PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teyp'e mp3 player bağlama ?

AWD
30/12/2006, 11:26
beyler bu aux çıkışından bi kablo ile kakpitin içne çıksak orayada mp3 playerımızı bağlasak ipod vs. bunu nası yapabiliriz bilen varmı ben bi pdf buldum ama adam c4 için yapmış bizimkinde nası yaparız :confused: https://www.ahmetkoylu.name.tr/rd4.pdf

Mısafır
30/12/2006, 11:57
teybın aux gırıs var zaten bı kapbo yapıp baglıyabılırsın malıyetı 2 3 ytl yi geçmez. aynen pdf deki gibi ;)

Mısafır
30/12/2006, 12:16
https://www.blaupunkt.com/uk/7607545500_main.asp

bu sitede aradıgımı buldum sanrıım
usb stıck baglanabılen ve aynı zamanda bluetooth olarak kullanabılecegımız bı aparat acaba fıyatı nasıl
super bısy buuu..

civcivx
30/12/2006, 17:25
Vadi bu dalgametre süper bişeyy :D

https://www.bluespot.co.uk/stock_image/7607545500.jpg

Dökümanlarına ulaştım ama Almanca :( Yine de aradığım tüm bilgilere ulaştım, ürün kodu dahil: 7 607 545 500 001 Bu da EAN-kodu: 3165 144 331 001
Cihaz daha çok yeni, katalog tarihi 10/2006, satış tarihi 11/2006. Sadece Almanya ve İngiltere'de satışı var şu anda. Almanya'da 120-130 Euro civarında. TR'de 150 Euro civarı olur diye tahmin ediyorum. 2002 ve sonrasında üretilen ve CDC arabirimi, Telephone mute ve Telephone Line-In girişi olan tüm Blaupunkt modellerine bağlanabiliyormuş. Bizim cihazlar da bunlara dahil. Valla buraya gelsin ben hemen alırım ya da beklememek için Almanya'daki tanıdıkları rahatsız etmenin vakti geldi :D Çünküü:

USB HDD'ler dahil olmak üzere hemen her USB depolama aygıtı bağlanıyor. Bu cihazlara 5V elektrik sağlıyor, pil derdi yok 8O Ayrıca çalınan parçaların track no, id3 tag veya dosya ismi görülebiliyor. Shuffle, Repeat özellikleri ve pause imkanı. Tam benlikk :D

Yalnız yanlış anlamadıysam, BT'li telefonlarla bağlantı kurulunca arayanın ismi veya no.su ekranda çıkmıyormuş, benim açımdan çok ta problem diil. Şu anki BT kiti de göstermiyor zaten :p

Ayrıca BT'li telefonlardaki mp3 parçaları veya BT'li mp3-çalarlardaki parçaları (BT'li mp3-çalarlar ne zaman çıktı yav? :D ) streaming olarak dinleyebilme imkanı.

Ayrıca USB üzerinden yazılım güncelleme imkanı.

Kısaca, Blue&Me hevesi kursağında kalan biz garibanlar için biçilmiş bir kaftan bu 8O

AWD
30/12/2006, 18:38
fiyatı 100 bin lira fln olur herhalde :(

civcivx
31/12/2006, 14:17
Cihazın İngilizce dökümanlarını da buldum. Yalnız orada yazdığına göre OEM, yani araca fabrikada takılan Blaupunkt modelleri ile uyumsuz olduğu yazılmış. Bunun tespiti de zor, çünkü bu tür cihazlarla birlikte bir manuel vb. verilmiyor. Ama bu bir pazarlama taktiği olabilir. Çünkü son 5-6 yılın Blaupunkt modellerinin hemen tamamı aynı tip konnektörlere sahip. Ama yine de bizim mp3-çaları konsoldan söküp bir inceleyeceğim.

erdiyilmaz
31/12/2006, 16:32
bLuetooth arabirimini tam oLarak anLamadım. tamam teLefonumda BT var oKé.. bu birimi aLdık diyeLim..
teLefonda "çaLdıgın şarkıLarı BT üzerinden dinLet" vs gibi bir seçenek yok. iLk bu cihaza BT üzerinden kopyaLayıp mı çaLdırıyoruz nasıL oLuyor

