PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Virajlarda savurma

zafer murat
29/11/2010, 10:04
Arkadaşlar mrb kış lastiklerimi yeni aldım ve taktırdım takılırken balans v.s yapıldı virajlara girerken hafiften savrulma yapıyor 4 lastikte kış lastiği ölçü ebatlarım orjinal fabrika ölçülerinde lastikler lassa snoways yeni tarihli üretim.

krakercocuk
29/11/2010, 13:11
fiorino için bişey diyemiyeceğim valla ama benim arabamda geniş taban lastik ve spor yay olduğu için yol tutuşum 10 numara...tabi fiorino ne maksatla kullanılıyor sizin açınızdan bilmiyorum ama bu iki ekipmanla sorunu çözersiniz sanırım sizde

zafer murat
29/11/2010, 13:49
Normal yaz lastiklerimde hiç bir sorun yoktu bu kışları taktım ondan sonra dönüşlerde filan araç şeritten çıkıyor yol tuttuşu bozulmuş gibi Rot Ayarımı istiyor acaba

yklklc
29/11/2010, 14:46
Normal yaz lastiklerimde hiç bir sorun yoktu bu kışları taktım ondan sonra dönüşlerde filan araç şeritten çıkıyor yol tuttuşu bozulmuş gibi Rot Ayarımı istiyor acaba

Önceki lastiklerin marksı da lassa mıydı çünkü markadan markaya yol tutuşu çok değişiyor. Kış lastiği hiç kullanmadım o konuda yorum yapamam ama önceden kullandığınız marka michelin veya bristone falansa belki ondan değişikliği hissediyor olabilirsiniz.

zafer murat
29/11/2010, 15:18
Evet kışlıklar Lassa yazlıklarım pirellidi.

ReSeRVe
02/12/2010, 21:36
abi lassa biraz sert kaçabilir fiorino için... daha yumusak bi lastik alsaydın michelin falan mesela,birde arabanın arkası boş ise de savurur..malum aracın arkası boş oldugu için..

GP COSKUN
03/12/2010, 01:10
allah iyiliğini versin zafer
20 derecede bir kış lastiğinden nasıl bir performans bekliyorsun
şu anda içinde bulunduğumuz hava şartları kış lastiği kullanımına uygun değil bu lastikler
7 dereceden sonra asıl performanslarını verir
ayrıca kış lastikleri çok yomuşak hamurlu olduğunda esneme kabiliyeti çok yüksektir
normal lastiklerle girdiğin viraja bunlarla giremezsin
aslında bu tıpkı kışın karlı veya yağışlı havada yaz lasstiklerinden şikayet eden birinin mesajı gibi olmuş
saygılar