PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo yağmur sensörü ve arka silecek!!!

beyaz evo80
14/12/2010, 10:18
Arkadaşlar hsonu itibariyle osmaniyede yağmur yağıyor ve seyir halınde gıderken sileceklerimi çalıştırıpyağmur sensörü devreye aldım bir süre sonra arka silecek kendiliğinde sürekli çalışmaya başlıyor ve hiç durmuyor sorunmu vardır yoksa normal bir durum mudur?

levent08
14/12/2010, 11:06
selam eğer silecek kolu üzerindeki arka cam silecek bölümünü çalıştırmadıysanız ki çalıştırdıysanız bile sürekli çalışmaz arka cam sileceğinizi yağmur sensörü kaynaklı sürekli çalışmaz sadece silecekleriniz açıkken geri vitese taktığınızda sürekli olarak çalışır bunun dışında arka cam sileceği sürekli çalışmaz

beyaz evo80
14/12/2010, 12:33
selam eğer silecek kolu üzerindeki arka cam silecek bölümünü çalıştırmadıysanız ki çalıştırdıysanız bile sürekli çalışmaz arka cam sileceğinizi yağmur sensörü kaynaklı sürekli çalışmaz sadece silecekleriniz açıkken geri vitese taktığınızda sürekli olarak çalışır bunun dışında arka cam sileceği sürekli çalışmaz

teşekkür ederim arka sileceğin acık konumuna getirmediğime eminin ama geri vitese taktığımızda sürekli çalıştığını bilmiyordum belkide dediğiniz gibi geri vitese alınca farkınada varmış olabilirim akşam tekrardan deniyeceğim:)

SpyHunter33
14/12/2010, 12:51
Grande puntolarda da var o özellik. aracın sileceklerini açtığınızda geri vitese takarsanız arka silecek sürekli olarak çalışır taki 1.vitese atana kadar. Güzel uygulama :D

zafermutlu
14/12/2010, 13:11
adaşım bende senin gibiydim ögrenene kadar.. yagmur yagardı silecekler çalışcak diye beklerdim önümü göremezdim sileceklerde tık yok.. şimdi arabanın özelliklerini yeni yeni keşfetmeye başladım..:) güzelde özellikler yapmışlar adamlar.. skydome kapanması hariç teyp özellikleri hariç.. hergüzelin bir kusuru bulunuyoır..

tiner
03/05/2011, 22:44
Nasıl çalışıyor bu yağmur sensörü, bir arkadaki detaylı aciklayabilir mi

akca37
03/05/2011, 22:56
Ya arkadaşlar cidden yağmur sensörü olan araçlarda skydome açıkken yağmur başlayınca otomatik kapanmıyor dimi ? :( öyleyse çok ayıp yaaa
Yağmur sensörünün hızlılık yavaşlık ayarı var onu kendi isteğinize göre ayarlıyorsnuz, yağmur başladığında (ancak arka cam sileceğinin butonunu değil en uca yakın olan butonu yani silecek butonunu bir kez çevirmeniz gerekli) çevirince yağmur sensörü kendini check ediyor ondan sonra yağmur başladığında gerek hızınıza gerekse yağmur şiddetine göre silecekler otomatik kendiliğinden çalışıyor, geri vitese taktığınızda ise geri silecek kendisini çalıştırıyor