PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bravo da xenon sorunu?

axi
15/12/2010, 18:24
aracımı 4 gün önce sıfır aldım.. alırken xenon ve far yıkamayı ekleseydimm 1750 tl fark olacaktı xenonu sonradan taktırmanın daha mantıklı olduğunu düşündüm .... şimdi sislere ve kısa farlara xenon takıldı fakat flash bellekten müzik dinlerken farları açtığım anda flash bellek okuyucu devreden çıkıp teyp radio konumuna geçiyor ve 2 saniye sonra flash belleğe dönüp şarkı kaldığı yerden devam ediyor işin kötüsü sağa sola dönüşlerde sağ ve sol sis her yandığındada aynı sorun oluyor.. daha önce başına gelen veya bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum...

denenen yollar: farklı marka balans ve ampuller takıldı
araya akım düzenleyici röle kondu
xenon elektriği direk aküden alınarak farlar çalıştırıldı..
yüksek amperli akü denedi denenen herşeye karşılık aynı sorun devam etmekte..

Du Hast
15/12/2010, 18:30
daha büyük amperli akü kullanmanız gerekiyor sorun aküden bence.
--
ek olarak sis farlarınızın xenonlarını çıkartın derim. hem karşıdan gelenlerin gözünü mahvetmemiş olursunuz hemde apaçi damgası yememiş olursunuz hemde viraj içi aydınlatmanız düzgün çalışır.
zaten viraj içi aydınlatma yüzünden sisler sürekli devreye girip çıktığından xenonların ömrü fazla olmazç

axi
15/12/2010, 18:37
--
ek olarak sis farlarınızın xenonlarını çıkartın derim. hem karşıdan gelenlerin gözünü mahvetmemiş olursunuz hemde apaçi damgası yememiş olursunuz hemde viraj içi aydınlatmanız düzgün çalışır.
zaten viraj içi aydınlatma yüzünden sisler sürekli devreye girip çıktığından xenonların ömrü fazla olmazç

üzerinde 60 amper akü var.. 72 amper aküde denendi.. sonuç yine aynı... zaten sağa sola dönerken sislerin yanıp sönmesini iptal ettim şu an .. sislerede xenon yapmamın sebebi tamamen görüntüyü toparlamak için... üstü beyaz altı sarı biçimsiz duracaktı.. ayrıca sadece sislerde yapmıor sorun farlar açtığımdada oluyor

GünahsizSeytan
15/12/2010, 18:42
--

siste Xenon kullanan apaçimi oluyor ?

Daha önce sis farı (xenon) takılı bircok bravo gördüm sorunun aküden kaynaklandığını sanmıyorum sorun daha baska küçük bir etmen olablir.

Alp
15/12/2010, 18:49
Bence sistemde elektriksel olarak bir akim dengesizligi var. Kac Wattlik xenon kullaniyorsun?

axi
15/12/2010, 18:53
siste Xenon kullanan apaçimi oluyor ?

Daha önce sis farı (xenon) takılı bircok bravo gördüm sorunun aküden kaynaklandığını sanmıyorum sorun daha baska küçük bir etmen olablir.

=) apaçi olayını okuduğumda ben güldüm sadece çok önemli değil neyse

evet sorun elektrksel değilde sanki xenonlar çalıştığında parazitlenmeden kaynaklı gibi geliyr bana ama ne yaptıysak çözemedik.. balansları alüminyum folyo ile kaplamayı bile denedik ama yok abi ayn sorun yine oluyor yine oluyor

axi
15/12/2010, 18:58
Bence sistemde elektriksel olarak bir akim dengesizligi var. Kac Wattlik xenon kullaniyorsun?

balanslarımız 35 watt...

sabanci
15/12/2010, 19:33
bende bir anlam veremedim açıkcası inşallah en kısa zamanda çözümü bulursun...

Alp
15/12/2010, 19:37
Sistemde bir kacak var bu kesin, bence xenon baglantilarini (kablolari, soketleri, ve ampulleri) kontrol edin.

Engin_T
15/12/2010, 19:38
Nedir bu bizim arabaların xenonlardan cektıgı :) bende oscar marka xenonla radyo dınleyemıyordum yarın daha kalıtelı bı xenon takıp denıycem radyoyu etkılerse yıne xenon kullanımıcaz demektır :)

axi
15/12/2010, 21:17
c tesi sabah cenmax a gidip cenmax ı denicem şu an cyhlone marka xenon takılı

ato
15/12/2010, 21:54
valla benim bravoda sislerde ve kısalarda xenon var ben daha böyle bir sorunla karşılaşmadım ama genel olarak araçta bir müzik setisorunu var ancak benim araç dinamik model yani usb girişi yok bende yolda giderken cd çalar aniden susuyor sonra tekrar çalışıyor

axi
15/12/2010, 22:17
Atahan site üyelerinden Sercanın bravosunun radyosunda parazit ses yapıyormuş.. anladığım kadarıyla bravolara xenon takıldığında teypde farklı şekillerde sorun çıkarıyor.. Bilseydim orjinalden xenon far yıkamalı isterdim hay Allah yaa

