PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farlar sönüyor

karakazim
07/12/2010, 23:22
herkese merhaba,
aracı çalıştırdıktan sonra farları yaktığımda farlar yanıyor fakat biraz sonra kendiliğinde yanıp sönüyor sanki selektör yapar gibi bazende tamamen sönüyor 3-5 dakika gittikten sonra yanıyor.bu sürekli olmuyordu arada bir oluyordu ama son günlerde 2-3 günde bir olmaya başladı, birde yakıt gösterge ibresinin göbeği kırmızı renkte yanıyor,servise sormuştum 3-4 ay önce cihaza bağladık bir sorun gözükmüyor dediler bugünde bir elektrikçiye götürdüm oda baktı ama bişey anlamadı gerçi üstün körü baktı .buna benzer bi sorun yaşayan varmı ?

GP COSKUN
07/12/2010, 23:53
far rölesinden kaynaklanabilir
far rölesinin platini meme yaptıysa belki kısa devre yapıyor olabilir
ayrıca far ampülünün arkasındaki sokette erime varsa belki şase yapıyor olabilir
elektrikçi anlaması lazımdı bakınca arızayı tesbit edip yaptırırsan nedenini bizimlede paylaşırsan seviniriz

karakazim
08/12/2010, 14:14
elektrikçi zaten üstün körü baktı, rölelerin üzerine bastırarak gevşeyen varmı diye yokladı, sorun yok dedi, onun yanında okadar uğraştım stop ettirdim çalıştırdım bir defa bile sönmedi :)
hafta sonu başka bir elektrikçiye göstercem artık

aslam0740
08/12/2010, 15:44
bence far kolunda sorun, aynı sorun bendede var ama benimkisi farları yaktığım zaman koldan parmaklarımı yavaşça çekiyorum yoksa farlar sönüyor. zaten bi kere yandımı daha ellemiyorum sinyal vermeye gelmiyor far gidiyor istersen sende bi kola baktır denemek için farları yak ve far koluna ufak ufak bir tık tık diye vur bakalım sönerse koldandır.

askaruwa
18/12/2010, 15:00
aslam 07402ın söylediği gibi bendede kolda arıza var. far koluna ufak bir dokunuşta far gidiyor hatta çukurlu yollarda bile gittiği oluyor, uzun yola çıkarken yanımda koli bandı taşıyorum arıza çıkarsa sabitlemek için, yoksa sinyal vermeye bile gelmiyor biranda far gidiyor...servise sorum tamir edilmez değişecek dediler. far koluda tek başına değişmiyor silecek koluyla set halinde...450 tl gibi bir rakam istediler şimdilik yanımdaki koli bandına güvenerek gidiyorum ve çıkma parça arıyorum...

takres
18/12/2010, 15:04
çıkma parçada 200 lira istiyorlar...

karakazim
18/12/2010, 22:53
benimki far kolunda değil, denedim.bu hafta hiç bir sorun çıkartmadı,arada bir oluyor,artık ne zaman servise gidersem birdaha göstereceğm