PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic sorunu kervanına bende katıldım...

PROTOS
07/12/2010, 22:10
Eveet arkadaşlar beni daha fazla bekletmeden, nihayet yolda bıraktı dualojik vitesim. 0 aldığım aracım 3 ay içinde yaptığım 9000km yola daha fazla dayanamadı ve beni 2. kez yolda bıraktı. İlki motor arızası, 2. side şimdiki vites arızası.

İlk olarak, 5. viteste yüksek hızda giderken durmaya yakın şekilde yavaşlayınca, vitesin takılması şeklinde çıktı arıza ortaya. Normalde yavaşlarken vitesi küçültmesi gerekirken, 5 te takılıp neredeyse motor durma noktasına gelince son anda boşa aldı. Allahtan yokuştu, geri geri kaydırıp yolun kenarına yanaştırdım, işin ilginç tarafı vites boşta gözükmesine rağmen bir takırtı sesi ve araçta tireme oluyordu geri gelirken sanki bir dişliden atlıya atlıya, sıyıra sıyıra geri kaydı araç. Aynı durum olduğu yerde dururkende oldu, vites ne 1 e nede geriye geçmedi. 2-3 kere kontak kapatıp açtım düzeldi. Ertesi gün (dün) aynı arıza gene oldu aynı şekilde düzeldi.

En tuhafıda tüm bunlar olurken araçta en ufak bir uyarı sesi, lamba ikazı, arıza yazısı yoktu. Alp le konuştuk bugün servise götürecektim işim uzadı gidemedim, yarın gidecektik ama nasip olmadı yolda kaldık sonunda. Çekiciyle Zincirlikuyu Birmot'a götürdük aracı, yarın sabah gidip bakacağız ne var ne yok diye. Gene evden uzak bir yerde kaldı arabam.

En sonunda mahkeme salonlarında buluşacağız bu Fiat'la, o kadar yoğunki işlerim, kısa bir süre sonra anadoluya çıkıp, 20 il gezeceğim bu aracın neresine güvenipte çıkacağım ben yola merak ediyorum. En az 5-6 bin km yol yaparım, gelde çık bu arabayla. Sorun yaşamayalım diye 0 araç alıdık, servisten çıkamaz olduk. İşlerimde aksıyor canım çok sıkıldı vesselam. Yapamıyorsanız bu vitesi kaldırın arkadaşım, ne diye eziyet ediyorsunuz millete.

isuldor
07/12/2010, 22:15
gecmis olsun arkadasim

allahtan daha farkli, riskli bir durumda ortaya cikmamis

takres
07/12/2010, 22:28
çok can sıkıcı bir durum...
umarım bir an önce sorun çözülür...

PROTOS
07/12/2010, 22:32
Teşekkür ederim arkadaşlar, bakalım yarın belli olacak durum, arıza bugün akşam saatlerinde olduğu için serviste bakılmadı araca.

onn.off
07/12/2010, 22:47
Arkadaşım geçmiş olsun
Senin sorununa benzeri bende olmuştu 110 km hızla giderken vites (N)boşa almıştı sonrada kendi kendine kafayı yedi 3.2.4 kafasına göre vites değiştirdi
Araç sağa çekip durdum stop ettim fakat birdaha çalışmadı ve servis bana söylediğ tek şey
Yazılım hatası düzelttik dedi.
Ondan sonra 11.000 km gitti öyle bir sorunla tekrar karşılaşmadım
Fakat benim toplam km 97.000 km deydi ben aldığımda 85.000 km deydi 1.000 km sonra çıktı meydana bu sorun .
Hatta servise sordum hiç vites problemi kaydı varmı bu aracın daha önce
Baktılar ama bakım harici bir şey görmediler
Geçmiş olsun umarım küçük bir sorundur
Ama yinede insanın canını hem sıkar hem tehlikeye atar

GP COSKUN
07/12/2010, 22:52
tamer üzüldüm okuyunca kardeşim ama maalesef dualogıcler de sorunlar yaşanıyor bazen
muhtemelen yine bir robot arızası gibi duruyor bunların hasta yeri burası robot değişimi iste eğer arıza robottan kaynaklanıyor ise
bir de tavsiyem moralini bozma gerekli parça değiştikten sonra şıkır şıkır olur aracın
sıkma canını yaw

gemlikli_55
07/12/2010, 22:56
benim arabada yüksek vitesden yavaslarke 3 den 2 düşerken vites boşa atıyordu smart cıhazına bağlattık ve hatalar silindi olay düzeldi simdi sorunsun nazar değmesin

USTA
07/12/2010, 22:57
Geçmiş olsun kardeşim,umarım sorun çabuk halledilir ve neticeyi bizimle paylaşırsın...

