ve bir daha yapmadı

CENGO59
20/12/2010, 21:14
arabam hala serviste bugün 4 gün:::::::::(((

WiSTaRiA
20/12/2010, 21:31
geçmiş olsun... Sorun çözülünce bizede aktarırsanız güzel olur...

CENGO59
28/12/2010, 23:10
arabamı cuma teslim aldım servisten pazertesi otobanda 120 ile giserken yine motor stop etti ve ölümden döndük.arabamı geri vermek için başvuru yaptım.yenisiyle değiştirme koşullarını bilen varmı..

sezerism
29/12/2010, 02:38
Bence hukuksal yolu dene bu araçtan kurtul .

taipen71
29/12/2010, 09:50
Çok geçmiş olsun

takres
29/12/2010, 10:46
aynı sorunu 3 kez yaparsa değiştirme için dava açabilirsiniz...

circassiancomis
29/12/2010, 11:20
Tüketici hakları mahkemesine başvurulabilir,
10 Günde 4000km yapmak motoru biraz zorlatmak anlamına geliyor
fakat hukuki yönden bir sakıncası yok. Depoyu fullerken pompacı uyarmak lazım hızlı bir şekilde fullendiğinde tahliye den çıkar yakıt depoya ulaşmadan.. ve(veya) mazot buharlaşıp suya dönüşebilir..

Geçmiş olsun

levan34
29/12/2010, 13:27
arabamı cuma teslim aldım servisten pazertesi otobanda 120 ile giserken yine motor stop etti ve ölümden döndük.arabamı geri vermek için başvuru yaptım.yenisiyle değiştirme koşullarını bilen varmı..

araç serviste tamir görüyor ve ölüme sebebiyet verebilecek sorun tekrarlıyor...sebep= yakıt kesici .......yakıtı kesti,motor otobanda 120 ile giderken küt diye durdu......ya yazılımı beğenmedi,ya şöförü yada akaryakıt zammını!!!....."yakıt kesici" hayatımızı kesicek,yakıtı boşver......ah fiat ah !!!!
"city" den sonra "yakıt kesicinin" de üste para verip serviste kablolarını söktürücem...listeye aldım.....o kablolarıda atmayıp aracımda olmayan "bagaj lambasına" hat çektiricem.

geçmiş olsun kardeşim.

ozay06
29/12/2010, 15:43
Çok çok geçmiş olsun
Bu tam anlamıyla rezillik Araç bu hızda giderken motorun durması inanılmaz bir olay
Aynı sorunu 3 kez yapınca dava edebilirsiniz olayına ben katılmıyorum Çünkü 3 kez 120 ile giderken motor durma olayı yaşanırsa geriye dava açacak kimsenin kalmayacağını düşünüyorum

levan34
29/12/2010, 17:23
aslında bu olayın, forum olarak takipçisi olmak gerekir,çünki çok önemli:
120 ile giderken yakıt kesici motoru stop ettirirse ne olur?......direksiyon taşşş gibi olur....fren taşş gibi olur....motor ve şanzımana zarar verir.....hayati tehlike arz eder....sorun çıkartan araba 2011 model ve 4000 km.de.....sırada kiminki?
bu olaya bu süratle, İstanbul TEM otoyolunda yakalanan adamı, trafikte arkadan gelenler biçerler.

Kriminal
29/12/2010, 17:59
Yeter artık 10 gunde 400 km yaptırdın dıyıp sana yoruldugunu anlatmaya calışmıs...

Şaka bı yana musterı hızmetlerıyle bır gorus derım ben...

circassiancomis
30/12/2010, 16:56
Yeter artık 10 gunde 400 km yaptırdın dıyıp sana yoruldugunu anlatmaya calışmıs...

Şaka bı yana musterı hızmetlerıyle bır gorus derım ben...

10 günde 400 değil 4000!

pilotender
30/12/2010, 19:22
10 günde 4000 km nasıl yapılır yahu? maaşallah valla. Allah kaza bela vermesin. Anlatılanlara bakılırsa o arabadan soğumak için yeterinden fazla sebep oluşmuş... Bence kesinlikle tamiriyle filan uğraşılmamalı ve geri iade yolları zorlanmalı.

