PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aux girişi hakkında bilgi, ses kalitesi, kullanımı vs. (ilk mesajda detaylı anlatım)

Sayfa : [1] 2

Qubee
20/04/2007, 12:10
S-Line Marka Aux Kablosu: https://www.kemaloto.com/blaupunkt-teypler-icin-aux-kablosu-pmu17

1. AUX nedir ne işe yarar?

AUX harici bir ses kaynağının(mp3-mp4 player,telefon) halihazırdaki ses sistemine verilmesidir. Yani mp3 çalarınızı aracın ses sisteminden dinlebilirsiniz. Önemli olan nokta AUX a direk ses verilmelidir USB üzerinden vs ses sağlanamaz. Genellikle dinlemek istediğiniz cihazın kulaklık girişinden ses alınır.

2. Teybimde aux varmı?

teypte cd yokken cd tuşuna bastığınızda (cd varken 2. basışta) ekranda AUX yazıyorsa var yoksa yok

3. Ses Kalitesinde problem olurmu?

Sesi verdiğiniz cihazın(mp3-mp4 player,telefon) verdiği ses kalitesini aynen alırsınız. Dikkat edilmesi gereken nokta kabloların sağlam olması sokette temassızlık olmaması.

4. Nasıl kullanabilirim?

Öncelikle teybi sökme işleminden bahsedelim. Teybin üzerinden 4 adet delik vardır bunların içi boş diyebiliriz bu deliklere herhangi bir şey(tel-şiş-çivi) yerleştirdiğinizde (4 deliğe aynı anda) teybi yerinde tutan klipsler açılmakta ve teyp ser kalmaktadır. Bu aşamadan sonra eğer kullandığınız şey teybi tutuyorsa onları çekerseniz veya teybin kenarlarından tutarak kendinize çekerseniz rakatlıkla çıkıcaktır.

Ne yazıkki araçlarımızdaki teypler standart değil bu yüzden standart bir yol yok ancak iyiki teybin üzerine şemayı koymuşlar.
örneğin :
bu sanırım sadece bende çıktı :D:D tek fark (A.AF lerin dizilimi farklı)
sonradan gelen bilgi:
geçenlerde farkettim ki seste bi gariplik var neden bu kadar uzun süre sonra farkettim bilmiyorum ama aslında benim pinlerin dizilimide diğer şemada gösterildiği gibi tekrardan bağlantı yaptım sorun düzeldi

yapılması gereken şema üzerinde A.AF, A.AF+, A.AF- olan pinleri bulup elimizdeki üç kabloyu bu pinlere bağlamak(eğer şemanızın fotoğrafını foruma gönderirseniz büyük ihtimalle ne şekilde bir bağlantı yapmanız gerektiğini daha net biçimde belirtebiliriz)

bunun için bana göre en basit yöntem aşşağıdaki resimdeki sarı soketi ve yanındaki pinleri bulmak(Blaupunkt servisinde vardır diye düşünüyorum)

Diğer bir yöntem(forumda çok kullanıldı)

Aşşağıdaki resimde görülen orjinal Blaupunkt olan ve Blaupunkt servislerinden temin edilebilen(katalog kodu: 7607897093) mavi soketli kablo. Ancak benim aracım ve bir kaç kişinin aracında bu kablonun girdiği soketten ses alamadık. Ancak hafif bir düzeltme ile A.AF pinlerinin olduğu kısma uydurulabiliyor(resimde detaylar mevcut)(Ancak teyp şemanız yukardaki örneklerin ilkindeki gibi ise soket üzerinde kablo dizilimini değiştirmenizde fayda var)

Aşşağıdaki resimde ise bizim kullandığımız soketteki pinler eksik burdan AUX olmadığı sonucuna varabiliriz ancak teypte AUX yazısını görebiliyorsanız şema üzerinden kontrol edilip uygun pinler bulunabilir.

merhaba arkadaşlar.

kardeşimin resimdeki puntosuna haftasonu aux ile mp3 player bağladık bunu anlatmak istedim.

öncelikle 2 ucu stereo olan bir kablo alınır. ve bu kablo istediğiniz uzunlukta 2 ye bölünür. daha sonra bu kablo sıyrılır

burada dikkat !!! :busted_b: sıyırma işlemi esnasında kablonun üzerindeki siyah plastiğe zarar vermeden çıkarmaya çalışınız. çünkü sıyırdığımız bu siyah plastiği PİM yapacağız. sıyırdığımız kablo içinden 3 adet kablo (beyaz kırmızı ve sarı renkte ) çıkmakta. bunları da sıyırıyoruz.

ve bu sıyırdığımız renkli kabloların uçlarına ana kablodan sıyırdığımız kablodan pim yapıyoruz. ( eklerde 1 nolu resimde var araya ekleyemedim kusura bakmayın)

daha sonra çıkarmış olduğumuz teybimizin arkasında a. af ye beyaz , a.afl ve a.afr ye de sarı ve kırmızıları ince uçlu bir pense yada kargaburundu galba herneyse onla bu plastik pimli kablolarımıız skıca geçiriyoruz ve işte hazır. resimler ektedir.

sonuçta cd kalitesine çok yakın bir ses aldık. hmm biz burada kablodan pim yaptık ama sanırım bu hoparlörlere takılan hani 2 uç vardır ya biri geniş diğeri dar eğer 3 tane o dar olan plastik kaplı pimden bulabilirseniz daha sağlam olabilir. (teyibi sökmek için inanılması güç hatta komik ama 4 tane çöp şiş ve 2 kişi yeterli oldu :))

Yukardaki anlatımı; konu çok uzun olduğundan, konudaki mesajları derleyerek oluşturdum. Konuya katkıda bulunan herkeze teşekkür ederim.

OzzY

Konuyu açan Qubee'nin mesajı:

mp3 çalarlı teyplerde (normal versiyonunda var mı bilmiyom) aux modu var bide. benim bildiğim kadarıyla aux ses girişi demek. acaba buna usb flash disk girişli bi player (var mı aslında öyle bişi bilmiyom :) ) takıp, zırt bırt cd yazma derdinden kurtulabilir miyiz?

veya bu aux modunu neler için kullanabiliriz?

anvil
20/04/2007, 12:27
kullanabilirsin ama ses kalitesi konusunda garanti veremem

OzzY
20/04/2007, 12:59
aux ses girişi için.
yani usb vs olmaz direk ses vermelisin
seste bir kayıp olmayacaktır.

anvil
20/04/2007, 13:13
usb takmayacak zaten. usb takılabilen player takacakmış

Mısafır
20/04/2007, 13:21
bu urunu tavsıye ederım yavas yavas Turkıyeye satısı sunulmaya baslanıcak..
ben dun baladım gayet mukemmel...

https://www.blaupunkt.com/uk/7607545500_main.asp

the_Algn
20/04/2007, 13:41
kullanabilirsin ama ses kalitesi konusunda garanti veremem
kalitede değiişen birşey olmaz diye biliyorum??

anvil
20/04/2007, 13:44
kalitede değiişen birşey olmaz diye biliyorum??

mp3 çalarının çıkış seviyesi (genlik) , walkmen den daha düşük olduğu için (alıntıdır) diye yazıyo bi forumda

unik06
20/04/2007, 14:26
ben, aux'dan mp3 player'ımı bağladım.

blaupunkt servisinde arkasından soket yaptırmak suretiyle :ok:

en ufak bir ses kaybı yok, mp3 ün kalitesi ne ise aynısını veriyor.

medxr
20/04/2007, 18:11
oruc senın teyp ilk cıkan modellerden mı.hani arada ufak bi fark var die bahsediorlardı ya ondan soruorum.bu fark da sanrım aux girişi olmasıydı.yanı her teypte varmı bu cıkıs..

yücesoy
20/04/2007, 19:13
ben mp4 kullanıyorum büyük ekran süper ses var aux çıkışına bi kablo iş bitti

tempesty
20/04/2007, 19:14
bende oruç gibi mp3 playerı aux çıkışına taktırdım ama nedense sesten pek memnun değilim arkadaşlar hafif bir cızırtı var anlayamadım..

alperylm
20/04/2007, 19:17
bizim teyplerde aux çıkışı var mı bende anfi falan bağlamak için kablo kestiler

the_Algn
20/04/2007, 19:48
bende oruç gibi mp3 playerı aux çıkışına taktırdım ama nedense sesten pek memnun değilim arkadaşlar hafif bir cızırtı var anlayamadım..
abi mp3 playeri nereye koydunuz..bende düşünüyorum ama şu direksiyondan değiştirmeme işi düşündürüyor

tempesty
20/04/2007, 19:51
abi mp3 playeri nereye koydunuz..bende düşünüyorum ama şu direksiyondan değiştirmeme işi düşündürüyor

ben vitesin önünde yer alan boşluğa koydum değiştirmek biraz sıkıntılı tabi ama başka elverişli bir yer yok maalesef..

CaGRi
20/04/2007, 22:48
peki bizmkilere ipod bağlanırmı ya. bağlanırsa teyp ten şarkı değiştirilebilirmiki:s

Mısafır
20/04/2007, 23:18
baglanır sarkı degıstırılır :D sorun olmaz adaptor yeterlı bunun ıcın ...

unik06
21/04/2007, 00:01
oruc senın teyp ilk cıkan modellerden mı.hani arada ufak bi fark var die bahsediorlardı ya ondan soruorum.bu fark da sanrım aux girişi olmasıydı.yanı her teypte varmı bu cıkıs..

evet, üstünde garip harf grupları olmayandan :)

aux girişi diye ayrı bir yer yok yaw, pek de anlamam ama..cd tuşuna 2 kez basınca aux moduna geçiyor ve önceki mesajımda da belirttiğim gibi.. teybi çıkarıp arkasından yapılan bir soket ile (soket kablosunu teybin olduğu sütunun en altındaki boşluktan uzatmak suretiyle) mp3 player'ın kulakluk girişine takıyorum.

bora bea..o cızırtı şarkının kalitesinden olmasın sakın?
bendekini dinletmiştim sana galiba??

tempesty
21/04/2007, 00:03
abi şarkıdan değil bütün şarkılarda aynısı var sanırım ben yanlış bi yere taktırdım doğru düzgün olmadı ya bir ara senin dediğin yere baktırıcam..

matrox
21/04/2007, 00:59
bora kardeş sorun sana bağlayan arkadaş sase vermeyi unutmuş butun o cızırtı sase ile alakalı
yada yapılan jak dandik

ben bakarım bir ara :D

youcq
31/05/2007, 16:08
Arakadaşalr bu işlemi istanbulda nerede yaptırabiliriz, ben yaptırdım acıbadem taraflarında , servisteki elektrik ustası götürdü beni ama sürekli cızırtı var 50 ytl . de para aldılar, ama cızırtıyı çözemediler, bu arada sanırım bendeki teyp grundig marka ama aux girişi mevcut arkasında,
saygılar

the_Algn
31/05/2007, 17:17
evet, üstünde garip harf grupları olmayandan :)

aux girişi diye ayrı bir yer yok yaw, pek de anlamam ama..cd tuşuna 2 kez basınca aux moduna geçiyor ve önceki mesajımda da belirttiğim gibi.. teybi çıkarıp arkasından yapılan bir soket ile (soket kablosunu teybin olduğu sütunun en altındaki boşluktan uzatmak suretiyle) mp3 player'ın kulakluk girişine takıyorum.

Kardeş ben blaupunkt serivisine gittim aux için adam lehim yapacam dedi bende yaptırmadım. sen şimdi soket diyince , Nedir bu soket nereden kaça buluruz?

blackmacig
31/05/2007, 18:50
nerde bu cıkıs ya eskıden teyplerin üzerinde oluyodu....yerini bilen varsa söleyebiliirmi?teybın arkasında mı yani?ozaman teybı söküp takmamız mı gerekiyo...

Cnyt01
12/06/2007, 10:37
teybin arkasında kesin ama nası bı gırıs cıkısı war ? benımde ıpod baglama gibi dusuncem war

civcivx
12/06/2007, 15:18
Araçtaki teybe mp3-çalar, ipod, discman vs. gibi cihazları analog olarak (Line-Out veya kulaklık çıkışlarını kullanmak suretiyle) bağlayabilmek için aşağıdaki kabloya ihtiyacınız var. Teybin CD-Changer girişine takılıyor.

https://www.bluespot.co.uk/stock_image/aux_in_xl.jpg

yıldıray
13/06/2007, 00:08
mrb arkadaşlar.şu an bahsettiğiniz konuyla bende ilgileniyorum.Ancak bu konuyla ilgili şu ana kadar elle tutulur bir bilgi edinemedim.Ben teyibi çıkardım ve soket yerine baktım.Benim gp aktiv 1.3 multijet 75 lik.Onun teyibinede aynı uygulamayı yapma şansım varmı.Aynı araçtan olupda bu uygulamayı yapan varmı.yardımcı olursanız sevinirim.

unik06
13/06/2007, 00:26
mrb arkadaşlar.şu an bahsettiğiniz konuyla bende ilgileniyorum.Ancak bu konuyla ilgili şu ana kadar elle tutulur bir bilgi edinemedim.Ben teyibi çıkardım ve soket yerine baktım.Benim gp aktiv 1.3 multijet 75 lik.Onun teyibinede aynı uygulamayı yapma şansım varmı.Aynı araçtan olupda bu uygulamayı yapan varmı.yardımcı olursanız sevinirim.

valla, yukarıdaki gibi bir soket mi bilemiyorum, yapılırken görmedim..

ama blaupunkt servisinde, aynı şekilde mp3 player'ın ses girişine takılabilen bir parça yaptırmıştım geçen sene.

