PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Galeriden bi punto ile ilgileniyorum

zaferdurukan
30/11/2010, 20:34
sevgili arkadaşlar galeriden bir punto buldum tek korkum galeriden olması:)

aşağıda linki var
Fiat / Punto / Grande 1.3 M.jet Active / 2006 GRANDE PUNTO 1.3 MULTİJET ACTİVE ABS AC sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-fiat-punto-2006-grande-punto-1-3-multijet-active-abs-ac-35604472/detay)

alicanveliy
30/11/2010, 20:41
Galeriden olması sorun değil. İyi araştırın belki daha iyisini bulursunuz. Dynamic modelini tavsiye ederim.

taneren
30/11/2010, 20:44
Fiyatı iyi ama km'si biraz fazla değilmi?

BURADA 2006 1.3 MJET EMOTİON 60 KÜSÜR BİNDE ORJİNAL PUNTOYU 19.000'E VERDİLER.

zaferdurukan
30/11/2010, 21:01
km biraz fazla haklısınız amaelimde fazla para ne yazık ki yok. bu yüzden km si düşük benzinli bulursamda alabilirim

SpyHunter33
30/11/2010, 21:05
ben bu km işine bi türlü akıl sır erdiremiyorum. :S benim aracımla aynı km de araç...aracı almadan önce servis kontrollerini kazası vs varmı yokmu araştırılarak alınabilir. Kaldı ki Multijet deyip övündüğümüz motorlarımızın 300bin 400bin km kullanılabildiğinden bahsediyoruz. imkanlar dahilinde alınabilir bir araç !!! ( bende bu fiyata aldım aracımı )

taneren
30/11/2010, 21:11
Yüksek km'li ve özellikle dizel araçların başınızı ağrıtma riski daha yüksektir. Geçmişini bildiğiniz bir arabayı tercih ederseniz bence daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Bizde, yaklaşık bir aydır iş arkadaşımıza bir punto arıyoruz,onunda imkanı biraz kısıtlı.buradaki bayi ile görüştüm bize aralık ayını beklememizi söylemişti.bu ayda takaslık araba çok geliyormuş bilginiz olsun

taneren
30/11/2010, 21:16
ben bu km işine bi türlü akıl sır erdiremiyorum. :s benim aracımla aynı km de araç...aracı almadan önce servis kontrollerini kazası vs varmı yokmu araştırılarak alınabilir. Kaldı ki multijet deyip övündüğümüz motorlarımızın 300bin 400bin km kullanılabildiğinden bahsediyoruz. Imkanlar dahilinde alınabilir bir araç !!! ( bende bu fiyata aldım aracımı )

ule erkan km sadece motorla ilgili değilki. Bu arabanın yürüyen aksamı var,süspansiyon sistemi var.elektrik sistemi var vs.vs.onların da nasıl yıpranmış olacağını düşün bide.

SpyHunter33
30/11/2010, 21:35
Hakan abicim :) ben mesajımda bişi daha yazdım yanlız. araç gerekli olan kontrolleri yapıldıktan sonra alınabilir :) benim aracımla aynı kmde arkadaşın gösterdiği. Çok şükür süspansiyonlarım elektrik aksamım yürüyenimde bir kusur bulamadılar. Sadece çok uzun yol yapmasından yüksek km e tutupta 22bin liraya düşük kmli araç da alamazdım. Elimdeki paraya nerdeyse perte çıkacakken toplanmış benzinli punto var mersinde...

taneren
30/11/2010, 21:41
Hakan abicim :) ben mesajımda bişi daha yazdım yanlız. araç gerekli olan kontrolleri yapıldıktan sonra alınabilir :) benim aracımla aynı kmde arkadaşın gösterdiği. Çok şükür süspansiyonlarım elektrik aksamım yürüyenimde bir kusur bulamadılar. Sadece çok uzun yol yapmasından yüksek km e tutupta 22bin liraya düşük kmli araç da alamazdım. Elimdeki paraya nerdeyse perte çıkacakken toplanmış benzinli punto var mersinde...

canın sağolsun erkanım ya. bahsettiğim punto varya o daha önce sana söylediğim arabaydı, sahibi geçen ay sattı 19.000 'e

bak şu pozantı otobanınıda bitiremediniz bi türlü ama,ankaraya gide gele o yollarda araba perte çıkcak bak haberin olsun.

