PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zırıltı hakkında

hilmiusta
30/11/2010, 19:51
arkadaslar belırlı bı gazda zırrr dıye bı ses gelıyro sankı torpıdodan gelıyor gıbı gldı bana bosalttım torpıdpdan gelmedıgıne emınım yıne gelıyor ama her zaman degıl 200 300 devır arasında sankı plastık bı seyın vıdası gevsemıs te ses yapıyor gıbı benı delı edıyor nasıl bulcam bu sesı :-(

jakabo_ank
30/11/2010, 19:57
sana tek tavsiyem ses geldiğini düşündüğün her yeri tekmele yumrukla. ses mes kalmıyacak. ben öyle yaptım. saatlerce serviste sesi bulamadı ustalar. birkaç gün sonra kafam attı arka tarafta ne varsa tekmeledim yumrukladım ses mes kalmadı.

StrawBeeRy
30/11/2010, 19:58
sana tek tavsiyem ses geldiğini düşündüğün her yeri tekmele yumrukla. ses mes kalmıyacak. ben öyle yaptım. saatlerce serviste sesi bulamadı ustalar. birkaç gün sonra kafam attı arka tarafta ne varsa tekmeledim yumrukladım ses mes kalmadı.
:D:D ilginç bir yöntem okurken bile koptum abi

takres
30/11/2010, 19:59
sağ ön kapının ordan bi yerden geliyor ama bende çözemedim abi :D:D

jakabo_ank
30/11/2010, 20:07
yeminle diyorum bak bir dene. metal aksama dikkat et ama. ben etmedim bagaj kapağında güççük bir hatıra bıraktım.

hilmiusta
30/11/2010, 20:27
:-) hava yastıkları patlmasın benım ses onden gelıyor :-) ya hakıkaten delı edıcı bı sey tavsıyenı denıcem kesınlıkle bı kac osamanlı sallıyayyım bakalım ınsallah ıse yarar ama sanmıyorum

USTA
30/11/2010, 20:31
Kocaeli'nde Hilmi Usta var ,ona götürün bence...

jakabo_ank
30/11/2010, 20:36
:-) hava yastıkları patlmasın benım ses onden gelıyor :-) ya hakıkaten delı edıcı bı sey tavsıyenı denıcem kesınlıkle bı kac osamanlı sallıyayyım bakalım ınsallah ıse yarar ama sanmıyorum

hiçbişey olmaz. zaten ben bu gp lerin hava yastıklarının falan açılacağınada inanmıyorum.

hilmiusta
30/11/2010, 20:37
murat sanırım sen arabandan hoslanmıyorsun kardes :-) bı seyı kafana acayıp takmıssın acılır heralde 4 taneden artık hıc bırı acılmassa yuhh yanı

hilmiusta
30/11/2010, 20:39
anlarmı dersın musatafa usta anlamazsa sen bakarmısın :D

USTA
30/11/2010, 20:43
anlarmı dersın musatafa usta anlamazsa sen bakarmısın :D

Garantili ses kesilir,ömür boyu duyamazsın o zırıltıyı...:D

jakabo_ank
30/11/2010, 20:44
arabayı seviyorum. 6 aydan fazla bindiğim ilk araba bu.

34VP1694
02/12/2010, 17:40
Ses ön sağ kapı direğinin olduğu bölgelerden geliyorsa kapı dosemesindendir yüksek ihtimalle ses geldiğinde kapı tutumagında içeriye doğru çek döşemeyi zırıltı kesilirse cam açma düğmelerinin altında döşemenin alyan civatası var onu iyi sıktır altına lastik conta koyarsanız daha iyi olur bende evoda yaşadım aynı ses olayını dedğim gibi çözdüler serviste önemli birşey değil.

