PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin zammını protestoya katılım.

cembozaci
11/12/2010, 20:38
Arkadaşlar benzine yapılan zammı protesto için herkesin desteğini bekliyorum.30.12.2010 tarihinde protestoya katılacak olan kişiler o gün benzin almamakla destek vermiş olacaklar. % 70 vergi vermek istemiyoruz. Yılın son protestosu bizim olsun.

femoli
11/12/2010, 20:44
Bir gunluk benzin almamak bisi yapmaz cunku o gun almayacaklar ya bir gun once yada bir gun sonra alacaklar yine ayni degisen pek bisi olacagini zannetmiyoum saglam bir protesto yapmak gerek ankaradaki her org. Varim ...

serkankucuk
11/12/2010, 20:45
aslında 1 günlük değil 3-4 günlük bi protesto olsa daha etkili olurdu...

takres
11/12/2010, 20:53
ankarada her türlü organizasyona varım :)

cembozaci
11/12/2010, 20:53
Ben her türlü protestoya varım. Yeterki sesimizi duyuralım. Tabiki bir gün almazsa ya önce yada sonra alacaktır.ömenli olan sesimizi duyurmak. Duyarsız kaldıkça bunlar habire geçirecek bize. Rahatsızlığımızı bu şekilde belirtmeliyiz.

cembozaci
11/12/2010, 20:55
Bence herkes kendi şehrinde yapsın protestosunu. Mutlaka haber olacaktır. Sitemizin şanı yürüsün.

Femoli bey bu işi en iyi siz yaparsınız.öncülük edin. Sizin alacağınız karara uyalım.

nasre
11/12/2010, 21:05
Arkadaşlar Merhaba,

Benim daha önce bir önerim olmuştu. İstanbulda bir bölgede toplanıp aynı benzin istasyonundan 1.20 TL (Benzinin gerçek fiyatı kadar ) benzin alalım. Basına haber verelim.Diğer şehirlerimizdede bu uygulamayı yapalım.

cembozaci
11/12/2010, 21:43
Iyi fikir :)

femoli
11/12/2010, 21:57
Olabilir basindan kimse varmi yada tanidigi olan bize yardimci olacak ?

cembozaci
11/12/2010, 22:07
Tanıdığa gerek yok. Bir kaç kanala telefon açıp böyle bir protesto var desek koşa koşa gelirler. Bundan iyi haber mi olur.hiç yapılmamış bir protesto bu.bu gün facebook ta da başlattım.

nasre
11/12/2010, 22:15
Arkadaşlar bu protesto konusu bir çok başlıkta konuşuldu ama henüz bir bütün olarak konuşamadık. Forum olarak bir bütün olarak hareket etmemiz gerekir.Forum yöneticilerimizden rica etsek bu konuyu tek bir başlıkta toplayalım ve karara bağlayalım.

cembozaci
11/12/2010, 22:30
Evet haklısınız.birlikte hareket etmeliyiz.ne tür bir organızasyon yapılacak nerde ne zaman bunların kararı alınmalı.

exgreno
11/12/2010, 23:23
arkadaşlar, burada okuduklarıma göre bir çok kişi forumda daha eski olan birkaç arkadaşa inanıp saygı duyuyorlar. bu sebeple bu forumdaki tüm eski forumculara da görev düştüğünü düşünüyorum. onların liderliklerindeki dikkat çekici fikir ve projelere hepimizin de katılacağını tahmin ediyorum.
saygılarımla...

Punto_Can
12/12/2010, 00:12
urfa'dan selamlar :)
ankara'da yapılacak tüm organizasyonlara varım, özellikle bu konu hakkında her türlü desteği verebilirim...

ZAK1980
12/12/2010, 00:18
ankarada bende varımda su yollar duzelsın oyle su an kar yagıyor aracı tovbe cıkartmam garajdan kendım yuruyemedım yolda kaya kaya geldım .
Hatta basına haber verır ıken veya kendı Hd kameranız ıle cekıp haber ajanlarına gondere bılrız .
ATV SAbah Star tv ankara ofıslerı balgat-100 dalar ve bu burolara benzınlıkte yakın yuruyerekte gelırler

predator_ant
12/12/2010, 00:26
Ben de taa Bitlis ten destek veriyorum arkadaşlar size. Burda tek başıma olsa da ben de almıyorum o gün benzin. En azından gönüllerimizin bir olduğunu gösteririm.

ugurozer
12/12/2010, 00:41
kararlaştırdığımız bir saatte arabayı pompalara çekmek ve benzin almamak korna çalmak olabilir yada antenlerimize belirledigimiz bir renk kurdele baglamak olabilir. bu arada birsey daha var vergilerden sonra baska bir problemimiz var serefsiz benzin dagiticilari kendi aralarında anlaşarak faiş karlar elde etmekteler, bunu onlemek için bu işe karışmayan istasyonları kullanabiliriz mesela fullpet, litrede yaklaşın 17 kuruş 50 litrede 8 tl fark demek bu zamanda kim kime 8 lira veriyor arkadaşlar? 30 km yol yapsanız gitseniz fullpetten doldursanız deponuzu yine kardasınız, lütfen dikkat edelim boyle şeylere

ferojan
12/12/2010, 01:56
Arkadaşlar benim trt de tanıdığım muhabir arkadaşım var. Trt yada başka bir kanal da da mutlaka tanıdık bi arkadaşımız çıkar bu şekilde yardımcı olmaya çalışıp hertürlü organizasyonu katılırım hatta bütün çevremle beraber!

ferojan
12/12/2010, 02:00
Bugün pompaya yanaşım 50 liralık vergi ver dedim adama ya artık! Resmen binmemizi istemiyorlar bu araçlara....

cembozaci
12/12/2010, 10:50
Arkadaşlar bu konuyu güncel tutup yapılacak protesto konusunda hem fikir olmak lazım. O gün geldiğinden de mümkün olduğunca katılım sağlanmalı.Bir tarih belirleyelim benim yazdığım tarih yılın en son günü olması nedeni ile daha akilda kalıcı ve yılın son protestosu olarak haberlerde yer alır. Ve o gün toplu konvoy halinde bir benzin istasyonuna gidilir. istasyondan sadece 1 litre benzin alarak protesto edebiliriz.Sizin başka bir fikriniz varsa yazın lütfen.

alperyonar
12/12/2010, 11:31
Bende Ankara daki her türlü organizasyona varım.
1.20 tl lik benzin alma güzel fikir. En kısa zamanda (yıl bitmeden) yapalım..

cembozaci
12/12/2010, 11:34
1.20 tl lik benzin vermezler pompa basmaz.en az bir litre alman lazım.

takres
12/12/2010, 11:53
son zamları akaryakıt firmaları keyfi yaptılar protestomuz onlara yönelik olmalı...

brabus
12/12/2010, 13:47
Bence hiç etkili olmaz. Femoli'nin dediğine katılıyorum.