Mısafır
31/12/2006, 17:39
ben soketını ınceledımm bence uygun olacaktır.. ;)

civcivx
31/12/2006, 23:01
Bu arada, cihazla ilgili araştırma yaparken Blaupunkt'un doğrudan USB memory takılabilen 3 ayrı model çıkarttığını gördüm. Memphis, Casablanca ve Queens. İlk ikisi gri panele+SD/MMC yuvasına sahip, sonuncusu ise siyah panel ve kart girişi yok. Ama HDD bile takılabilen USB girişi yeter de artar bile. Siyah olması sebebiyle bu benim hoşuma gitti. Almanya fiyatı 240 Euro. Açıkçası 130 Euro'ya o kutuyu almak yerine, böyle komple bir head-unit değişikliği daha mantıklı gibi geldi bana. Çünkü bilindiği gibi bizim cihazlar teknik açıdan pek yeterli değil. Adaptör çerçeve olayı da çok problem olmasa gerek. Ama aracında BT kiti olmayanlar için o kutu daha uygun olabilir.

Blaupunkt Queens MP56

https://www.blaupunkt.com/de/images_produkt/7646583310_21906.JPG

BGRAYS
01/01/2007, 00:55
abi demek istedigin kafasını mı degistirmek teybin ? eger oysa boyutlerı uyuyo mu

Mısafır
01/01/2007, 04:19
bu teybı komple degıstırmek, ama can bus'a uyumlu olucakmı???

civcivx
01/01/2007, 09:53
Evet CAN-Bus olayını atlamışım. O yüzden bu cihaz bizim araçlardaki bazı ses özelliklerinin devre dışı kalmasına sebep olur. Ana üniteyi unutabiliriz.

Bu arada bizim mp3-çaların bağlantı konnektörü ile Blaupunk'tun en üst model cihazının (Bu USB-BT kutusu ile full uyumlu çalıştığı bildirilen Memphis modeli) bağlantı konnektörlerini karşılaştırdım. Bizim ihtiyacımız olan C2 ve C3 konnektörleri tamamen uyumlu çıktı. Kutunun istediği CDC (CD-Changer, Telephone In ve Telephone Mute bağlantıları bizim cihazda var) Aşağıya diyagramlarını ekledim.

Bizim mp3-çaların bağlantı diyagramı: C3'ün (CD-Changer konnektörü) hemen sağındaki de, telefon bağlantısı için gerekli olan C2 konnektörü. (Aracında BT kiti olmayanlar kullanabilir)

Bu arada merak edenler için söyleyeyim; en sağdaki konnektöre 2 kanal amfi bağlanabilir. En üstteki ise, CAN-Bus bağlantısını içeren konnektör.

https://img205.imageshack.us/img205/6013/c3mediumxb0.jpg

Bu da, Memphis modelinin bağlantı konnektör diyagramı:

https://img205.imageshack.us/img205/4919/orhv4.jpghttps://img374.imageshack.us/img374/8263/cdcib4.jpghttps://img384.imageshack.us/img384/6762/telinbg2.jpg

Mısafır
01/01/2007, 14:50
ben oluyor demıstım zaten ;)

Mısafır
01/01/2007, 14:50
usb ve bluetooth guzel bı zımbırtı
cem bunun ıcın fıyat alabılecegın bı yer var mı ?

civcivx
01/01/2007, 20:37
Ehehe böyle durumlarda gerekli bilimsel araştırmayı yapmadan adım atmam. Adam yazmış, OEM radyolarla uyumlu değil diye. Bu OEM başka OEM herhalde :D

Fiyat alınacak tek yer Bosch TR. Tel: 0212 335 06 00 Ancak bu cihaz burada var mıdır, yok mudur o bile belli değil. Gerçi Gn.Md.lükten yardımcı olan insanlar var ama bayi kanalıyla nereden alınır, nasıl alınır muamma. TR'de satılan birçok araçta fabrikasyon Blaupunkt radyo-cd cihazı verildiği halde, sitede Blaupunkt'a ayrılmış doğru düzgün bir bölüm bile yok :mad:

