PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo Radyo

Engin_T
10/12/2010, 09:53
Arkadaşlar Evolarınızda radyo dinlerken aralara parazit alıp cızırtı yapıyor mu?Butun kanalları sorunsuz buluo ama araya sureklı parazıt gırıo bole bı sorun yasayan arkadasmız warmı? 2haftadır bu sorunla bogusuorum dun Kartas da butun gun arabam kaldı we baska punto evo e fıorınoda da bu sorunun oldugu soylendı,antene sadece bakır bı ıletken koyduklarını soyledıler ama sorun hala cozulmede sızın arabalarınızda da warmı boyle bı sorun?konu hakkında bılgısı olan cozum onerebılecek arkadaslara seslenıorum:)

nerhal61
10/12/2010, 10:19
Genellikle net çekiyo açıkcası. Sadece radyo odtü de uzun süredir bir parazit var. Ama kullandığım başka araçlarda da var aynı durum...Bence normal

yolcu27
10/12/2010, 10:31
bazı yerlerden geçerken oluyor geri düzeliyor. şiçinde çok net parazitsiz dinlenebiliyor. tabi herzaman yapıyorsa vardır bir sorun.

iris19
10/12/2010, 12:12
gayet normal ayrıca kullanmakta olduğun teyp çok iyi bir marka ve lütfen aracınızdaki teyp i boşu boşuna servise götürüp onarım için açtırmayın

Engin_T
10/12/2010, 12:31
Ama arabaya binen herkes nie bu kadar cızırtılı radyo dio? Cok sinir olmaya başladım acaba ankaradan baska evocu arkadaslarla bulusup onların araclarında da dınleme sansım olabılırmı? Normalmi yoksa benım aracatamı sorun?

alpercabuk
10/12/2010, 12:34
Nasıl derler :) topraklamaya dikkat !

Engin_T
10/12/2010, 12:42
Evoya hiç yakışmayan durum be arabalarımızı bole herkese överken bu durum hıc olmuyor aracın arka anten kısmı acıldı bakıldı sol kapı altındakı anten yerlerı kontrol edıldı teyp bı hafta ıstanbulda kaldı sorun yok dendı ama hala sorun aynı acaba anfi ile besleme yapsak bı faydası olur mu? Topraklamada ne gıbı bı sorun olabılır topraklama nerde acaba?

alpercabuk
10/12/2010, 13:04
Evoya hiç yakışmayan durum be arabalarımızı bole herkese överken bu durum hıc olmuyor aracın arka anten kısmı acıldı bakıldı sol kapı altındakı anten yerlerı kontrol edıldı teyp bı hafta ıstanbulda kaldı sorun yok dendı ama hala sorun aynı acaba anfi ile besleme yapsak bı faydası olur mu? Topraklamada ne gıbı bı sorun olabılır topraklama nerde acaba?

Dostum mersinde olsan yardımcı olurdum ama sana şöyle anlatayım işi sadece araç ses sistemleri olan bi ustaya gideceksin problemini anlatacaksın bi çay içeceksin çayın bitene kadar problemin hallolacak sende bi sabah siftahı atıp gideceksin

Engin_T
10/12/2010, 13:08
Sadece işi araç muzik sistemleri olan yerede gittim ama onlarda teybe baktılar butun kanallarda duruo dedıler,bende duruo ama cızırtılı bı sekılde dınlıyorum dedım bunlarda bole o zaman yapcak bısı yok dedı anfi işe yararmı acaba besleme acısından?

alpercabuk
10/12/2010, 14:25
Sadece işi araç muzik sistemleri olan yerede gittim ama onlarda teybe baktılar butun kanallarda duruo dedıler,bende duruo ama cızırtılı bı sekılde dınlıyorum dedım bunlarda bole o zaman yapcak bısı yok dedı anfi işe yararmı acaba besleme acısından?

Engin Bey basit olarak düşünecek olursak araçtaki ses sistemi bir adet teyp ve 4 adet hopörlörden oluşuyor bahsettiğiniz problem kablo düzeneginin herhangi bir yerinden şaseyle temasından kaynaklanabilir.Lakin bütün modellerde bu sorun yaşanıyorsa teybin çıkışlarında bi problem olabilir.Emsal arkadaşlar o vakit kronik bir vaka durumu söz konusu olabilir.Örgütsel bir şekilde müşteri hizmetleriyle yapılacak görüşmede sonuç alınabilir.Teyibin nereden beslendiğinide bi konrtol ettirmenizde fayda var enerji beslemesindende kaynaklanabilir.