Du Hast
16/12/2010, 00:38
sislere xenon takında apaçi olunuyor mu gibi birşeyler söylenmiş
evet çoğu kişinin gözünde apaçilik oluyor, kendi görüşüme göre apaçiliğin önde gideni olunuyor.. trafikte sırf siz yoksunuz bunu unutmayın. sislerinizi yakıp karşıdan bir bakın derim ne kadar göz alıyor. göz almıyor gibi saçma şeylerde söylemeyin. hele yağmurlu havalarda açıp gezenler iyice mahvediyorlar insanın gözünü. Allah'a havale ediyorum hepsini çünkü devlet hiçbirşey yapmıyor malesef :)
görüntüsü güzel olabilir ama yapacak birşey yok...

GünahsizSeytan
16/12/2010, 01:17
Ona bakarsan eksoz takanlar ,blow off yapanlar , ses sistemine sahip olanlar daha bircok sey apacilik o zaman . Asıl apacilik orjinal sarı sislerini acıp gezenlerdir . Varsa sisimde xenon acar gezerim, polistende cezamı yerim ondan baskada kmse bana apaci kızılderili gbi yaklaşamaz herkez kendi arabasına baksn, rahatsız oluyorsan cıkma trafiğe piyasa (size göre) apaci kaynıyo ;) :)

Du Hast
16/12/2010, 01:21
Ona bakarsan eksoz takanlar ,blow off yapanlar , ses sistemine sahip olanlar daha bircok sey apacilik o zaman . Asıl apacilik orjinal sarı sislerini acıp gezenlerdir . Varsa sisimde xenon acar gezerim, polistende cezamı yerim ondan baskada kmse bana apaci kızılderili gbi yaklaşamaz herkez kendi arabasına baksn, rahatsız oluyorsan cıkma trafiğe piyasa (size göre) apaci kaynıyo ;) :)
he arkadaşım ondan tamam.

OzzY
16/12/2010, 01:54
tartışmanın anlamı yok zevkler düşünceler farklı, herkes aynı şekilde düşünse "apaçilik" diye bi kavram olmazdı zaten...

ato
16/12/2010, 09:46
Atahan site üyelerinden Sercanın bravosunun radyosunda parazit ses yapıyormuş.. anladığım kadarıyla bravolara xenon takıldığında teypde farklı şekillerde sorun çıkarıyor.. Bilseydim orjinalden xenon far yıkamalı isterdim hay Allah yaa
orjinal sistemdede fiyat farkı çok gerçi ben alırken öyle bir opsiyon yoktu ama eğer bravo forumuna bakarsanız xenonsuz olan bravolardada muzik seti sorunu var bu kronik bir arızaymış

comanchee
16/12/2010, 14:20
trafikde gereksiz yere sis farı kulanmak yasaktır.ve beyaz xenonlar siste hiç bir şekilde etkili değiller.şehir içinde gereksiz yere sis yakmak zevk meselesi diye değerlendirilemez.kural kuraldır yasak yakılmamalı.üstelik merceksiz xenon ile ne kadar ayar yaparsanız yapın dağı taşı aydınlartısınız karşıdan geleninde sizin hatırınızla ile ilgili iyi dilekleri olur.

syg.

takres
16/12/2010, 14:51
sislere xenon takında apaçi olunuyor mu gibi birşeyler söylenmiş
evet çoğu kişinin gözünde apaçilik oluyor, kendi görüşüme göre apaçiliğin önde gideni olunuyor.. trafikte sırf siz yoksunuz bunu unutmayın. sislerinizi yakıp karşıdan bir bakın derim ne kadar göz alıyor. göz almıyor gibi saçma şeylerde söylemeyin. hele yağmurlu havalarda açıp gezenler iyice mahvediyorlar insanın gözünü. Allah'a havale ediyorum hepsini çünkü devlet hiçbirşey yapmıyor malesef :)
görüntüsü güzel olabilir ama yapacak birşey yok...

sonuna kadar katılıyorum abi sana gece araba sürme zevki kalmadı valla hem sadece sis değil orijinal olmayan xenonlar farda bile olsa çok fazla göz alıyor...

femoli
16/12/2010, 17:55
Kaç adet bravo sisine xenon taktım ilk defa duyuyorum frenakns bozmayı sadece banals yapar aküden yada sistemle alaksıo olmaz boşuna değiştirmeyin balasın bir kaç modelini deneyin sonuç alabilirsiniz yine devam ederse kronik tabir edilen arıza olabilir :)

silentscream
16/12/2010, 18:06
Benim aracımda da xenon takılı 6000k..35 watt..Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum.USB soketim yok ancak mp3 cd lerimde herhangi bir sorun ya da radyoda herhangi bir parazit şimdilik yok..sislerim halojen ampul..