kaptan_ahab
30/11/2010, 21:46
ben bu km işine bi türlü akıl sır erdiremiyorum. :S benim aracımla aynı km de araç...aracı almadan önce servis kontrollerini kazası vs varmı yokmu araştırılarak alınabilir. Kaldı ki Multijet deyip övündüğümüz motorlarımızın 300bin 400bin km kullanılabildiğinden bahsediyoruz. imkanlar dahilinde alınabilir bir araç !!! ( bende bu fiyata aldım aracımı )
Sevgili hemşerim bizlerde malesef 100.000 km takıntısı var (aynı takıntı bendede var :D) Şuan aracım 88.000 km.de.Bende fiyat düşmesine sebep vermemek ve satışın kolay gerçekleşmesi için 95.000 lerde aracımı satmayı düşünüyorum.

takres
30/11/2010, 22:01
bende de var valla yüksek km araba görünce önyargıyla yaklaşıyorum

taneren
30/11/2010, 22:24
Bakın avrupadaki ikinci el araba satış sitelerine bi gözatın, göreceksinizki aracın fiyatının model yılıyla değilde km'siyle belirlendiğini.

SRDR KRKC
30/11/2010, 22:55
Bu Araçtan Daha İyisi Nasıl Olacak Onu Anlamıyorum.?? Hadi Galericiden Olmasını Geçtim Eğer Araçta Kaza Boya Yoksa Bedava Arkadaşlar Kusura Bakmayında,

Bu Forumun Genelinde Nedense Fiyat Konusunda Üyelerin Hepsinde Demiyorum Ama Birçoğunda Puntolara Değer Biçmek Konusunda Çok Acaip Ölücü Yaklaşımlar Görüyorum Arkadaşlar.

Eğer Burası Bir Grande Punto Sevenlerin Mekanıysa Bence Bu Piyasayı Yaratacak Sizlersiniz. Buraya İlk Üye Olupta Gelen Birçok Kişi Genelde Ya Arabasını Satmak İçin Yada Araç Almak İçin Sizin Fikirlerinizden Yararlanmak İçin Buraya Üye Oluyor. Uzun Zamandırda Genel Yorumları İzliyorum Satmak İsteyene Fiyat Çok Deniyor Almak İsteyenede Yine Bu Para Etmez Fiyat Çok Deniyor. Lütfen Araçlarımızın Piyasasına Sahip Çıkalım. Değerinde Satılması Bizlerin Elinde. Aciliyeti Ve Hasar Durumu Bu Dediklerimin Dışındadır.
Kimse Kızmasın Ama Bu Böyle Saygılarımla...

murti82
30/11/2010, 22:58
Bence km'den önce arabayı kullanan önemlidir. İyi, özenli kullandıysa yüksek km çok sorun olmaz. Yoldaki çukurladan kaçmıyorsa, arabayı sert kullanıyorsa, acımıyorsa, aldığı yakıta, aracın bakımına dikkat etmiyorsa kaçınılmalıdır. Bu km'deki araç size ilk etapta "değişmediyse" debriyaj masrafı çıkartabilir. Daha sonra triger zinciri değişmesi gerekebilir. Birde 2006 model olduğu için City arızası verebilir, servis bakımlı olduğu için bunu da iyi niyet garantisinden değiştirirler.
Araç galeridense büyük ihtimal km'si düşürülmüştür, bunu rutin haline getirdiler artık. Hep bu km takıntılılar yüzünden :)

taneren
30/11/2010, 23:03
Serdar burada tartışılan aracın fiyatı değil,genç bir aracın km'sinin yüksek olması
bencede 17.000'ne dizel araç fiyat olarak ucuz , sorun ise aldıktan sonra masraf çıkarıp çıkarmayacağı.

SRDR KRKC
30/11/2010, 23:03
Bence km'den önce arabayı kullanan önemlidir. İyi, özenli kullandıysa yüksek km çok sorun olmaz. Yoldaki çukurladan kaçmıyorsa, arabayı sert kullanıyorsa, acımıyorsa, aldığı yakıta, aracın bakımına dikkat etmiyorsa kaçınılmalıdır. Bu km'deki araç size ilk etapta "değişmediyse" debriyaj masrafı çıkartabilir. Daha sonra triger zinciri değişmesi gerekebilir. Birde 2006 model olduğu için City arızası verebilir, servis bakımlı olduğu için bunu da iyi niyet garantisinden değiştirirler.
Araç galeridense büyük ihtimal km'si düşürülmüştür, bunu rutin haline getirdiler artık. Hep bu km takıntılılar yüzünden :)

Murat Naptın Yaaa :) Hangi 2. El Araçta Sürücü Özgeçmişini Bilebilirsinki Konu Komşu Akraba Olmadıkça. Her Galericide Sahtekardır Diyede Birşey Yoktur.