opexturk
01/01/2011, 16:07
bu sorun yüzünden neler çektim ben neler ahhh bir ben bilirim bide allah.izmir birmot bayi müdürüyle defalarca kavga ettik adam servise sokuyo arabayı sonra çıkıyo bişey yok gidiyorum bikaç gün sonra aynı sorun oluyo geliyorum yine aynı terane taki ölümcül bi kaza atlatana kadar işte o zaman tanıdık bildik herkesi seferber ettimfiat'ın gerekli en üst yetkilileri bile aradı beni ve bayi aracı benden aldığım fiyattan 1.500 tl düşüp geri aldı 2 ay kullanmıştım aracı 5.500 km yol yapmıştım o aracı verdim başka bi araç aldım değişik özellikelre sahipti tabi farkını vererek...işin acı yönü geçen birisi aradı eski arabamı bayi o kişiye satmış ve adam 12 gündfe 2 kere kaza atlatmış çok lanet bi durum birmot bu sorunu çözmeli valla adam astsubaydı akıllı adam dava açcam şahir olur musun dedi seve seve dedim ben de SİZE DE ÖNERİM SERVİS HALLOLDU DESE BİLE HİKAYE ÇÜNKÜ BU KRONİK ÇÖZÜLMEZ Bİ SORUN ÇÖZÜLECEK Bİ SORUN OLSA BU ARACI ÜRETEN ADAMLAR BAYİ DENEWTİMİNDE BENİM ARACI ELDEN GEÇİRDİ ONLAR BİLE TESPİT EDEMEDİ

opexturk
01/01/2011, 16:15
onur izmiri bilir misin bilmem ama ben izmirde çevreyolunda bornova buca arasında 160 la giderken bu arıza geldi başıma ve şuan hala inanamıyorum nasıl kurtuldum çünkü bilenler bilir o yolda tır kamyon vs. çok olur gerçekten allah korudu beni biraz da soğuk kanlılığımla yırttım yoksa şuan eski evomla beraber tahtalı köyü boylamıştık

levan34
01/01/2011, 17:38
yazılanları okuyorsunuz değerli arkadaşlar.....bence bu konuyu yöneticiler sabitlesin,başlık kısmına da "çok önemli" ibaresi koyulsun...yeni araç alacaklar önce bu konuyu okusun...içlerine sinerse yeni araçlarına huzurlu !!! bir şekilde binsinler...benim aracımı eşimde kullanıyor...ben eşimin bırak 120-160km hız ile bu olaya yakalanmasını,70km.ile başına gelmesini kaldıramam.

opexturk
01/01/2011, 22:40
bu arada şimdi farkettim ki konuyu paylaşan arkadaş benim aracı bayiden benden sonra alan arkadaş yani sorun da aynı araç da allah yardım etsin hukuki yıollara başvurursan arkandayım sonuna kadar

predator_ant
01/01/2011, 23:05
bu arada şimdi farkettim ki konuyu paylaşan arkadaş benim aracı bayiden benden sonra alan arkadaş yani sorun da aynı araç da allah yardım etsin hukuki yıollara başvurursan arkandayım sonuna kadar
Bu demektir ki servis cenk arkadaşa arabayı bile bile satmış. Bence bu ayıplı mal satmaya girer. İnanamıyorum buna,bu araçla ölümcül tehlikeler atlatıldığını bilerek bu aracı nasıl başkasına satarlar? Bu resmen ve kasten CİNAYETE TEŞEBBÜS dür diye düşünüyorum. Bence bu durumdan da servise bahsedip aracı geri almalrı için elinizden geleni yapın. Hukuki mücadeleden galip çıkacağınıza inanıyorum. Allah yardımcınız olsun.

GP COSKUN
01/01/2011, 23:43

eğer bu anlattığınız doğru ise o servisin canına okursunuz
aracın şimdiki sahibi yani cenk kardeş servise git aracın bir önceki sahibini dahi bulduğunu anlat ve muhakkak yeni araç talep et hatta bir avukatla görüş servisle bizzat o iletişime geçsin

opexturk
02/01/2011, 23:16
cenk abi aradı beni görüştük geçen perşembe ve ona da araç ile yaşadığım sıkıntıları sorunları anlattım kendisine her konuda arkasında duracağımın sözünü de verdim...evet izmir birmot bunu bilerek yaptı çünkü ben araç değişiminde bu araca nolcak dediğimde üretem kişiler denetime geldiklerinde onlara kontrol ettircez eğer yapamazlarsa geri gidicek fabrikaya dediler ancak 1 ay sonra aracı başkasının satın aldığını öğrendim bide bu işe ön ayak olan cenk abinin yakın tanıdığı bir serrvis sorumlusu birmotta....izmir birmota başta müdür mürsel bey olmak üzere yazıklar olsun diorum