Saygılar.

SRDR KRKC
16/12/2010, 18:35
Yol İçi Aydınlatma Olan Bravolar da Bu Sıkıntı Var Onunla Yaşamaya Alış Yada Söktür :)

axi
16/12/2010, 19:26
Arkadaşlar 1.ci sayfada bir takım tatrtışmalar olmuş.. benm sıkıntım var paylaşım için buradayım konumuzun başlığı xenon takıldıktan sonra ses sisteminde olan sorun....
ewet bu sorun için çözüm yada diyecek birşeyi olan varsa buyursun onun haricinde şikayet veya apaçi vb hakaret tarzında şeyler lütfen yazmayın.. Can kardeşim burasının tartışma değil paylaşım sitesi olduğunu unutmayalım... Bazı insanların bazı zaafları vardır... Benim aracım trafikdeki en çok parlayan en temiz en gösterişli araç olsun... bnm zaafım bu.. Deyim yerindeyse hastalık bu bende.. 18 yaşımdayken ilk arabam 78 model reno idi.. 78 model renonun içinde kokulu paspaslar tabanına serili gazete kağıtları.. boyasındaki cila camındaki film lastikleri her zmana parlar.. anlıyonmu kardeşim bende hastalık bu.... Can kardeşim profilinde yazan doğru ise yaşında benden ufak.. senden ricam lütfen birbirimize saygılı olalaım..xenon sorununu öyle yada böyle çözüp sonucu buradan paylaşacağım herkeze keyfli forumlar

GünahsizSeytan
16/12/2010, 20:42
he arkadaşım ondan tamam.

Arkadaş olduğumuzu hatırlayamadım ?

Bende merak ettim sorunu o kadr kullanan var bravoda bu bir istisna :D Eminim sorn cok ufak bişey akla gelmeyeck..

SRDR KRKC
16/12/2010, 22:53
Eren Özel Mesajın Neden Kapalı Arkadaşım...

axi
16/12/2010, 23:27
Eren Özel Mesajın Neden Kapalı Arkadaşım...

farkında değilim açıyorum hemen

axi
17/12/2010, 19:09
cenmax slimm balanslar takıldı sorun çözüldü arkadaşlar.. ayn sorun seat leon ve woswagen grubundada oluyormuş bunun için ince düşük amperli ve ve piyasada bulunan xenon sistemlerinden daha kaliteli olan cenmax slimm balanslar bu sorunu kökten çözüyor.... Arabanın farlarını açınca orjinal ampulun değeriyle aynı akımı çekiyor ve kesin çözüm sunuyor.. farlar için cenmax H1 xenon 280 tl sisler için H11 xenon 280tl toplamda 560 tl 3 gün emek ile sonuca ulaşıldı.. ilgili arkadaşların bilgilerine

Du Hast
17/12/2010, 19:57
Arkadaş olduğumuzu hatırlayamadım ?

Bende merak ettim sorunu o kadr kullanan var bravoda bu bir istisna :D Eminim sorn cok ufak bişey akla gelmeyeck..
çocuk çocuk şeyler yazıp durma insanın canını sıkma şurada

GünahsizSeytan
17/12/2010, 21:17
Arkadas diye hitap etmişşinde :) canını sıksan nolacak :D sakin ol şampiyon canını sıkmasınlar ;)

Du Hast
18/12/2010, 01:05
Arkadas diye hitap etmişşinde :) canını sıksan nolacak :D sakin ol şampiyon canını sıkmasınlar ;)
:D
neyse ben konuşmayım. burada bir iki kişi destek çıktı
diğer platformlarda ne demişler birde sizler bakın
https://forum.donanimhaber.com/m_45276975/tm.htm

daha yorum yapmam. çocuk değiliz 20 - 21 yaşında adamlarız dostum, kardeşim, birader ya da sen nasıl hitap etmemi istiyorsan.
iyi forumlar

GP COSKUN
18/12/2010, 01:14
arkadaşlar bir xenon için kıyameti koparmayın
20 lik delikanlılara yakışmıyor bu tarz muhabbet

axi
18/12/2010, 01:27
xenon problemi çözüldü.. Maderötorümden konunun konu başlığı dışındaki mesajları silip konuyu kilitlemesini rica ediyorum...