PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chevrolet cruze hakkında coooook onemı uyarılar

uzuncocuk
17/12/2010, 18:32
2011 124 BG LS CRUZE ALAN ARKADASIM IZMIRDEN VANA GELIYOR. VANDA BIR VIRAJDA ARABA STOP EDIYOOR ITEREK KENARA ALMAYA CALISIYORLAR ODA NE: ARAC KITLENMIS. BENI ARADI GITTIM... ARABA BOSTA ILERI GERI GITMIYOR..DIREKSIYON DONMUYOR.... GOSTERGELER IPTAL ( ANA KONTAK ACILIYOR) ARACI OPEL SERWISE CEKTIK..... BEYIN PROBLEMI DEDILER.... BIR GUN SONRa: BUGUNE KADAR HIC DUYMADIGIM VE TAHMIN BILE EDEMEYECEGIM BIR TELEFON ALDIK.. ARACIN SORUNUNUN GIDERILEMEYECEGINI, YERINE YENI BIR ARAC VERECEKLERINI ILETTILER... SORDUK: IZMIRDEN 34600 TL FIYATA ALINAN BU MODEL ICIN YENISINI ALIRSAK VAN BAYINE ARTI 6000 TL DAHA WERCEKMISIZ YANI FIYAT 40600 TL IMIS BURDA.... ARKADASIM ARACIN PARASINI ISTEDI... BUGUN ADAMLARDAN 34600 TL LIK BIR AY SONRAYA CEK ALDIK... ARACIN UZERINDE 18 INC CELIK CANT VE INCE YANAK LASTIK VARDI... AYRICA KAFALIKLARDA EKRAN VE CIIDDI BIR MUZIK TESISATI VARDI... BEYEFENDILER SORMADAN DUN SERVISTEKI ARACI , ARAC IZMIRDEN CIKTI DIYE IZMIRE YOLLAMISLAR KAMYONLA.... ARKADASIM CILDIRDI... TUM OPSIYONLARDA IZMIR YOLUNDA SIMDI HOPARLORLER EKRANLAR LASTIKLER CANTLAR...................ARKADASIM TUKETICI MAHKEMESINE BASWURUYOR.. YA ARAC HIZLI GIDERKEN BU ARIZAYI YAPSAYDI? BEN BUGUNE KADAR YENI BIR ARACI YADA PARASINI MUSTERIYE WERMEK ICIN YIRTINAN BIR SERVIS DUYMADIM AKSINE TAM TERSI ICIN UGRASIRLAR...NASIL OLURDA AYNI ARAC ICIN BIZE 34600 TL VEREBILEN BAYI AYNI ARACI ALIN DERKEN PISKIN PISKIN 6000 TL DAHA ISTER.... UZAK DURUN UZAK TUTUN BU ARACTAN.......

takres
17/12/2010, 18:34
çok nadir de olsa böyle sorunlar oluyor tanıdık bir 5.20 d de aynısı olmuştu ama sıfırıyla değiştirildi...

edelsang
17/12/2010, 18:37
avukata verin,en güzeli öbür türlü hiç bir şekilde istediğinizi alamazsınız.Çok çok geçmiş olsun Allah korumuş

uzuncocuk
17/12/2010, 18:40
avukata verin,en güzeli öbür türlü hiç bir şekilde istediğinizi alamazsınız.Çok çok geçmiş olsun Allah korumuş
istedıgımız aldık 34600 tl lık cek.... bunada hala ınanamıyorum..... aracın neden ızmıre gıttıgını ve neden bıze bılgı verılmeden bu ısın yapıldıgını da anlayamıyorum

pdr42
17/12/2010, 20:07
çek verdikleri icin artık arac bize gecti diye dusunmuslerdir. aracın tesisatından haberleri bile yoktur belki de

OzzY
17/12/2010, 21:44
geçmiş olsun ama o değişikler nedeniyle garanti kapsamı dışı demediklerine sevinmek lazım.

SRDR KRKC
17/12/2010, 21:55
Yav Arkadaş Kusura Bakmayın Ama Cahil Değilsiniz Aklı Başında İnsanlarsınız Hemen Yerinde Tutanakla Polis Jandarma Çağırıp Belgelemezmi Olayı Sonrada Serviste Size Bu Bilgi Verildikten Sonra Avukat Alıp Gitmezmi İnsan Yanına Hadi Araç Kusurlu Hatalı Üretim Vs. Ama Sizde Sanırım O Anın Heyecanı İle Bu Tip Şeyleri Unuttunuz. Ama Hepsinin Üstüne Düşün Kaskonuz Yokmu Ayrıca ?