İyisimi Arkadaşım Git Galeriye Al Aracı Götür Servise Hatta 2 Servise Birden Götür Sonrada Otur Pazarlığını Yap Biz Ne Desek Boş Bu Görünen Haliye Alınmayacak Bir Araç Değil Bence...

SRDR KRKC
30/11/2010, 23:05
Serdar burada tartışılan aracın fiyatı değil,genç bir aracın km'sinin yüksek olması
bencede 17.000'ne dizel araç fiyat olarak ucuz , sorun ise aldıktan sonra masraf çıkarıp çıkarmayacağı.

İyide Bu Araçları Satarken Adama Sormuyorlarmı Senede Kaç Km Yapıyorsunuz Diye Ve Genelde 20 30 Bin Km Yol Yapılıyorsa Dizel Araç Alınız Denmiyormu ? Ve Bu Araçta 4 Yılda 110 Bin km Yapmış Gayet Normal Değilmi Kmsi Neresi Fazla Onu Anlamadım.

taneren
30/11/2010, 23:12
Benim 96 model orjinal 80.000 km'de şahinim var, gerisini sen düşün.
ülkemizde insanlar ekmeğe bile özel (ticari demiyorum) arabasıyla giderse 100 bin değil 500 bin gene yapar.

Ziyaretci046
30/11/2010, 23:18
araba düzgünse havada karada bu fiyatı yapar bence kasasına çok iyi baktırın kliması çalışıyo mu airbagler sağlam mı cihaza bağlattırın fiyatı uygun bence galeriden hesaplı almak zordur

SRDR KRKC
30/11/2010, 23:19
İyide Araba Binilmek İçin Alınır Kapının Önünde Yatıracağım Arabaya 1 Lira Para Vermem Abi Kusura Bakmada 99 Doğan Slx Var Arkadaşımda 50 Binde Ona Kalırsa 14 Bin Lira Para İstiyor. Herşeyin Bir Bedeli Vardır Ona Görede Fiyat Biçilir Ona Göre Değer Görülür. Bu Arkadaşın İlanındaki Aracın Aynısından Bendede Var Aynı Renk Aynı Model 55000 Bende 21 Den Aşağı Vermem Galerici 19500 Verdi.
Anlatmak İstediğim Herşeyin Bir Bedeli Var Ve Tekrar Söylüyorum Bu Araçta Büyük Bir Kaza Yoksa Eder Abi ...

sabanci
30/11/2010, 23:24
bizim milletimizde 100.000 takntısı var arkadaş! 98.000 olsa sorun yok ama 101.000 oldumu araba sanki dağda taşta kullanılmış muamelesi yapılıyor evet o km lerde nerdeyse perte çıkıcak arabalar var ama kendini belli eder sonuçta. benim aracımda 100bin üstünde aldım gelin bir görün km 'yi kapatsam anlayacakmısınız ! bu kadar sert yaklaşımlarda bulunan arkadaşlara söylüyorum başkası alınmasın üstüne!

taneren
30/11/2010, 23:25
iyide araba binilmek için alınır kapının önünde yatıracağım arabaya 1 lira para vermem abi kusura bakmada 99 doğan slx var arkadaşımda 50 binde ona kalırsa 14 bin lira para istiyor. Herşeyin bir bedeli vardır ona görede fiyat biçilir ona göre değer görülür. Bu arkadaşın ilanındaki aracın aynısından bendede var aynı renk aynı model 55000 bende 21 den aşağı vermem galerici 19500 verdi.
Anlatmak istediğim herşeyin bir bedeli var ve tekrar söylüyorum bu araçta büyük bir kaza yoksa eder abi ...

katılıyorum,mesele arabanın kapının önünde yatma meselesi değil,sonuçta kullanmak için alınır.
Ama seninde dedğin gibi az yol yapmış araba ile çok yol yapmış araç arasındada fark olmalı değilmi.