30-40 ytl gibi bir para vermiştim.

yıldıray
13/06/2007, 01:04
gördüğüm kadarıyla sendede aynı gp den var.Öyleyse benim gp yede olabilir.Söylediklerinden bunu çıkardım.Peki direksiyondan müdahale etme şansın oluyarmu.

unik06
13/06/2007, 01:08
gördüğüm kadarıyla sendede aynı gp den var.Öyleyse benim gp yede olabilir.Söylediklerinden bunu çıkardım.Peki direksiyondan müdahale etme şansın oluyarmu.

ne yazıkki :(

ben çıkışı biraz uzun yaptırıp, araba kullanırken mp3 player'ı rahatça elimede tutabileceğim kadar bir kablo istemiştim.

yıldıray
13/06/2007, 01:15
Teşekkür ederim Oruç yarın ilk işim bu soket işine bakmak olacak.Halledebilirsem artık cd çizildi derdim olmayacak.

civcivx
13/06/2007, 09:15
Active modeli olan arkadaşlara, eğer fiyatı sıkıntı yaratmayacaksa Blaupunkt Bluetooth-USB Arabirimini tavsiye ederim. Ses Sistemleri başlığında ayrıntıları var. Ben 1-2 ay kadar kullanmıştım ama ana üniteyi Pioneer ile değiştirince Active model aracı olan bir arkadaşa satmıştım. Sorunsuz çalışmıştı. Sanırım 250 YTL civarında fiyatı var Türkiye'de.
Ama bunun fiyatı yüksek gelir ise, yukarıda fotosunu verdiğim kablo da Active modeldeki cihaza oluyor, rahatça kullanabilirsiniz.

the_Algn
13/06/2007, 16:28
Araçtaki teybe mp3-çalar, ipod, discman vs. gibi cihazları analog olarak (Line-Out veya kulaklık çıkışlarını kullanmak suretiyle) bağlayabilmek için aşağıdaki kabloya ihtiyacınız var. Teybin CD-Changer girişine takılıyor.

https://www.bluespot.co.uk/stock_image/aux_in_xl.jpg
Nerde satılıyor abi bu?Fiyat konusnda bilgin var mı?

civcivx
13/06/2007, 16:45
Bosch yetkili servislerinden sorabilirsiniz. Katalog no.sunu Ozan'a vermiştim ama şu anda yanımda yok.

OzzY
13/06/2007, 16:50
Merhaba
Cem abinin fotoğrafını verdiği kabloyu sipariş ettim.
Blaupunkt katalog kodu: 7607897093

herhangi bir Bosh servisinden yukarıdaki numarayla sipariş verebilirsiniz. ben direk merkezden telefonla sipariş verdim. herşey dahil 20 ytl ye kapıma kadar gelicek.
Blaupunkt Merkez Servis Telefon: +90 212 335 07 23

onur beyke görüşebilrisiniz
Onur.Yildiz@tr.bosch.com

OzzY
13/06/2007, 17:24
yalnız şöyle bi durum var bu kablonun 3 kablodan olşuması gerekmezmiydi

the_Algn
13/06/2007, 17:32
Teşekkürler Arkadaşlar bende şimdi arayıp sipariş verecem

civcivx
13/06/2007, 21:58
Orada 3 kablo var Ozan, dikkat ettiysen. En altta fonla karışımış beyaz bir kablo daha var.

yıldıray
13/06/2007, 23:31
bugün bu benzer bir kablo yaptırdım.Teyip tamircisiyle denedik.O an için mp3 çalarım olmadığı için telefonla denedik.Ama bir sonuç alamadık.Bunu başarabilen arkadaşların teyipleri nası acaba.Becerebilirsem resim koymaya çalışacağım

Ziyaretçi047
14/06/2007, 00:04
nerde bu teybin cd-changer girişi?

OzzY
14/06/2007, 14:10
Orada 3 kablo var Ozan, dikkat ettiysen. En altta fonla karışımış beyaz bir kablo daha var.

ohh sağol abi içim rahatladı :blush000:

ben bu olay iin teybi sökmüşüm kendim bi kablo uydurcaktim ama pinlere ulaşmak zor geldi lehim yapmakta istemedim

arkadan bakınca en sağda olması lazım.

yıldıray abi böyle yazınca moralim bozuldu umaraım çalışır...

cd tuşuna 2 kere basınca AUX yazıyo bu şekilde denediniz demi.

umarım bugun verirler kargoya yarında takarım...

civcivx
14/06/2007, 14:53
Bu teybin arkası. Sağdaki mavi soket CD-Changer bölümü. Bu Aux kablosu buraya takılıyor.

https://img502.imageshack.us/img502/9725/ris043kk7.gif

Bu da teybin soketlerinin pin düzeneğini gösteren şema. Aux kablosunun uçları gördüğünüz üzere; AF-L, AF-R ve eksi uca bağlanıyor. (Alt soldaki bölüm)
https://img214.imageshack.us/img214/9517/0604021347eo3.jpg

OzzY
14/06/2007, 21:46
stokta yokmuş YUHH
dün bakmıştı var demişti vs...
bugun gelen mailde stokta olmadığı sipariş verdiklerini yarın kargoya vereceklerini belirttiler...
hadi hayırlısı umarım yanlış bişi falan gelmez

yıldıray
14/06/2007, 22:46
Becerebildimmi bilmiyorum ama benim teyibimin görüntüsü bu.Kendimce bir bağlantı kablosu ayarladım.Telefonla denedim ancak bir sonuç elde edemedim.Cihazın özelliklerinden olabilirmi.

the_Algn
14/06/2007, 23:44
Becerebildimmi bilmiyorum ama benim teyibimin görüntüsü bu.Kendimce bir bağlantı kablosu ayarladım.Telefonla denedim ancak bir sonuç elde edemedim.Cihazın özelliklerinden olabilirmi.
Abi kabloyu sende sipariş ver kullan..uğraşma derim ...burdaki serviste lehim yapacaktı gereksiz yere ve garantiyi bozacaktı edecekti

yıldıray
15/06/2007, 01:03
ben herhangi bir yere lehim di yada başka bir müdahalede bulunmadım.kablo uçlarını soket varmış gibi takılması gereken uçlara taktım.Bir problem yok.Benim asıl merak ettiğim teyibin üzerinden cihazı nasıl görebileceğim.. SRC
SCN

BAND AS

PTY

TA AF

MENÜ PS

AUDIO

LD

1TPM

2CLR

3 II

4 RPT

5 MIX

6

sİZDEKİ TEYİPLERDE ÖZEL BİR TUŞ VARMI.Ben resim koymayı denedim ama yapamadım.siz resim koyarsanız aradaki farkı görebilirim

Ziyaretçi047
15/06/2007, 02:26
Bu teybin arkası. Sağdaki mavi soket CD-Changer bölümü. Bu Aux kablosu buraya takılıyor.

https://img502.imageshack.us/img502/9725/ris043kk7.gif

Bu da teybin soketlerinin pin düzeneğini gösteren şema. Aux kablosunun uçları gördüğünüz üzere; AF-L, AF-R ve eksi uca bağlanıyor. (Alt soldaki bölüm)

Bilgi için çok teşekkürler. Ali senin kablo bir gelsin de biz de görelim nasıl birşeymiş.

civcivx
15/06/2007, 09:07
@yıldıray,

SRC tuşuna basınca AUX seçeneğinin çıkması lazım. Böylece bağladığın cihazı görebilirsin. Tabi bağladığın cihaz da aynı esnada çalışır ve şarkı çalar vaziyette olmalı.

unik06
15/06/2007, 09:08
ben herhangi bir yere lehim di yada başka bir müdahalede bulunmadım.kablo uçlarını soket varmış gibi takılması gereken uçlara taktım.Bir problem yok.Benim asıl merak ettiğim teyibin üzerinden cihazı nasıl görebileceğim.. SRC
SCN

BAND AS

PTY

TA AF

MENÜ PS

AUDIO

LD

1TPM

2CLR

3 II

4 RPT

5 MIX

6

sİZDEKİ TEYİPLERDE ÖZEL BİR TUŞ VARMI.Ben resim koymayı denedim ama yapamadım.siz resim koyarsanız aradaki farkı görebilirim

vaay, çözebildiğim kadarıyla, seninki de mix'li teyplerden :wink:

kıymetini bil:grup:

bu arada, bağladığın aleti göremk için bizim teyplerde "cd" tuşuna 2 kez basıyordun..ama muhtemelen sende de aynısıdır.

yıldıray
15/06/2007, 09:52
[vaay, çözebildiğim kadarıyla, seninki de mix'li teyplerden :wink:

bu arada, bağladığın aleti göremk için bizim teyplerde "cd" tuşuna 2 kez basıyordun..ama muhtemelen sende de aynısıdır.]
müzikleri karışık dinlemeyi kastediyorsan evet karışık dinleyebiliyorum.Ayrıca cd tuşu yok.Resim koyamadığım için ön panelde yer alan tuşların üzerindeki yazıları yazdım.Birde cem src tuşundan bahsetmiş.Onuda deneyeceğim.Bağladığımız cihazın açık olması gerekiyormuş.Denedim ama belki bağlantılarda problem vardır

unik06
15/06/2007, 10:05
[vaay, çözebildiğim kadarıyla, seninki de mix'li teyplerden :wink:

bu arada, bağladığın aleti göremk için bizim teyplerde "cd" tuşuna 2 kez basıyordun..ama muhtemelen sende de aynısıdır.]
müzikleri karışık dinlemeyi kastediyorsan evet karışık dinleyebiliyorum.Ayrıca cd tuşu yok.Resim koyamadığım için ön panelde yer alan tuşların üzerindeki yazıları yazdım.Birde cem src tuşundan bahsetmiş.Onuda deneyeceğim.Bağladığımız cihazın açık olması gerekiyormuş.Denedim ama belki bağlantılarda problem vardır

hmm.. :wink:

aux modunu bulman gerekli kısacası, ayrıca cihazın açık olması gerekl değil, ben önce aux'a getirip sonra mp3 player'ı açsam da, çalmaya başlıyordu.

OzzY
15/06/2007, 14:07
stokta yokmuş YUHH
dün bakmıştı var demişti vs...
bugun gelen mailde stokta olmadığı sipariş verdiklerini yarın kargoya vereceklerini belirttiler...
hadi hayırlısı umarım yanlış bişi falan gelmez
genel depoda varmış bugun Onur beye ulaşıcakmış ve bana sevk edilcekmiş.

civcivx
15/06/2007, 14:32

aux modunu bulman gerekli kısacası, ayrıca cihazın açık olması gerekl değil, ben önce aux'a getirip sonra mp3 player'ı açsam da, çalmaya başlıyordu.

Tabii ki mp3çalar sonra da açılabilir. Benim dikkat çekmek istediğim konu; mp3çalar kapalı iken teybi AUX'a getirip, ses çıkmıyor diye öylece bekleme durumu olmasın.

unik06
15/06/2007, 15:04
Tabii ki mp3çalar sonra da açılabilir. Benim dikkat çekmek istediğim konu; mp3çalar kapalı iken teybi AUX'a getirip, ses çıkmıyor diye öylece bekleme durumu olmasın.

:siritma::siritma::siritma:

bende mp3 player'ın pilini kontrol etmeden, açtıp sandığım anlarda o hoş durumla karşılaşıyorum :laugh000:

yıldıray
15/06/2007, 16:44

meselede aux moduna nasıl geçeceğim.yukarıda teyibin üzerinde olan tuşları yazmıştim.denemediğim yol kalmadı.Belkide çok basit bir durumdur ama yapamadım.

unik06
15/06/2007, 16:48
meselede aux moduna nasıl geçeceğim.yukarıda teyibin üzerinde olan tuşları yazmıştim.denemediğim yol kalmadı.Belkide çok basit bir durumdur ama yapamadım.

yanlış hatırlamıyorsam, forumda en az 3-5 kişide o tip blaupunkt vardı :ermm:

anlaşılan, hiçbiri başlığı görmedi henüz?

ya, yetkili bir balupunkt servisine telefon etmen gerekiyor, ya da sabırla bekliceksin arkadaşım :eat00000:

OzzY
15/06/2007, 17:49
ben cd tuşuna basarak geçiyorum...
eğer içinde cd varsa ikinci yoksa ilk basışta AUX yazıyo...
(not: teyp seninkinden değil)

yıldıray
16/06/2007, 00:54
Biraz geç oldu amaevde küçük çocuk olunca anca fırsat bulabiliyorum.Sonunda değişik bir sonuç elde ettim.Ama aradığım olay bumudur henüz test edemedim.Cd çalarken (SRC-SCN) butonuna basılı tutunca cd scan dite bir yazı çıkıtor ve o an çalan müziği keserek arama yapıyor.Bu bir geleişme kanaatimce ama doğru yolda olup olmadığımı ileriki zamanlarda uygulayıp göreceğim.Bundan önce yaptığımız yazışmalar ve gönderdiğiniz resimler çok yardımcı oldu.Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.İyi geceler.

