PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''Atatürk boğulmasın diye su içmemektedir."

ZAK1980
12/12/2010, 16:37
Atatürk boğulmasın diye su içmemektedir. (https://www.facebook.com/album.php?aid=39228&id=108052572550163) ‎- ''Atatürk boğulmasın diye su içmemektedir."

.yüzme biliyor...

>
...> Hatırlar mısınız bilmem...
>
> Geçtiğimiz yıllarda 10 Kasım Atatürk'ü anma töreninde küçük bir kız
> çocuğu "Atatürk ölmüş" diye hüngür hüngür ağlıyordu ve anne babası da
> küçük kızı sakinleşsin diye "ama o bizim kalbimizde yaşıyor" diye
> avutmaya çalışıyorlardı. Ancak küçük kızı bir türlü
> sakinleştirememişlerdi. Günlerce televizyon ekranlarında web
> sayfalarında konu olmuş, hepimiz duygulanmıştık. Aşağıdaki anekdotu
> okuyunca biran bu olayı anımsadım.
>
> * * *
>
> Efendim olay otistik çocukların eğitildiği bir okulda geçiyor.
> Musa öğretmen çocuklara Atatürk´ü anlatırken "O ölmedi içimizde yaşıyor"
> diyor.
> Aradan bir süre geçiyor, küçük çocuğun ailesi öğretmene eskiden çok su
> içen çocuklarının artık su içmediğinden yakınarak, yardım talep ediyor.
> Musa öğretmen çocuğa neden su içmediğini soruyor.
> Çocuğun öğretmenine verdiği yanıt yeri göğü inletecek, gözyaşlarını
> suya-sele çevirecek bir yanıttır.
> Küçük çocuk "içinde yaşattığı Atatürk boğulmasın diye su içmemektedir."
> Öğrencisini gözyaşlarıyla bağrına basan Musa öğretmen;
> "İstediğin kadar su içebilirsin, Atatürk çok güzel yüzme biliyordu" deyince
> Hayat normale dönüyor ve küçük çocuk içinde özenle koruduğu
> Atatürk´ünün yüzme bildiğini öğrenince yeniden su içmeye başlıyor.
>
> * * *
>
> Prof. Dr. Hüdaver COŞKUN

SpyHunter33
12/12/2010, 18:19
süper gerçekten...o hepmizin kalbinde yaşıyor...

JASMINE
12/12/2010, 19:38
Paylaşım için teşekkürler Zeynel.

Küçücük çocuklar bile Ata'mın yüceliğini anlayıp, sevgisini içinde barındırırken onu anlayamayan gerçekten engelli beyinlere sahip ebeveynlere gelsin bu yazı.

samprik
12/12/2010, 19:50
duygulandırdın teşekkürler

tutkuaydin41
12/12/2010, 19:51
Teşekkurler abii. guzel paylasımm

Scottie
12/12/2010, 19:52
paylaşım için sağol...

Punto_Can
12/12/2010, 20:04
teşekkürler...

alpimmm
12/12/2010, 20:34
canım benim ya, kıyamam

turker
12/12/2010, 21:08
guzeldı bee herkes böle olsa keske

takres
12/12/2010, 21:25
teşekkürler güzel paylaşım...

edelsang
12/12/2010, 21:55
:S gözlerim doldu yemin ediyorum.Bunu anlamayan beyin yoksunu insanlara örnek olsun

Kriminal
12/12/2010, 23:10
super kardesim

speedy_16
13/12/2010, 01:00
örnek alınacak bişey...

SteinGP
11/07/2012, 23:41
MAKBULUT, sırayla içinde ATATÜRK geçen bütün başlıklara girip saçma sapan şeyler yazıyorsun. Nedir derdin arkadaşım, demagoji yapma erkek gibi söyle!!

Nokta.
11/07/2012, 23:42
teşekkürler

aykut_1914
11/07/2012, 23:51
öküzün biri hortlatmış ama kalbim sıkıştı okurken

SteinGP
11/07/2012, 23:55
Ortamın demokratik olduğunu hemen farkettiniz ve Atatürk ile alakalı bütün başlıklarda en demokratik hakkınız olan düşündüğünüzü özgürce ifade etme hakkınızı kullanıyorsunuz. Ben rahatsız olmadım ama anlaşılan rahatsız olan sizsiniz. Hep aynı minvalde dönen adına demagoji dahi denemeyecek kadar ucuz sataşmaların adı hep demokratik hak oldu son zamanlarda. Hayır bilmesek yiyeceğiz bizde....

Erdem Bozdağ
11/07/2012, 23:56
Demokratik bir ortamda fikir teatisinde bulunuyorum neden rahatsız oldunuz?