1 hafta araçlarınızı kullanmayın, 1 hafta gezmeyin, işe giderken toplu taşıma kullanın o zaman etkisini gösterir. Ciroları 1 hafta çok çok azalırsa o zaman bir baskı oluşturur. Bir de tabi daha büyük platform'da bunu paylaşarak birçok kişinin bunu uygulaması lazım

ZAK1980
12/12/2010, 14:00
Arkadaslar ozaman kararlastırıp bu hafta ıcı bı seyler yapalım persembe olabılır bır benzın ıstasyonuda cekıp protesto edelım sonra basbakanlıgın onunden gecer ıke kornaya asılalım hatta ıcerı gırıs kapısında durup dılekce verelım bımere ve bır kac dk beklıyelım orada basın her daım var ve kesınlıkle bu tepkı yerınde olacaktır 3-4 arac dahı olur ama bu hafta yapalım derım nedenı ıse olayın sıcak olması halen

musti4141
12/12/2010, 14:04
arkadaşlar bende kocaeliden destek veriyorum.

nasre
12/12/2010, 15:03
Bence hiç etkili olmaz. Femoli'nin dediğine katılıyorum.

1 hafta araçlarınızı kullanmayın, 1 hafta gezmeyin, işe giderken toplu taşıma kullanın o zaman etkisini gösterir. Ciroları 1 hafta çok çok azalırsa o zaman bir baskı oluşturur. Bir de tabi daha büyük platform'da bunu paylaşarak birçok kişinin bunu uygulaması lazım
Tabiki akaryakıt almamak daha etkili bir protesto ama bunun için çok büyük bir katılım lazım. Günde trafiğe 1000 yeni araç çıkıyor 1000 kişi benzin almamış çok umurlarında olmaz.
Fakat katılım az olsada 1 lt yada 1.20 TL lik benzin almak hem benzincileri kıl eder hemde onları kilitler. Bu protestoya forum içinde az kişi bile katılsa hepimiz aynı uygulamayı birleşerek aynı yerde yapar ve basını çağırabilirsek daha etkili olur.

ozdem
12/12/2010, 15:27
Bugün pompaya yanaşım 50 liralık vergi ver dedim adama ya artık! Resmen binmemizi istemiyorlar bu araçlara....

Tam aksine, öyle ya da böyle bineceğini bildikleri için
bunu yapıyorlar zaten.
Daha önceki zamlarda da çok protesto konuları oldu bu ülkede
ve yine en azından bir günlüğüne kimse benzin almasın şeklindeydi.
Kaç kişi yapabildi kii ya da yaptıki???

Daha en başından insanlar aman canım bir tek benim yaptığımla
ne olur diye hemen bir bahane arkasına saklanmaya çalışıyor.
Ve insanoğlu alıştığından asla geri kalmak istemiyor!!!
Gerçekten 1 hafta kimse aracını kullanmasa ve dolayısıyla
hiç yakıt alınmasa firmalardan çok hiç bir gelir elde edemeyen
devlet duruma el koyacaktır.
Hadi şirket araçlarını anladık ( 3 kuruş tasarruf için personel çıkarır,
ama bu olaylarda sağır,kör olur)
ama şahsi araçların bile sadece bu eylemi yapması sonuç için
oldukça yeterli...

Artık oturduğumuz yerden bıdı bıdı konuşmayı bırakıp,
cidden organize olmamız ve protestomuzu yapmamız şart.
Toplum olarak en büyük eksiğimiz bu olduğu için, malesef
bu eksikliği kullanmaları çok da zor olmuyor... ;)

Bu arada yapılacak her türlü protestoya varım...

SRDR KRKC
12/12/2010, 17:05
Seçimden 1 Ay Önce Düşürürler Biz Düşürdük diye Oy İstemek İçin.

cembozaci
12/12/2010, 17:59
evet benzine zam gelince herkesin canı yanıyor.serzenişler başlıyor, bir kaç hafta sonrada unutuluyor.bunu çok iyi bildikleri için çok da fazla endişleri yok açıkçası.her ne yaparsak yapalım maddi olarak çok fazla zarar veremeyiz istasyonlara bir gün mutlaka alacağız akaryakıt. durduğu yerde bozulan bir şey de değil. önemli olan bizlerin çok pahalı yakıt kullanmaktan rahatsız olduğumuzu onlara sürekli hatırlatmamız gerek. akılda kalacak internete düşecek örneğin facebook a youtube a düşecek bir şey. ne kadar çok kitleye ulaşırsak o kadar çok ses getirir. Ünlü futbolcu eric cantona'yı hatırlayın bir hafta önce fransada herkes onu konuşuyordu sanal ortamda milyonlara ulaştı adam. yapacakları protesto hem fransa hükümetini hemde fransa bankalarını çok korkuttu. elimizde, çok kolay kitlelere ulaşabilecek bir nimet ver internet. lütfen herkes duyarlı olsun ve facebook ve veya mail yoluyla herkese ulaşalım.teşekkürler.

gurik
12/12/2010, 19:22
istanbul yolunda belli bir saatte korna çalarak 1 dk duralım.

