PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyın arızası mı?

PESCATORE
30/11/2010, 15:07
Herkese merhaba,

benim araçta şuana kadar kimsenin anlamayamadığı bir sorun var! Seyir halindeyken hiçbir zorlama olmadan araç bianda gaz kesiyor devir göstergesi rölanti seviyesine iniyor hararet tavan yapıyor ve araç o anda gaz yemıyor ama bu durum enfazla 2 sn. Sürüyor ve kendiliğinden düzeliyor. Bu sorunu 1 senede 2 defa yaptı. Ilk yaptıgında servıse gıttım hiçbir sorun bulamadılar arıza gosteren bıryerı yok.

Bırde son zamanlarda herzaman yapmamakla bırlıkte marşa bastıktan sonra hararet gostergesı en yukarı kadar cıkıyor ve gerı ınıyor.

Bu sorunlar hakkında fıkrı olan veya benzer durumlarla karsılasan varsa bılgılerınızı beklıyorum belkı çözerız

Kriminal
30/11/2010, 15:15
Walla bendede olmustu versiyon yuklemesınden sonra geciyor..Servis halleder

phyevren
30/11/2010, 15:17
yazılım guncellenecek

PESCATORE
30/11/2010, 15:18
walla bendede olmustu versiyon yuklemesınden sonra geciyor..servis halleder

hangısı olmustu gıderken gaz kesme mı? Yoksa marşa basınca hararet gostergesının yukselıp ınmesı mı? Bırde versıyon yuklemesı nerdır?

Kriminal
30/11/2010, 15:34
Marşa basınca hararet gostergesının yukselıp inmesi...Versiyon dedıgımızde aracımıza cihaz baglanıp format atılması gıbı bısey

ayhan1
30/11/2010, 15:47
kesinlikle yazılım diyorum garantisi yoksa 250 TL masrafı var tabi birde bir hafta serviste yatıcak ama siz İstanbuldasınız belkide okadar yatmaz

GP COSKUN
01/12/2010, 09:10
sevgili murat
öncelikle sorun yazılım güncellemesi ile giderilebilir ama bu tür arızaya sebeb olan yan faktörlerde olabiliyor
ben bir kaçını sıralayayım sen bir baktır
akünün durumu
ecu soketlerinin gevşekliği
kutub başlarındaki aşırı oksitlenme ve gevşeklik
bunlara bak sorun yok ise bir güncelleme yaptırman gerek

eskibur
01/12/2010, 20:24
Bende de gaz kesme ya da hareket halindeyken böyle şeyler olmadı fakat kontağı açınca hararet bazen sona çıkıp hemen iniyor geri normal olduğunu düşünüyordum.

euslu1
31/12/2011, 12:20
bu problem bendede oldu yolda giderken bir anda gaz kesiyor. 2 sn. sonra normale dönüyor.yada hararet göstergesi bir anda tavan yapıyor 2sn. sonra normale dönüyor servise götürdügünde arızayı bulamıyorlar püskürtme kablo tesisatını ve fren sensörünü degitidiler ne alakaysa probem hala devam ediyor.

halils2
01/01/2012, 01:41
bende marşa basarken hararet sona dayanıp geri geliyodu aküyü değiştirince düzeldi. ama yolda giderken hiç başıma böyle bir olay gelmedi

levan34
01/01/2012, 03:27
şase yapıyor olabilir...şaseye bağlı kabloyu bul kardeşim....eski arabamda olmuştu benzeri.

tab
01/01/2012, 19:59
Elektrik tesisatını kontrol ettir. Sonra bakarsınız program işine.

MURAT_41_41
01/01/2012, 21:13
akü arızalı olduğu için kelebek gövde kendi kalibirasyonunu unutuyor marş esnasındaki arızada akü kaynaklı akünüzü değiştirin kelebek gövde kalibirasyonunu yaptırın problem çözülsün