Ziyaretçi047
16/06/2007, 03:29
o radyo scan i olsa gerek.

civcivx
16/06/2007, 08:39
@yildiray,
Sanirim senin cihaz AUX girisi olmayanlardan. bu durumda yapilacak pek birsey yok gibi. ancak sanki bu cihaza da baglamisti italyanlar diye hatirliyorum. ßi arastirayim.

the_Algn
16/06/2007, 10:17
[quote=civcivx;86666 .[/quote]
Cem abi yardımların için Teşekkürler .Uzun zamandır kablo işini düşünüyordum sayende buldukta aldık. Elime ulaştı zaman bulursam taktıracağım.

Ziyaretçi047
16/06/2007, 11:46
OO Ali. Hadi bakalım. Bi uğrasaydın servise biz de görseydik :)

OzzY
16/06/2007, 15:06
kabloyu taktım. sonuç hayal kırıklığı...

önce bağlantı ve teybin sökülmesinden bahsediyim.
üzerindeki deliklere 4 tane şiş taktım ve biraz çekince kolaylıkla geliyo zaten.
daha sonra sigortanın üst kısmında uygun şekilde taktım(zaten başka yere girmesi mümkün değil...) vitesin önündeki böümden alinizi uzatırsanız ordaki boşluğu kolaylıkla bulursunuz burdan da kolaylıkla iç mekana ulaştırmış oluyoruz...

normalde olay bukadar büyükbi heyecanla ipodu bağladım auxa aldım playe bastım ama ses filan gelmedi hem teybin hem ipodun sesini sonuna kadar açtım ses geldi ama cızırtı ile birlikte fısıltı seviyesinde...

hemen cem abiyi aradım ayarlardan extarnal volumeu açtım ama yine değişen bişey olmadı...
Cem abi pazartesi italyan forumlarını araştırcak
önerilerinizi bekliyorum...

OzzY
16/06/2007, 15:27
cem abi DH de yazmış:

Mix özelliği yeni seride kaldırılmış. (AUX girişine sahip modeller) [:-] Bir süre sonra Pioneer gibi markaların G.Punto çerçeve adaptörleri çıkar, o zaman ben rahat durmam bu özelliksiz mp3-çaları değiştiririm gibime geliyor da, dur bakalım. [&:]

the_Algn
16/06/2007, 17:38
Kabloyu Bende Aldım..Ozandaki gibi olmadı...Gokhana verdim Birmota Uğrarlar Cihan kardeşim halleder bu işi...

yücesoy
16/06/2007, 17:55
kabloyu bende aldım ama hayal kırıklığından başka bişey yok dün siparş verdim bugün geldi tam yerine taktım mp4 ü bağladım aux açtım son ses hiç bişey yok bende ford fusion var vitesin yanına orjinal çıkışını koymuş kabloyu takıyosun o kadar ses mükemmel bendeki mp4 ün ekranıda büyük süper oluyodu ama gp ye takamıycaz anlaşılan

the_Algn
16/06/2007, 18:01
kabloyu bende aldım ama hayal kırıklığından başka bişey yok dün siparş verdim bugün geldi tam yerine taktım mp4 ü bağladım aux açtım son ses hiç bişey yok bende ford fusion var vitesin yanına orjinal çıkışını koymuş kabloyu takıyosun o kadar ses mükemmel bendeki mp4 ün ekranıda büyük süper oluyodu ama gp ye takamıycaz anlaşılan
Ben bu işin peşini bırakmam abi..millet aux felan olmayan teyplere bağlıyoo...lehim felan farketmez yaptırcam hırs yaptım ....

yücesoy
16/06/2007, 18:06
iyide kime verip yaptırıcaz
kaç senelik eski külüstür teyplerin bile arkalarında aux çıkışı var
bunlarda allah için hiç bişey yok şimdi ben bu kabloyu ne yapayım

yücesoy
16/06/2007, 18:10
harbi ayarım kaçtı yaaaaaaaa

yücesoy
16/06/2007, 18:11
arkadaşlar boşuna kablo siparişi vermeyin ondan sonra elimde kaldı yazık dolaştım üzgün üzgün şarkısını söylersiniz

the_Algn
16/06/2007, 18:35
Cd.Çalarlar için aux bağlama....
..:: Grande Punto ::.. :: Leggi il Topic - interfaccia aux fai da te (https://www.grande.com/sniptz/viewtopic.php?t=7770&sid=9ce4069c6b83f5942be76449b98e99a3)

yücesoy
16/06/2007, 20:27
İyide abi bizde italyanca yok bunun türkce meali yokmu
bi aux çıkışı yüzünden italyancamı öğrenelim (triger'i sıyırdım valla)

the_Algn
16/06/2007, 21:37
Kardeşş yaptım anlatacam..Şimdi bizim soktuğumuz yer değilmiş Aux..o italyanında yaptığı gibi bizim taktımız yerin tersinde...soketi oraya girecek şekilde bir t bıçakla çok ufak kesecez sonra normal şekilde takıp dinleyecksin

OzzY
16/06/2007, 22:23
yanlış kablo almışız meğer cem abideki alet farklı olduğundan yanıldık aldığımız kabloya gelen sesin yüksek olması gerek. Ali abininde yazdığı gibi esas aux tam zattı olan yer yani A.AF yazan yerler.

3 seçenek var;
20 ytl daha verip yeni kablo sipariş etmek
değiştirler heralde ama kargo vs uğraşmak lazım...
son seçenek kesip biçerek uydurmak burdada iki seçenek var...
ilki ve daha az zahmetli olanı soketin kenarlarını tıraşlyarak uygun yere takmak ancak bu durumda kablolar ters bağlanmış olcak yani sağ ve sol sesler ters yerden gelcek ayrıca + - kısmıda ters olcak ama bunun ne gibi bir dez avantajı var bilmiyorum.
diğer seçenek (ben yaptım) soketi bıçakla ortadan kesmek daha sonra kabloların olduğu yeri parçalayarak pin şeklinde çıkartıp şemaya uygun olarak elimzde kalan yarın sokete yerleştirerek takmak(bununda biraz tıraşlamak lazım...)

kolay gelsin

..:: Grande Punto ::.. :: Leggi il Topic - interfaccia aux fai da te (https://www.grande.com/sniptz/viewtopic.php?t=7770&sid=9ce4069c6b83f5942be76449b98e99a3)
bize uygun kablo varmı bilmiyorum ama resimler için yukarıdaki başlığa bakabilirsiniz...

OzzY
16/06/2007, 22:38
valla gerçekten saçma sen git auxlu teyp koy bi kabloyu koyma YUHHH
cmaxtede torpidoda var. ama uğraşlarıma değdi cd kalitesinde ses elde ettim

Ziyaretçi047
16/06/2007, 22:43
Gençler bir karar verin. Doğru kablo hangisidir. Biz kesip biçmeyle uğraşmak istemiyoruz. Taktığımız anda çalışsın istiyoruz. Bir de mp3 player alacam. Nasıl bişe alim. Araba için ses çıkışı iyi olan bişe lazım sanırım.

the_Algn
16/06/2007, 22:44
Arkadaşar italyanın aşamalarında görüyorsunuz. SArı soketin giridiği yere bağlanacak.

OzzY
16/06/2007, 22:58
Gençler bir karar verin. Doğru kablo hangisidir. Biz kesip biçmeyle uğraşmak istemiyoruz. Taktığımız anda çalışsın istiyoruz. Bir de mp3 player alacam. Nasıl bişe alim. Araba için ses çıkışı iyi olan bişe lazım sanırım.
katalog bulup bakmak lazım...

yücesoy
16/06/2007, 23:20
yaktın bizi ozzy

gökhan_gp01
16/06/2007, 23:26
ali kardeşimle birlikteydik bugün o aux için gerçekten hırs yaptık o karanlıkta nasıl olur diye uğraştık ve sonuç verdi kesinlikle gayet iyi çalışıyor hiç bir sorun yok sadece ilk değilde sondaki soketlere takmak için biraz soketimi zi oraya uyacağı şekilde inceltmek kolay gelsin

yücesoy
16/06/2007, 23:27
ali kardeş yani sigortanın yanına değilde tam karşısınamı bağlanacak?

gökhan_gp01
16/06/2007, 23:35
alinin gönderdiği linkteki sarı soketin oldugu yere bağlayacaz dire kuymuyor uyacağı şekilde biraz inceltilecek

yücesoy
16/06/2007, 23:44
tamam yarın bi deneyelim size resimlerini gönderirim

gökhan_gp01
16/06/2007, 23:55
ok bekliyoruz kolay gelsin şimdiden

yıldıray
17/06/2007, 00:30
GAYRETLERİNİZ sonuç verdi sanırım.Olumlu sesler yükselmeye başladı.Bir çoğumuz birbirimizden uzağız ve neler başarabiliyoruz.Birde yakın olsak neler yaparız kim bilir.GP Dayanışması bu işte.Herkesin eline sağlık

gökhan_gp01
17/06/2007, 00:36
evet sonuç verdi bugün ali ile hırs yaptık neolursa olsun çalışması lazımdı ve sonuç verdi önemli olanda buydu zaten

OzzY
17/06/2007, 14:25
yalnız ukarda yazdığım gibi sadece soketi uygun hale getirirseniz bağlantı yanlış olur dezavantajlarını yukarda yazdım...

the_Algn
17/06/2007, 14:37
Dezavantajı olmaz...Walkman dinlerken kulaklığı ters takmakla aynı şey...

OzzY
17/06/2007, 18:34
+ - de ters bağlanmış oluyo yani
sol toprağa
sağ sola
toprak sağa bağladın...

the_Algn
17/06/2007, 18:58
Eminmisin kardeş o zaman nasıl veriyo sesi

OzzY
17/06/2007, 19:08
Evet eminim...
ses verir... benim buguna kadar denediğim tüm hoparlorlerde + - fark etmemişti bundada etmez heralde....

sen resimdeki gibi bağladın: yani sol toprağa, toprak sağa, sağ sola.
https://img526.imageshack.us/img526/2188/ads305zug1.jpg (https://imageshack.us)

the_Algn
17/06/2007, 19:11
Ben elimdeki ses kaynağı ile bizim bağladığımız..2 uç taraftaki teli denedim biri sağ verdi biri sol ...ortayı denemek aklıma gelmedii...

civcivx
17/06/2007, 22:11
Sanırım birkaç değişik cihaz var ortada. Sadece Mix'li-değil ayrımından öte yani.

Bakın bu, burada linki verilen İtalyan forumundan alınan foto:

https://img213.imageshack.us/img213/9646/schemaof4.jpg

Bu aşağıdaki de başka bir foto:

Gördüğünüz gibi birisinde sağ üstteki bağlantı AF-R (sağ), diğerinde toprak olarak geçiyor. Yani cihazlarınız üzerindeki şemayı kontrol edin derim. R/L ayrımı fark etmez ama toprak karışırsa olmaz tabi.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki; ses almayı başardığınız o sağdaki soket diğer tüm Blaupunkt'larda amfi girişi için kullanılır. Ortadaki amfi tetikleme pinini görebilirsiniz zaten.
Aşağıda, İngiltere'nin en büyük online Blaupunkt satıcısının "Auxiliary input lead" olarak sattığı kabloyu görüyorsunuz. Sizin aldığınız kablonun aynısı. Kısacası; Blaupunkt GP için ürettiği cihazda standart soketleme ama standart dışı pin yerleşimi yapmış.
Blaupunkt auxilary input lead (https://www.bluespot.co.uk/stock/auxin.asp)

OzzY
17/06/2007, 22:27
cem abi ozaman buna uygun soketli kablo varmı acaba,
kablo zaten kutulu filan ama telefonda dediğim gibi dediğin yere takmanın hiç bi anlamı yok taktığım yerde süper oldu...ve sonuçta 20 ytlye hallettik :D

civcivx
17/06/2007, 23:27
Evet bu konnektör için (C1 olarak geçer) bir kablo var. Kodu: 7 607 895 093

https://images.tradera.com/140/46793140_1.jpg

Ancak; dikkat ettiyseniz bunun diğer ucunda, mp3çaları bağlayacak 3.5mm'lik bir kısım yok. Yuvarlak bir fiş var, amfiye girişi için DIN formunda. Onu kesip, 3.5mm jaklı bir kabloyu da kesip, aradan lehimlemek lazım.