ZAK1980
12/12/2010, 20:34
Arkadaslar taksımdekı olay ne oldu gıden yokmu haberlerdede bısey yoktu

sabanci
12/12/2010, 20:55
bende izmirden katılıyorum arkadaşlar sonuna kadar varım yeter artık bu zamlar bu kadar adilik ********lik olmazki %150 vergi nerde görülmüş ya ne gerekiyosa yapalım her şehirde toplanıp pompalardan 1.20 tl lik mazot veya benzin almak bence çok etkili bir yöntem deneyelim en azından...

ZAK1980
13/12/2010, 01:24
Bimere yolladıgım dılekce ısleme alınıp EPDK na ıletılmıs.
Sızlerde basbakanlıga e- maıl atarak tepkı gosterınız beyler bayanlar

Tketiciler Birlii (https://www.tuketiciler.org/?com=files.read&ID=5&pID=208)

ReSeRVe
13/12/2010, 04:59
Akaryakıt zammına tepki için kırmızı kurdele - Milliyet.com.tr (https://www.milliyet.com.tr/akaryakit-zammina-tepki-icin-kirmizi-kurdele/ekonomi/sondakika/30.11.2010/1320451/default.htm?ref=haberici) tıklayın belki iyi bi açıklama yapmıştır

ademtahir
13/12/2010, 08:53
herkes istese eylemi ankarada hemen 50 araç buluşur ama bizim millet malesef toplanamaz arkadaşlar benzin lt 10 tl olsa yine olmaz Türkiye'de henüz ciddi bir eylem yapılamamış tarihimizde yok malesef...

ben konya'da tek başımayım eylemi sonuna kadar desteklerim arkadaşlar

smartmavi
13/12/2010, 09:39
Arkadaşlar, en etkili protesto kontak kapatma! Topluca önceden belirlediğimiz noktaya gideceğiz ve yolu kapatacağız. Protesto böyle olabilir, Türkiye'de bizim siteyi duymayan da kalmaz.

yklklc
13/12/2010, 10:03
Arkadaşlar, en etkili protesto kontak kapatma! Topluca önceden belirlediğimiz noktaya gideceğiz ve yolu kapatacağız. Protesto böyle olabilir, Türkiye'de bizim siteyi duymayan da kalmaz.

Katılıyorum köprülerden birinde buluşalım bir akşa saatinde Star tv den uğur abiye de haber veririz farklı kanallarada söyleriz eminim forumdan bile sadece 50 - 100 araç bulunup kapatılabilir köprü. 2-3 dakika çekim yaptırılıp televizyona çıkarsa bu eylem yeter bence.

FORUM YÖNETİCİLERİNİN BUNA ÖN AYAK OLMASINI RİCA EDİYORUM.

cembozaci
13/12/2010, 10:14
evet haklısın forum yoneticisi lütfen ön ayak olsun.

ReSeRVe
13/12/2010, 11:33
+1

ZAK1980
13/12/2010, 12:07
İstanbul ekibindeki arkadaslar habıre yazıyorsunuz eylem yapalım dıye ıcraat yok fakat
15.12.2010 tarıhınde aksam 18:30 Fsm koprusunun ortasında kontak kapatıp eylem yapacak arkadaslar isimlerini yazıdrsın ya aslında sıze sunu soyleyım tek bır arac dahı yapsa bunu ınanın o koprude arkanızdakı tum araclar destek verır kontagı kapat dortluyu yaz arabadan ın bırde afıs al elıne herkes katılır herkes tepkılı ama kımsede cesaret yok

yklklc
13/12/2010, 13:06
İstanbul ekibindeki arkadaslar habıre yazıyorsunuz eylem yapalım dıye ıcraat yok fakat
15.12.2010 tarıhınde aksam 18:30 Fsm koprusunun ortasında kontak kapatıp eylem yapacak arkadaslar isimlerini yazıdrsın ya aslında sıze sunu soyleyım tek bır arac dahı yapsa bunu ınanın o koprude arkanızdakı tum araclar destek verır kontagı kapat dortluyu yaz arabadan ın bırde afıs al elıne herkes katılır herkes tepkılı ama kımsede cesaret yok

Bana uygundur ben katılırım başa yazın ismimi :) Ancak yeni bir konu açıp orada isimleri toplayalım derim.

nerhal61
13/12/2010, 13:19
Ben de eylemlere katılırım.

Arabamın arka camına bunu yapıştıracağım.

"DURMAK YOK YOLA DEVAM
AMA 4 LİRALIK BENZİNLE"

ZAK1980
13/12/2010, 13:28
istanbulda katılmak ısteyen arkadaslar kendı aranızda nerede kımın katılacagını yazarmısınız lutfen buraya katılmak ısteyen mevcut fakat plan yok sız ıstanbulu bılıyorsunuz ozelden mesajlasın daha sonra yazın foruma

ZAK1980
13/12/2010, 14:56
Arkadaslar Carsamba gunu 15:00 gıbı Basbakanlık ana bına bakanlıklar tarafı ana gırıse arabalarımız ıle dılekce vererek bırprotesto dusunuyorum Ankaradakı arkadaslar ne dusunuyorsunuz bu konuda (Salı-Carsamba 12:14:00 arası semınerım var) bu saatler dısında herhangı bır gun olabılır fark etmez.Yok arabayı cekerler cızerler dersenız eger otobus ve dolmuslada gıderek yaya bır sekılde de yapabılırız eylemı sonra ıstesenızde yapmam yapacaksak yapalım yaa konu konus habıre nereye kadar :)

Ziyaretçi049
13/12/2010, 15:06
Ben de eylemlere katılırım.

Arabamın arka camına bunu yapıştıracağım.

