PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yan kapı camları

fox41
20/04/2007, 17:20
Benim Gp nın on kapı camları özellıkle şöfer tarafı yarım acıkken kapı kapatılınca ses yapıyo yanı bir boşluk var cam sallanıyo servıs genelı Gp boyle dedi boşlugu alırsak cam alttan kasma yapar dedi pek ınanmadım ama ses barız Böyle bir sorun vakımıdır sevıs dogrumu der.

jagar
20/04/2007, 17:26
aynısı bendede var bildiğim kadarıyla bütün gplerde doğru demişler ....

Akincl
20/04/2007, 17:28
Doğrudur.

çözümü kapıyı inen kişi açarken camı çaktırmadan kapamaya başlamak :)

jagar
20/04/2007, 17:29
Doğrudur.

çözümü kapıyı inen kişi açarken camı çaktırmadan kapamaya başlamak :)

:ok: :D :D :s17:

fox41
20/04/2007, 17:30
eyvallah ama cok rahatsız edıcı bır durum yanı dışarıdan goren bıle şaşırıyo

pascal
21/04/2007, 01:05
doğrudur bende de war. sebebini bilmiyodum ama mantıklı geldi bana...

armani_
21/04/2007, 03:20
punto ya ısınmaya başlıyorum derken..._?_?

xtremetrx
21/04/2007, 09:01
punto ya ısınmaya başlıyorum derken..._?_?

:D ISINMAYA DEVAM ET :D

TEZEL PUNTO 45
22/04/2007, 19:04
Abi Lerim Bizim Gp De Arka Sag Kapi Acilmiyodu Servise Gittik Elinle Cami Kaktirarak Acilio Bu Sorun Burda Iki Uc Arabada Var Bunu Nedenini Bilmiyorum Cvp

Halil Karabey
30/05/2007, 12:23
Aynı sorunu bende yeni farketim. Ama duyma bunları bence. Sene benim gibi çok hassassın galiba.

ACTOROFTHEROAD
30/05/2007, 12:31
ewet hepsinde war berbat bı durummm :( bıde kapı zaten zor kapanıo sert wuruosun bu kezde cam sesııı offf:(

ACTOROFTHEROAD
30/05/2007, 12:35
bıde dikiz aynasının sesi cıktı basımaaa kapıyı kapatıncaaa ses yapioo!

the_Algn
30/05/2007, 12:49
cam sesi hallediliyor arkadaşlar...

ufuk61
30/05/2007, 13:10
evet cam sesi hallediliyor bu konu formda ele alınmıştı

Misafir2
30/05/2007, 14:27
arkadaşlar aynı sorun bende de vardı servıste sorun haledılmıştı şuan herhangı bır sorun yok

canberkkilic
30/05/2007, 14:50
bizim camlar buyuk .. Yok öyle bir sorunumuz :D

anvil
30/05/2007, 15:18
ben hiç camı açmıyom ki. içeri toz toprak girer :D

Lewent
30/05/2007, 16:04
Bende yok sanırım böyle bi sıkıntı, dikkatimi çekerdi herhalde...

tigis
30/05/2007, 20:28
arkadaşlar aynı sorun bende de vardı servıste sorun haledılmıştı şuan herhangı bır sorun yok

kardeşim nasıl hallettiler şu sorunu bana bir izah edin yaaa
ben servise gittim hatta teknik servis müdürü ile bilgisayar başında tüm araba parçaları araba üstünde numaralarıyla gösteren bir programları var oradan beraber baktık aracın camları için takılan fitil tek olarak üretiliyor yani biraz kalını,biraz incesi,uzunu,kısası yok standart GP cam fitili standart
hatta ben adanalı alialgan arkadaşımızın verdiği mıçılar otoda yapılıyor yazısının örneğini print edip gösterdim bana dediki tamam yapılmıştır ama orginal GP malzemesiyle değil usta kendi bildiği yolla yapmıştır yani bu işin oluru yok yaparsan garantide çıkar dedi ama illa yap dersen oraya kalın fitil takarız ama ileride cam motorunun zorlanmasından sebep bir problem çıkarsa bu garanti kapsamında olmaz bilesin dedi
ben şimdi sizlerden nasıl yaptırdığınızı,garanti kapsamında olup olmadığını ve varsa eğer takılan fitilin seri numarasını ayrıntılı olarak yazmanızı rica edeceğim
eğer böyle orjinal bir parça varsa ya benim servisin haberi yok (ama programları tüm servislerin kullandığı ortak malzeme programıydı) yada bu işin içinde bir iş var
hepl meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Ziyaretçi047
30/05/2007, 23:14
konu daha önce açıldı hatta ben açtım. geçenlerde servisle de görüştüm. bu olayın herhangi bir soruna sebebiyet vermeyeceğini söylediler. tüm puntolarda varmış. puntoların kapı içi sistemi biraz farklıymış, cam sıkışmıyormuş içerde ondan oluyormuş. bir süre sonra alışıyorsunuz merak etmeyin :)

tigis
31/05/2007, 09:36
konu daha önce açıldı hatta ben açtım. geçenlerde servisle de görüştüm. bu olayın herhangi bir soruna sebebiyet vermeyeceğini söylediler. tüm puntolarda varmış. puntoların kapı içi sistemi biraz farklıymış, cam sıkışmıyormuş içerde ondan oluyormuş. bir süre sonra alışıyorsunuz merak etmeyin :)

cihan kardeşim sen mi yaptırmıştın camlarını ali mi tam hatırlayamadım ama sensen eğer bana nasıl yapıldığını bir yazı ver usta kendi bildiği gibi mi yaptı yoksa gerçekten GP ler için orjinal kalın fitil mi taktı ?