SRDR KRKC
30/11/2010, 23:29
katılıyorum,mesele arabanın kapının önünde yatma meselesi değil,sonuçta kullanmak için alınır.
Ama seninde dedğin gibi az yol yapmış araba ile çok yol yapmış araç arasındada fark olmalı değilmi.

Fark Ortada İşte Abi Piyasa Değerinin Kmsine Görede 3000 Tl Düşük Daha Ne Olsun :) Pert Etse Kaskodan Zaten 17 Alır Bu Adam :)

taneren
30/11/2010, 23:29
bizim milletimizde 100.000 takntısı var arkadaş! 98.000 olsa sorun yok ama 101.000 oldumu araba sanki dağda taşta kullanılmış muamelesi yapılıyor evet o km lerde nerdeyse perte çıkıcak arabalar var ama kendini belli eder sonuçta. Benim aracımda 100bin üstünde aldım gelin bir görün km 'yi kapatsam anlayacakmısınız ! Bu kadar sert yaklaşımlarda bulunan arkadaşlara söylüyorum başkası alınmasın üstüne!

ben bundan 7 yıl önce bir markanın 2.el sorumlusuydum, patron taksiden çıkma komple boyalı,yanılmıyorsam 170 bin kmdeki aracı 80 bine düşürüp,kendi yakın arkadaşına ......satmıştı.gerisini sen düşün.

taneren
30/11/2010, 23:36
fark ortada işte abi piyasa değerinin kmsine görede 3000 tl düşük daha ne olsun :) pert etse kaskodan zaten 17 alır bu adam :)

üstteki mesajlarımdada belirttiğim gibi problem fiyatında değil,çok yol yapmış araçların yıpranma paylarınında hesaba katılması ve alan arkadaşımızı üzmemesi.

Ziyaretci046
30/11/2010, 23:57
ben bundan 7 yıl önce bir markanın 2.el sorumlusuydum, patron taksiden çıkma komple boyalı,yanılmıyorsam 170 bin kmdeki aracı 80 bine düşürüp,kendi yakın arkadaşına ......satmıştı.gerisini sen düşün.

senin patrondan korktuk biz :) abi ben size şöyle söyleyeyim bana expertize geldi 2008 model grandepunto egzotik kırmızı araba daha orjinal kmsi 14000 kmde direk değişmiş düşünün klima arızalı her yeri macun keşke o punto 150,000 kmde olsa da bunlar olmasaydı

06kaymak
01/12/2010, 11:07
verin bana motor ve şasenin son 8 rakamını aracın gerçekten yetkili servis bakımlı olup olmadığını anlayalım....

SpyHunter33
01/12/2010, 11:17
:) müslüm abi doğru söyler. Birde arada zaten fark var abiler :) 2006-2007 model 30bin-70bin km araçlar ortalama 21bin liraya alıcı buluyor. Araç içinize siniyorsa alın nesi neden değişti ne olmuşta boyanmış vs bunları öğrenmeden almayın. bendeki araçta tavan hariç boyalıydı, neden dedim polis abimiz resimlerini gösterdi boydan boya çizmiş gösteri yapan gurupcuklar ( abimiz polistide ) hepsini de resmetmiş ama değişen yada işlem gören hiç bişi bulamadılar ve tanıdık yetkili serviste kontrol edildiğinden bir saatten fazla incelediler cihaza bağadılar vs. en sonunda servis müdür tamamdır abi sorunsuz araç deyince aldık tabi.
Demem o ki km elbette önemli ve galeriden olması aman aman bir sorun değil. içinize sinen " bu benim olmalı " dediğiniz araç sizindir :)

zaferdurukan
01/12/2010, 16:20
arkadaşlar aracın üç yerinde boya varmış. zaten bunu öğrenmek için en iyi yol usta kaportacıya göstermek ( ben bu konuda servislere güvenmiyorum) araç dediği gibi servis bakımlı ise en son servise ne zaman götürülmüşse orada ki km gerçektir büyük olasılıkla. zaten ben ctesiye kadar satılmaz ise araca bakmaya gidecem. bende çok boya takıntısı yok bi kaç paraç boya eğer ciddi kazası yok sa normaldir. km de çok abartı değil.

alicanveliy
01/12/2010, 16:53
Temel arabasını satılığa çıkarmış ama kilometresi yüksek diye kimse oralı olmuyormuş. Bunun üzerine, kolay satabilmesi için gidip kilometresini düşürtmesini söylemişler. O da gidip 150.000km de olan arabasını 10.000 km ye düşürtmüş. Sonra satıp satamadığını sormuşlar. O da, 10.000km'deki arabamı niye satayım ki, demiş.

