PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kontak anahtarı pili?

gorefest
17/12/2010, 09:48
Herkese selam,

Bi süredir uzaktan kumandalı merkezi sistem ve bagaj kapağını anahtarın üzerinden açamıyordum. Manuel olarak kullanıyordum. Sonra farkettim ki pili düşmüş. Nasıl oldu biilmiyorum.

Serviste 300 TL fiyat verdiler, anahtar değişecekmiş. Pil satılmıyormuş tek başına. Bir de mavi kodlama kartı dediler. Eğer o da yoksa ekstra 64 TL fiyat. Bana çok yüksek geldi fiyat. Bu piller ömürlük mü? Pili biten olursa ne yapıyor?

Daha uygun bulunabilir mi acaba? Fİkri olan var mıdır?

takres
17/12/2010, 10:07
daha önce ki aracım 307 de bitmişti pil bir saatçide 2 liraya değişmiştim :)

matushella
17/12/2010, 10:09
onlar pil diye araç tanıma kartı anlamasınlar sakın. Kumandanın içinde var ondan. O çok pahalı. Kitapçıkta pil nasıl değişiyor gösteriyor. Ordan görebilirsin.

femoli
17/12/2010, 10:13
Pili değişiyor sen pil kapağınıda düşürmüşsündür , onlarda komple fiyat vermiştir . pilleri değişir ömürliük pil yok içinde :)

Misafir
17/12/2010, 10:20
Bursa'da olsaydınız gelin çayınızı içerken biz değiştirelim derdim :) Komple anahtar fiyatı verilmiş size.. Herhangi bir kırtasiyeye gidin uygun bir pil alıp takın. Yapılacak iş bu..

WiSTaRiA
17/12/2010, 10:58
bence o servis aç kalmış emre beyde yerse diye düşünmüşler... Ahh bu servisler ahhh...

Misafir
17/12/2010, 11:12
bence o servis aç kalmış emre beyde yerse diye düşünmüşler... Ahh bu servisler ahhh...
::) ne yapmak lazım bize bilmemki

Yanlış anlaşılma da olmuş olabilir, önyargıda bulunmayalım yine de..:)

WiSTaRiA
17/12/2010, 11:29
:)) Bazı servisler fazla abartılı ama...

gorefest
17/12/2010, 11:49
Servis gördü, pili düşmüş dedi. Eğer anahtar tanıma sistemi ile ilgili bi sorun olsa heralde araba da çalışmazdı değil mi? Yalnız pil için orda biraz fazla boşluk var gibi geldi bana.

Yani acaba sadece pil değil mi ? Orjinal anahtarın resmini koyabilecek olan var mı?

Misafir
17/12/2010, 11:56
Servis gördü, pili düşmüş dedi. Eğer anahtar tanıma sistemi ile ilgili bi sorun olsa heralde araba da çalışmazdı değil mi? Yalnız pil için orda biraz fazla boşluk var gibi geldi bana.

Yani acaba sadece pil değil mi ? Orjinal anahtarın resmini koyabilecek olan var mı?

işinize yarayacak mı bilmiyorum ama..

birazdan pil kısmı düşmüş bir anahtar resmi ekleyeceğim. şayet resimdeki yer düşmüşse anahtar komple gelir, çünkü düşen sadece pil değil pil taşıyıcısı..

gorefest
17/12/2010, 11:59
sanırım diğer tarafının görüntüsü lazım bana:) pil içeride çünkü...

gorefest
17/12/2010, 12:14
benim anahtarın görüntüsü

Misafir
17/12/2010, 12:34
Pil yuvası düşmüş sanırım sizin, Şayet anahtarınız bu görüntüdeki gibi bir boşluk oluşturduysa, durum biraz farklı. Anahtar va kod kartı bu yüzden şart.

OzzY
17/12/2010, 12:35
pilin yavası düşmüş, çıkmacılara bakın derim pert olmuş bi arabanın anahtarı işinizi görür

gorefest
17/12/2010, 12:49
bu durumda komple anahtarı değiştirmek mi gerekiyor? Peki nasıl oldu da farketmedim ben bunu onu anlamıyorum...

