PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.vites ve kalkış sorunu...

eerku
05/12/2010, 14:13
arkadaşlar önceki bir başlıkta konu buraya geldi, ancak o başlık görünmediği için buraya bir başlık açıyorum,

araba 1. vitesde geç algılıyor, eskiden kesinlikle böyle değildi, bir süre sonra hızlanıyor ve kalkışta sanki çekmiyormuş gibi hafiften bir titreme oluyor fazla gaz vermezsem eğer.. ciddi bir kalkış problemi var arabanın. rampa olmayan yerde bile araba stop edecek gibi duruyor ki nerde kaldı rampa :d biraz da 2.vites de de az buçuk performans kaybı var. araba daha 65 binde. sebebi nedir? ön takımlarda bir sorun mu vardır?

AC2315
05/12/2010, 15:01
baskı balata ile alakalı olabilir gibi geldi bana

tutkuaydin41
05/12/2010, 15:49
baskı deılde, hava debımetre dıyolar o yada mazot fıltresi olabilr..

GP COSKUN
05/12/2010, 16:37
kalkışta kesiklik ve gaz yememe yada geç tepkime vermesi debimetreden kaynaklanabiliyor
bir temizlik yaptırıp dene bakalım sonuç ne olacak

sezerism
06/12/2010, 01:53
Yakıt sistemleriyle alakalı olabilir ihtimal

Alp
06/12/2010, 07:48
Debimetreyi temizlet...

gemlikli_55
06/12/2010, 09:13
temizlemek isi debimetreyi sökmek ve balata spreyi ile gözeneklerden içeri sıkmak ve kurumasın beklemek midir baska bir temizleme yöndemi varmıdır.

Birde aracımın hava filitresinin arkasında map sensorumu ufak ucu sivri bir parca deliğe dirip vidalanıyor soketidevar bundan 6 bin km once temizlemisti bende bu hafta sonu temizledim sakız gibi olmuş simsiyah katran var temizledim taktım geri cekiş arttı biraz
bu katran neden olusuyor katranı meydana ne getirir havamı yakıt mı ? meydana getiriyor

GP COSKUN
06/12/2010, 16:15
debimetreyi yemizlemek isi baskı balata alarak içine sıkmak ve kurumasın beklemek midir baska bir temizleme yondemi barmıdır.
birde aracımın hava filitresinin arkasında map sensorumu var bundan 6 bin km once temizlemisti bende bu hafta sonu temizledim sakız gibi olmuş simsiyah katran var temizledim taktım geri
bu katran neden olusuyor katranı meydana ne getirir havamı yakıt mı ? meydana getiriyor

boğaz kelebeğinin oradan gelen yağ buharı yapıyor genelde pisliği
yalnı mesajda kafam karıştı aydın debimetreyi temizlemek için baskı balata alıp içine sıkmak ne demek :happydan:

gemlikli_55
06/12/2010, 17:57
coskun abi kafa baskı balataya taktım ya o yuzden yazım hatası yaptım :) abi kusura bakmayınız.coskun abi kurum yapan parca linkteki parca
Alfa Romeo Fiat Lancia MAP Sensor (https://www.worldcarparts.co.uk/CarParts/tabid/144/ProductID/1659/Default.aspx)
bu neden kurum yapar ve kaç km temizlenmeli 6 bin km halini gördüm pekmez gibi olmuşş :)

uzuncocuk
06/12/2010, 18:15
baskı deılde, hava debımetre dıyolar o yada mazot fıltresi olabilr..:) + 1000

berkant1973
06/12/2010, 18:21
bence baskı balatadandır .65000 km dedin sanırım aslında bu kmde olmaz ancak kullanmaya bakar biraz

GP COSKUN
06/12/2010, 22:10
bence baskı balatadandır .65000 km dedin sanırım aslında bu kmde olmaz ancak kullanmaya bakar biraz

berkant tanışma bölümünde kendini tanıtırsan seviniriz

acRep
07/12/2010, 22:44
kalkışta kesiklik ve gaz yememe yada geç tepkime vermesi debimetreden kaynaklanabiliyor
bir temizlik yaptırıp dene bakalım sonuç ne olacak

Bu debimetre nasıl temizleniyor abi ? sanırım bnm araçta da aynı sorun var..

GP COSKUN
07/12/2010, 22:57
genelde balata temizleyici sprey ile temizliyorlar ama benzinle de temizleyebilirsin
kendin yapamazsan bir motorcuya git debimetreyi temizlesinler

acRep
07/12/2010, 23:13
genelde balata temizleyici sprey ile temizliyorlar ama benzinle de temizleyebilirsin
kendin yapamazsan bir motorcuya git debimetreyi temizlesinler

Saol abi Teşekkürler..

eerku
09/12/2010, 17:48
arkadaşlar merhaba, açıkçası işlerin yoğunluğu sebebiyle mesaj attığımı da unuttum, arabayı da kullanmadım bu ara çok, ancak hatırladım...

neyse,

sağolun bilgiler için, çünkü bana şanzuman kulağından olduğu söylenmişti. bende mazot filtresinden şüphelenmiştim..

ama esas sorun şu: sadece sanki 1 ve 2. viteslerde sorun var.. diğer viteslerde yok gibi buna ne dersiniz?

pfeiffer
30/05/2011, 15:19
peki bu debimetre nerede bulamadım araçta ben. benzinli 2006 puntom var. tamircimde bulamadı...resim atabilecek olan varmı nerde olduğunu gösteren...

ucanlaz
31/05/2011, 23:57
Bende merakla takip ediyorum konuyu,Özellikle 1.viteste çok ağar geldi bana araç,belkide normaldir ben alışık değilim.Sanki araba çok ağar ve zor kalkıyor gibi geliyor.Aracı alrken bilgisayara soktular.Sorun olsaydı bu parçada gözükürmüydü acaba