"DURMAK YOK YOLA DEVAM
AMA 4 LİRALIK BENZİNLE"

Çok mantıklı böyle yazılar yazarak gezinsek en azından görenlerde aynısını yazar buda bir çeşit protesto. Ben bu akşam yazıp yapıştırıyorum hemen:gunsmilie:

ZAK1980
13/12/2010, 15:11
Çok mantıklı böyle yazılar yazarak gezinsek en azından görenlerde aynısını yazar buda bir çeşit protesto. Ben bu akşam yazıp yapıştırıyorum hemen:gunsmilie:
aRKADASIM BENIM EV ANA CADDE GECEN HER ARABAYI GORUYORUM COK YOGUN BIR CADDE KIMSEDEDE GORMEDIM BOYLE BIR YAZI

ZAK1980
13/12/2010, 15:12
Arkadaslar Carsamba gunu 15:00 gıbı Basbakanlık ana bına bakanlıklar tarafı ana gırıse arabalarımız ıle dılekce vererek bırprotesto dusunuyorum Ankaradakı arkadaslar ne dusunuyorsunuz bu konuda (Salı-Carsamba 12:14:00 arası semınerım var) bu saatler dısında herhangı bır gun olabılır fark etmez.Yok arabayı cekerler cızerler dersenız eger otobus ve dolmuslada gıderek yaya bır sekılde de yapabılırız eylemı sonra ıstesenızde yapmam yapacaksak yapalım yaa konu konus habıre nereye kadar :)
Kimseden ses yok Serhat,Halit abı Ankaradaki dıger arkadaslar kımse yokmu

nerhal61
13/12/2010, 15:34
Zeynel kardeşim, yogunluk sebebiyle pek bakamadım msjlara. Tüm bir organizasyon öncesi afişlerimizi de hazırlayalım.

Katılım için şahsen çok değişken oluyor. Örneğin bu hafta çarş-perş ya ad cuma seyahatim var. Kesin konuşmam cok zor...Ama 1 gün öncesinden bir program yapabilirim. Örneğin yarın öğlen uygun.

Milliyette kırmızı kurdela bağlayıp gezmekten bahsediliyordu. Bu da olabilir. Antenlere bağlayabiliriz.

alperyonar
13/12/2010, 15:37
Bu konuya yönetimin el atması lazım..

Ziyaretçi049
13/12/2010, 15:38
aRKADASIM BENIM EV ANA CADDE GECEN HER ARABAYI GORUYORUM COK YOGUN BIR CADDE KIMSEDEDE GORMEDIM BOYLE BIR YAZI

Biz tek tek yazalım çoğalırız nasıl olsa :)

Ziyaretçi049
13/12/2010, 15:45
https://img543.imageshack.us/img543/3752/img00028201012131540.jpg

Bence hiç utanmadan sıkılmadan bu tür yazılarla ufaktan ufaktan protesto etmemiz lazım.

ZAK1980
13/12/2010, 15:58
Zeynel kardeşim, yogunluk sebebiyle pek bakamadım msjlara. Tüm bir organizasyon öncesi afişlerimizi de hazırlayalım.

Katılım için şahsen çok değişken oluyor. Örneğin bu hafta çarş-perş ya ad cuma seyahatim var. Kesin konuşmam cok zor...Ama 1 gün öncesinden bir program yapabilirim. Örneğin yarın öğlen uygun.

Milliyette kırmızı kurdela bağlayıp gezmekten bahsediliyordu. Bu da olabilir. Antenlere bağlayabiliriz.
Tamam abı olmazsa haftaya olur bakanlar yogun tepkı uzerıne toplanmıs dernekler,otomotıv uretıcılerı,vatandas tepkı yadırıyormus olmazsa o na gore bısey yaparız haftaya bana uyar .
Kurdele işi yas abı kocaman cama yapıstırdım yazıyı trafıkte donup bakan yok kocaman yazıya kurdaleyı kım gorecek

nerhal61
13/12/2010, 16:04
Tamam abı olmazsa haftaya olur bakanlar yogun tepkı uzerıne toplanmıs dernekler,otomotıv uretıcılerı,vatandas tepkı yadırıyormus olmazsa o na gore bısey yaparız haftaya bana uyar .
Kurdele işi yas abı kocaman cama yapıstırdım yazıyı trafıkte donup bakan yok kocaman yazıya kurdaleyı kım gorecek

Tamam haftaya bakarız yine...Cogunluk beklemeye gerek yok, tam organize olmak zor. 5-10 kişi gitsek kafidir...Yoksa bekle babam bekle...

Kurdelanın kırmızı olması aksesuarı andırıyor. Siyah olmalı.

Ben az önce camıma yazımı yapıştırdım. Ofisteki millete alın dedim, abi çizerler diyolar ya...Manzarayı umumiye budur :)

sabanci
13/12/2010, 16:06
izmirdede böyle bir eylem başlatalım ama yönetimde destek verip bişeyler yapsın bireysel daha zor olur...

ademtahir
13/12/2010, 16:10
merakla bekliyorum bu eylem gerçekleşirse kaç kişiyle olur diye

nerhal61
13/12/2010, 16:27
10-15 kişi bile yeterlidir. Ama sesi duyurmak için medya desteği şart. Medyaya malzeme olsun yeter ki...oda tv, sözcü ve cumhuriyetle iletişime geçmeli

sancak26
13/12/2010, 17:44
akaryakıta gelen son zamlardan sonra gelen tepkiler üzerine hükümet bir formül bulmuş;
akaryakıttaki 40 kuruşluk bayii payını düşürmek.:bash:

ZAK1980
13/12/2010, 17:51
akaryakıta gelen son zamlardan sonra gelen tepkiler üzerine hükümet bir formül bulmuş;
akaryakıttaki 40 kuruşluk bayii payını düşürmek.:bash:
devlet baba akaryakıttaki 40 kuruşluk bayii payını düşürmeyı dunuyormus yanı 3.87-0.40: 3.46 benzının lıtresı Allah razı olsun cok ındırmısler % 67 vergı onuyoruz demıyorlarkı % 67 lık vergıyı % 30 a cekelım demıyorlar kendı burunlarından kıl aldırmayıp bayıden 40 kurus kesıyorlar yıne cok fazla bu fiyat 2. 80 olmalı yunanıstan bıle battı gıdıyor 2.89 da eyleme devam durmak yok sandıkta hesap sormaya az kald

takres
13/12/2010, 17:58
Kimseden ses yok Serhat,Halit abı Ankaradaki dıger arkadaslar kımse yokmu

abi burdayım da somut ve kalabalık bir organizasyon olmasını bekliyorum tarihi önceden belli olsun her türlü desteğe varım