Yani hangisini tercih ederseniz; ya senin aldığın kablodan alınıp, soketin teybe girdiği bölümün bir kısmı ayrılacak. Ya da şimdi verdiğim kodlu kablo alınıp, teybe girdiği yere dokunulmayıp, lehim yapılacak.

yıldıray
17/06/2007, 23:52
arkadaşlar az önce çektiğim resimleri inceliyordum bir gariplik farkettim.Sizlerde nasıl bilmiyorum.Soketlerin takıldığı yerlerde bende eksiklik var gibi

https://img507.imageshack.us/img507/3314/dsc01855iv0.th.jpg"

yıldıray
18/06/2007, 00:14
resimdede göreceğiniz gibi bu işe bir anlam veremedim.Sanki birşeyler ters gitmek için elinden geleni yapıyor.Tam bu işi başardık derken (kendimi kastediyorum çünkü bunu başaran arkadaşlar var) mutlaka bir eksiklik ortaya çıkıyor.
ImageShack - Hosting :: ardakifarkkw7.png (https://img20.imageshack.us/my.php?image=ardakifarkkw7.png)"

Ziyaretçi047
18/06/2007, 02:07
valla ilginç ilginç durumlar oluyor. ben de bir teybi söküp baksam fena olmayacak.

OzzY
18/06/2007, 02:28
yıldıray abi.
Cem abi DHde seninkinde AUX olmadığını yazmış

the_Algn
18/06/2007, 09:00
Yıldıray diğer yerleri dene belki onlardır

civcivx
18/06/2007, 09:53
Eski seri cihazlarda AUX girişi yok. Zaten SRC tuşuna basınca, CD'den sonra AUX yazmıyorsa, fazla da uğraşmaya gerek yok.

Bir ihtimal, CD-In girişinden (ilk bahsettiğimiz mavi soketin girdiği yer) bağlantı yapılabilir ama Ozan bunu denedi ve sesin fısıltı gibi geldiğini söyledi. Aynı durumla karşılaşılma durumu çok yüksek. Bu durumda da, mp3çaların kulaklık ses seviyesini yükselten ve 60-70 YTL gibi bir fiyata satılan kulaklık amfileri var, bunlardan kullanmak gerekebilir ama bir mp3çalar bağlamak için bu kadar uğraşıp uğraşmamak size kalmış.

yücesoy
19/06/2007, 10:27
ben bağladım ses süper arkadaşların tarif ettiği gibi sadece kablonun kenarlarını temizleyip taktım ses kalitesi süper size resimleri göndericem

yücesoy
22/06/2007, 18:29
601

602

603arkadaşlar tarif ettiğiniz gibi yaptım problemi çözdüm ozzy,ali algan ve civcivx kardeşime teşekürler

OzzY
22/06/2007, 19:04
güle güle kullan abi.

yücesoy
22/06/2007, 20:19
artık kullanamıyorum az önce araba yeni sahibini buldu

Ziyaretçi047
18/07/2007, 11:33
Sipariş verdim sanırım. Bu arada kabloya büyük talep olmuş, neden aceba :) Sitemizin gücü sanırım :)

Daywalker
18/07/2007, 12:40
Merhaba, ben iPod'umu Punto'daki ses sistemine bağlamak istiyorum. Ancak sadece bir ses bağlantısı olarak değil. Avrupada va Amerika'da birçok üst segment otomobilde olduğu gibi iPod kontrollerine da sistem üzerinden hakim olabilecek şekli ile. Bu tür bir sistem var mıdır ? Ya da bu tür bir sistemi kullanan var mıdır aranızda.

Ziyaretçi047
18/07/2007, 13:01
ehue sanırım punto larımız bu sistemi desteklemiyor. ama yine de sormak lazım. bu özellik olan bir araba duymuştum. linea da mı vardı yoksa.

the_Algn
18/07/2007, 13:42
Merhaba, ben iPod'umu Punto'daki ses sistemine bağlamak istiyorum. Ancak sadece bir ses bağlantısı olarak değil. Avrupada va Amerika'da birçok üst segment otomobilde olduğu gibi iPod kontrollerine da sistem üzerinden hakim olabilecek şekli ile. Bu tür bir sistem var mıdır ? Ya da bu tür bir sistemi kullanan var mıdır aranızda.
kastınız direksiyon üzerinden parça değiştirmek ise kablosu vardı 100 euro civarı birşeydi...

Daywalker
18/07/2007, 13:47
kastınız direksiyon üzerinden parça değiştirmek ise kablosu vardı 100 euro civarı birşeydi...

Evet, ileri model araçlarda ekranda çalan parçaları görebilmek, menüyü direksiyon ya da doğruca CD player üzerinden dolaşabilmek gibi özellikler vardı. Tek bir kablo ile bu iş olabilir mi acaba ? Mutlaka bir ara aparat gerekeceğini düşünüyorum.

the_Algn
18/07/2007, 13:51
Valla bu işlerin uzmanı civcivx di..ona özelden ulaşmayı dene. Donanım Forumdada konuşulmuştu pahalı bir yöntem olduğu için pek üzerinde durmadık. Menu olaylarını bimiyorum sadece direksiyondan parça değiştrebiliceğini söyleyebilrim. Parça isimlerini ekrana verirmi bilemiyeceğim.

anvil
18/07/2007, 14:08
[]https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/224-teype-mp3-player-baglama.html?highlight=ipod[/]

burada konuşulmuştu. kesin olarak denenmiş birşey yok herhalde.

civcivx
18/07/2007, 15:05
Ipod'u (Sadece Ipod'u) dijital yoldan Blaupunkt ana ünitelere bağlamak için aşağıdaki arabirimi kullanmak gerekiyor. Ipod'da şarkı ileri-geri almak, play/pause yapmak, mix ve repeat yapabilmek (eski tip ana ünitelerde) mümkün. Ancak bizim ana üniteler parça ismini desteklemediği için sadece Track 1,2,3..... şeklinde yazacaktır ekranda.

https://www.bluespot.co.uk/stock_image/ipod_cable.jpg

[]https://www.blaupunkt.com/uk/7607540500_main.asp[/]

1ekim
01/08/2007, 10:29
aux mp3 3.5 jack lı kablo mevcutmuş takma dahil 80 ytl (parça 65 ytl)

NET-1 Elektronik
Timur Teziş
Atatürk San. Sitesi 2.Kısım 6.Sok. No:157 Maslak
(212) 286-2374
(212) 286-2378

spritetale
03/08/2007, 08:25
bu urunu tavsıye ederım yavas yavas Turkıyeye satısı sunulmaya baslanıcak..
ben dun baladım gayet mukemmel...

Blaupunkt - Accessories - Interfaces - Bluetooth-/USB-Interface (https://www.blaupunkt.com/uk/7607545500_main.asp)

------------------------------------------------------------------------
Bu ürün süper birşey. Fiyatını bilen var mı arkadaşlar?

spritetale
05/08/2007, 12:48
Yazının üst kısmını konunun ilk kısımlarından alıntı yaptım. Bu ürüne sahip değilim. Ama alacağım araç için düşünüyorum. Duyurulur...

Mboyaci
09/08/2007, 11:33
Simdi 6 sayfayi okudum.Özet olarak Aux özelliği varsa bu 20YTL'lik kabluyu alip ,hafif inceltip takmaliyiz değilmi? Bu işi halleden bir arkadaş fotoğraflarla konuyu ozetlerse güzel olur düşüncesindeyim.Çünki 6 sayfayi okuyunca adamin kafasi karişiyor :hmm:

the_Algn
09/08/2007, 12:45
hocam o inceltme işini ben yaptım...foto ile anlatim
https://img267.imageshack.us/img267/4449/sontx9.jpg (https://imageshack.us)

OzzY
10/08/2007, 00:42
Birde dikkat edin bazı modellerde şema farklı. ali abi şanslıydı sadece soketi düzeltmek yetti. ama kabloların yerlerinide değiştirmeniz gerekebilir.

darkweather
10/08/2007, 09:24
Arkadaşlar merhaba. Ben de 1.4 active bir GP alarak aranıza katıldım. Benim creative marka bir mp3 playerıom var. eski arabam teypli olduğu için kaset adaptörü ile çok rahat dinleyebiliyordum. Creativi bu arabama takmamamın (masrafsız:) bir yolu var mı?

the_Algn
10/08/2007, 09:29
Birde dikkat edin bazı modellerde şema farklı. ali abi şanslıydı sadece soketi düzeltmek yetti. ama kabloların yerlerinide değiştirmeniz gerekebilir.
Abi senin cd-çalar farklı sanırım.:)) Cihana , Cüneyte ,Gokhana yaptık hepsi aynı çıktı..

the_Algn
10/08/2007, 09:31
Arkadaşlar merhaba. Ben de 1.4 active bir GP alarak aranıza katıldım. Benim creative marka bir mp3 playerıom var. eski arabam teypli olduğu için kaset adaptörü ile çok rahat dinleyebiliyordum. Creativi bu arabama takmamamın (masrafsız:) bir yolu var mı?
Tam konusuna yazmışsınız. 20 ytl verip Aux kablo alacaksınız , sonrada bağlayıp dinleyeceksiniz.

darkweather
10/08/2007, 11:29
Tam konusuna yazmışsınız. 20 ytl verip Aux kablo alacaksınız , sonrada bağlayıp dinleyeceksiniz.

Kusura bakmayın daha önce cevaplanmış olabilir ama:
1. bu kabloyu nerden alabiliriz? internetten sipariş mümkün mü?
2. kabloyu kendimiz takabilir miyiz? (araba daha 2 günlük teybi falan sökemem heralde :)) ama servise götürürsek ayrı bir ücret isterler heralde...

the_Algn
10/08/2007, 11:37
Kusura bakmayın daha önce cevaplanmış olabilir ama:
1. bu kabloyu nerden alabiliriz? internetten sipariş mümkün mü?
2. kabloyu kendimiz takabilir miyiz? (araba daha 2 günlük teybi falan sökemem heralde :)) ama servise götürürsek ayrı bir ücret isterler heralde...
1.bu konunun ilk sayfalarında telefon numarası verildi...telefon açın onlara 20 ytl yi havale ile hesaplarına gönderin 1 gün sonra size kargo ile yollarlar. Firma Bosch zati güvenebilirsiniz...:))
2. kablo takma işi basit hiçbir servisin para alacağını sanmıyorum. Oto Teypçilerine de gitseniz eminim parasız yaparlar...yani adanada para istemedi kimse :))

Mboyaci
10/08/2007, 12:22
Ben biraz once sipariş verdim.
02123350723 den Gürani Bey'den siparis verebilirsiniz. (Onur Bey yıllık izindeymiş)
Blaupunkt katalog kodu: 7607897093

nasrettinhoca
19/08/2007, 16:37
Ne olurdu ki şu teybimizin ön yüzüne Usb ve aux girişi konulsaydı...Böyle küçük ayrıntılar düşünülmemesine çok kızıyorum...Sonrada bizi uğraştırıp duruyorlar...
Örnek;
Sony Yetkili Satıcısı Morfare - Sony CDX-GT414U Oto Teyp (https://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?product=CDX-GT414U)

Mboyaci
31/08/2007, 16:10
Ben bu kablodan bende aldim.Fakat dıs kapağı sokemedim.4 deliğe tığ sokup zorladim ,demir tel soktup ,çektim,ne yaptiysam çıkmadi.Bu tığ ile sokerken içeride tırnak gibi birşeymi var.yoksa dısarı doğru zorlamı çekiceğiz?

Ziyaretçi047
31/08/2007, 16:43
4 tane oraya girecek bişe bulcan sokcan. sonra zorlican.

Mboyaci
05/09/2007, 13:53
valla cihan tel soktum ,şiş soktum ,çektim ,ittim çıkmıyor meret :hmm::hmm:

onur44
05/09/2007, 20:56
valla cihan tel soktum ,şiş soktum ,çektim ,ittim çıkmıyor meret :hmm::hmm:

oraya girecek bişey bul daha sonra dışarıda kalan kısımları hafifçe dışa doğru it ve teybi kendine doğru çek ?

tempesty
05/09/2007, 22:43
Ben tesisatçıda söktürdüm U şeklinde 2 adet tel sokup bastırıp kendine doğru çekince çıkıyor..ayrıca teybin arkasındaki aux bağlantısını ehil olan birisine yaptırmanı öneririm ben ilk taktırdığımda pişman olmuştum cızırtı yapıyordu sonra başka birisi düzeltti

apars
26/09/2007, 23:30
Arkadaşlar, maalesef 2007'nin bazıları ve 2008 modellerin neredeyse tümünde Grundig cihazlar var ve bizati bugün gidip blaupunkt'ta onların kablolarıyla denediğimizde maalesef .alışmadığını gördük.
Daha sonra Grundig distrübütör'üne yolladılar, onlar da muhattabınız maalesef yok dediler.
FIAT yetkilileri, Grundig'ci arkadaşların destek tekliflerine kapıyı kapattıkları için onlarda çözüm üretmiyorlar.
Anlaşılan koltuğumuzun altına aldık cihazları..

ybrm40
07/01/2008, 01:16
Arkadaşlar merhaba,
Ben de bugün puntomun teybini söktüm ve acı gercekle karşılaştım. Teyp Grundig çıktı. Grundig için kablo alınacilecek bir yer bilen var mı? Yada Grundig teybe bu kabloyu yaptıran oldu mu?

