PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garanti kapsamı

alpercabuk
08/12/2010, 13:34
Garanti süresi bitsede garanti kapsamında değişimi yapılan parçaları bir başlık altında toplayalım arkadaşlar.Herkesin bilmesinde fayda var diye düşünüyorum.

takres
08/12/2010, 13:46
sadece city motoru var sanırım

ademtahir
08/12/2010, 13:51
aracın garantisi olduğu sürece herşey garantide değişir sadece kullanıcı hatası ile alakalı durumlar hariç
ama bazen bazı servisler para alıp değiştirmek istiyorlar bunuda 4442255 nolu telefonu arayıp halledebilirsiniz :)

Misafir
08/12/2010, 13:59
Garanti süresi bitsede garanti kapsamında değişimi yapılan parçaları bir başlık altında toplayalım arkadaşlar.Herkesin bilmesinde fayda var diye düşünüyorum.

Arkadaşlar bu konu biraz değişik. Başlıklar halinde maddelersek:

- Aracınızın maksimum 4 yıl önce garantisinin bitmesi durumu
- Garanti bitiminden sonraki dört senede yine yetkili servis gözetiminde işlem görmesi gerekir.

Garantiden değerlendirilebilecek parçalar ise;

-Şanzıman, motor, ECU üniteleri (kontrol ünitesi), direksiyon sistemi ve kronikleşmiş arızalar (fiorinodaki amortisör takozları)

bu saydığım maddeler garantiniz bitmiş olsa bile, km'niz, bakımlarınız sistemden takip edilir ve garantiden işlem görebilir. Ama takdir edersiniz ki araç belli bir km yetkili servis hizmeti almış daha sonra giriş yapmamış ise, dışarıda yapılan işlemleri Fiat göremediğinden dolayı garanti vermez. Her marka ve üründe olduğu gibi....

Misafir
08/12/2010, 14:01
aracın garantisi olduğu sürece herşey garantide değişir sadece kullanıcı hatası ile alakalı durumlar hariç
ama bazen bazı servisler para alıp değiştirmek istiyorlar bunuda 4442255 nolu telefonu arayıp halledebilirsiniz :)

Adem, mesajında düzeltmek istediğim bir nokta var. Servisler garantiden işlem yaparken müşteriden para almaz, ancak yaptığı işlemin hem parça hem işçilik ücretini FIAT karşılar. Yani servislerin garanti kapsamında işlem yapması demek ücretsiz işlem yapması demek değildir.

ademtahir
08/12/2010, 14:09
gülay benim bahsettiğim olay farklı ben anlatamadım herhalde bir örnekle özetleyim
forum daha önce konusunda açmıştım ama şimdi arayıp bulamam :D
benim GP'nin diffüzör tırnağı kırılmıştı aracın garantisi devam ediyordu servise gittim garantiye girmeyeceğini söylediler 250 tl karşılığında değiştireceklerdi bende FİAT müşteri hizmetlerini aradım durumu izah ettim şikayette bulundum ve bunun üzerine servis çağırdı ve hiç bir ücret almadan değiştirdiler..
bilmem anlatabildimmi :)

Misafir
08/12/2010, 14:27
gülay benim bahsettiğim olay farklı ben anlatamadım herhalde bir örnekle özetleyim
forum daha önce konusunda açmıştım ama şimdi arayıp bulamam :D
benim GP'nin diffüzör tırnağı kırılmıştı aracın garantisi devam ediyordu servise gittim garantiye girmeyeceğini söylediler 250 tl karşılığında değiştireceklerdi bende FİAT müşteri hizmetlerini aradım durumu izah ettim şikayette bulundum ve bunun üzerine servis çağırdı ve hiç bir ücret almadan değiştirdiler..
bilmem anlatabildimmi :)
:) Adem, başına gelen olayı ve benzerlerini yaşıyoruz. Değiştirilen parça garanti kapsamında olan bir parça değildir. Nedeni çok ama çok büyük olasılıkla dışarıdan müdahele olması gerekirki difüzör tırnağı kırılsın. Normal kullanım şekliyle tırnağın kırılması çok zor olduğu için garantili değerlendirilen bir parça değildir. Sana yapılan uygulama farklı. :)

alpercabuk
08/12/2010, 14:31
Kırmızı Gp lerdeki plastik aksamdaki solmalar servis aracılıgı ile ücretsiz gideriliyor.Aracınızın yaşı km sı ne olursa olsun garantisi bitse dahi.