Budweiser
13/12/2010, 19:09
bir hafta sonu forumun üyeleri bir yerde toplanıp buluşsak o güne habercileri çağırsak zamları protesto etsek hem forumun adı duyulur hemde , protestomuz medya tarafındanda yayınlanır. Ankaradan +1

ZAK1980
13/12/2010, 19:30
bir hafta sonu forumun üyeleri bir yerde toplanıp buluşsak o güne habercileri çağırsak zamları protesto etsek hem forumun adı duyulur hemde , protestomuz medya tarafındanda yayınlanır. Ankaradan +1
ozaman sunu tavsıye edebılırmıyım arkadaslar pazar gunu Cepa AVM saat 14:00 yemek kısmında goruselım boylece ufak bır bulusmada gerceklesmıs olur plan program yapılır

ZAK1980
13/12/2010, 19:36
peta bıle eylemde !!!!!!!!!!

cembozaci
13/12/2010, 20:00
peta ?

yklklc
13/12/2010, 20:07
O değilde hep Ankara dan var İstanbul lu puntocular neredesiniz?

ZAK1980
13/12/2010, 21:02
peta ?
Ukraynalı kızlar varya eylemcı sureklı cıplak eylem yapıyorlar bugun Taksimde hayvanlar için yarı cıplak eylem yaptılar Tv lerde haber oldu kızlar taaaaaaaaaaa ukraynadan gelıp istanbulda eylemdeler bız surada bı halt edemıyoz toplanıp altı ustu akaryakıtı protesto edecez

cembozaci
13/12/2010, 21:29
O değilde hep Ankara dan var İstanbul lu puntocular neredesiniz?

Ukraynalı kızlar varya eylemcı sureklı cıplak eylem yapıyorlar bugun Taksimde hayvanlar için yarı cıplak eylem yaptılar Tv lerde haber oldu kızlar taaaaaaaaaaa ukraynadan gelıp istanbulda eylemdeler bız surada bı halt edemıyoz toplanıp altı ustu akaryakıtı protesto edecez

zu ha ha ha ha ha ha

sancak26
14/12/2010, 09:41
devlet baba akaryakıttaki 40 kuruşluk bayii payını düşürmeyı dunuyormus yanı 3.87-0.40: 3.46 benzının lıtresı Allah razı olsun cok ındırmısler % 67 vergı onuyoruz demıyorlarkı % 67 lık vergıyı % 30 a cekelım demıyorlar kendı burunlarından kıl aldırmayıp bayıden 40 kurus kesıyorlar yıne cok fazla bu fiyat 2. 80 olmalı yunanıstan bıle battı gıdıyor 2.89 da eyleme devam durmak yok sandıkta hesap sormaya az kald
yanlış anlamışsın. 40 kuruş indirim değil. 4 liralık benzinde bayi payı 40 kuruş. hükümet bu 40 kuruş fazla bayi payı olarak biraz indirelim ayaklarındaymış. yani indirsen ne olur en fazla 3-5 kuruş iner.

dün milliyet gazetesinde okudum bende haberi.

bugünde aynı gazetede şöyle bir haber okudum.https://www.milliyet.com.tr/benzin-4-lirayi-gecince-tavan-fiyat-yine-gundemde/ekonomi/haberdetay/14.12.2010/1326033/default.htm

nerhal61
14/12/2010, 10:13
yanlış anlamışsın. 40 kuruş indirim değil. 4 liralık benzinde bayi payı 40 kuruş. hükümet bu 40 kuruş fazla bayi payı olarak biraz indirelim ayaklarındaymış. yani indirsen ne olur en fazla 3-5 kuruş iner.

dün milliyet gazetesinde okudum bende haberi.

bugünde aynı gazetede şöyle bir haber okudum.Benzin 4 lirayı geçince tavan fiyat yine gündemde - Milliyet.com.tr (https://www.milliyet.com.tr/benzin-4-lirayi-gecince-tavan-fiyat-yine-gundemde/ekonomi/haberdetay/14.12.2010/1326033/default.htm)

Evet ..40 kuruş sadece bayi karının tamamı. Yüzde 67 verdi, 23,5 ürünün fiyatı, 9.5 ise bayi dağıtıcı ve bayi brüt karı...Bu da ilginç dağıtıcı ve bayi sadece 9.5...

Benzin Litre fiyatı 4 TL ise;
2,68 TL vergi
0,94 TL ürün fiyatı
0,38 TL bayi ve dağıtıcı karı
---------------------------------
Ve Ali kardeşin de de diği gibi, vergiyle düzeltme yapmayacaklarmış. Biz eylemlere hazırlığa devam edelim....şu saatte 10 kuruş indirim yapsalar millet sevinecek. İşin kötü tarafı adamlar her tür durumdan magdur rolü cıkarmayı biliyorlar. 10 kurş düşürseler diyecekler ki "Küresel fiyatların artmasına karşılık zamlara karşı vatandaşın magdur olmaması için düzenleme yaptık ve iyi bir indirim yaptık. Vay be bize baké" diyecekler ve yine nemalanacaklar...Harika taktik...Kafalar çalışıyor.

cembozaci
14/12/2010, 11:27
arkadaşlar ağzımıza bir parmak bal çalmalarına müsede etmeyelim. 10 kuruş 20 kuruş bizi kesmez devlet vergisinden bayağı bir feragat etmesi lazım.

cembozaci
14/12/2010, 14:11
yapılacak vergi indirimi araçları binilir hale getirecek. bekliyoruz desteğinizi bu konuyu güncel tutmaya devam edelim.

cembozaci
14/12/2010, 19:29
ne oldu benzin ucuzladımı? kimseden ses seda çıkmıyor. ucuzladıda habermiz mi yok.

