PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araçlar hakkında fikirleriniz leon-ix35-qasqai-sportage-civic-

pdr42
12/12/2010, 01:14
arkadaşlar malum araba bakarken bircok marka hakkında gidilip geliniyor karar vermekte zorlanıyoruz. yukarıdaki araclar hakkında kararsızlıklarımız var. sizler neler dusnuyorsunuz.
honda civic premium: arac full sadece cam tavan yok 39500
klasik bir arac lpg takılabiliyor piyasası var esp dahil bir cok donanımı mevcut artı olarak 6 lı cd changer var

leon 1.2 105 tsi motor
leon esp siz 35500 spor model goruntusu hondadan daha guzel benzinli lpg takılabilr test sursunde de cok begendigim bir arac oldu. ic dizaynı hondadan kotu

honda civic hatcbak otomatik 44000 tl 1.4 100 beygir .
dıs gorunusu cok guzel otomatik olması avantaj ama ici okadar guzel deil

hyundai ix35 49250
yok yok denilebilr. en cok begendigim arac 1.6 gdi 135 beygir motor var lpg takılabiliyor hyundail garantisi bozulmuyor. nihayetinde jeep

kia sportage bu showroomda yok netten guzel gorunuyor donanımı full fiyat belli degil..

nissan qasqai fiyatını gorunce bakmadım ama bi alternatif olaibilr

sizler ne dusnuyorsunuz

OzzY
12/12/2010, 06:20
önce bi ne istediğinize karar verirseniz seçim yapmak daha kolay olur.

maşallah listede hatchbackten jipe kadar araba var.

pdr42
12/12/2010, 08:46
ozan evet haklısın ama bu araclar arasında gidip gelmekteyim. yani benim istedigim goruntusu hos olsun ici ferah olsun mesela leon dısarıdan cok guzel gorunuyor ama iceriden o kadar iyi degil fiyatı cazipp geldigi icin listemde yer alıyor. benim asıl almak istedigim ix35 yani bu arac üzerinde daha fazla durmaktayım. yeni motor olduug icin kimisi lpg takılmaz dedi. ama landirenzo bayisi taktıgını hatta bir tane kia sportageye taktıklarını belirtti. simdi puntodan cok buyuk bir arabaya gecis yapacagız. yakıt ekonomisini de dusunmek zorundayım. punto gibi yakmayacaktır elbette ama uzun yolda 20 kurus sehiricinde 25 kurus yakarsa benim icin ideal bir araba olabilir. gdi motorlar sanırım piyasaya yeni cıktı cogu kimse bilmiyor. yeni olması endiselendiriyor acıkcası

atom43
12/12/2010, 13:05
ix35 qasqai den pahalıdır bence hepsinin icinde ix35 diyorum bu aralar jeep takıntım var aracı satıp jeep almak icin ugrasıyorum

takres
12/12/2010, 13:32
cip olarak ix35 tercihimdir diğerlerinde ise tabii ki civic :)
leon u ise asla tavsiye etmem

ABNEW
12/12/2010, 14:10
Ben olsam listede ix35, sportage ve Qq varken diğerlerine bakmazdım.Görünüş olarak bence sportage en iyisi.Ancak şuan için en mantıklı seçenek bence Nissan olmakta.Türkiyede tutulan bir araç bir de 1.5dci seçeneği ile avantajlı olmakta -fiyatını bilemiyorum tabi-

Eğer 1.6 135bg direk enjeksiyonlu motora lpg takılabiliyorsa bu şekilde almak mantıklı.Sonuçta Koreliler kasayı değiştirmiş olsalar da eski modelleri tutulduğu için bunlarda da sorun çıkmayacaktır...

mix
12/12/2010, 15:52
civic derim

abulbul08
12/12/2010, 16:44
qasqai 2 derim

uzuncocuk
12/12/2010, 17:47
ozan evet haklısın ama bu araclar arasında gidip gelmekteyim. Yani benim istedigim goruntusu hos olsun ici ferah olsun mesela leon dısarıdan cok guzel gorunuyor ama iceriden o kadar iyi degil fiyatı cazipp geldigi icin listemde yer alıyor. Benim asıl almak istedigim ix35 yani bu arac üzerinde daha fazla durmaktayım. Yeni motor olduug icin kimisi lpg takılmaz dedi. Ama landirenzo bayisi taktıgını hatta bir tane kia sportageye taktıklarını belirtti. Simdi puntodan cok buyuk bir arabaya gecis yapacagız. Yakıt ekonomisini de dusunmek zorundayım. Punto gibi yakmayacaktır elbette ama uzun yolda 20 kurus sehiricinde 25 kurus yakarsa benim icin ideal bir araba olabilir. Gdi motorlar sanırım piyasaya yeni cıktı cogu kimse bilmiyor. Yeni olması endiselendiriyor acıkcası
gdi motor yenı degıl pıyasada mıtsubıshı kaynaklı bır motor... Carısmada kullanıldı.... Yenı halı olabılır.... ıx35 o fıyatlara alınabılecek en ıyı arac bır bılgı: Dızelı 180 bg 2 lıtre:)

Erdem Bozdağ
12/12/2010, 17:58
Ailede bulunan araçlardan biri olarak nissan qq yı tavsiye ederim.Hem ekonomik,hem konforlu hem de gerçekten tatminkar donanımı var.2. serisiyle tüm hatalar da giderilmiş.15.000 km ye yaklaştı kusur bulamadım ben fiyat/kalite oranını baz alarak.

ama hyundai ix35 de hem kasa olarak hem de 5 yıl garanti süresiyle büyük avantaj sağlıyor

ABNEW
12/12/2010, 18:12
gdi motor yenı degıl pıyasada mıtsubıshı kaynaklı bır motor... Carısmada kullanıldı.... Yenı halı olabılır.... ıx35 o fıyatlara alınabılecek en ıyı arac bır bılgı: Dızelı 180 bg 2 lıtre:)

Ümit, dediğin gibi teknolojisi yeni değil tabi.Yani direkt enjeksiyonlu benzinli motorlar uzun süredir kullanılmakta.Yeni olan Hyundai nin geliştirdiği 1.6 135bg lik motor...

SRDR KRKC
12/12/2010, 18:22
ix 35, Sportage İkisinede Lpg Takılmıyor GDI Motorlara Lpg Montajı Yok . Sportage Fiyatıda Belli 51750 Ama Sıra Çok Beklemen Gerekir.

Leon Klasikleşti Artık. Hondayıda Geç ...

Burda En İyi Tercih Kia Sportage Ama Benzinli Binecek Kadar Zenginsen :D

pdr42
13/12/2010, 22:57
kia avrupadaki yogun talepten dolayı turkiyeye henuz gelmemiş . lpg olayı netleşmedi henuz. benm sordugum landirenzo biz takıyoruz dedi ama sizlerde takılmıyor diyorsunuz burada bir celişki var bunu giderdikten sonra düşünülebilir. qq guzel arac ama 45 binden baslıyor ve suv 5 bin daha verip jee p almak daha mantıklı geliyor
bu sportageyi tekrar inceliyorum standart tek donanımı var sanırım cam tavan bile standart hayret bişey özelliklere bakınca alınası bir araba