PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic Yokuş yukarı Vites değişimi

Chevaliers
16/12/2010, 09:09
selam arkadaşlar,

Benim oturduğum yer biraz yokuşlu olduğundan, yokuş yukarı çıktıktan sonra 1. vitesten 2 ye kendisi geçmiyor hemen, hatta uzunca bir süre.ben kendim 2 ye alıyorum sonra kendisi devam ediyor.
Bu böylemidir yoksa yanlış yaptığım birşey mi var?

Misafir
16/12/2010, 09:18
selam arkadaşlar,

Benim oturduğum yer biraz yokuşlu olduğundan, yokuş yukarı çıktıktan sonra 1. vitesten 2 ye kendisi geçmiyor hemen, hatta uzunca bir süre.ben kendim 2 ye alıyorum sonra kendisi devam ediyor.
Bu böylemidir yoksa yanlış yaptığım birşey mi var?

Ne sizin ne de aracınızın yanlış yaptığı birşey yok :) Bu, dualogıc şanzımanda olağan bir durum. Herhangi bir sorun yok. Bazen yokuşta devrini bulamıyor doğru. 3000-4000 leri görürken dahi vites büyümüyor, o sırada otomatik konumdan çıkarmadan elinizle müdahele edin, normale dönecektir.

Chevaliers
16/12/2010, 09:23
Bende öyle yapıyorum.Hep böyle yapa yapa zarar vermiyim şanzıma diye tırsmıyor değilim.
Malum biraz narin bizim şanzımanlar.

Misafir
16/12/2010, 09:54
Bende öyle yapıyorum.Hep böyle yapa yapa zarar vermiyim şanzıma diye tırsmıyor değilim.
Malum biraz narin bizim şanzımanlar.
Bizim araçlarımızın şanzımanları hem otomatik hem manuel olarak tasarlanmiş, herhangi kötü bir durum olmaz. Servis teknik uzmanımız bana bu cümleyi kurdu:)

MURAT_41_41
16/12/2010, 10:03
erken vıtes degısımı ıstıyorsanız ( eco ) konumunda kullanmanızı tavsıye ederım

Chevaliers
16/12/2010, 10:21
Genelde zaten eco modunu kullanıyorum.Sadece yokuşta eco dan çıkıyorum, yokuş bitince tekrar eco ya alıyorum fakat gene değiştirmiyor.

USTA
16/12/2010, 10:45
Bu araçları alınca verilen katalogları çok iyi okumak gerekiyor,birçok detay var içlerinde,bu sorulan sorunun cevabını da katalogda bulabilirsiniz,otomatik konumdayken vites kolunu (+) konumuna çekerek vitesi büyütmenin veya (-) ye iterek küçültmenin robotize şanzımana hiçbir zararı yok,dualogic şanzımanın en güzel özelliklerinden biriside bu,otomatik kullanımda geçici olarak robota hükmedebiliyorsunuz...

MURAT_41_41
16/12/2010, 11:52
kullanım seklınız dogru vıtese gecmemesıde normal her hangı bı sıkıntı yok o zaman ıstedegınızı gerceklestırmek ıstıyorsanız malesef manuel gecırmek zorundanız