ZAK1980
14/12/2010, 20:10
Cem haklısın 40-50 krs kesmez kımseyı vergı ındırımı gereklı ve vergı ındırımını dusunmuyorlarmıs devlet baba

cembozaci
14/12/2010, 21:26
evet bu gün haberini okudum vergide indirim yapmayacaklarmış. ama yoğun bir çalışma varmış indirim için devlet benzin firmalarından jest bekliyormuş kar marjınızı tekrar gözden geçirin ne yapabilirsiniz indirim için bir görelim demiş. bir kaç gün sonra belli olur. ama opet yönetim kurulu başkanıda bizim karımız zaten çok düşük yüksek olan vergiler de indirim yapın diyor. kıran kırana bir pazarlık olacak gibi görünüyor. allah sonumuzu hayretsin.

cembozaci
14/12/2010, 21:29
zeynel bir kaç güne kokusu çıkar. ama bizim protesto vardı .ne oldu yapılmayacakmı?

takres
14/12/2010, 21:31
maksimum 10 kuruşluk bir indirim olur....

ZAK1980
14/12/2010, 21:59
zeynel bir kaç güne kokusu çıkar. ama bizim protesto vardı .ne oldu yapılmayacakmı?
Cem haftaya galıba Ankarada habıre eylem var gume gıder bızımkı bugun tbmm gıremedım heryerde cevıkkuvvet vardı emnıyet amırıne aracı otoparka bırakacam dedım beyfendı su an kapalı kımseyı alamıyoruz dedı normalde gırdıgım yere gıremedım butce gorusmelrınden dolayı kızılay meclıs polıs kaynıyor kucuk eylemler var tv de olmayan Ankarada bır fsm olsa yapardım kopru bu baska bısey degıl ıllakı cıkar basında.
2 gune cıkar kokusu

ZAK1980
14/12/2010, 22:10
Damat Havası'yla protesto!
Akaryakıt zammına tepki büyüyor
14 Aralık 2010 Salı, 20:23:56
https://im.haberturk.com/2010/12/14/581405_detay.jpg?1292357124

BİLAL EMİN TURAN
HABERTURK.COM EKONOMİ SERVİSİ
Benzin fiyatının 4 TL'yi görmesinin ardından ülke çapında zamma tepki yağıyor. Tüketici derneklerinin korna çalma eyleminin ardından zam, bu kez dörtlü flaşörlerle protesto ediliyor. Protestolar devam ederken bakan ve bürokratlar üst üste toplantı düzenliyor.

Çığ gibi büyüyen tepkiye 'flaşör' desteği Alem FM'den geldi. Program yapımcısı Nihat Sırdar'ın son zamla birlikte başlattığı dörtlüleri yakma çağrısı hız kesmeden sürüyor ve katılım çığ gibi artıyor.
Sırdar mizahi bir uygulama ile trafikteki şoförleri eyleme davet ediyor.
"Damat havasıyla" birlikte çağrı yapan Sırdar, müzik eşliğinde "Bu aralar protesto etmek tehlikeli. Biber gazı ya da cop yeme ihtimali var. O nedenle benzin zammını kutluyoruz" sloganını söylüyor.
Sırdar'ın verdiği bilgiye göre eyleme ciddi bir katılım söz konusu.
Protesto saatinde trafik kameralarını da izleyen sunucu, katılımın çok ciddi boyutlara ulaştığını belirtiyor.

İlginç bir anekdot da aktaran Nihat Sırdar şunları aktarıyor:
"Daha önce köprü geçişlerine yapılan yüzde 50'lik zamla ilgili olarak kontak kapatma çağrısında bulundum. O günlerde trafik altüst oldu. Ve beni de sırf bu yüzden 6 yıl ağır ceza ile yargıladılar.Bu yüzden işi mizahi tarzda yapmaya karar verdim."

Sabah saat 8'de 'Nihat'la Muhabbet', akşam ise saat 19:00'da 'Nihat'la Sivrisinek' programlarıyla dinleyiciye ulaşan Sırdar, protestonun fiyatlar düşünceye kadar süreceğini ifade ediyor.
ALINTIDIR

WiSTaRiA
14/12/2010, 22:13
Bu hükümet hiçbişeyi indirmez... Siz 1 Ocak itibariyle gelecek olan zamma hazırlıklı olun arkadaşlar...

takres
14/12/2010, 22:16
ben hiç radyo dinlemiyorum bu alem fm in frekansı ne ?

yklklc
14/12/2010, 22:20
iSTANBUL da milletin cesareti kalmamış müstehaktır bunlara 4 lirada olsun 5 lirada benzin... Anca oturup yazmayı bilir bu millet... Yazık valla... Olan bizlere oluyor bu kaderci zihniyete sahip herşeyi kabullenen insanlarımız yüzünden bizde kaynıyoruz arada.

ZAK1980
14/12/2010, 22:22
Orcun işin gercegi hükümette tepkileri göruyor bence onlarda anladı mılletın kızdıgını vatandasın yanında otomotıv uretıcılerıde tepkılı her kesımden tepkı var ama ne olur agıza bal surmek adına 50- kurus ıner noelde 1 tl de bıner mi gorup beklıyecegız kısacası bugun opete gırdım cam suyu aldım adama para verdım opet kartıda verdım kaclıralık benzın dedı adama sesımı yukseltmısım ne benzını kardesım bu fıyata benzınmı alınır cam suyu sadece bır anda musterıler bana baktı yenı acılan bır ıstasyon cukurambarda cam suyuna bakıyorum galıba ıstasyom muduru hemen cam suyuna yardımcı oldu bır alaka bır ılgı anlatamam ama kasada kasıyere bagırdıgımda yıne takım elbıselı kısı geldı beyfendı bır sorunmu var dıye yok sadece sabahtan kalan sınırlı halımle kasıyerınıze karsı sesımı yukselltım sucu yok ıken cok ozurdılerım kendısınden kusura bakma dıye ayrıldım

ZAK1980
14/12/2010, 22:25
ben hiç radyo dinlemiyorum bu alem fm in frekansı ne ?
105.3

WiSTaRiA
14/12/2010, 22:26
Öfkeyle kalkan zararlada oturabilir... Öfkeyle davranmamak lazım zeynel...

