PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orjinal (fabrika) lastikler

ZAK1980
12/12/2010, 02:44
Arkadaslar g.p nın ıtalyadan gelen lastıklerı ustunde degıstırmedım malum ankarada kar var bu lastıkler yazlıkmıdır,yoksa 4 mevsımmıdır ,yola cıksam sıkıntı yaratırmı yollar acıkken ve oglenleyın

Erdem Bozdağ
12/12/2010, 02:53
Abi lastikler yazlık lastiktir büyük ihtimal.Markasını söylersen daha rahat kesinleştiririz ama fabrika çıkışı hep yazlık lastik olur.Yollarda sıkıntı yaşayabilirsin abi en azından riske girmeye değmez.Yazlık lastikle gezmen herzaman risk taşıman anlamına gelcek.Ya yoğun karda zincir ya da kışlık lastik takman en garanti yol olcaktır senin için.Yazlık lastikle de,kışlık lastikle de kış geçiren biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Punto_Can
12/12/2010, 03:31
orj lastiklerle yazın kuru havada gitmek bile tehlikeli :)
michelin'in bu sezon çıkardığı vakumlu lastiklerini, lastik almayı düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim...

Ceday
12/12/2010, 10:02
Zeynel bu 4 mevsim olayını unut bence 4 mevsimlik lastik olmaz bu kauçuk madde her sıcaklığa uyum sağlamaz. Desenleri değişik soğuğa dayanıklı karışımlarla elde ediliyor bu sayede soğuk zemin kar ve buz üzerinde en verimli çekiş ve frenlemeye ulaşıyorsun ben her arabamda kış lastikleri kullanmışımdır yararını çok gördüm, hiç olmasa bile önlere takın derim.

takres
12/12/2010, 11:56
bende kış lastiği alacağım ama fiyatlarından hiç haberim yok ortalama ne kadar oluyor??

Punto_Can
12/12/2010, 12:29
bende kış lastiği alacağım ama fiyatlarından hiç haberim yok ortalama ne kadar oluyor??

michelin'in yeni çıkan kar lastikleri 120-150TL/Adet civarındaydı en son...

hepsiburadadan da ortalama fiyat edinebilirsiniz...

Oto Lastikleri, Oto Lastik, Lassa, Michelin, Nokian, Dunlop, Bridgestone (https://www.hepsiburada.com/liste/department.aspx?sp=kullanim_turu%3dbinekkis%0d%0a&CategoryId=259720)

Erdem Bozdağ
12/12/2010, 13:45
michelin alpin a3 le valla karda dans ediyorum resmen :):)
şahane lastik tavsiye edilir

Punto_Can
12/12/2010, 14:13
michelin alpin a3 le valla karda dans ediyorum resmen :):)
şahane lastik tavsiye edilir

heh bende ondan bahsediyorum işte, ben böyle mükemmel bi lastik görmedim, lassa'yı ikiye katlayıp dörtle çarpar :)

edip34
12/12/2010, 17:34
Zeynel bu 4 mevsim olayını unut bence 4 mevsimlik lastik olmaz bu kauçuk madde her sıcaklığa uyum sağlamaz. Desenleri değişik soğuğa dayanıklı karışımlarla elde ediliyor bu sayede soğuk zemin kar ve buz üzerinde en verimli çekiş ve frenlemeye ulaşıyorsun ben her arabamda kış lastikleri kullanmışımdır yararını çok gördüm, hiç olmasa bile önlere takın derim.

Merhaba

4 mevsim lastik olur. Ek teki ADAC test linkinde Miclhen hayranlarını üzecek sonuçlar var . burda goodyear vectos 4 seasons verileri kış lastıklerıne kafa tutuyor. Almancanız yoksa google toolbarla da geçirmek yeterli olcaktır.
Winterreifen Test 2010 (https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2010_Winterreifen_Test_185_65_R15.aspx?ComponentId =40327&SourcePageId=31821)

Erdem Bozdağ
12/12/2010, 17:50
öncelikle bi sizi tanısaydık daha güzel olurdu ilk mesajdan böyle girince şaşırdım

testler dogrudur lafım yok ama türkiye şartları,koşullarını da baz almak lazım.Bi kullanıcı olarak lassa snoways,kumho izenwis kw17 gibi bir çok kış lastiği kullandım.son olarak alpin aldım bırakın yol tutuşunu arabam hiç bukadar sessiz,konforlu ve yumuşak olmamıştı.Can kardeşimin dediği gibi çarpar böler bi de 3. derece kuvvetini alır :)

Punto_Can
12/12/2010, 18:01
Merhaba

4 mevsim lastik olur. Ek teki ADAC test linkinde Miclhen hayranlarını üzecek sonuçlar var . burda goodyear vectos 4 seasons verileri kış lastıklerıne kafa tutuyor. Almancanız yoksa google toolbarla da geçirmek yeterli olcaktır.
Winterreifen Test 2010 (https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2010_Winterreifen_Test_185_65_R15.aspx?ComponentId =40327&SourcePageId=31821)

test yapılan yol koşulları burada çok önemli. hem biz yorumlarımızı yazarken ordan burdan edindiğimiz bilgilerle değil de birebir ülkemizin yol şartlarında 1.kullanıcılar tarafından ve kendi araçlarımızda kullanarak yaptığımız yorumlardır. test sonuçları yanlış demiyorum ancak test verilerine bakmaktansa biz diyoruz ki bakın biz bu bu bu lastikleri kullandık, bizi tatmin eden lastik budur diyoruz. ama siz test verilerinden faydalanarak lastik alacaksınız buna diyecek bir sözüm yok.

gurik
12/12/2010, 19:29
Goodyear ug 7 plus adac tarafından en iyi kış lastiği seçilmiştir..
Bilginize. Ben kullanıyorum ve resmen buzda çakılıyor araba.

sezerism
13/12/2010, 01:27
Arkadaşlar ben bu michlen;in yeni lastiğinden alacağım artı jantta fayat sordum 1600 tl diyorlar uygun mu? Ne dersiniz alayım mı? Yoksa araçı kar yağınca kullanamayacağım. çünkü 17 jant çukurlarda kırılır.saygılar.

Nyzsns
13/12/2010, 10:16
Yeni seri Michelin Alpin A4 yeni takdırdım. Önceki aracımda Alpin A3 vardı. Kastamonu da zincir takmayı unutturmuştu.

erolkulaksiz
21/12/2010, 14:30
grande puntonun üzerinde italyadan gelen lastik olarak michelin var .sabah erken saatlerde ve ıslak zeminde resmen paten yapar gibi .Büyük bir ihtimalle yazlık lastik üstünde gelenler. Bende daha kışlık lastik almadım araştırıyorum.Tavsiyelerinizi inceliyordum.
bilgiler için teşekkürler.

izoci
21/12/2010, 19:05
kar lastiği için snowways yada alpin öneririm