OzzY
17/12/2010, 12:55
bence komple anahtarı değiştirmek mantıklı değil. dediğim gibi çıkmacılara bi bakın, komple anahtar verseler bile servise göre makul olucaktır. en olmadı ben olsam alarm taktırrdım harici anahtarlı.

Misafir
17/12/2010, 12:56
bu durumda komple anahtarı değiştirmek mi gerekiyor? Peki nasıl oldu da farketmedim ben bunu onu anlamıyorum...

Evet maalesef.

Ama pil taşıyıcısı kullanmak için servisinize de rica edin. Bozuk bir anahtar geldiğinde ayırsınlar sizin için.

üzerindeki vida sağ/sola cevrildiğinde on/off kısmına gelip gevşeyip düşmüş olabilir.

gorefest
17/12/2010, 12:57
Evet aynen dediğiniz gibi oldu bence de...Çok sıkıcı bu şekilde kullanmak. 350 TL de verilmez. Bakalım. Teşekkür ederim.

samoslu
17/12/2010, 13:23
Merhaba. Sanırım benim arabanın pili de azalmaya başladı. Neden derseniz arabanın baya bi yakınına gitmem gerekiyor kapıyı açmak için. İşyerinin yeni Lineasınde nerdeyese evin balkonundan açacağım. Pil değiştirirsemsorun gider mi sizce?

Misafir
17/12/2010, 13:30
Merhaba. Sanırım benim arabanın pili de azalmaya başladı. Neden derseniz arabanın baya bi yakınına gitmem gerekiyor kapıyı açmak için. İşyerinin yeni Lineasınde nerdeyese evin balkonundan açacağım. Pil değiştirirsemsorun gider mi sizce?
Muhtemel..:)

WiSTaRiA
17/12/2010, 14:06
Sorun çözülmüş... :D:D

gorefest
17/12/2010, 22:30
sorun çözüldü de...sonu iyi bitmedi:) hala pil taşıyıcısı yok...bakalım birkaç servise haber vericem...

izoci
18/12/2010, 10:41
gçmiş olsun :)

gorefest
18/12/2010, 20:08
teşekkürler...

ozcncmz
03/02/2017, 09:28
bendede 2dir. kapı kumandayla açılmıyor.
pilini değiştirmeyi düşünüyorum.
tanıtmak için yarım kontak mı yapıyoruz 3-4 kere ?

OzaNazY
07/02/2017, 12:43
bendede 2dir. kapı kumandayla açılmıyor.
pilini değiştirmeyi düşünüyorum.
tanıtmak için yarım kontak mı yapıyoruz 3-4 kere ?

Konuyu derinden hortlatmışsın ama pil değiştirince tanıtma yapıldığını duymamıştım ben daha önce kumanda pili söktüm taktım tanıtma işlemi gibi bir işlem yapmadım.

LathHM
04/06/2017, 21:36
Biraz da ben hortlatayım. Anahtar pili değiştirdikten sonra anahtarın hafızasının filan sıfırlanabildiği gibi bir şeyler ben de okudum, doğru mudur? Anahtar tanıtma diye birşey duyan yok mu sahiden? Ya da puntoda mı yok? Kendimizin basitçe yapabileceği birşey ise işten izin al git vakit harca, üstüne para ver vs gibi dertlerle uğraşmazdık hani... Bilen duyan varsa pek şahane olurdu değerli Puntistler.

edll
04/06/2017, 22:37
Biraz da ben hortlatayım. Anahtar pili değiştirdikten sonra anahtarın hafızasının filan sıfırlanabildiği gibi bir şeyler ben de okudum, doğru mudur? Anahtar tanıtma diye birşey duyan yok mu sahiden? Ya da puntoda mı yok? Kendimizin basitçe yapabileceği birşey ise işten izin al git vakit harca, üstüne para ver vs gibi dertlerle uğraşmazdık hani... Bilen duyan varsa pek şahane olurdu değerli Puntistler.

öyle birşey yok. açıp kendin değiştirebilirsin. 2 pil değiştirdim, hatta anahtar kabını komple söküp değiştirdim sıkıntı yok.