Engin_T
10/12/2010, 14:31
Cok tesekkurler ılgınız ıcın alper bey az once kartas servısındekı teknık uzmanla konustum ve frekans yukseltıcı ıle sorunu cozebılırız belkı dedı arastıma yapıcakmıs bole bısı mumkunmudur acaba?

clubber_evo
11/12/2010, 11:53
Aynı cızırtı bende de var, teyp bozuk diye düşünmeye başlamıştım, cd dinlerken volume 25-30 tık yok ama radyoda volume 15 den sonra cızırtıdan dinlenmiyor, bazı yerlerde artıyor bazen düşüyor cızırtı.

segin
11/12/2010, 15:37
açıkçası hiç böyle bir problemle karsılasmadım. her sabah geveze heraksam by j dınlıyorum arabamda ınsallah karsılasmam :)

Engin_T
12/12/2010, 18:20
Aynı cızırtı bende de var, teyp bozuk diye düşünmeye başlamıştım, cd dinlerken volume 25-30 tık yok ama radyoda volume 15 den sonra cızırtıdan dinlenmiyor, bazı yerlerde artıyor bazen düşüyor cızırtı.

Benimkiyle aynı sorun fakat daha çözüm bulamadım bulamadılar arabam 1 gun servsıte kaldı anten mekanızması kontrol edıldı bı sorun yok dendı bende teypden dır dıe dusunmeye başladım ıns sroun en kısa zamanda cozulur

yklklc
13/12/2010, 00:43
Benimkiyle aynı sorun fakat daha çözüm bulamadım bulamadılar arabam 1 gun servsıte kaldı anten mekanızması kontrol edıldı bı sorun yok dendı bende teypden dır dıe dusunmeye başladım ıns sroun en kısa zamanda cozulur

Sanahları fm i dinlerim işe giderken ancak artık sadece cd dinleyebiliyorum. Yani aynı sıkıntı bende de var önceden eski arabamda sorunsuz radyonun çektiği güzergahta aynı frekanslarda problem oluyor cızırtı oluyor ses bozuluyor vs. Bende servise götüreyim o zaman.

samprik
13/12/2010, 00:51
birmottakiler CD dinlemeyi öneriyolar =D

Engin_T
13/12/2010, 08:27
Sanahları fm i dinlerim işe giderken ancak artık sadece cd dinleyebiliyorum. Yani aynı sıkıntı bende de var önceden eski arabamda sorunsuz radyonun çektiği güzergahta aynı frekanslarda problem oluyor cızırtı oluyor ses bozuluyor vs. Bende servise götüreyim o zaman.

Ben 444lü cagrı merkezine durumu anlattım aynı sorunu yasayan arkadaslarda 444lu numarayla irtibata gecerlerse sorun daha cabuk hallolur die dusunuyorum

yklklc
13/12/2010, 08:58
Ben 444lü cagrı merkezine durumu anlattım aynı sorunu yasayan arkadaslarda 444lu numarayla irtibata gecerlerse sorun daha cabuk hallolur die dusunuyorum

Bende bugün ararım. Diğer arkadaşlarda arasınlar ki sıkıntıyı yaşayanların çok olduğunu bilsinler.

circassiancomis
13/12/2010, 10:11
valla benim arabada yağmurlu veya kapalı havalarda şehir içine girdiğimde cızırtı yapıyor şehir dışında gayet net duyuluyor radyo sesi

Engin_T
13/12/2010, 10:16
valla benim arabada yağmurlu veya kapalı havalarda şehir içine girdiğimde cızırtı yapıyor şehir dışında gayet net duyuluyor radyo sesi

Bende yazın dinlerken bir sorun yaşamıyordum die hatırlıorum demekki kronik bir sorun frekans yukseltici cihazlar warmıs onları denesek nasıl olur acaba?

circassiancomis
13/12/2010, 13:50
valla denemeye gerek duymadım şimdiye kadar..

34iae34
18/12/2010, 01:14
teyp korna klıma problemi herksde var sanırım bu arac için kapora verdim ama bu sorunlardan dolayı vaz gecmyı dusunuyorum bu kadar sorun olması ilginç degilmi???*

34iae34
18/12/2010, 01:49
kullanan arkadaslardan yardım .!!!

kulturlu
13/01/2014, 18:03
Arkadaşlar merhaba,
Bu soruna çözüm bulabilen var mı?