Scottie
08/12/2010, 14:37
Adem abi konu burada...

https://forum.grandepuntotr.com/servis/18317-bugun-servise-gittim-ve-gunaha-girdim-geldim.html

takres
08/12/2010, 14:40
[QUOTE=alpercabuk;426312]Kırmızı Gp lerdeki plastik aksamdaki solmalar servis aracılıgı ile ücretsiz gideriliyor.Aracınızın yaşı km sı ne olursa olsun garantisi bitse dahi.[/QUOTE

maalesef bende de aynı sorun var ama bakımlarını servise yaptırmadım yine de oluyor mu

ademtahir
08/12/2010, 15:06
:) Adem, başına gelen olayı ve benzerlerini yaşıyoruz. Değiştirilen parça garanti kapsamında olan bir parça değildir. Nedeni çok ama çok büyük olasılıkla dışarıdan müdahele olması gerekirki difüzör tırnağı kırılsın. Normal kullanım şekliyle tırnağın kırılması çok zor olduğu için garantili değerlendirilen bir parça değildir. Sana yapılan uygulama farklı. :)
ne kadar özel adammışımda haberim yokmuş :D

Adem abi konu burada...

https://forum.grandepuntotr.com/servis/18317-bugun-servise-gittim-ve-gunaha-girdim-geldim.html

helal sana eser bu kadar eski konuyu üşenmeden buldun geldin yani tebrikler arkadaşım

Misafir
08/12/2010, 15:13
[QUOTE=alpercabuk;426312]Kırmızı Gp lerdeki plastik aksamdaki solmalar servis aracılıgı ile ücretsiz gideriliyor.Aracınızın yaşı km sı ne olursa olsun garantisi bitse dahi.[/QUOTE

maalesef bende de aynı sorun var ama bakımlarını servise yaptırmadım yine de oluyor mu

servisinize bu konuyu danışmanızda fayda var. sonuçta mekanik bir oluşum değil bu sorun. Yanıltıcı bilgi vermek istemem. Hatta müşteri hizmetlerini arayın önce.

alpercabuk
08/12/2010, 16:23
[QUOTE=takres;426320]

servisinize bu konuyu danışmanızda fayda var. sonuçta mekanik bir oluşum değil bu sorun. Yanıltıcı bilgi vermek istemem. Hatta müşteri hizmetlerini arayın önce.

Forumu araştırırsanız 10 larca arkadaşımızın bu konuyu hallettıgını gorebılırsınız

Misafir
08/12/2010, 16:37
[QUOTE=;426344]

Forumu araştırırsanız 10 larca arkadaşımızın bu konuyu hallettıgını gorebılırsınız

Alıntı yaptığınız yazı benim alıntım. Bana mıydı mesajınız yoksa soruyu soran arkadaşımıza mı:)

alpercabuk
10/12/2010, 12:38
[QUOTE=alpercabuk;426401]

Alıntı yaptığınız yazı benim alıntım. Bana mıydı mesajınız yoksa soruyu soran arkadaşımıza mı:)

Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misali gülay hanım araç bahane önemli olam amaç :) saygılarımla

Misafir
10/12/2010, 13:31
[QUOTE=;426403]

Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misali gülay hanım araç bahane önemli olam amaç :) saygılarımla
anlaşıldı :)

ilbilge_11
11/12/2010, 17:16
direksiyon simidim soyuldu grnt değişir denildi hala bekliyorum 2 ay oldu parça gelecek fiata şikayet ettim dun aradılar teknik servis size dönecek dendi bekliyrm