Ziyaretçi047
07/01/2008, 03:01
belki bizim kablolar uyar. zira bizimkiler de direk uymadı zaten. kesip biçtikten sonra uydu

onur44
08/01/2008, 09:19
Arkadaşlar merhaba,
Ben de bugün puntomun teybini söktüm ve acı gercekle karşılaştım. Teyp Grundig çıktı. Grundig için kablo alınacilecek bir yer bilen var mı? Yada Grundig teybe bu kabloyu yaptıran oldu mu?

merhaba arkadaşım aynı çıkış grundıg modelde mevcut belki çalışabilir.şimdiden kolay gelsin..

ybrm40
10/01/2008, 00:48
belki bizim kablolar uyar. zira bizimkiler de direk uymadı zaten. kesip biçtikten sonra uydu

Ekte Grundig konnektör bağlantı şeması var. Görüleceği gibi sizin kablolarla olması çok zor. En iyi ihtimal risk alıp, sizin kabloyu alacam konnektörü kesip kabloları ingilizce forum sitesinde gösterdiği gibi bağlamayı deneyecem ama daha bu kadar gözüm kararmadı.

https://forum.grandepuntotr.com/attachment.php?attachmentid=1542&stc=1&d=1199919034

OzzY
10/01/2008, 16:55
Şema aynı gibi hatta yanlış hatırlamıyorsam bizim aldığımız kablo oraya giriyor...
Ancak bizimkilerde oraya taktığımızda ses gelmedi o kısmın diğer ucuna taktık sorunsuz.
A.AF yazanlara bağlanıcak...

mstdrkn
12/01/2008, 21:51
en rahatı teybın servısıne gıdın ben aldıktan 2-3 ay sonra bır cak la cıktı aldım arka taraftan kabloyu cıkarttım ve cok aha guzel ses alabılıyorsunuz tavsıye ederım

rigormortis
01/03/2008, 21:10
arkadaşlar bugün bir oto elektrikçisine gittim.aux çıkışından mp3 player ve psp me uygun şekilde jak yapıldı..elektrikçi tek tek deneye deneye arka ve ön hoparlörleri buldu.kapıların üstündeki küçük hoparlörler tiz ağırlıklıymış.yaptığı jakı teybin arkasında vitesin önündeki boşluktan çıkardı..hem göze batmıyor hem çok şık oldu hemde sesi çok güzel oldu.kesinlikle hiç cızırtı yok.sadece mp3player değil uygun ne varsa psp vs. takabiliyorum..
20 ytl ye taktırdım öyle fazla bi para vermenize gerek yok..zaten bizim puntolarda aux butonu olduğu için çok kolay oluyormuş..isterseniz resim koyabilirim..konya ereğlide yaptırmak isterseniz yardımcı olabilirm..

unik06
02/03/2008, 00:49
arkadaşlar bugün bir oto elektrikçisine gittim.aux çıkışından mp3 player ve psp me uygun şekilde jak yapıldı..elektrikçi tek tek deneye deneye arka ve ön hoparlörleri buldu.kapıların üstündeki küçük hoparlörler tiz ağırlıklıymış.yaptığı jakı teybin arkasında vitesin önündeki boşluktan çıkardı..hem göze batmıyor hem çok şık oldu hemde sesi çok güzel oldu.kesinlikle hiç cızırtı yok.sadece mp3player değil uygun ne varsa psp vs. takabiliyorum..
20 ytl ye taktırdım öyle fazla bi para vermenize gerek yok..zaten bizim puntolarda aux butonu olduğu için çok kolay oluyormuş..isterseniz resim koyabilirim..konya ereğlide yaptırmak isterseniz yardımcı olabilirm..

bluetooth araç kitini almadan önce bende bu soket işi ile durumu idare ediyordum :kicking0:

kaça mal ettin peki?
ehuehuehue :)

OzzY
02/03/2008, 01:18
Oruç abi yazmış ya 20 YTL diye :D:D
bidaha okudum senin sayende :D:D

husso
03/03/2008, 10:18
arkadaşlar soket aramakla uğraşmayın bence bir teyp tamircisine gidin size kablo lehimlesin 3 tane işiniz olsun ben şahsen öyle yaptım ve çokda iyi oldu yukarıda arakadaş( ybrm40) (https://forum.grandepuntotr.com/../members/ybrm40.html)resminide koymuş ne güzel onlara lehimletin işiniz bitsin...

ekorkut
04/03/2008, 17:07
Yahu en güzeli gidilip en son model max 370-380 YTL ye 3 amplifier çıkışlı + USB kablosu da içinden çıkan adam gibi Pioneer alınır bitirilir. Ekran bol satırlı ses kalitesi orjinal sisteme 10 basar, ayarsa ayar sesse ses. Eğer olay orjinal tuşların fonksiyonunu yitirmemekse clarion veya Alpine modellerinin birçoğu orjinal display ve direksiyon tuşlarını destekler durumda artık. Biraz araştırmak lazım.

pdr42
05/03/2008, 21:16
arkadaslar fm transimitter kullanan varmı ben aldım. fakat problem su ki biizm cakmakık girişi cok geniş içinde oynuyo buda temassızlık yapıyo bu konuda n oneririsniz . nlamadıgım bizim arabanın cakmaklıgı niye boyle kocaman

OzzY
06/05/2008, 00:11
Konu uzun olduğu için özet geçeyim:
en uygunu soru cevap şeklinde sanırım
1. Teybimde aux varmı
cd bastığınızda ekrande AUX yazıyorsa var yoksa yok
2. Nasıl kullanabilirim
çeşitli yöntemler mevcut:
a) herhangi bir oto elektirikçisinde uygun pinlere kablo bağlatıp 3.5luk jack alarak
b) Bosh servislerinden (kodu ve gerekli telefon numaralarını eklicem) jacklı kabloyu alıp takarak yalnız bu soket her teybe uymuyor mesela benim komple kabloları baştan yerleştirmek veya sadece soketi traşlamak yeterli olabilir.

önemli olan Kabloları:
A.AF
A.AF L
A.AF R yazan pinlere bağlamak.

Ziyaretçi047
06/05/2008, 01:18
hayırdır ya aux kablosu yine moda olmuş. tüm başlıklarda aynı şey. en popüler konu yu aux kablosu seçiyorum.

aytuga
06/05/2008, 11:58
Arkadaşlar açtık baktık benimde cihaz grundig,şimdi bu aux kablosunu takmak istiyorum,ama bunu izmirde sağlam yapabilen bir yer varmı...

Konuyu ve forumu okudum ama bu işleri yapan grundigli bir arkadaş yok,
yada varsa yazmamış, grundig için çözümü bilen varsa resimli yazabilirmi,
yada izmirde sağlam yapabilecek birini bilen varsa yazabilirmi...
Teşekkürler...

OzzY
06/05/2008, 12:40
Hocam dediğim gibi eğer CD tuşuna vs basarak ekranda AUX yazısı göremiyosan boşuna uğraşma. Belki yapılır ama hem uğraştırır hemde pahalı ya patlar. Eğer AUX yazısını görüyosan teybin soketinin ve şemasınının fotosunu koysan biz bile söyleriz nereye bağlanması gerektiğini. Ancak önceden koyulan Grunding fotolarında bizim bağlantı yaptığımız pinler boş. Umarım öbür taraftakiler auxtur eğer öyleyse bosh servisinden alıcağın kabloyla 2 dakikada kavuşursun ancak tekrar söylüyorum önce teypte aux gör.

aytuga
06/05/2008, 12:47
üstad aux yazısını görüyorum cd ye basılı tutunca, ilk işim çıkarıp arka resmini çekip koyucam,inşallah çözeriz,teşekkürler şimdiden...

OzzY
06/05/2008, 13:10
O zaman teybin üstündeki şemadan büyük ihtimalle söylerim nereye bağlanması gerektiğini

goldumut
06/05/2008, 13:32
ozan dun antalya blaupuntu servisine sordum ara kabloyu adamlar o kablo yok ona gerekte yok dedıler 25 ytl leyım yapıyoruz bız dedıler...bende dıger arkadaslar gıbı guvenemedım..

OzzY
06/05/2008, 13:51
Pin sistemi varken lehime gerek yok :D

teybin üzerindeki pinlere oturcak pin olduktan sonra maliyeti 2 lira aslında :D

lehimle yapılan işe 25 ytl astronomik bi rakam bence

goldumut
06/05/2008, 20:10
ozan yanlıs anladın benı herhalde...
pınler dedıgın teyp ı cıkartmak ıcınkı demır cubuklarımı dıyorsun?:)
ben 25 ayx kablosunu soketlı degılde leymlı bır sekılde yapıcaklar dıyorum

OzzY
06/05/2008, 20:57
Ben senin dediğini anladımda benim dediğimi anlatamadım sanırım.
pin dediğim lehim yapıcakları uçlar
bu işinde maliyeti 2-3 ytl
bi ucu açık bi ucu bildiğimiz kulaklık şeklinde olan kabloyu(en fazla 2 liradır) teybin arkasına lehimlicek kablo olduktan sonra bende yaparım 10 dakkalık iş :D:D

hatta piyasada dünya kadar 2 ucu kulaklık şeklinde olan kablo var kes ortasından 2 arabaya aux yap :D:D

goldumut
06/05/2008, 21:12
heh sımdı oldu:)ee bahsettıgımız bır kablo vardı ucu soketı(gırıs yerı teyp arkasına)o hazır oldugu ıcınmı 20 ytl

OzzY
06/05/2008, 21:36
İlk mesajı düzenleyerek aklıma gelen herşeyi yazdım konunun özeti gibi oldu aklınıza takılan birşey varsa veya eklenmesini istediğiniz bişey varsa lütfen belirtin.

OzzY
06/05/2008, 21:41
heh sımdı oldu:)ee bahsettıgımız bır kablo vardı ucu soketı(gırıs yerı teyp arkasına)o hazır oldugu ıcınmı 20 ytl
Evet o kablo var geçen sene bu zamanlarda kargosu ile beraber 20 YTL idi(parça fiyatını hatırlamıyorum ancak EURO üzerinden satılıyor 17 YTL civarı yapıyodu sanırım)

Aslında o da çooook pahalı bence orjinal kablo diye satıyolar işte :D

Yani orjinal kablo ile yapıldığında da hemen hemen aynı para ama birinde para kabloya lehimde ustaya gidiyo :)

İzmirde doğru düzgün Blaupunkt servisi olsaydı ilk mesaja eklediğim resimdeki pinlerden alıp 2 YTL ye halledebilirdim :D

bu arada geçen yıl ÖSS den önceki cumartesi gündüz başlamıştım takmaya epey uğraştırmıştı tam olarak çalışır hale geldiğinde hava çoktan kararmıştı...
enaz 5-6 kere teybi takıp çıkarmıştım sürekli vazgeçip tekrar başlamıştım :)
ahh ahhh ne günlerdi :)

alpbal
14/05/2008, 20:31
arkadaşlar benimki de grundig 3 ay önce aux çıkışı yapmıştım hala canavar gibi çalışıyorr fotoları şu mesajda varrrrr..

https://forum.grandepuntotr.com/ses-goruntu-sistemleri/7117-amatorce-aux-cikisi-ve-bir-soru.html

Genius
14/05/2008, 20:43
Almak isteyen arkadaşlar verdiğim linkteki aux fişi bizimkilerle birebir aynıdır, duyurulur.

Vw grubu araçlarınız için Blaupunkt aux kablosu, #9446058 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/Vw-grubu-araclariniz-icin-Blaupunkt-aux-kablosu_W0QQidZZ9446058)

Ayrıca ''AUX'' ne demek :D Auxilary=Yardımcı Cihaz kısaca dıştan cihaz bağlamak ;)

kukart
14/05/2008, 21:09
Ipod'u (Sadece Ipod'u) dijital yoldan Blaupunkt ana ünitelere bağlamak için aşağıdaki arabirimi kullanmak gerekiyor. Ipod'da şarkı ileri-geri almak, play/pause yapmak, mix ve repeat yapabilmek (eski tip ana ünitelerde) mümkün. Ancak bizim ana üniteler parça ismini desteklemediği için sadece Track 1,2,3..... şeklinde yazacaktır ekranda.

https://www.bluespot.co.uk/stock_image/ipod_cable.jpg

[]https://www.blaupunkt.com/uk/7607540500_main.asp[/]
arkadaşlar benim dynamik 2006 GP de teyp blaupunkt fakat forumda aux olayına giren arkadaşların koyduğu teyp fotolarında ve yazılarında bahsettikleri cd-fm veya aux diye özel bir tuş yok, cd veya fm e geçmek için aynı tuş üzerinden tıklama sayısına göre geçiş yapabiliyoruz ve aux diye menü gelmiyor ...BU DEMEK OLUYOR Kİ AUX BENİM MODELDE YOK ! BU DOĞRUMU ... YADA şöyle sorayım gp lerde kaç çeşit teyp var sizin bahsettiğiniz kablo bağlayıp aux girişini aktif hale getirme olayı .. hangi modellere uygulanıyor.. ??

https://www.kukart.net/images/portfolio/grandepuntoas/assoru.JPG

BEnim teyp bu ... gp sinde bu teyp ten olan varmı (dynamik modeli) ve bu modele aux bağlantısı yapıp değişik zallanzortlar bağlayabilirmiyiz ? teşekkürler..

