PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü

izoci
04/12/2010, 14:05
arkadaşlar dün araba çalışmadı ve sorun aküdendi,başka bir arabadan şarj ettik.Bugün ise akünün değişmesi gerektiğini öğrendim.Size sorum şu acaba 1.3multijet için en kaliteli akünün markası nedir ve bana kaça mal olu? Şimdiden teşekkürler.

Scottie
04/12/2010, 14:17
öncelikle şunu belirtmek isterim. akünüz yüzünden arabanız çalışmazsa beyinli arabalar takviye ile çalışıtırılmamalı.. Beyinin yanma ihtimali var...

takres
04/12/2010, 14:18
öncelikle şunu belirtmek isterim. akünüz yüzünden arabanız çalışmazsa beyinli arabalar takviye ile çalışıtırılmamalı.. Beyinin yanma ihtimali var...

bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkürler...

GP COSKUN
04/12/2010, 14:27
Motor takviye yoluyla çalıştırabilmek için her iki akünün de aynı kapasitede (Ah/Ampersaat) olması gerekiyor. (Bu bilgi akünün üzerinde yazılıdır.)
Takviye alacağınız araçla aracınızın temas etmediğinden emin olun Araçların birbirine temas etmesi durumunda takviye kablolarının artı uçları bağlanır bağlanmaz araçlar üzerinde elektrik akımı oluşur Bu da tehlikelere sebep olabilir

şu anda en kaliteliolarak bilinen akü mutlu akü ama piyasada başka marka kaliteli akülerde mevcut fiyat araştırması yapıp bütçeniz yeterli ise mutlu aküyü tavsiye ederim

erosistanbul
04/12/2010, 16:12
Motor takviye yoluyla çalıştırabilmek için her iki akünün de aynı kapasitede (Ah/Ampersaat) olması gerekiyor. (Bu bilgi akünün üzerinde yazılıdır.)
Takviye alacağınız araçla aracınızın temas etmediğinden emin olun Araçların birbirine temas etmesi durumunda takviye kablolarının artı uçları bağlanır bağlanmaz araçlar üzerinde elektrik akımı oluşur Bu da tehlikelere sebep olabilir

şu anda en kaliteliolarak bilinen akü mutlu akü ama piyasada başka marka kaliteli akülerde mevcut fiyat araştırması yapıp bütçeniz yeterli ise mutlu aküyü tavsiye ederim

:thumbup1: süper. Ben farklı aküyle yarım saat takviye için tırmaladım olmamıştı.

erosistanbul
04/12/2010, 16:13

:thumbup1: süper. Ben farklı aküyle yarım saat takviye için tırmaladım olmamıştı. Demek ondanmış

izoci
04/12/2010, 17:14
mecburiyet napacaksın yrım saat içinde araba mecbur lazım olduğu için bağladık bi kere tavsiyeler için teşekkürler;)

OzzY
04/12/2010, 17:28
varta al derim. ama piyasada pek yok bulursan üretim tarihine bak yeni değilse alma. ben biraz bilmemekten birazda mecburiyetten fiat(inci) aldım.

izoci
04/12/2010, 17:35
şuanda ztn varta vrdı ama btince değiştircez artık napalım :/

OzzY
04/12/2010, 17:50
ben üstündeki vartayı 4,5 sene kullandım. kapıları açıp kapattıkça sisler yanmasa dahada kullanırdım. internettede epey olumlu yorumlar var varta için.

utku952
04/12/2010, 17:53
ben üstündeki vartayı 4,5 sene kullandım. kapıları açıp kapattıkça sisler yanmasa dahada kullanırdım. internettede epey olumlu yorumlar var varta için.

sisler kendiliğinden mi yanıyodu? ozan... bende de var orj varta 5 sne oldu değiştirmedim daha bene ne gibi belirtiler cıkacak bklm ilginçmiş :)

ozdem
04/12/2010, 17:55
bende iki ay önce 110 tl ye varta (60 amper) aldım.

izoci
04/12/2010, 19:24
peki fazla amper gücü performansta fark yaratıyor mu?

OzzY
04/12/2010, 21:49
sisler kendiliğinden mi yanıyodu? ozan... bende de var orj varta 5 sne oldu değiştirmedim daha bene ne gibi belirtiler cıkacak bklm ilginçmiş :)

sislere follow me home özelliği yapmıştım. tavan lambasına elektrik gelip gittikten sonra 20 sn daha sisler yanıyodu. (şuan devre dışı custom devre bekliyorum) yani kapıyı açık bırakınca tavan lambası kapanması + 20 sn açık kalıyodu. bi kaç gün serviste kaldı araba kullanılmadan açıp kapatıncada bitti doğal olarak.

şarş edilse daha götürürdü belki ama motor çalışır halde 5 dakka bekleyip sonra yine kapı açık bekleyince bitti hemen bende alakasız biyerde bitmesin diye değiştirdim.

@Özlem abla bedava almışsın

@Oğuz hayır etkilemez.

zafer murat
05/12/2010, 09:26
Mutlu ve İnci akü seçim sana kalmış

izoci
05/12/2010, 10:33
sağolasın zafer

zafer murat
05/12/2010, 11:20
peki fazla amper gücü performansta fark yaratıyor mu?

Fabrika verilerinde ne uygun görmüşse onu seçin puntoların amperini bilmiyorum fiat sitesinde kontrol edebilir yada eski akünün üzerinde yazar.misal bizim fiorinolarda 50Amper ön görülüyor.araçlarımız elektronik olduğu için ön görülen amperde alman daha uygun olur.

interlaced
05/12/2010, 21:49
2 ay önce 60 Amper Şarj göstergeli Mutlu Akü 110tl'ye aldım.

izoci
06/12/2010, 18:07
dmkki bizim puntolara 60 lık almak lazım mesajlar için herkese teşekkürler

femoli
06/12/2010, 18:23
varta derim bende gerisi teferruat :D akü takviyesi düzgün yapıldığında hiç bir sorun yaşatmaz . amperi farklı bile olsa :)

izoci
06/12/2010, 18:42
varta derim bende gerisi teferruat :D akü takviyesi düzgün yapıldığında hiç bir sorun yaşatmaz . amperi farklı bile olsa :)
sağolasın abi

StrawBeeRy
06/12/2010, 19:32
72 amper kullanıyorum ama puntolar için 60 ideal

ZAK1980
06/12/2010, 19:59
Eser peki baska bır araca bızım aractan takvıye yapmak beyıne zara verırmı