O yüzden ben Almanya kaynaklı bir siteden satın alma aşamasındaydım (shipping dahil 128 Eur) ancak site yurtdışı alımlar için sadece SWIFT kabul ettiğinden, iş en erken Perşembe'ye kaldı. O gün zaten Bosch TR'ye de sorarım, var derlerse (inşallah) ve fiyatı da makul ise onlardan alırım.

civcivx
04/01/2007, 14:39
O değil de, ben bu Fiat'a mı, Blaupunkt'a mı, hangisine kime ne desem bilmiyorum. Blaupunkt ile görüşüyorum, sizin cihaza bu kutu olmayabilir diyorlar, kesin konuşmuyorlar. Niye olmuyor bağlantılar birebir tutuyor diyorum, dökümanlarda öyle yazıyor diyorlar :mad:
İyi o zaman şu USB girişli ana ünitelerinizden alayım, direksiyon için adaptör var mı diyorum, bakıyorlar yok diyorlar. Çözüm önerin diyorum, birşey diyemiyorlar.

Evde atıl duran standart ISO konnektörlü Blaupunkt radyo-kasetçaları GP'ye bağlıyorum, bağlantılar farklı oluğu için cihaza elektrik bile gelmiyor. (Kontak elektriği bağlantısı farklı) Bu CAN-bus'ın canına okuyacam zaten :mad: Trip ekranında mp3'lerin ismini bile gösteremiyor, nasıl kontrol alanı şebekesi ise???

Arkadaş, yıllar oldu hala adam gibi oturtmadılar şu oto radyolarının standardını. Hepsi müşteri bana gebe kalsın peşinde. Hepsi kafasına göre birşey yapıp müşteri birşey alacaksa benden alsın peşinde. Sen arabanı yap, sen de teybini yap, ne karşıyorsunuz birbirinizin işine
:B

Valla yemişim direksiyon kumandasını, alırım adam gibi bir ana ünite, onun kumandası ile istediğim gibi kumanda ederim cihaza. Zaten konsol adaptörünü de hallettim, gelsin diye bekliyorum. Fiat'ın Blaupunkt'a ürettirdiği, üzerinde mix/shuffle bile olmayan, mp3'lerin ismini yarım yamalak gösteren saçma sapan mp3-çalarla mı uğraşıp durucam işim gücüm yok ta
:B

Mısafir
04/01/2007, 18:46
Araca Aux girişinden bi kabloyla mp3 çalar-Ipod-CD çalar falan bağlamak için bi jack girişi bıraktırayım dedim. Servis deki elemanlar direk garantiden çıkar dediler. Onlar yapsa bile çıkarmış. İstanbul -dudullu'da imesin karşısındaki servisle konuşmuştum.

anilpunto
05/01/2007, 19:04
Arkadaşlar İtalyan sitesi olan www.bortesi.it sitesini gezerseniz ipod bağlantısını GP için çözmüş adamlar.
Ayrıca Belçika'da olan bir arkadaşımın ipod una altındaki ince uzun soketini kullanarak taktığı çok küçük bir parçayla araç içinde ve evde kablosuz olarak ipodunu bağlıyormuş. Fiyatı 22 € imiş orada. Aleti gördüm çok küçük ve mükemmeldi.

pdr42
18/02/2007, 02:43
ya arkadaslar okudum da cok ta bişey anlamadım benim merkaettim en ustteki blaupunkt marka olan blouetoth (boylemi yazılıyo) lu alet anladıgım kadarıyla cep telfonu kitide oluyo herhal bide mpeg4 player takabilirimiyiz bu alete bilen varmı

medxr
18/02/2007, 11:23
bu konuyla ılgılı var mı bı gelısme.ben de cok yakından takip edıorum.ama kalkıp da 150 euro falan hayatta vermem bole bıseye.max 50 ytl e falan halledılmelı bence.aracında bole bıse denıyen , uygulayan var mı..