ZAK1980
03/01/2011, 01:06
Birmotun yaptıgı ayıplı malı bılerek ve kasten satmaktır önce bir sahıt gerek oda zaten forumda yazmıs sagolsun destek vereceğini bu aracı birmota daha önceden gerı iade eden arkadasın elınde umarım yazılı belge vardır .
İlk önce tüketici hakları ile konuyu paylasıp daha sonra mahkemeye verınız aracınız buyuk bır ıhtımal degısır hatta bırmota manevı kayıplarınız oldugundan ve hayatınızın bırkackez tehlıkeye gırdıgınden dolayıda tazmınat davası acabılır bır bravo alabılrısınız :)

opexturk
03/01/2011, 22:11
cenk abi yazmamış bari ben yazayım bu akşam aradı cenk abi aracın üzerine 2 bin tl verip 0 km ile değişim yapmış yani kurtulmuş o araçtan hayırlısı olsun kendisine inş bir başkasına kakalamazlar

rodopian16
04/01/2011, 17:18
aynı ikaz yazın bende yandı.araç stop etmedi.hemen yakındaki servise götürdüm salakça şeyler söylediler sinirden güldüm sadece...
10-15 km geçince tekrar yanıyordu birmota gittim(ilk perşembe yandı c.tesi) pazartesi getir yada bırak dediler p.tesi getiririm deyip geri dönüyordum ki buttim ışıklarında yeşil yanıp sönerken motor stop etmeden direksiyon taş oldu ikaz lambası yandı abs ikaz lambası yandı ben yavaşça sol cebe girip gerisin geriye birmota yavaş yavaş gittim.
5 gün incelendi araç yazılım güncellenmesi ve direksiyon mili değişimi yapıldı.sorun yok şimdilik ama yazılanlardan oldukça pirelendim...100 le dürdaneyi virajlı inerken direksiyon taş olsa ?allah hepimizi korusun özellikle fiattan.

CENGO59
19/01/2011, 14:06
herkese çok slm .görevdeydim yazamadım.murat kardeşim gerçekten çok sağol senin şahit olacağını söyleyince işler değişti.evet fark verip aldım.hukuk sürecini bekleyemezdim çok uzun sürüyor.ama italyadaki ana merkezin adresini ve genel merkezin adresini buldum.dosya halinde baımda geçenleri yazıyorum ve onlara yollıycam.paramı vermedikleri için bu yola gitiim ben.arabamı cuma günü teslim aldım ve diğer markaları dolaşıp teklif aldım.yani arabamı çıkarıcam elden.birmotada fiat servisinede lanet olsun.paramla ölüyordum nerdeyse.rezillik onunlada bitmedi.takasa aldılar arabayı ilk gün konuştuk mürsel bey le jantlar ve park sensörü aktarılıcaktı.önce jantların aktarımında para istenir gibi oldu vazgeçtiler.ve son gün ben park sensörü söz vermedim dediler.düşenebiliyormusunuz kocaman servis onlara gelişi 30tl olan sensörün sözünğü vermedim diyolar.tamam dedim lanet olsun oda kalsın.sonra ardılar ksura bakmayın notu bulduk söz vermişiz dedideler.yani daha nekadar kötüsü olabilirdi sizce..müdür beye ben ölüyordum arızalı arabayı sattınız bana dedim.yok öyle bişey deyip fark istediler ve aldıarda.şuan aarabamı kullanmıyorum ve satıcam.benden ufak bir nasihat.FİATT MI KAPISINDAN İÇERİ DAHİ GİRMEYİN...

CENGO59
19/01/2011, 14:07
Bu arada 4000 km falan demişler.ben sadece 400 km yapabildim aracımla.kısmet olmadı yani.ama fiat servisideki hande hanım ve erman beyi ayrı tutuyorum onların bu işle hiç alakaları yoktu ve bana yardımcı oldular...

CENGO59
19/01/2011, 14:09
Aracımın plakası 35ac5262 herkesin.inş alıcak olan beni arar.ben murat aras kardeşimi arasydım bunlar başıma gelmezdi.murat gerçekten duyarlılığin ve desteğin için çok sağol.herkes sen gibi duyarlı olmalı.çok teşekkürler yardımların için

CENGO59
19/01/2011, 14:17
Takrar tekrar hatırlatayım sadece 400 km yapabildim ben arabamla 4000 değil..

opexturk
20/01/2011, 11:47
abi başından geçenleri çok iyi biliyorum ve seni anlıyorum ama yeni aldığın aracından soğuma o kadar para vermişsin satmaya kalkarsan ölü paraya gider yine zarara uğrarsın en azından düğün falan bitene kadar kullan ondan sonra satarsın...bi ara buluşalım yeni aracının hayırlı olsun çayını içeriz hatta izmirdeki puntoculardan da gelenler olursa davet ederiz...ben plakayı yazarak konu açtım herkes uzak dursun diye bilgin olsun senin de tekrar geçmiş olsun

CENGO59
20/01/2011, 12:20
sağol murat.şuan görevdeyim izmire gelir gelmez kuralım bir ekip iyi olur valla..