ZAK1980
14/12/2010, 22:31
Öfkeyle kalkan zararlada oturabilir... Öfkeyle davranmamak lazım zeynel...
Ya ne bılem estı ıste oyle oldu ıste onlarda zaten anladılar pısman oldugumu ses cıkarmadılar.Normalde zaten hangı pompacıya gıdersem pompacıya nasılsın ıyımısın abı yada sıcak kestane ıle gıdıyorum sonucta onlarda ınsan ve bu sogukta calısıyorlar

cembozaci
15/12/2010, 09:38
evet zeynel insan kendini tutamıyor bazen. çok fazla indirim beklememek lazım bu kadar protestodan sonra geri adım atmaları da büyük bir olay. protestolar sonuç verdi devlet indirime gitti dedirtmezler. sonra hiç zam yapamazlar. her zamda protesto yaparlar diye indirim bile yapmazlar bunlar. ama bu sefer olay büyük. katılım çok fazla.inşallah madur kazanır.

cembozaci
15/12/2010, 10:42
Vatana millete hayırlı olsun bugün 3 kuruşluk indirim yapmışlar. Bizi 3 kuruşluk adam sandılar galiba.

ibrahim06
15/12/2010, 11:22
bimere enerji bakanlığına akpnin sitesine maillerinizi atın dostlar. Bugün zammı gene görüşecerelkmiş. Arkadşıralanıza da mail attırın. ğasda solda sövmekle yetinmeyelim. seiimszi duyuralım. Mail işini anabayatmayın secim geliyor.

sancak26
15/12/2010, 11:49
evet gözümüz aydın benzin fiyatlarında 3 ila 4 kuruşluk bir indirim yapmışlar. helal olsun vatandaşını düşünüyor hükümetimiz. :)

durmak yok arkadaşlar otlamaya devam. gerçi oda kar altında kaldı.

kazim01
15/12/2010, 11:59
size katılıyorum.ancak sadece benzin demek yanlış olur akaryakıt zammı demek daha dogru olmazmı?.zamdan motorinde nasibini almadımı?.

Ziyaretçi049
15/12/2010, 13:41
Giriş Yap | Facebook (https://www.facebook.com/event.php?eid=164460470263118&ref=nf)

20 - 24 aralık tarihleri arasında akaryakıt almıyarak bütün türkiye protesto ediyor bizde destek verelim hadi

ZAK1980
15/12/2010, 17:39
Giriş Yap | Facebook (https://www.facebook.com/event.php?eid=164460470263118&ref=nf)

20 - 24 aralık tarihleri arasında akaryakıt almıyarak bütün türkiye protesto ediyor bizde destek verelim hadi
ETKINLIKTEKI 5.600 BIN KISI ILE PAYLASYIM ARKADASIM PROTESTOMUZ IKI ETKINLIK SAYESINDE TOPLAMDA BIR HAFTA OLDU
Giriş Yap | Facebook (https://www.facebook.com/event.php?eid=173936075969027&notif_t=event_wall#wall_posts)

freelife
15/12/2010, 17:44
indirim dahi yapılsa davamızdan vazgeçmememiz lazım.

ZAK1980
15/12/2010, 17:55
indirim dahi yapılsa davamızdan vazgeçmememiz lazım.
3 kurus 5 kurus yetmez ötv kaldırılsın.
2.80 OLMALI YUNANISTANDA KRIZ VAR ORADA BILE 2.89

takres
15/12/2010, 17:58
50 kuruşluk bir indirim olmadığı sürece tatmin olmayacağım...

freelife
15/12/2010, 17:59
3 kurus 5 kurus yetmez ötv kaldırılsın.
2.80 OLMALI YUNANISTANDA KRIZ VAR ORADA BILE 2.89

Ben bugün benzin aldım 4 kuruş ucuzlamış fakat dalga geçiliyormuşum gibi hissediyorum kendimi , vergileri kaldırmaları gerekiyor yakıttan. normal şartlarda 100 tl lik yakıtta 65 tl vergi varmı böyle bir saçmalık.

cembozaci
15/12/2010, 18:22
akp nin sitesine yazdım bu gün.

sabanci
15/12/2010, 18:38
3 kuruş çok indirmişler biraz geri alsın ****** evlatları....

cembozaci
15/12/2010, 21:26
arkadaşlar bu gün yeni açılan bir akaryakıt istasyonu % 25 indirimli yakıt satmış. istanbulda hergün %7 her hafta bir gün %25 indirim yapacakmış. izdiham olmuş. adam çatır çatır yakıt satmış. acayip talep varmış. ama hangi marka olduğunu yazmadı.yeni bir marka imiş. inşallah antalya ya da açarlar.

ZAK1980
15/12/2010, 23:10
arkadaşlar bu gün yeni açılan bir akaryakıt istasyonu % 25 indirimli yakıt satmış. istanbulda hergün %7 her hafta bir gün %25 indirim yapacakmış. izdiham olmuş. adam çatır çatır yakıt satmış. acayip talep varmış. ama hangi marka olduğunu yazmadı.yeni bir marka imiş. inşallah antalya ya da açarlar.
Cem full akaryakıt web sıtesıde full.com.tr
eleman ılanıda varmıs ıse baslasak orada % 25 +%20 personel ındırımı olurmukı benzınde

ZAK1980
15/12/2010, 23:16
Bu arada arkadaslar Hüseyin Sami ÇAPRAK
Tüketiciler Birliği İst. Şube Başkanı e maıl atmıs ılgıden dolayı facebooktakı sayfaya ıstınaden 18 Aralık Cumartesi günü Taksimden Eminönüne kadar yürüyüş planlamaktaymıslar ve 26 Aralıktada protesto varmıs telı falan ıstedı goruselım dedı ıyıde ben Baskentteyım burada varsa yaedımcı olurz dedım .
Hukumet sayesınde herseye muhalefet oldum ha bıre protesto eylem dusunur oldum 80 lerde ıyıkı bu yasta degılmısım yoksa komınıst derlerdı.
Gercı bunlar adamı bu vergı zam ıle komunıste yapar anarsıstte

takres
15/12/2010, 23:24
ilgilenmeleri sevindirici abi protestoları burdan bildir bize :)

