PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alt korumalık..

circassiancomis
13/12/2010, 16:47
Arabayı aldığımın 2. haftası kaputun altına motor kısmına kedi girmiş köpeğim farketti çıkartmaya çalışırken arabanın altından tamponun sol ön tarafından çamurluğa giden korumalığın yada çamurluğu tutan yerin olmadığını farkettim:ohmy0000:, ve bir gün önce yol kenarında biriken suya girmiştim ve bir kırılma sesi duyup ne olduğunu anlamamıştım, dünde sağ tekeri ilk defa birikmiş suya soktum yine aynı sesi duydum bugün baktım sağ taraftakide gitmiş..? :ohmy0000::ohmy0000:

Daha sağlam bir korumalık olabilir mi ?
Ya da başınızdan böyle bir olay geçti mi ?

************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ************************************************** ********

Kriminal
13/12/2010, 16:56
Plastıkten yapıulıyor alt motor korumalıgı ..Kaza anında motorun yerınden cıkıp araçtan ayrılması ve bu nedenle surucu ve yolcukların daha az yara alması için..Ben bu sekılde bılıyorum

circassiancomis
13/12/2010, 16:58
ama motordan bağımsız bir parça suya girdiğim için iki tarafta çıktı.. yanii çamurlukları iç taraftan tutan birşey yok şuan

gousto
13/12/2010, 19:52
o düşen parça bildiğim kadarıyla sadece sağda oluyor...davumbazın ordan motor kayış kısmına kadar uzanan bir parça...amacı kayışları su ve kirden korumak ancak hemen hemen birçok araçta düşüyor..benim aracımda da bu parça şuan için mevcut deil...serviste bu parça kayış muhafaza diye geçiyor ve fiyatı 90 lira...ancak ben bi resmini görebilsem bu parçanın dışarda saçtan yada plastik parçdan kendim yaptıracağım ama malesefki parçanın resmini bulamıyorum...