Söz konusu ATATÜRK ise fikir beyanında bulunmak sizin haddinize düşmez,illa bir fikir beyanında bulunacaksan forumun ana konusu olan otomotiv hakkında yorum yap yıllar geçmiş konunun altına yorum yaparak olmaz bu işler ;);)

Erdem Bozdağ
12/07/2012, 00:02
toplamda 17 tane mesajının coğunlukla ATATÜRK adlı konularda olmasından olabilir mi acaba?

SteinGP
12/07/2012, 00:10
ne güzel demokratik demokratik konuşuyorduk aslında..

SteinGP
12/07/2012, 00:24
Yahu bırakmadınız ki turşu diyelim,hemen karşı saldırı,benim amacım size ve sevdiklerinize hakaret değil,sadece forum üyelerinin farklı düşünenlere karşı nasıl tepki verdiğiydi bunu merak ettim ve cevabımı aldım teşekkür ederim.

hocam bişey demedikki. Şahsen Atatürk'ü sevip sevmemeniz beni zerre kadar ilgilendirmez. Ben teşekkür ederim, iyi akşamlar..

Erdem Bozdağ
12/07/2012, 01:01
Geçmiş konular,yaşanılan tecrübeler ,bulunan çözümler açısından insanlara yol göstermesi için saklanır ve forumda tutulur aynı konular tekrarlanmaması adına.Yıllardır forumdayım toplamdaki mesajlarını siyasi konulara yazan,yorumdan çok tahrik edici içerikli olursa insan şüphe duyar kasıt arar.Başta olan tutumuz neyse sonunda da öyle olsun böyle masum insanı,sakin kişiliği oynamayın.Burası siyasi bir forum değil herkes fikrini beyan eder ama böyle hassas konular özellikle otomotiv forumunda konuşmak gayet kasıtlı bi hareket.
Konuyu daha fazla uzatmıyacam adminler gerekeni yapacaktır zaten...

Erdem Bozdağ
12/07/2012, 01:11
sizin için alakasız olan konu benim için büyük bir önem taşıdığı için ne kadar konuşsak nafile.Ayrıca tartışmanın içine siz girdiniz.Yazılan şeyi "uydurma" diye nitelendirip tamamen kasıtlı mesajlarınız zaten bunu gösteriyor.Bence yanlış yerdesin bunları konuşacağın yer bura değil.Daha fazla da muhattap olmuyacam senle hadi eyvallah

VHDG
12/07/2012, 04:05
Söz konusu ATATÜRK ise fikir beyanında bulunmak sizin haddinize düşmez,illa bir fikir beyanında bulunacaksan forumun ana konusu olan otomotiv hakkında yorum yap yıllar geçmiş konunun altına yorum yaparak olmaz bu işler ;);)
+1

emrahisilti
12/07/2012, 08:22
alın bunu burdan otomotiv forumunu parti içi meclisine çevirdi.Her konuya yorum yazmış.Otomobil forumunda 10 yıllık atatürk konusunu mu arattırdın.

Ziyaretci036
12/07/2012, 08:37
asıl sen, sana anlatılan masallarla hayaller aleminde yürümeye devam et.ama bir gün uyandığında gerçekler senin için çok acı olacak.

emrahisilti
12/07/2012, 08:48
bence sen git otomotiv forumunda saçma sapan siyaset yapma

shellcininabisi
12/07/2012, 08:50
asıl sen, sana anlatılan masallarla hayaller aleminde yürümeye devam et.ama bir gün uyandığında gerçekler senin için çok acı olacak.

yok mu arkadaş şöyle smileyler arasında şapka çıkartan ? yöneticilerimizden rica ediyorum şapka çıkaran smiley ekleyebilirler mi?

şapka çıkarırım ben bu lafa.

Yazık sizin için üzülüyorum,madem eleştiri ve yorum yapılmayacaksa alın beni buradan...

dostum fazla uzatmadan bencede git. diyorsun ki BANA NUTUK GENÇLİĞE HİTABE SORULMAYACAK, dersime çalışıyorum.

ÖLÜMÜŞÜN ARKASINDAN KONUŞUP, ÖLMÜŞÜN ARKASINDAN GIYBET YAPIP EN BÜYÜK GÜNAHI İŞLİYORSUNUZ BE...

Yagmuradam
12/07/2012, 09:16
Niye insanlar Din ile Atatürk'ü karşı köşelere koyup rakipmiş gibi gösterir anlayamıyorum.

Bu Ülkenin kurucusu ve şuan Müslüman olarak yaşayabiliyorsak onun sağlayıcılarından birisi Atatürktür.
Yada daha iddalısı Yunan vb bir ırkın Hristiyan çocuğu değilsek yine bu Kurtuluş savaşını kazanan insanlara borçluyuz.

shellcininabisi
12/07/2012, 09:26
Niye insanlar Din ile Atatürk'ü karşı köşelere koyup rakipmiş gibi gösterir anlayamıyorum.