OzzY
14/05/2008, 21:18
hayır Engin abi bu kablo direk uymuyor kenarlarını traşlayarak diğer tarafa monte edilmeli.(bizim aldığımız kablo bu)

OzzY
14/05/2008, 21:30
arkadaşlar benim dynamik 2006 GP de teyp blaupunkt fakat forumda aux olayına giren arkadaşların koyduğu teyp fotolarında ve yazılarında bahsettikleri cd-fm veya aux diye özel bir tuş yok, cd veya fm e geçmek için aynı tuş üzerinden tıklama sayısına göre geçiş yapabiliyoruz ve aux diye menü gelmiyor ...BU DEMEK OLUYOR Kİ AUX BENİM MODELDE YOK ! BU DOĞRUMU ... YADA şöyle sorayım gp lerde kaç çeşit teyp var sizin bahsettiğiniz kablo bağlayıp aux girişini aktif hale getirme olayı .. hangi modellere uygulanıyor.. ??

https://www.kukart.net/images/portfolio/grandepuntoas/assoru.JPG

BEnim teyp bu ... gp sinde bu teyp ten olan varmı (dynamik modeli) ve bu modele aux bağlantısı yapıp değişik zallanzortlar bağlayabilirmiyiz ? teşekkürler..
Malesef teybinizde aux yok

kukart
14/05/2008, 23:46
bu teyp ler kaç çeşit anlamadım ..
neyse aux falan yokta bari ses kalitesini hoparlörleri deiştirerek veya anfi falan la daha kaliteli hale getirebilirmiyiz acaba ... gerçi eski aracıma göre (getz 2006 crdi) ses kalitesi orjinal teyp olmasına ragmen cok cok iyi..

OzzY
15/05/2008, 00:20
genel olarak 3 çeşit
1 sizinki(düğmelerde ekstra fonksiyon olanlar mesela mix)
2 mix vs olmayan blaukpunt
3 grunding

ERDİ
18/07/2008, 22:05
bendede gurindik teyip var bende dışarda biryerde bu 20 ytl lik kablodan buldum aldıhım kablo tam olarak sigortanın sol üsttünde bulunan en baştaki sokete giriyor kablo ordan çalışırmı acaba hiçbir tıraşlama yapmadan soket oraya çok rahat oturdu

emerick
25/07/2008, 17:14
slm arkadaşlar ben de grande punto sahibiyim ve teypten anfiye çıkış yapmak istiyorum ancak teypi yerinden çıkaramadım. nasıl çıkarabileceğim hakkında yardımcı olurmusunuz. ayrıca normal teyplerde olduğu gibi anfi çıkışı varmı.

Ziyaretçi047
25/07/2008, 20:26
özel bir amfi çıkışımız malesef yok. bence kendiniz hiç uğraşmayın direk setçiye hallettirin.

Türker
04/09/2008, 12:52
bugün mp3 player için aux çıkışından kablo yaptırdım, benim teyp grunding miş, Ankarada emekte 4. cadde mesut elektronikte 45 ytl ye yaptırdım, biraz pahalı geldi ama 15 dak. da yaptılar, ses kaliteside gayet iyi,

ilkerzn
17/10/2008, 20:57
Arkadaşlar selam,
kablo-bağlantı vs. kısmı OK de bu teyibi nasıl çıkarıyoruz, deliklere 4 adet şiş soktum, klips benzeri bir mekaniğin açıldığı hissediliyor, fakat nasıl geriye doğru söküp çıkaracağız teybi. bu işi yapan varsa bilgi verebilir mi, yoksa bir ustaya gideceğiz mecburen.

teşekkürler

NeoN
17/10/2008, 21:57
bendede gurindik teyip var bende dışarda biryerde bu 20 ytl lik kablodan buldum aldıhım kablo tam olarak sigortanın sol üsttünde bulunan en baştaki sokete giriyor kablo ordan çalışırmı acaba hiçbir tıraşlama yapmadan soket oraya çok rahat oturdu

bu kabloyu nerden aldınız orenebilirmiyim..? ve ses kalıtesi nasıl..?

OzzY
18/10/2008, 20:30
Ses kalitesi çok iyi mp3 çalarınız ne ses verirse o sesi alırsınız.

kabloyu blaukpunt servislerinden temin edebiliriniz konun ilk mesajını okumanızı tavsiye ederim.

SeaMaN
24/10/2008, 01:15
bugun bende aux çıkıs yaptırdım :) 7,5 ytl ye kablo aldım ve çağlayanda fatih arkadasım, cok temiz halletti :)

NeoN
25/10/2008, 13:45
Bu gun kendim montaj ettim site içindeki bilgiler sayesine çok basit bir olay bu arada cd çalarim gurindig marka...:)

ses kalitesi mp3 çalara gore çok farkediyor ve çok azda olsa ses kaybi var ama tavsiye ederim...!

sezat
04/11/2008, 09:37
arkadaşlar bende mp3 ümü bağlamak için bu söylenen kablodan almak istedim daha önce verilen mail adresinden kablo ellerinde varmı diye sordum. gelen yanıtta o kablonun GP lerle tam uyumlu olmadığı (ki zaten biliyoruz kesip biçicez etrafından ) modifiye edilmiş halinin olduğunu söylediler,40 YTL de bi fiyat verdiler. bu kablodan alan oldumu? çok değil mi bu fiyat? resimde yollamışlar.

gs007tr
04/11/2008, 10:28
walla eski arabama yaptırmıştım setçi 30 ytl almıştı takılması dahil.

OzzY
04/11/2008, 12:02
arkadaşlar bende mp3 ümü bağlamak için bu söylenen kablodan almak istedim daha önce verilen mail adresinden kablo ellerinde varmı diye sordum. gelen yanıtta o kablonun GP lerle tam uyumlu olmadığı (ki zaten biliyoruz kesip biçicez etrafından ) modifiye edilmiş halinin olduğunu söylediler,40 YTL de bi fiyat verdiler. bu kablodan alan oldumu? çok değil mi bu fiyat? resimde yollamışlar.
ben almıştım 1,5 sene filan oluyo. euro üzerinden satıyolar kargo dahil 20 ytlye gelmişti. 40 ytl fazla...

sezat
04/11/2008, 12:12
bende setçiye bi sorsam diyorum gerçi lehim falan yapılmasına sıcak bakmıyorum o yüzden orjinal bi parça olması önemli. acaba orjinal mp3 çalan setlerimiz ne kadar(dynamic versiyonlarındakilerden) yedek parça olarak bilen veya değiştiren varmı?

femoli
04/11/2008, 12:19
Bu mp3 kablodan elimde mevcut isteyen arkadaşlara 25 ytl gönderebilirim..

Hiç bir traşlamaya gerek bırakmadan sigorta bölümünün üstündeki sokete çıt oturuyor sorunsuz çalışır takma montajı basit isteyen arkadaşlara burada ücretsiz montajınıda yapabiliriz...

sezat
04/11/2008, 15:01
femoli pm attım

OzzY
04/11/2008, 15:14
bende setçiye bi sorsam diyorum gerçi lehim falan yapılmasına sıcak bakmıyorum o yüzden orjinal bi parça olması önemli. acaba orjinal mp3 çalan setlerimiz ne kadar(dynamic versiyonlarındakilerden) yedek parça olarak bilen veya değiştiren varmı?
parçanın orjinal olmasına gerek yok basit bi kablo önemli olan pinlere oturması

karakefengp
10/11/2008, 12:38
Merhaba arkadaslar..orjinal teybim track çaldığı için mp3 çaları bağlarsam mp3mü calıcak?bu konu hakkında bilgi verebilirmisin...siparis vermek istiyorum fakat eğer mp3 playerden çalmazsa boşuna masraf etmiyeyim..

sezat
10/11/2008, 12:44
femoliden aldığım kabloyu 2 dk da taktım, mp3 çalardan sorunsuz çok güzel kalitede çalıyor.

OzzY
10/11/2008, 15:28
Merhaba arkadaslar..orjinal teybim track çaldığı için mp3 çaları bağlarsam mp3mü calıcak?bu konu hakkında bilgi verebilirmisin...siparis vermek istiyorum fakat eğer mp3 playerden çalmazsa boşuna masraf etmiyeyim..

mp3 çalıcak olarak tanımlamak ne kadar doğru bilmiyorum ama sonuç olarak siz arabada mp3 dinleyebilceksiniz.

mp3leri yine mp3 çalarınız çalıcak ancak ses kulaklıktan değil arabanın sisteminden çıkıcak. teybin ekrarında çalan müziğe dair hiç birşey olmucak sadece AUX yazıcak. teyp üzerinden sadece ses kontrol edilebilcek.

ag06
25/01/2009, 07:56
şarkı değiştirme işi mp3 playerden mi yoksa direksiyon tuşlarından da yapılabiliyormu

OzzY
25/01/2009, 10:29
tepten sadece sesi kontrol edebilirsiniz. şarkı geçişleri mp3 playerdan yapılıyo

ag06
26/01/2009, 06:32
tşekkürler.... bu dnyamik yada emotiondaki typ den bulsak mp3 çalarlıdan activeye olurmu

OzzY
26/01/2009, 12:22
olur

ozoz83
05/03/2009, 16:46
Merhaba;
Az önce buradaki bilgileri kullanarak bende arcıma kabloyu bağlayabildim. Teyb grundig ve üzerinde hiçbir şema yoktu. En sağ ve en soldaki 3 lü pinleri denedim. Sağ taraftakinden ses alabildim.

Kablo olarak rca kablosunun uçlarını kestim, elektrikçiden 3 pin aldım bunları pense ile düzleştirdim. Pinleri tellere lehimledim. Aracıma taktım. Lakin toprak sığmadı onun pinini söktüm ve teybin dışına bantladım. Ancak ses cızırtılıydı, toprağı bu sefer teybin üst kapağı ile arkasını birleştiren çıkıntının arasına sıkıştırdım. Bu çıkıntıyı biraz tornavida ile kaldırıp teli arasına itebilirsiniz. Böylece bantlamayada gerek kalmadı sesde düzeldi.

Kablonun ucuna bir bluetooth A2DP receiver bağladım ve gizledim. Böylece ben araca biner binmez hem cep telefonumdaki müzikleri dinleyebiliyorum hem de buletooth araç kiti olarak teybi kullanabiliyorum.

Emeği geçen herkese teşekkürler...

danzkadanzka
31/03/2009, 11:34
Merhaba,

Bosch servisi (Onur Yıldız) ile görüştük.

Maalesef artık 7607897093 nolu kablo stoklarda yok. Yedek parça ithalatına da kısıt geldiği için yakın zamanda gelecek gibi durmuyor.

Bu durumda iş başa düştü, herhangi bir stereo jacklı kablosuyu keserek lehim yapacağım.

Ancak sorum şu:

Stereo jacklı kablonun 2 iç kablosu var: + ve - (veya sağ-sol). Tahminim bu kabloları A.AF + ve A.AF - 'ye bağlayacağım.

Peki teyp üzerindeki nötr olan (A.AF) nedir? Toprak mı?

bu durumda, herhangi bir ablo ile A.AF yi şaselesem sorun çözülür mü?

Resimlerde ise Servisten alınan mavi uçlu pinli kabloda 3 kablo olduğu ve hepsinin stereo jack'a bağlandığını görüyorum, o zaman toprak konusunda yanlış mı düşünüyorum?

Nasıl yapabiliriz yardımcı olur musunuz?

Çok teşekkürler.

OzzY
31/03/2009, 14:50
Merhaba, öncelikle kablodan femolide vardı hala varsa uğraşmaya değmez. stero kablo 2li olmaz. 3lü olmak zorundadır jackada bakarsanız üzerinde üç bölme vardır. bunlardan birisi sağ ve sol için ortak olarak toprakta kullanılır diğerleride sağ ve sol içindir. dediğinize benzer şekilde bu 3 kabloyu A.AF+ A.AF- ve A.AF nötre bağlarsanız ses alırsınız. 2li kablo ile ses almak için birini A.AF+(veya A.AF-) ya diğerini A.AF nötre bağlamak gerekir ancak bu durumda ses sadece tek taraftan gelir.

kısacası kullanıcağınız kablo 3lü olmalı.

birde tekrar belirteyim, sanırım farklı serilerde pinlerin dizilimi farklı bu yüzden teyp üzerindeki şemaya göre pinlere bağlantı yaparsanız en temiz sesi alırsınız.

klazing
22/04/2009, 19:57
Merhaba, öncelikle kablodan femolide vardı hala varsa uğraşmaya değmez. stero kablo 2li olmaz. 3lü olmak zorundadır jackada bakarsanız üzerinde üç bölme vardır. bunlardan birisi sağ ve sol için ortak olarak toprakta kullanılır diğerleride sağ ve sol içindir. dediğinize benzer şekilde bu 3 kabloyu A.AF+ A.AF- ve A.AF nötre bağlarsanız ses alırsınız. 2li kablo ile ses almak için birini A.AF+(veya A.AF-) ya diğerini A.AF nötre bağlamak gerekir ancak bu durumda ses sadece tek taraftan gelir.

kısacası kullanıcağınız kablo 3lü olmalı.

birde tekrar belirteyim, sanırım farklı serilerde pinlerin dizilimi farklı bu yüzden teyp üzerindeki şemaya göre pinlere bağlantı yaparsanız en temiz sesi alırsınız.

bir düzeltme yapayım, A.AF+ A.AF- diye belirttikleriniz A.AF-R ve A.AF-L şeklinde olacaktır. L ve R (+), nötr ise (-)dir. yani 2 canlı artı uç ve bir şase(GND) olur.