burhankutlu
02/12/2010, 18:43
o ses klima hortumlarından geliyor ben 2 ay gezdim öyle en son bulduk kaputu ac karşıda sag altta acıkta duruyor hemen elinle birleştir sık geçer :)

hilmiusta
02/12/2010, 19:15
burhan kardes eger dedıgın gıbıyse hacca gıtmıs gıbı olacaksın :-)

makeles
02/12/2010, 20:22
bende de bezer bi ses vardı.. sol ön amortisör rulman ile iç aks arasında hafif boşluktan oluşmuş..
servis sağolsun halletti..

burhankutlu
03/12/2010, 00:44
burhan kardes eger dedıgın gıbıyse hacca gıtmıs gıbı olacaksın :-)

hilmi abi yanına birini al biri gaza bassın biri hortumları tutsun sesi zaten içerde ona göre anlarsınız , gaza basınca zaten içinde durulmuyordu bizdekinde zır zır zır aralıksız sanki bozuk para torpitoda vızılayıp duruyor saolsun servisteki arkadaş sayesinde bulduk ikisini birbirine sıkıştırdı durdu ses

hilmiusta
05/12/2010, 21:49
YA burhan bugun bakacaktım yagmur yagdı yarına kaldı cok merak edıyorum ne olcak dıye :D

levent08
06/12/2010, 15:25
selam sana bir öneride benden başıma gelmiş bir olan eski aracın gp yi bakıma götürdüğümde aracın hava filtresini değiştirdikten sonra kazandan sonra çıkan plastik parça gevşemişti nedenini bir türlü anlamadım fakat ses yani zırıltı sesi oradan geliyordu traktör gibi çok az gaza bastığımda ve ilk kalkış yaparken bir bak istersen

burhankutlu
06/12/2010, 15:28
YA burhan bugun bakacaktım yagmur yagdı yarına kaldı cok merak edıyorum ne olcak dıye :D

abi bu sene bakacakmısın :D

hilmiusta
07/12/2010, 01:17
ya burhan senden cok ben merak edıyorum :D araba hanım da vardıyalı calısıyorum bakalım yarın bırak dıcem ınsallah bırakır :D

34VP1694
07/12/2010, 20:39
ses nerdenmis mudur

acRep
07/12/2010, 22:32

Karnıma derin sancılar girdi hocam bu nasıl orjinal bi yöntem öyle :D :Ç

hilmiusta
08/12/2010, 01:01
ya burhan arkadas ıkı tane klıma hortumundan bahsettı baktım degecek bı yer yok yanı ses getırecek bı durum bır bırıne temasları yok soyle bı salladım elım le bı sey yapmadım yanı bakalım ses gelecekmı yıne cıtım test surusune ama her zaman gelmıyordu o ses bakalım gelecekmı yanı bı sey yapmadım ama cok kıl bı ses yaa bu arada ben arabaya oyle vuramam yaaa :-)

burhankutlu
08/12/2010, 02:38
abi birbirine değmiyor zaten :))) bak yanına bi kişi daha al biri hafif gaza bassın diğeri hortumları yoklasın o dediğin ses ordan geliyor hafif birbirine dogru sıkacaksın. zaten birbirine değerse zırıltı yapmaz tak tuk vurur ama bunlar sanırım yeriyle alakalı gaza bastıkca zır zır ötüyor sen aldanma birbirine değer die bende öyle gezdim 2 ay ama alakası yokmuş o hortumlar gaza bastıkca ses yapıyor tek çaresi hafifçe birbirine dogru sıkmak gezmeyede gerek yok yanına birini al dediğim gibi hafif gazda zaten yapıyor :)

madein67
27/12/2010, 15:52
Bozuk yola girdiğimde tok sesli, titreme gibi bi ses geliyor, hala var ama nereden geldiğini yeni keşfettim, orta havalandırmanın oradan geliyor zannediyordum, ama eşim keşfetti, dikiz aynasından geliyormuş. 3 aylık araç, bu ses canımı sıkıyor.