Bu Ülkenin kurucusu ve şuan Müslüman olarak yaşayabiliyorsak onun sağlayıcılarından birisi Atatürktür.
Yada daha iddalısı Yunan vb bir ırkın Hristiyan çocuğu değilsek yine bu Kurtuluş savaşını kazanan insanlara borçluyuz.

ya işte bunu bi anlasalar ama yok. diyorlar ki atatürk dinsizdi. neden niye yada nerden biliyorsun? e rakı içiyordu diyorlar bu sefer. komikler ya çok komikler sanki bu gün yolundan çıkmadıkları bazı kişilerin viski içip içmediklerini biliyorlar?

ametist
12/07/2012, 09:51
yahu, adamın vazifeli olabileceği aklınıza gelmiyor mu? bırakın ne yazarsa yazsın...

Budweiser
12/07/2012, 09:56
:)) Hiç bir şey söylemeye gerek yok. 32 yaşında olan birinin fikirlerini nasıl değiştirebilirsiniz ki. Ne söyleseniz anlatsanız nafile. Kafasındaki idefix leri nasıl yokedebilir ki. Atatürk sevgisi, Atatürk bilgisi, Atatürk'ü anlamak aileden gelir. Dünyanın bile kabul ettiği lideri siz ve sizin gibi düşünce yapısına sahip insanlar kabullenmese saygı duymasa kaç yazar? Sözde sakin ve küfürsüz konuşup kendini mağdur göstermeye çalışıyor. Size ne sorulacaksa bizede aynısı sorulacak. Hitabe ve Nutuk insanın kendinde sorgulaması gereken şeylerdir acaba kaçına uyuyorum diye. Bu ülkenin karanlıktan nasıl kurtulduğunun yegane formulüdür. Allah inancı hepimizin içindedir. Olmayadabilir bende sizin gibi saygı duyarım. Sizin takındığınız tavır hali hazırda sıkıntılı olan bir konuda insanları kışkırtmaktır. Siz belli ki canı yanmayan tayfadansınız. Canınız yanında aramıza sizide bekleriz :) Biz size günümüzün, tarihtede tekerür ettiğini, Atatürk ve onun gibi olan Türk insanlarının bunların üstesinden nasıl geldiğini size seve seve anlatırız.

LeoN48
12/07/2012, 09:56
Varoluş sebebimiz hakkında atıp tutmanın demokrasi adı altında normal gösterilmeye çalışıldığı bugünleri bize gösterenlerin bu kadar emperyal düşünmeleri nasıl bir vatan sevgisiyle bağdaşabilir, kanım donuyor..

fatih5533
12/07/2012, 10:45
ne mutlu türküm diyene....

aykut_1914
12/07/2012, 11:53
sizin için alakasız olan konu benim için büyük bir önem taşıdığı için ne kadar konuşsak nafile.Ayrıca tartışmanın içine siz girdiniz.Yazılan şeyi "uydurma" diye nitelendirip tamamen kasıtlı mesajlarınız zaten bunu gösteriyor.Bence yanlış yerdesin bunları konuşacağın yer bura değil.Daha fazla da muhattap olmuyacam senle hadi eyvallah
helal abi

scarrow
12/07/2012, 14:03
Duygulandıran bir anı...Paylaşımınız için teşekkürler...

Tayfun-E30
12/07/2012, 14:07
Ataturke laf soliyen bu orumcek kafalinin allah belasini versin.. Bu yavsaga burda yazi yazdiran modaratorlerede diyecek hicbir lafim yok..

Budweiser
12/07/2012, 14:11
Ataturke laf soliyen bu orumcek kafalinin allah belasini versin.. Bu yavsaga burda yazi yazdiran modaratorlerede diyecek hicbir lafim yok..

Küfür etmeye gerek yok boşver, haklıyken haksız duruma düşme.

Scottie
13/07/2012, 22:21

buradaki her mesajı her an takip etme imkanımız olmuyor... müdahalede bulunduk fakat böyle mesajlar görünce şikayet butonundan şikayet edersen her moderatöre mesaj gider mutlaka birisi mudahale eder...

o yorumları yapan arkadaş siteden uzaklaştırılacaktır...

Tayfun-E30
14/07/2012, 02:48
buradaki her mesajı her an takip etme imkanımız olmuyor... müdahalede bulunduk fakat böyle mesajlar görünce şikayet butonundan şikayet edersen her moderatöre mesaj gider mutlaka birisi mudahale eder...

o yorumları yapan arkadaş siteden uzaklaştırılacaktır...

Forumu yanlis kullandigim icin ozur dilerim , duyarliliginiz icinde cok tesekkur ederim..

krm1983
14/07/2012, 14:39
Bu gibi kafalara Gazi Mustafa Kemal Atatürk fazla zaten