Ahat
16/05/2009, 14:11
Arkadaşlar bu soketin 2 tipi var ve de aşağıdaki sitede sipariş esnasında aracım fiat derseniz size ara kablo sarı soketli olarak geliyor. isterseniz detay olarak aşağıdaki linki inceleyiniz. Hep Ucuz Fiyat (https://www.hepucuzfiyat.com/product_info.php?products_id=38)

Ziyaretçi047
16/05/2009, 15:01
Biz alırken sarı yoktu sadece mavi vardı biz de kendimiz sarı yapıyorduk :)

xtremetrx
20/05/2009, 21:27
yani kısaca ben usb belleğimi buna bağlaya bilirmiyim arkadaşlar:ohmy0000:

OzzY
21/05/2009, 00:43
hayır, kulaklık takılabilen herhangi bi alet(ipod, mp3 çalar, navigasyon, telefon vb) bağlayabilirsiniz sadece

medxr
30/05/2009, 15:41
Bu soketli aux kablosunu nerden temin edebilirim, fikri olan var mı??

Ziyaretçi047
30/05/2009, 17:51
Taze sattım :)

aykuting
03/06/2009, 21:37
femoliden aldığım kabloyu 2 dk da taktım, mp3 çalardan sorunsuz çok güzel kalitede çalıyor.

AUX kablosu mu dediğiniz.. bende istiyorum bi tane femoli tadarik edebilirmisiniz bana... Birde Fiyat olarak ?

pepelepew
05/06/2009, 10:43
AUX kablosu mu dediğiniz.. bende istiyorum bi tane femoli tadarik edebilirmisiniz bana... Birde Fiyat olarak ?

femoli'de yokmus bende sordum kalmamis elinde

imdesign
05/06/2009, 11:14
bu anLatıLan şekiL active modeLLeri içinde geçerLimi?

OzzY
06/06/2009, 21:10
eğer aux varsa geçerli

Ahat
09/06/2009, 21:47
Bu soketli aux kablosunu nerden temin edebilirim, fikri olan var mı??

Arkadaşlar yukarda da belirtmiştim ama tekrar belirtmek isterim. Teknik destek verdiğim firma bu kablolardan satıyor. Ayrıca kendisi başka interface'lerde geliştiriyor. Yalnız firma sadece online hizmet veriyor. www.hepucuzfiyat.com (https://www.hepucuzfiyat.com/)

puntocity
12/06/2009, 00:14
Arkadaşlar yukarda da belirtmiştim ama tekrar belirtmek isterim. Teknik destek verdiğim firma bu kablolardan satıyor. Ayrıca kendisi başka interface'lerde geliştiriyor. Yalnız firma sadece online hizmet veriyor. www.hepucuzfiyat.com (https://www.hepucuzfiyat.com/)

Taha bey ve diğer arkadaşlar, bahsettiğiniz siteden alışveriş yapan varmı bende kablodan almayı düşünüyorum.Kargo ücretini merak ettim ? Bide site yeni kurulmuş gibi 3-5 çeşit ürün var..açıkcası pek güvenillir gözükmedi bana. Küçükçekmece tarafında oturuyorum.Teşekkürler

pepelepew
12/06/2009, 16:29
Taha bey ve diğer arkadaşlar, bahsettiğiniz siteden alışveriş yapan varmı bende kablodan almayı düşünüyorum.Kargo ücretini merak ettim ? Bide site yeni kurulmuş gibi 3-5 çeşit ürün var..açıkcası pek güvenillir gözükmedi bana. Küçükçekmece tarafında oturuyorum.Teşekkürler

ben o siteden alisveris yaptim bastan odemeniz gecmedi siparisiniz iptal edildi dediler dekont ornegi almistim sonra gönderdigimde tamam dediler eger alisveris yapicaksaniz dekont elinizde olsun havaleden sonra sorun olursa mail ile ulastirin.
bana sari uclu kablo gonderdiler fiat icin fakat baglantilari yanlis cikti oto elektrikciye gittim düzeltti adam bagladi sorunsuz mükemmel bir ses aliyorum ipod ile ve kabloyu teypin arkasindaki bosluktan asagi biraktirdim cok hos oldu ister navigasyona ister ipod'a baglayabiliyorum.
selamlar.

erhan0677
15/06/2009, 10:58
arkadaşlar dün aux çıkışından ıpod bağlattım cok uzun bir işlem değil yapan kişi profesyenel 5 dk. da halletti çok kolay bir işlem isteyen arkadaşlara telefonunu verebilim

cengizyksl
15/06/2009, 22:26
arkadaşlar merhaba 2009 1.3 multijet dynamic 75 hp titansilver aux kablosu aldım bağlantı hakkında bilgi lütfen

pepelepew
15/06/2009, 22:28
arkadaşlar merhaba 2009 1.3 multijet dynamic 75 hp titansilver aux kablosu aldım bağlantı hakkında bilgi lütfen

ilk sayfalara bakarsan gerekli resimli anlatimlara ulasabilirsin.

eko74
25/06/2009, 15:44
arkadaşlar dün aux çıkışından ıpod bağlattım cok uzun bir işlem değil yapan kişi profesyenel 5 dk. da halletti çok kolay bir işlem isteyen arkadaşlara telefonunu verebilim
Bende aradım 50tl para çekti. Acaba fiyat normalmi. 5dk lık işe göre..Bide teybi komple söküyomu?Sonra teybden ses felan gelmesin...

OzzY
25/06/2009, 18:54
Bende aradım 50tl para çekti. Acaba fiyat normalmi. 5dk lık işe göre..Bide teybi komple söküyomu?Sonra teybden ses felan gelmesin...
teyp komple sökülüyo ancak ses filan bi sorun olmaz 10 kere filan sökmüşümdür bugune kadar:D

GTA46
22/07/2009, 21:22
Arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım herkese slm..Biliyorum bu konuda çok açıklama yapılmış ama gerçekten ben bu aux kablodan temin edemedim ve güvenilir bi yer bulamadım sistemi kurdurabileceğim..Bi site verilmiş ama ona da pek güvenemedim..Nerden bulabilirz bu sarı soketli aux kablosunu yardımcı olursanız çok sevinirm bir GP sever olaraktan:)

karakefengp
23/07/2009, 18:49
Herhangibir oto müzik sistemi yapan bir yere gidip kolayca yaptırabilirsin.illa soket aramana gerek yok..ben öle yaptırdım gebzede 15TL ye halletim bu işi.oldukcada sağlam oldu.

GTA46
02/08/2009, 13:34
Yaa 1 haftadır aksarayda sormadım yer kalmadı hiç biri anlamıyor..İstanbul'da bu işi yaptırabileceğim bi yer var mı bildiğiniz beyler yardımcı olursanız valla çok ihtiyacım var yardımlarıınıza:/

dmRy
03/08/2009, 09:47
valla ben teybi servise verdim, tuşlar soyulmaya başlamıştı. üreticiye yolladılar. üstüne not düştük, 30cm 'lik AUX çıkışı yapılsın, ücreti neyse öderiz diye :D İnş. teyp geldiğinde AUX çıkışım olacak :D

Ahat
30/08/2009, 13:23
Yaa 1 haftadır aksarayda sormadım yer kalmadı hiç biri anlamıyor..İstanbul'da bu işi yaptırabileceğim bi yer var mı bildiğiniz beyler yardımcı olursanız valla çok ihtiyacım var yardımlarıınıza:/

arkadaşlar belki aşağıdaki link size yardımcı olur.
Fiat Aux KAblosu, #20392469 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/Fiat-Aux-KAblosu_W0QQidZZ20392469)

velovis_
30/08/2009, 14:34
ben araştırdım bu işi boş yere bu kadar para vermenize gerek yok bu kablo normalde anfilerden çıkan ve kullanılmayan kablo sarı teypcilerde mevcuttur sadece kulaklık jackı monte edip şase alınması gerekiyo maliyeti teyp sök tak 3 liraya mal oldu:)

pepelepew
30/08/2009, 14:43

anadolu yakasinda maltepede biz yapariz eger ilgilenirsen.

turkgames
06/09/2009, 20:16
Ankara'da blaupunkt servisi 40tl istiyor yalnız teyp grundig. sorun olmaz heralde? daha ucuz yapan yer varmıdır?

OzzY
07/09/2009, 01:10
Teypten 2 kere CD tuşuna bastığınızda(radyodayken)(cddeyken 1 kere) ekranda AUX yazıyorsa sorun olmaz yazmıyorsa yapamazsınız. işçilikle düşünülürse(bişey yok ama :)) fiyat normal.

erosistanbul
07/09/2009, 14:23
anadolu yakasinda maltepede biz yapariz eger ilgilenirsen.

Murat bey, maltepede yeriniz nerde.

pepelepew
07/09/2009, 15:56
Murat bey, maltepede yeriniz nerde.

maltepe / zümrütevler tarafinda arkadaslarim yapiyor cok güzel ve pratik işçilikleride var sadece aux ile sınırlı degil.

orhanokay
07/09/2009, 16:07
AUX dışında neler yapabiliyorsunuz? Teknik olarak... iPod ve iPhone çözümleriniz var mıdır?

erosistanbul
07/09/2009, 20:59
maltepe / zümrütevler tarafinda arkadaslarim yapiyor cok güzel ve pratik işçilikleride var sadece aux ile sınırlı degil.

zümrütevlere yakın sayılırım.açık adres veya tel leri varmı.

usermm1
07/09/2009, 21:25
aux çıkışı değil, girişi olucak. 2 yıldır başlık hatalı :)

OzzY
07/09/2009, 21:52
doğru :)

baris_60
13/09/2009, 11:07
Merhaba,bu olayı bende Megane II aracıma uygulamak istiyorum çok yerde araştırdım ancak tam net bir bilgi bulamadım o mavi mini iso soketi aldım cd changer girişine takılacağı yazıyor internette oraya taktım gine o sitelerde 18-19-20 nolu girişlere takmak gerektiği yazıyor ama tüm bunları yapmama rağmen sonuç alamıyorum daha önce yapan olmasa olmuyor diyeceğim ama çalıştıranlar var çözemedim gitti. Benim cd çaların soketinin fotoğrafını ekleyeyim belki çözebilecek bir arkadaş bulunur:)

https://img22.imageshack.us/img22/3257/kontakterradio.jpg (https://img22.imageshack.us/i/kontakterradio.jpg/)
https://img190.imageshack.us/img190/8510/ssssssio.jpg (https://img190.imageshack.us/i/ssssssio.jpg/)

baris_60
13/09/2009, 23:22
Yokmudur bi bilgisi olan :)

batuhann80
15/09/2009, 08:33
barıs bey...konunun ilk sayfasındaki gibi ayrıntılı fotograflar yüklerseniz daha rahat yardımcı olabiliriz..

erdiyilmaz
15/09/2009, 10:05
Merhaba,bu olayı bende Megane II aracıma uygulamak istiyorum çok yerde araştırdım ancak tam net bir bilgi bulamadım o mavi mini iso soketi aldım cd changer girişine takılacağı yazıyor internette oraya taktım gine o sitelerde 18-19-20 nolu girişlere takmak gerektiği yazıyor ama tüm bunları yapmama rağmen sonuç alamıyorum daha önce yapan olmasa olmuyor diyeceğim ama çalıştıranlar var çözemedim gitti. Benim cd çaların soketinin fotoğrafını ekleyeyim belki çözebilecek bir arkadaş bulunur:)

18-19-20'inci pinlerden kasti teybin cikisi mi? yoksa aux kablosunun girisindeki pinler mi? tersten baglanti deneseydiniz bir de. eger teybinizin dogru cikisini kullandiginizi dusunuyorsaniz, 3 uc ve 6 farkli baglanti ve ihtimaliniz var, o da %16,66 ancak misal son iki baglanti seklinde de ayni sesi alirsiniz, sadece sag-sol farkeder, o nedenle sansiniz yukselip, sans oraniniz %33,33 oluyor : )

18-sase ortak uc
19-sag cikis
20-sol cikis

18-sase ortak uc
19-sol cikis
20-sag cikis

19-sase ortak uc
18-sag cikis
20-sol cikis

19-sase ortak uc
18-sol cikis
20-sag cikis

20-sase ortak uc
18-sag cikis
19-sol cikis

20-sase ortak uc
18-sol cikis
19- sag cikis

bu baglanti ihtimallerinden baska ihtimaliniz yok. bunun disinda calismiyorsa, teybinizin aux cikisinin, external volume gibi bir ayari var ise, onun acik olup olmadigini tespit edin derim. kolay gelsin.

baris_60
18/09/2009, 15:46
Arkadaşlar teşekkür ederim. Ancak uğraşlarımın boşa olduğunu gördüm. Benim teyp tuner list modeli idi ve tuner list de aux çıkışı yokmuş. Update list olan teyplerde varmış. Bu aux işinede kafayı taktım o yüzden teybimi update list olanı ile değiştirip öyle bağlayacağım :)

Shellci
23/09/2009, 13:27
merhaba arkadaşlar.

kardeşimin resimdeki puntosuna haftasonu aux ile mp3 player bağladık bunu anlatmak istedim.