hilmiusta
30/12/2010, 10:16
OK BURHAN saol kardesım

fatihhhh
04/01/2011, 16:01
bu zırıltı bende de var.
klima hortumlarını bende bir sıkayım, işe yarasada yaramasada burda fikir beyan edenlere çok teşekkür ederim.
bu arada hava yastıklarının açılacağını düşünmeyen arkadaş yanılıyor.
benimkiler gayet güzel açılmışlardı.

hilmiusta
05/01/2011, 02:06
arkadaslar benım ses gıttı burhan cok saol yaaa hıc ıse yarıyacagını tahmın etmedım kardesım benım saolasın ınsalllah goz acıp kapayıncaya kadar askerlıgın bıter :-)

mitix
26/05/2011, 13:33
arkadaşlar benim de bu zırıntı olayı var . sanki arabanın içinde arı dolanıyor.
bu klima hortumu nerde neyi nasıl birbirine sıkacak. kablo bağı gibi bişey işe yararmı ama öncelikli bahsi geçen yer tam olarak neresi bir foto falan koyarsanız çok memun olurum.

kartal3520
27/05/2011, 01:03
Kardeş dediğin aynı ses benim 25 günlük aracımdanda geliyor.Her zaman değil, ama dediğin gibi,bazen gaza yüklendiğimde oluyor.Servise götürdüm.Serviste torpitonun oraya usta bir bez bant yapıştırdı ama ses gelmeye devam ediyor.Aracı bir daha servise götüreceğim bakalım bu defa ne yapacaklar...

hilmiusta
27/05/2011, 01:30
dedıgım gıbı yap hcı canını sıkma cok basıt bı yontem ;-)

smartengineer
27/05/2011, 16:53
hilmi hocam nasıl yapcaz dediğim gibi demişsin ama anlayamadım o ses bendede var çoook sinir oluyorum.sağ taraftan geliyo

mitix
28/05/2011, 15:56
resimli açılım abicim benden

araç evo bahsi geçens sesin aşağıdaki resimde bu bölgeden olduğundan şüphelenmekteyiz. dolayısıyla söylendiğimden anladığıma göre ok yönünde el ile bir baskı ile birbirne yaklaştırılır. bundan sonra sesi bakacaz umarım kaybolur. herhalde söylemek istediğiniz buydu ?

burhankutlu
03/06/2011, 20:01
selamlar sesin biri çözüm buldu sanırım uzun zaman oldu mesaj gelmiş ama yeni okudum kusura kalmayın saolsun Ümit arkadaşımız tam 12 den vurmuş resmi bana bırakmadan koymuş evet ses bu hortumdan geliyor ayriyeten işi gücü bıraktım ses arıyorum hemen hepsini buldum sayılır :))) son olarak bagajdan gelen bi kuş sesi varsa o da bagaj açıldığında yanan lambanın plastiğinden geliyor geçen birisi sormuştu tek tek hatırladıklarımı söyleyeyim :)

StrawBeeRy
03/06/2011, 20:04
ses eğer resimdeki gibi bir yerden geliyorsa camın önündeki havalandırma plastiği kırılıyor oda zırıltı yapıyor baktınızmı ona?

birde hortum demişsiniz hortum nasıl ses yapabilirki?

burhankutlu
03/06/2011, 20:08
şuan için 3 araçta elle sıkılarak sorun giderildi onlar sert plastik ve birazda olsa demir gibi bişe var titreşime binincede araç çalıştıkdan sonra boşluktan dolayı zırıltı yapabiliyor. bide gogusteki resimde havalandırma plastiği kırılıyor demeyelim gevşek bırakılmış veya klipsi takılmamış o yüzden gögüsten ses alıyor oda sökmek bakmak lazım uzun iş.

tnrsrc
03/06/2011, 21:58
benim araçta da zır zır diye bir ses var fakat bendeki 2.viteste giderken ve bir duvarın yanından geçerken duyuluyor sanki egzozdan geliyor, püskürme gibi püfftt püfftt diye bir ses.. nedir acaba?