ZAK1980
15/12/2010, 23:56
Arkadaslar trafıkte kımsede afıs yok '' BU ARACTA DUNYANIN EN PAHALI YAKITI KULLANILMAKTADIR '' DIYE MILLET ICTEN ICEMI PROTESTO EDIYOR EDIYOR ANLAMADIM GITTI.
BU ARADA ELINDE BENZIN BIDONU ILE BASBAKANLIKTA BIRINI GORURSENIZ BILIN BU BENIMDIR IKI GUNDUR ONUNDEN GECIYOM SEYTAN DURTUYOR YA BEYLER EYLEM YAPSAK BI PAZAR GUNU HATTA BU PAZAR KATILIM NE OLURKI

cembozaci
16/12/2010, 08:58
:siritma:
Cem full akaryakıt web sıtesıde full.com.tr
eleman ılanıda varmıs ıse baslasak orada % 25 +%20 personel ındırımı olurmukı benzınde

nerhal61
16/12/2010, 13:14
Arkadaslar trafıkte kımsede afıs yok '' BU ARACTA DUNYANIN EN PAHALI YAKITI KULLANILMAKTADIR '' DIYE MILLET ICTEN ICEMI PROTESTO EDIYOR EDIYOR ANLAMADIM GITTI.
BU ARADA ELINDE BENZIN BIDONU ILE BASBAKANLIKTA BIRINI GORURSENIZ BILIN BU BENIMDIR IKI GUNDUR ONUNDEN GECIYOM SEYTAN DURTUYOR YA BEYLER EYLEM YAPSAK BI PAZAR GUNU HATTA BU PAZAR KATILIM NE OLURKI

Zeynel kardeşim...Ben o gün sana söylediğim gibi astım arka cama...Şu anda 4 lira yazıyo, fiyat değiştikçe yeni rakamı yazıp gezeceğim...

cembozaci
16/12/2010, 13:57
halit bey bravo size. inşallah bu çabalar sonuç verir.

Misafir
16/12/2010, 14:02
Açıkçası ben bu protestoların olumlu bir sonuca ulaşacağını düşünmüyorum. Başımızdakilerin bunu anlayacak bir beyin yapısı yok çünkü!!! Daha somut uygulamalara gidilmeli ve topluca hareket edilmeli!!!

takres
16/12/2010, 14:33

her ne yaparsan yap bana haber ver abi bana uyar :)

cembozaci
18/12/2010, 11:18
benzin zammına protesto çığ gibi büyüyor. radyolar televizyonlar benzin zammına yapılan protestoları haber yapıyor. bizimde forum olarak protesto yapma zamanımız geldi. fikri olan öncülük yapacak olan yokmu?

levan34
18/12/2010, 12:28
BASINDAN: Büyük Birlik Partili (BBP) bir grup, E-5 Karayolu Ataköy mevkiini trafiğe kapatarak akaryakıt fiyatlarını protesto etti. Bir dakikalığına yolu trafiğe kapatan eylemciler pankart açarak sürücülerin de klaksonları ile kendilerine destek vermelerini istedi. (17.12.2010 - 09:36)

https://img717.imageshack.us/img717/7639/benzin.jpg (https://img717.imageshack.us/i/benzin.jpg/)

https://img684.imageshack.us/img684/4457/nnnnnl.jpg (https://img684.imageshack.us/i/nnnnnl.jpg/)

HABER KAYNAĞI İÇİN TIKLA (https://www.tinyurl.com/2ubr86j)

skydome
18/12/2010, 12:33
Abi ANkarayı organize etmeye çalışıyoruz...

cembozaci
18/12/2010, 18:48
Abi ANkarayı organize etmeye çalışıyoruz...
Başarılar dilerim. inşallah iyi bir protesto olur forumun adı duyulur yakıt ucuzlar. ankarada yapılacak en ufak protesto duyuluyor medya aracılığı ile. gazanız mübarek olsun.

cembozaci
18/12/2010, 18:49
BASINDAN: Büyük Birlik Partili (BBP) bir grup, E-5 Karayolu Ataköy mevkiini trafiğe kapatarak akaryakıt fiyatlarını protesto etti. Bir dakikalığına yolu trafiğe kapatan eylemciler pankart açarak sürücülerin de klaksonları ile kendilerine destek vermelerini istedi. (17.12.2010 - 09:36)

https://img717.imageshack.us/img717/7639/benzin.jpg (https://img717.imageshack.us/i/benzin.jpg/)

https://img684.imageshack.us/img684/4457/nnnnnl.jpg (https://img684.imageshack.us/i/nnnnnl.jpg/)

HABER KAYNAĞI İÇİN TIKLA (https://www.tinyurl.com/2ubr86j)
işte bu yaaaa. en azında bir şeyler yapıyorlar.

Solitude
18/12/2010, 21:44
arkadaşlar eskişehirden kimse yokmu bu konuyla ilgili protesto için ankara istanbula gitmeden yapılacak birşey yokmu ?

cembozaci
20/12/2010, 11:24
benzin fiyatları düşsün artık ya.

ufuk_punto
20/12/2010, 13:01
aracım 2 gündür yatıyor..toplu tasıma araclarını tercih ediyorum...gercekten bu kadar vergi ödemek istemiyoruz..

ErdmG
20/12/2010, 15:53
Artık düşmeli lanet olası fiyatlar

Solitude
20/12/2010, 17:38
@ ErdmG

tasarım süper olmuş:)

cembozaci
21/12/2010, 13:59
Artık düşmeli lanet olası fiyatlar
aynen öyle olduk valla.

cembozaci
21/12/2010, 14:00
bu şekilde bir steker varmı acaba yapıştırsak araçlara.