the_Algn
31/05/2007, 11:08
cihan kardeşim sen mi yaptırmıştın camlarını ali mi tam hatırlayamadım ama sensen eğer bana nasıl yapıldığını bir yazı ver usta kendi bildiği gibi mi yaptı yoksa gerçekten GP ler için orjinal kalın fitil mi taktı ?
Ben yaptırdım abi...Kapı plasitk sökülüyor sonra camı yukarı doğru çıkarırken bir yerde camı bir raydan çıkarıyor sonra kalın küçük bir sünger yerleştiriyor ses kesiliyor. yazdıklarımdan doğal olarak birşey anlamayacağınız için ..en iyiysimi..Adana Mıçı Servisini arayın sorun yardımcı olurlar sanırım...

tigis
31/05/2007, 11:46
Ben yaptırdım abi...Kapı plasitk sökülüyor sonra camı yukarı doğru çıkarırken bir yerde camı bir raydan çıkarıyor sonra kalın küçük bir sünger yerleştiriyor ses kesiliyor. yazdıklarımdan doğal olarak birşey anlamayacağınız için ..en iyiysimi..Adana Mıçı Servisini arayın sorun yardımcı olurlar sanırım...

eyvallah kardeşim
gene bu hafta servis yolu gözüktü bana
şu adamların yanındayken bi arayalım senin serviside soralım
ama zannedersem orjinal bir parça değil takılan ve motoru zorlayabileceği için çıkacak problemde garanti kapsamında olmaz sanırım

the_Algn
31/05/2007, 12:15
eyvallah kardeşim
gene bu hafta servis yolu gözüktü bana
şu adamların yanındayken bi arayalım senin serviside soralım
ama zannedersem orjinal bir parça değil takılan ve motoru zorlayabileceği için çıkacak problemde garanti kapsamında olmaz sanırım
Kardeş parça takılmıyor...normalde o sesi yapan yere süngerimsi birşey koymuşlar orjinalde fakat kalın değil...yapılan oraya ilaveten sünger koyuluyor başka birşey yok...

Hatta camla birlikte hareket eden bir parça var turuncu renkli..o parça cam en alta indiğinde bazen takılma yapıp sorun çıkarabiliyormuş stiloda da aynı parça var ve cam sorunları genelde o parçadan oluyormuş ..usta o parçanın da boyunu kısalttımıştı

tigis
31/05/2007, 12:25
Kardeş parça takılmıyor...normalde o sesi yapan yere süngerimsi birşey koymuşlar orjinalde fakat kalın değil...yapılan oraya ilaveten sünger koyuluyor başka birşey yok...

Hatta camla birlikte hareket eden bir parça var turuncu renkli..o parça cam en alta indiğinde bazen takılma yapıp sorun çıkarabiliyormuş stiloda da aynı parça var ve cam sorunları genelde o parçadan oluyormuş ..usta o parçanın da boyunu kısalttımıştı

canım kardeşim benimde demek istediğim bu
extradan koyulan sünger (bana denilen) cam açma kapama motorunu zorlarmış ve ileride motorun yanmasına sebeb olabilirmiş o yüzden sünger koyarız ama ileride bir arıza çıkarsa garanti kapsamında olmaz çünkü böyle bir orjinal parça yok dediler
benimde öğrenmek istediğim senin bu koydurduğun yada ustanın koyduğu parça orjinal bir parçamı yoksa ustanın kendi geliştirdiği bir problem çözme tekniğimi ?

the_Algn
31/05/2007, 12:32
canım kardeşim benimde demek istediğim bu
extradan koyulan sünger (bana denilen) cam açma kapama motorunu zorlarmış ve ileride motorun yanmasına sebeb olabilirmiş o yüzden sünger koyarız ama ileride bir arıza çıkarsa garanti kapsamında olmaz çünkü böyle bir orjinal parça yok dediler
benimde öğrenmek istediğim senin bu koydurduğun yada ustanın koyduğu parça orjinal bir parçamı yoksa ustanın kendi geliştirdiği bir problem çözme tekniğimi ?
parça küçük bir sünger , benim ustanın tekniği diicem ama başka yaptıranlarda oldu. Garanti olayı ile çok alakalı bir durum değil çünki sürekli camın haraketine bir etkisi yok sadece boşluk alınıyor...Yapanda Yetkili Servis garantiyi bozacak birşey olsa yapmazlar ,

tigis
31/05/2007, 15:20
eyvallah
ben bu yazışmalarıda print edip servise gideyim bakalım ne diyecekler
olmadı senin servisi ararız telefonla sorarız :)