uzuncocuk
17/12/2010, 22:17
Yav Arkadaş Kusura Bakmayın Ama Cahil Değilsiniz Aklı Başında İnsanlarsınız Hemen Yerinde Tutanakla Polis Jandarma Çağırıp Belgelemezmi Olayı Sonrada Serviste Size Bu Bilgi Verildikten Sonra Avukat Alıp Gitmezmi İnsan Yanına Hadi Araç Kusurlu Hatalı Üretim Vs. Ama Sizde Sanırım O Anın Heyecanı İle Bu Tip Şeyleri Unuttunuz. Ama Hepsinin Üstüne Düşün Kaskonuz Yokmu Ayrıca ?
kim aracıyla yolda kalınca polıs jandarma avukatla olay yerınde olur?? bılemeyız kı aracın bu kadar buyuk bır derdı oldugunu.... ayrıca kasko yolda kalan aracın sadece cekıcı parasına karısır..... arızasına asla karısmaz.....ben sahsen olay yerınde aracın boyle bır derdı oldugunu anlamadım zaten arac alındı servıse cekıldı bır gun sonrada arandık... olmuyor dıye...burda bızım yaptıklarımızı yada yapmadıklarımızı sorgulamıyorum zaten onemlı olan servısın uygulaması....

ABNEW
18/12/2010, 16:27
Geçmiş olsun öncelikle,

Konuyu okumaya başlayınca basit bir yazılım problemidir dedim kendi kendime:) Sonrasında ise onarılamadığını okudum ve şaşırdım açıkçası.Hangi parça ya da donanım değiştirilemez diye..

Bence gerçekten önemli bir problemi varsa aracın, alım bedelinin iade edilmesi en güzel yöntem bizler açısından.Çekle ilgili bir problem çıkmazsa ve ilave donanımlarla ilgili sorunlar da çözülürse baş ağrıtacak uzunca bir süreç kolayca atlatılmış olacak bence,

Tekrar geçmiş olsun..

h k
20/12/2010, 10:39
enteresan bir durum.

beyin bozuksa beyin değişir , şanzıman - motor bile değişir duyuyoruz görüyoruz bmw mercedeste bile şanzıman motor değişebiliyor nedir ki ?

olamayan nedir merak ettim.

gurik
02/01/2011, 21:19
Benim arkadaşım çok memnun cruze'den. Sadece biraz fazla yakıyor. Her seri üretim araçta olabilecek hatalar bunlar.Değişim olayı ise biraz eksik gibi geldi bana.Sanki önceden yapılan servis müdahaleleri varmış gibi.
Tek bir olayla markalar lekelenmemeli bence. Ona kalırsa toyota'nın da gaz pedalı bozuk.
Mersedesin fren diskleri arızalı bmw nin motor bloğu hatalı, ww nin camı düşüyor. v.s
Cruse; sevmesem de segmente hareket getirmiştir.

ozay06
02/01/2011, 21:59
Benim arkadaşım çok memnun cruze'den. Sadece biraz fazla yakıyor. Her seri üretim araçta olabilecek hatalar bunlar.Değişim olayı ise biraz eksik gibi geldi bana.Sanki önceden yapılan servis müdahaleleri varmış gibi.
Tek bir olayla markalar lekelenmemeli bence. Ona kalırsa toyota'nın da gaz pedalı bozuk.
Mersedesin fren diskleri arızalı bmw nin motor bloğu hatalı, ww nin camı düşüyor. v.s
Cruse; sevmesem de segmente hareket getirmiştir.
Kesinlikle haklısınız Şu anda vw lerin dsg şanzumanlarını alanlardan araba ilk ışığa geldiğinde stop edip 1 1,5 ay serviste yatanlar var Daha geçen gün honda yurt dışında binlerce aracı geri çağırdı Toyota yı herkes biliyor Sorun olmayan marka mümkün değil
Ayrıca puntoların kronik arızası city direksiyon dillere destan olmuş durumda Tabiki bu arıza ile arkadaşın başına gelen aynı değil ama forumda şu aralar yakıt kesme problemi yüzünden otobanda 120 ile giderken aracı stop eden arkadaş var Aynı arıza yüzünden serviste aracı bekleyen kişilerde var
Sorun her araçta var Aynı elektronik cihazlar gibi Birileri gözü gibi bakıyor bozuluyor birileri yıllarca hor biçimde kullanıyor en ufak bir sorun yaşamıyor

yolcu27
03/01/2011, 09:43
ilk okurken aklıma yoksa kaçak benzin mi dedim ama allahtan değilmiş. büyük geçmiş olsun mahkemede her türlü sizin lehinize karar çıkar hatta tazminat bile alabilirsiniz diye düşünüyorum en iyisi işin ehli olan bir avukatla konuşup bilgi almak.