smartmavi
07/12/2010, 23:25
geçmiş olsun. bana ciddi birşey çıkmaz gibi geliyor ama hiçbirşey olmasa bile arabasız kalmak ve Fiat servisleriyle uğraşmak bile yeter insana....

abulbul08
08/12/2010, 00:08
Geçmiş olsun

Tuana
08/12/2010, 02:44
Sorun yaşamayalım diye 0 araç alıdık, servisten çıkamaz olduk. İşlerimde aksıyor canım çok sıkıldı vesselam. Yapamıyorsanız bu vitesi kaldırın arkadaşım, ne diye eziyet ediyorsunuz millete.

Geçmiş olsun öncelikle size

Sorum ise deneyimi-enformasyonu çok olan arkadaşlara...

Gerçekten arıza oranı yüksek mi bu puntolarda (fiatlarda)
Sıfır alıp sorunsuz 5 yıl binmek hayal mi ???

PROTOS
08/12/2010, 07:11
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, doğrusu dualojikle ilgili bunca şeyi okuyunca forumda, bende kurbanlık koyun gibi beklemeye başladım. Olacakta ne zaman, çokta beklemedik 9000km de çıktı sorun. Tasarım çok güzel, teknoloji çok iyi ama bu İtalyanlar da işçilik berbat. Basit bir sorundur umarım ama pek sanmıyorum, arabayı bırakırken alttan cırcır ses geliyordu, hani metal bir pervane dönerken biryerlere sürter onun gibi. 0 aracı alıpta kullanırken sürekli diken üstünde olmak çok moral bozucu, acaba neresinden bir sorun çıkacak diye. Otomatik vites çok büyük rahatlık, kullanması inanılmaz keyifli ama şimdi pişman oldum. 20 senedir manuel kullanıyorum, İstanbul trafiğinden bıktım otomatik aldım fakat bize rahat yok anlaşılan.

PROTOS
08/12/2010, 22:17
Bu sabah saat 11.00 de bakıma alınan aracımı 15.30 da teslim aldım. Robot sisteminin yağ kaçırması sonucu, basınç kaybından kaynaklanan sorunlar yaşamışım. Garanti kapsamında kısa sürede Robot değiştirildi ve aracım teslim edildi. Zincirlikuyu Birmot'a teşekkür ederim, güleryüz ve ilgilerinden dolayı.

yokum
08/12/2010, 22:32
Geçmiş olsun. Gerçekten sinir bozucu ama halledilmiş olmasıda sevindirici. Umarım bir daha yaşamazsınız.

onn.off
08/12/2010, 23:07
Hadi geçmiş olsun servis konusunda iyi tercih yapmışsın birmot zincirlikuyu çok iyiler

alpi33
08/12/2010, 23:15
dualogic keyfin bir daha bozulmasın inşallah...güle güle kullan ;)

GP COSKUN
09/12/2010, 00:12
sana sölemiştim tamer robottur diye
değiştirldiğine göre artık rahat rahat yola çıkabilirsin ama fazla kurcalama kızdırma şu robotu tamer =)))

USTA
09/12/2010, 00:58
Geçmiş olsun...

SKELETER
09/12/2010, 01:07
Kedidir kedi :) Robotun yanına kedi kaçmıştır robotun kafası kediye bozuktur :D

Şaka bir yana geçmiş olsun. Kul yapısı netice de bazen bu tür şeyler olabiliyor

onn.off
09/12/2010, 01:09
şu açılan her konuda yardıma koşar ve doğru tespiti yaparsınız ya
işte şu tecrübenize hayranım abi .saygılar

sana sölemiştim tamer robottur diye
değiştirldiğine göre artık rahat rahat yola çıkabilirsin ama fazla kurcalama kızdırma şu robotu tamer =)))

erosistanbul
09/12/2010, 02:50
geçmiş olsun. keyifli sürüşler

Alp
09/12/2010, 07:51
Tamerim gecmis olsun, sorunun cozulmesine cok sevindim. Umarim tekrari olmaz.

PROTOS
09/12/2010, 09:16
Teşekkür ederim arkadaşlar, artık başka sorun çıkarmasın şu Puntom :)

kralcarsi
09/12/2010, 11:15
tamer abi geçmiş olsun iyi yolculuklar :)

gemlikli_55
09/12/2010, 13:03
geçmiş olsun

Chevaliers
09/12/2010, 13:39
Geçmiş olsun.Umarım başka sorunlar yaşamazsın.

spiritcrusher
15/01/2014, 22:11
bu yağ kaçırma sorununun robot değişmeden çözümü varmıdır.