Fıkra bi yana bulduğunuz arabanın kilometresi yüksek sayılmaz. Temizse alınabilir. Bi de şuna bakın:
Fiat / Punto / 1.3 M.jet Dynamic / 2006 MODEL 1,3 MULTİJET DİZEL GIRADE PUNTO sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-fiat-punto-2006-model-1-3-multijet-dizel-girade-punto-35495531/detay)

uzuncocuk
01/12/2010, 17:00
yüksek km'li ve özellikle dizel araçların başınızı ağrıtma riski daha yüksektir. Geçmişini bildiğiniz bir arabayı tercih ederseniz bence daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Bizde, yaklaşık bir aydır iş arkadaşımıza bir punto arıyoruz,onunda imkanı biraz kısıtlı.buradaki bayi ile görüştüm bize aralık ayını beklememizi söylemişti.bu ayda takaslık araba çok geliyormuş bilginiz olsun
114 ooo km kesınlıkle cok km degıldır aksıne az km dır mjet ıcın..114000 km mjet için dewede kulak kalır:) km orıjınal ıse boyalı yerlerı gercekten degısım e tabı degılse 114000 km dekı bır grande puntonun on duzenı, aksı, debrıyaj setı sen degıstırsen bıle en fazla 1000 tl tutar .. Ben bu araca 17000 tl ısteyen galerıden daha dusuk fıyata alınabılcecegını dusunuyorum....yapacagın ındırımı aracına masraf et... Mjet mjettır ... Sen onu uzmezsen standart bakımlarla 300000 e kadar yolu var belkıde daha fazla.....

uzuncocuk
01/12/2010, 17:02
temel arabasını satılığa çıkarmış ama kilometresi yüksek diye kimse oralı olmuyormuş. Bunun üzerine, kolay satabilmesi için gidip kilometresini düşürtmesini söylemişler. O da gidip 150.000km de olan arabasını 10.000 km ye düşürtmüş. Sonra satıp satamadığını sormuşlar. O da, 10.000km'deki arabamı niye satayım ki, demiş.

Fıkra bi yana bulduğunuz arabanın kilometresi yüksek sayılmaz. Temizse alınabilir. Bi de şuna bakın:
fiat / punto / 1.3 m.jet dynamic / 2006 model 1,3 multijet dizel gırade punto sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-fiat-punto-2006-model-1-3-multijet-dizel-girade-punto-35495531/detay)
bu arac dynamıc degılkı:) ayrıcada on gohus hortumla yıkanmıs gıbı duruyor:)

murti82
01/12/2010, 17:21
Murat Naptın Yaaa :) Hangi 2. El Araçta Sürücü Özgeçmişini Bilebilirsinki Konu Komşu Akraba Olmadıkça. Her Galericide Sahtekardır Diyede Birşey Yoktur.

İyisimi Arkadaşım Git Galeriye Al Aracı Götür Servise Hatta 2 Servise Birden Götür Sonrada Otur Pazarlığını Yap Biz Ne Desek Boş Bu Görünen Haliye Alınmayacak Bir Araç Değil Bence...

Doğru söylüyorsun bu yazdıklarımı bilemezsin ama, adam 20.000de de arabayı halledebilir veya 600.000km kullanır, daha da kullanabilir demek istiyorum. Sadece km'ye takılmak yersiz.
Her galerici Sahtekardır demiyorum ama internette bir bakın ne kadar çok km düşürme cihazı satılıyor. Bunları kim alıyo dersiniz.
Aslında arabayı alırken sahibiyle bir test sürüşüne çıkıp nasıl kullandığına bakmak lazım. Adamın frene gaza nasıl bastığından bile nasıl kullandığını anlarsın.

alicanveliy
01/12/2010, 17:35
bu arac dynamıc degılkı:) ayrıcada on gohus hortumla yıkanmıs gıbı duruyor:)

Evet yıkamışlar ama kurulamamışlar herhalde. CD çalar da çok kullanılmış. Sahibinden.com da active yazdığı halde dynamic, dynamic yazdığı halde active olan bayağı ilan var. Donanımlar pek bilinmiyor sanırım.