öncelikle 2 ucu stereo olan bir kablo alınır. ve bu kablo istediğiniz uzunlukta 2 ye bölünür. daha sonra bu kablo sıyrılır

burada dikkat !!! :busted_b: sıyırma işlemi esnasında kablonun üzerindeki siyah plastiğe zarar vermeden çıkarmaya çalışınız. çünkü sıyırdığımız bu siyah plastiği PİM yapacağız. sıyırdığımız kablo içinden 3 adet kablo (beyaz kırmızı ve sarı renkte ) çıkmakta. bunları da sıyırıyoruz.

ve bu sıyırdığımız renkli kabloların uçlarına ana kablodan sıyırdığımız kablodan pim yapıyoruz. ( eklerde 1 nolu resimde var araya ekleyemedim kusura bakmayın)

daha sonra çıkarmış olduğumuz teybimizin arkasında a. af ye beyaz , a.afl ve a.afr ye de sarı ve kırmızıları ince uçlu bir pense yada kargaburundu galba herneyse onla bu plastik pimli kablolarımıız skıca geçiriyoruz ve işte hazır. resimler ektedir.

sonuçta cd kalitesine çok yakın bir ses aldık. hmm biz burada kablodan pim yaptık ama sanırım bu hoparlörlere takılan hani 2 uç vardır ya biri geniş diğeri dar eğer 3 tane o dar olan plastik kaplı pimden bulabilirseniz daha sağlam olabilir. (teyibi sökmek için inanılması güç hatta komik ama 4 tane çöp şiş ve 2 kişi yeterli oldu :))

canpolat21
27/09/2009, 19:24
peki bu kablonun ucunu dışarıya nerden verdiniz?

OzzY
27/09/2009, 23:11
peki bu kablonun ucunu dışarıya nerden verdiniz?
vitesin önüdeki göz klimanın altından teype kadar uzanıyo kabloyu ordan dışarı alabilirsiniz. denemedim ancak torpidoyada alınabilir sanırım.

harunozbey
29/09/2009, 23:36
benim cd çaların cd çıkarma tuşu çalışmıyor. acaba cd çaları söksem, tuş takımı cd çalar ile birlikte tekmi? yoksa tuş takımı ayrılabiliyormu? nasıl halletmem gerekir?
servis yapıcak bişey yok, bizde söküp teyipçiye göndericez dedi..

murti82
04/10/2009, 15:16
ben kabloyu geçen cuma hepucuzfiyat tan sipariş edip ödeme için havale yaptım. ama havale bildirim formunu doldurmadığım için çarşamba gününe kadar boşuna bekledim. çarşamba günü o formu da doldurdum, 1 ekimde kargoya verildi ve kablo dün elime ulaştı. bu siteden alacak arkadaşlar için uyarım olsun, mutlaka ödeme yaptıktan sonra www. hepucuzfiyat. com daki ödeme bildirim formunu hemen doldurunuz.
Kabloyu aldıktan sonra bugün ilk önce kendi çabalarımla teybi çıkartmaya çalıştım, olmadı :( sonra bi oto müzik sistemcisine gittim, orada özel tellerle de çıkartamadılar. bana servis yolu göründü anlaşılan.

secosium
22/10/2009, 15:10
merhabalar grande punto active 1.3 multijet araç sahibiyim. bahsedilen aux giriş-çıkış kablolama işlemlerini adana'da yaptırabileceğim işinin ehli bir oto müzik sistemcisi tavsiyesi rica ediyorum. ilginiz için teşekkürler

gadget
17/11/2009, 22:24
arkadaşlar ben de yapmayı çok istiyodum kablodur uçtur , neyse ayarladım. dün akşam indim arabaya, tükenmez kalemlerini içlerini çıkarmıştım, anlatıldığı gibi deliklere soktum, ama çıkarmak hiç de kolay olmadı valla daha öncesinde hiç açılmadığından mı bilmem çok uğraştım bi ara elimde kalacak sandım, sonunda çıkardım, anten kablosunu arkadan söktüm ama diğer kablolar yandaki çentiğe basmama rağmen bi türlü çıkmadı, neyse onları çıkarmadan arabann üsütnde tavan lambası ışığında yapömaya çalıştım, gelen ses hiç temiz olmadı... siz siz olun akşam saatti falan uğraşmayın, gündüz vakti böle aceleniz yokken hava iyiyken yavaş yavaş yapın, neyse sonuç olarak haftasonuna bıraktım ama içimde de kalmadı deil hani :) yapınca deneyimlerimi paylaşırım...

murti82
19/11/2009, 22:35
arkadaşlar ben de yapmayı çok istiyodum kablodur uçtur , neyse ayarladım. dün akşam indim arabaya, tükenmez kalemlerini içlerini çıkarmıştım, anlatıldığı gibi deliklere soktum, ama çıkarmak hiç de kolay olmadı valla daha öncesinde hiç açılmadığından mı bilmem çok uğraştım bi ara elimde kalacak sandım, sonunda çıkardım, anten kablosunu arkadan söktüm ama diğer kablolar yandaki çentiğe basmama rağmen bi türlü çıkmadı, neyse onları çıkarmadan arabann üsütnde tavan lambası ışığında yapömaya çalıştım, gelen ses hiç temiz olmadı... siz siz olun akşam saatti falan uğraşmayın, gündüz vakti böle aceleniz yokken hava iyiyken yavaş yavaş yapın, neyse sonuç olarak haftasonuna bıraktım ama içimde de kalmadı deil hani :) yapınca deneyimlerimi paylaşırım...

arkadaşım sen tükenmez kalem ucuyla iyi çıkartmışsın. benimkini teybci özel çıkartma aletiyle (hani uçları kancalı tel) kafası kıpkırmızı olmasına rağmen çıkartamadı.

gadget
26/11/2009, 21:47
evet bugün evdeki ses sistemi için gittiğim yerde konuşurken adamlara söledim, "biz peugeot ve ford larda da blaupunkt var onlarada yapıyoruz" dedi, ancak onlarda da soket yokmuş, neese başta biraz çekindim ama adamlarda çıkartmak için metal parça var sökmesi 4 sn almamıştır heralde, sonra stereo giriş için kabloları lehimledi ve taktı , yaklaşık 1 buçuk - 2 dakka sürdü, kabloyu torpido gözüne çekecekti, ama ben klimanın arkasından aşşağı sallayıp(orda bi boşluk var elini atınca hissedersiniz) vites kolunun önündeki boşluktan çıkarttım. ses kalitesine gelince cd ye yakın ancak kablonun gürültüsü biniyor sesin üstüne o nedenle o hafif de olsa gelen "şşş" sesini azaltmak için bağladığınız kaynağın sesini açıp, ses sisteminin sesini kısık tutmanız gerekiyor ... bu arada işlem için 5 lira verdim :)

pilotender
27/11/2009, 10:40
mp3 çalıcak olarak tanımlamak ne kadar doğru bilmiyorum ama sonuç olarak siz arabada mp3 dinleyebilceksiniz.

mp3leri yine mp3 çalarınız çalıcak ancak ses kulaklıktan değil arabanın sisteminden çıkıcak. teybin ekrarında çalan müziğe dair hiç birşey olmucak sadece AUX yazıcak. teyp üzerinden sadece ses kontrol edilebilcek.

Bu da zaten yeterli bence üstadım :))) Daha ne olsun :))

boss
27/11/2009, 22:17
yav benim arabada bagajda fabrika çıkı ses sisteminde subwoofer bile var ama yinede yetersiz ses bence 18 den sonra cızırtı yapıyo

prooffy
29/11/2009, 14:45

Başlık doğrudur.

MP3, CD... benzeri cihazlardan araçtaki ses sisteminize aktarma yapacaksanız bunun adı AUX IN yani AUX Giriş'tir (Yardımcı Giriş). Eğer bunun tersini yapacaksanız AUX OUT yani AUX Çıkış'tır.
Saygılarımla...

kaptan*67
27/12/2009, 19:59
Arkadaslar bu aux yöntemini uyguladıgımızda teyibi baska bir mp3 calara mı baglamıs oluyoruz..

Erdem Bozdağ
27/12/2009, 20:17
aynen öle mp3 playerını teybine bağlayıp ordan istediğin parçayı açıyorsun

semsem
06/01/2010, 15:01
selam bu kablodan nerde bulurum

aykaner
06/01/2010, 15:42
evet ister mp-3 ıster mp-4 ister cep telefonu bağla
ben cepten mp3 dinliyorum.kabloyuda orjınal soket alıp yaptım 15 lıraya maloldu ısteyene gönderebilirm.

BSK
18/01/2010, 14:02
Arkadaşlar kararsız kaldım aux kablo mu yaptırayım yoksa fm transmitterle mi? Hiç fm transmitter kullanmadığım için kalitesi falan nasıldır bilmiyorum kullanan varsa fikir belirtirse sevinirim.

sowhat788
18/01/2010, 14:12
Kablo yaptır bence,fm olayı kötü gördüğüm kadarıyla

KaMiKaZe
18/01/2010, 19:55
ben bir haftasonu oturdum yaptım telefonumu veya herhangi bir mp3 playerı gayette kaliteli bir şekilde dinliyorum. çok özel değil ama ucuz bir çözüm.

argilman
09/02/2010, 15:56
arkadaşlar bu uygulamayı İZMİR de kime yaptıra bilirim...

pilotender
09/02/2010, 17:28
Arkadaşlar kararsız kaldım aux kablo mu yaptırayım yoksa fm transmitterle mi? Hiç fm transmitter kullanmadığım için kalitesi falan nasıldır bilmiyorum kullanan varsa fikir belirtirse sevinirim.

Kötü. Cızırtılı geliyor ses. Ayrıca büyük şehirlerde hemen her frekansta başka bir radyo olduğu için sürekli cızırtıya sebep oluyor. Bende vardı kullanamadım kuzene verdim al senin olsun deyip.

pilotender
16/02/2010, 16:52
merhaba
isteyen arkdaşlara aux girişi yaparım özelden mesaj atın lütfen
iyi günler

Arabanın teybinde SRC tuşuna basınca menüden AUX çıkmıyorsa, yine de mi hallediyorsunuz? Eğer o şekilde de yapabiliyorsanız ulaşayım size. Daha net bilgi verirseniz iyi olur.

Aikidosan
17/02/2010, 10:32
Merhabalar...
Konu itibari ile bir çok arkadaşımızın bu Aux kablo bağlantısı ile ilgilendiğini görüyorum.Teybe Aux girişini yapan firma bunun hazır kablosunu nasıl piyasaya sürmez anlamıyorum.Altı üstü Bir soket bir kablo...24.400 kişi konuyu görüntülemiş herkes muzdarip anlaşılan bu konudan.Yardımcı olacak hazır kabloyu satacak kişi köşe olur gibi geliyor bana...Girişimci arkadaşlara duyrulur...

Arkadaşlar Merhaba

Ben Aux kablosunu hazır alarak hallettim montajını da kendim yaptım.Montaj gayet kolay sadece teybin üzerindeki 4 noktaya sağlam tel vb çubuklarla bastırıyorsunuz.Kabloun sarı soketinin yuvaya tam oturması için tırnağının düzeltilmesi icap edebiliyor.kabloyuda arka boşluktan klimanın arkasından salıyorsunuz.Soketi teybin arkasındaki en sol yere takıyorsunuz bu kadar basit.

Şunu söyleyeyim eğer mp3 çalar veya telefondaki parçanın kalitesi iyi ise süper ses alıyorsunuz teypten.

Şİmdi gelelim kabloyu nerden alacağınıza.

https://www.hepucuzfiyat.com/product_info.php?products_id=40 adresinden alabilirsiniz Aux kabloyu seçerken dikkat edin iki çeşit var siz doğal olarka fiat için olanı seçin (sarı soketli) ve havale ile ödeme yaparken gene bunu açıklamada belirtin.Sitede alt köşede havale bilgilerini girmeniz istenen bölümüde dolurmayı ihmal etmeyin.

Kendiniz iyi bakın...