ozay06
03/01/2011, 16:59
ilk okurken aklıma yoksa kaçak benzin mi dedim ama allahtan değilmiş. büyük geçmiş olsun mahkemede her türlü sizin lehinize karar çıkar hatta tazminat bile alabilirsiniz diye düşünüyorum en iyisi işin ehli olan bir avukatla konuşup bilgi almak.
Bir yakınımızın megane 2 diynamic aracı vardı Aracı 2004 yılında 45.000 tl ye aldı Full+full bir araçtı 3 aydan itibaren arabanın hatalı olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini belirtti Renault, aracın değiştirilemeyeceğini belirtince mahkemeye verdi Araç alındığı günden itibaren garanti kapsamında 18.600 tl lik bilirkişi raporu ile parça değişimi belirlendi Mahkeme 3 yıl sürdü ve aracın parası ödendi Yanlız bir sorun daha vardı Araç 45.000 tl ye alınmıştı fakat 33.000 tl lik fatura kesilmişti Kendisinide 33.000 tl ödendi Bu konuyla ilgilide uğraştı ama sonuç alamadı
Yani bu konuda ehil bil avukat bulsanız bile dava süreci 3 yıldan az süren duymadım Bu arada bulacağınız avukatında tazminattan kesin emin olması ve ücretinide mahkeme sonunda alması gerekmekte Yoksa birde dava ve avukat masrafı derdi çıkabilir

appia
04/01/2011, 01:52
geçmiş olsun ama o değişikler nedeniyle garanti kapsamı dışı demediklerine sevinmek lazım.
Bencede...

insomnia06
07/01/2011, 11:20
bende kafaya koydum cruse alacaktım ama dün saatlerce internette dolaştıktan sonra vazgeçtim.10yorumdan 9u kötü.arabanın iç dış estetiği hakkında diyecek birşey yok.herkesin şikayeti performans ve yakıt.tabi bir sürü de ufak tefek kusurlar.bu yazıyı da okuyunca iyice vazgeçtim..belki yanlış bir kriter ama ilan sitelerinde 2010 model çok satılık cruse e rastladım,alanların memnun olmadığını buradan da anlayabilriz..

alpimmm
07/01/2011, 19:09
arkadaş 4000 km de 1 ay önce aldı LS olanından,
şimdi satılık 4500 te. yakıttan inanılmaz şikayetçi.

pdr42
06/03/2011, 09:37
bi arkadası da aldı cruze ls 2000 km de oda satacam diye tuturdu 30 bin dedi bende alcak gibiyim sonra bu yorumları okuyunca vazgectim ama merak ettgim yakıtı ne sehiricinde 14 litre yakıyor diyorlar jeep yemez len o yakıtı nerene alın bilmem

asil
06/03/2011, 10:28
bi arkadası da aldı cruze ls 2000 km de oda satacam diye tuturdu 30 bin dedi bende alcak gibiyim sonra bu yorumları okuyunca vazgectim ama merak ettgim yakıtı ne sehiricinde 14 litre yakıyor diyorlar jeep yemez len o yakıtı nerene alın bilmem
hocam doğrudur eniştem görünüşüne bayılarak aldığı cruzeyi 9 ay oldu. araç 4binde 11 litre yakıyo oda normal kullanırsa....

pdr42
06/03/2011, 10:35
nerdeyse 50 kurus lpg taktırsak bile 30 kurus yakacak bu araba. benim anlmaadıgım bu adamlar bu motoru hic mi düsünmemişler aslında piyasaya cok güzel giris yaptı disaynı herseyi cok güzel donanımı da iyi ama motor hersey demek insan aldıktan sonra yakıta bi ton para vermek hic hosuna gitmez.

yunus kahraman
06/03/2011, 19:40
arkadaşım değil aracın parasını, tazminat bile alırsınız maduriyetinizden ötürü. Hakkınızı arayın..

smartmavi
06/03/2011, 21:26
dün akşam komşunun cruze'la ailecek eğlenmeye taksim'e gittik. tam otoparka girerken millet bağırmaya başladı:"Araba yanıyor!!!"

indik bir baktık cruze'ın sağ ön sis farı alev almış (stok).

inanılır gibi değil... hemen yangın tüpüyle müdahale ettik, söndürdük...

USTA
06/03/2011, 21:36
Geçmiş olsun,hakkınızı arayın derim...

operatormurat
06/03/2011, 21:54
dün akşam komşunun cruze'la ailecek eğlenmeye taksim'e gittik. tam otoparka girerken millet bağırmaya başladı:"Araba yanıyor!!!"

inanılır gibi değil... hemen yangın tüpüyle müdahale ettik, söndürdük... yani sertaç kardeş paraya kıyıp cruise alan arkadaşlar,biraz daha paraya kıyıp sanayii tipi yangın söndürücü alacaklar...

smartmavi
06/03/2011, 21:57
hakkaten yaa :)

yunus kahraman
06/03/2011, 22:48

inanılır gibi değil... hemen yangın tüpüyle müdahale ettik, söndürdük...

yuh... O vakit bu araçlarda Çin malı araçlardakinden daha fazla canınız tehlikede :no000000:

uzuncocuk
06/03/2011, 23:30
bu arada arkadasım aracın parasını gerı almayı basardı arkadaslar:)

Quik
06/03/2011, 23:32
Cruze hakkında bu aralar bayağı şikayet var. Komşumunda var cruze ve durup dururken bagaj açılmamaya başlamıştı. Lpg li olmasına rağmen çok yaktığından şikayetçiydi. Uygun bir motorla yenilense hiçte fena olmaz hani cruze gerçekten can alıcı bir araba ama gel gelelim olumsuz tarafları çok göze çarpıyor...

ABNEW
07/03/2011, 15:31
bu arada arkadasım aracın parasını gerı almayı basardı arkadaslar:)

Hadi gözünüz aydın, sevindim arkadaşının adına...

smartmavi
07/03/2011, 18:30
bizim komşunun ki de benzinli (zaten dizeli var mı bilmem) ve resmen içiyormuş.

predator_ant
07/03/2011, 21:21
bizim komşunun ki de benzinli (zaten dizeli var mı bilmem) ve resmen içiyormuş.
dizeli 2013 yılında, 2.0 lt dizel motor olacakmış.

srkn15
07/03/2011, 21:49
adamlar bir gün içinde aradıysa sorun giderilmiyor yenisini verelim diye bunu daha pozitif düşünebilirsiniz bence.

5.20d ilede aynı sorun olmuş bi arkadaş bahsetmiş. olur yani böyle şeyler araba birazda şans işi. çok şükür insana bişe olmamış.

sedini
08/03/2011, 22:37
eski daewoolar daha kaliteliydi chevrolet amblemiyle gelmeye başlayanlar daha kötü hemde çok yakıyor..

opexturk
10/03/2011, 05:13
o kilitlenme sorunu benim ilk evomda başıma geldi markete yanaştım dururken katur kütür sesler geldi ne olduğunu anlamadım motoru kapatıp açtım abs devre dışı yazısı yazıyodu motor çalışıyo kontak dönüyo ama araç 1 mm bile gitmiyordu sanki el freni çekili gibi ama el freni inik durumdaydı sonra servisi aradım daha 8 günlük olan aracımı çekiciyle çekip arka fren sistemini komple değiştirtiler o aracı ancak 2 ay kullanabildim daha sonra da yolda seyir halindeyken gaz yemeyi kesiyodu yani birden hızı düşüyodu defalarca servise gittim çıktım çözemediler ve ben de farkını verip dinamik skydome lu asist kit gibi opsiyonları olan başka evo aldım çok şükür 4 aydır biniyorum bi sıkıntı yok

opexturk
10/03/2011, 05:15
cruze ise görünüş olarak çok güzel ancak performans olarak sınıfta kalıcak bi araç motoru kasayı kaldıramıyo kalkışları çok çok yavaş ancak uzun yolda tadını alabilirsiniz aracın yakıt konusuna gelince de benzini resmen su gibi içen bi araç

opexturk
10/03/2011, 05:17

bu dediklerin benim evomdaki sorun olduğu gece aklıma geldi çünkü o an hiç bişey düşünemiyosunuz o kadar para verip 0 km aldığınız aracın öyle bi sorun yapmasını akılalmıyo bide ben uzun yola çıkıyodum marketten su falan almak için durduk iyi ki de durmuşuz yoksa yolda başıma gelse belki de şimdi bu msjı yazamıyo olucaktım :=(

seyed
27/03/2011, 21:12
çok geçmiş olsun. Bende 20 aralık 2010 da arkadaşınız gibi inanılmaz bir olay yaşadım. chevrolet cruze arabam seyir halindeyken yanmaya başladı. sağa çektim ama kapılar açılmadı etrafdan gelen sürücü arkadaşlar camı kırarak kurtadılar beni. televizyon kanallarında dahi bu haber çıkmışken CHEVROLET şirketinden bir kişi bile geçmiş olsun diye aramadı. verilmiş sadakam varmış diyorum. yazılanları okuyunca gördüm ki bu arabalarda daha çok sorunlar çıkacak gibi görünüyor. üstelik benim arabam daha 11 ay önce fabrika çıkışlı olup üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmamış sıfır bir araçtı.chevrolet cruze arabası olan tüm arkadaşlara aynı uyarıyı yapıyorum aman dikkatli olun diye. Şu anda şirkete dava açmış bulunuyorum. Bu tarz olayları yaşayan arkadaşlarla konuşup olayların üzerine gitmemiz gerekir diye düşünüyorum ki bu işi ciddiye alsınlar. lütfen takipçisi olalım.

skydome
27/03/2011, 21:31
Amerikan arabalarına özenen insanım neden yakıttan şikayet ediyor ki :)