PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo'ya alarm takılması hakkında

USTA
27/11/2010, 16:14
Evo'muzu salı engeç çarşamba teslim alıyoruz,dün bayi sahibinden rica ettim alarm takılmasını,hediye olarak araca alarm takacaklar ancak o sırada ofisinde oturan ve Tofaş Yedek parça müdürü olduğunu söyleyen arkadaş Puntolarda alarmın sorun çıkardığını söyledi,alarmın kendi kendine çalmaya başladığını falan anlattı,benimde tecrübelerim alarmın düzgün montaj yapıldığı zaman hiçbir araçta sorun çıkmayacağı yönünde.
O anda vazgeçer gibi oldum ancak işyerime döndüğümde telefon açıp alarmın takılmasını ve ayrı kumandadan değilde aracın kendi anahtar kumandasından çalışacak şekilde montaj yapılmasını istedim...
Aranızda punto Evo'suna alarm taktıran varmı,varsa sorun çıkardımı bunu öğrenmek istiyorum...
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim...

evo51
27/11/2010, 16:33
kardşm bnde evoyu alırkn serviste çıkarmadan alarm istedim ama adamlar yok olmaz beyinde arıza çıkartabilir dediler bu yüzdn TAVSİYE etmiyorum

USTA
27/11/2010, 16:42
Henüz takılmamıştır alarm,pazartesi takarlar sanırım,diğer arkadaşların da yorumlarını alalım ona göre iptal ettiririm belki...

cnc
27/11/2010, 17:05
evet bende taktiricam odedigin gibi oluyormu tel anahtarda benim elimde cenmax alarmim var onu takmayi dusunuyorum benim teslimat sali gunu

garden07
27/11/2010, 17:06
bende taktırmak için servise gıttım alarm taktırmanıza gerek yok arac kendi anahtarı hariç hiçbir şekılde calışmaz dediler

USTA
27/11/2010, 19:39
Anahtarsız çalıştırılamayacağı bizede söylendi,benim maksadım arabanın çalınmasını engellemek değil,hırsızların araca girerek zarar vermesini engellemek.

SpyHunter33
27/11/2010, 19:50
evoyu blmem de ben puntoma taktırdım. fiatın müdürünün dediği doğru !!! alarma kendi kendine çalmaya başlıyor. Ama bu OLMAZ zihniyeti tamamiyle çözüm üretmeye tenezzül edilmediğinden. ben taktırdım eve geldim alarm başladı çalmaya susturamadım taktığım yere götürdüm, araya röle atılacak abi sorun yok dediler. Ayrıca sanırım alarmı takarken - tetik yada + tetik mi diyorlar onu bulamıyorlar onu da sigorta panosundan tetik ucu alıyorlar yani olmaz bu imkansız vs vs bunlar bana hep " yapmak istemiyoruz, yaparsak da dünyanın parasını alıcaz " anlamına geliyor diyorum...

USTA
27/11/2010, 21:03
Önce alarm takarız dendi,5 dk sonra bunlara uyumsuzmuş dendi,çok iyi bir elektroniçi sorunu çözer bence,taksınlar bakalım sorun çıkartırsa dışarda işini iyi bilen dostum var ona düzelttiririm nasıl olsa...

cilem
28/11/2010, 02:14
valla kesinlikle taktırmayn derim belki taktırıp sorun yaşamayanlar olmustur fakat ben yaklaşık 2-3 ay bunun sıkntısını çektim her sabah aynı saatte çaldı. hassaslık ayarını hassas olmamasına kadar ayarladık ama yine çaldı gözümün önünde etrafında hiç birsey yokken yine çaldı. alarmı çıkarıp yenisini taktılar yine olmadı. en son trafikte giderken çalmaya baslayınca ve susmayınca çıkarttırdım. işinin ehli olup puntolara alarm takanlara yaptırırsanız evet belki sorun çıkmaz. ben arabaya zarar gelmemesi konusunda çok hassas biri olarak bile taktırmayın derim.

USTA
28/11/2010, 10:33
Alarm takılmadıysa satış temsilcisini arayarak iptal ettireyim bari,kimseden olumlu bir cevap alamadık,sorun yaşamaktansa alarmsız kullanmak en iyisi...

USTA
29/11/2010, 10:12
Az önce arayıp işlemi iptal ettirdim,neyseki alarm takma işi bugüne kalmış,kafamız rahat olsun...

ozmenomer
29/11/2010, 10:17
ben de 4ay önce aldım evomu ve serviste alarm taktrıdım 4 aydırda hiçbir olumsuzlkugunu görmedim bence deiştirmeyin kararınızı cunku bana 200tlye mal oldu. sadece alarm öterken sinyaller yanmıyo oda yanmayı versin.

USTA
29/11/2010, 10:42
İptal ettirdim artık,birdaha aramak ayıp olur,birde olumlu yazan kimse olmadı siz yazana kadar...

RECEPKONDAKCI
29/11/2010, 10:43
Alarm sıkıntı yaratır, taktırmayın arkadaşlar...

ozmenomer
29/11/2010, 10:55
alarmdan alarma fark olabilir her servis aynı alarmı takmayabilir benimkini kumandadan yaptılar sadece acmaya bastıktan sonra 3sn sonra acma sesi veriyo ondan sonra acıyorum sesten önce acarsam alarm calıyo yoksa hicbir problem cıkarmadı cıkarsada faturası var serviste takıldığı belli gerekeni yaparlar

siyahinci83
29/11/2010, 11:22
Ben birmot'a gidip bizim araçlarla uyumlu olanı sordum cenmax 942 modelini kullaniyorlarmis yani bir müşterinin arabasına (punto) bu model alarm takılıyormus bende Ege dist. den satın aldım yarın taktırıcam arabanın kendi sustalı anahtarı ile çalışıyor

USTA
29/11/2010, 11:34
İptal ettirmeden önce bu mesajlar gelseydi diyorum...:)

ozmenomer
29/11/2010, 14:51
valla bence yuzsuzluk yapıp tekrar isteyin neticede 200 lira tutar kendi kumandasından olduğu için hiçbir mahsuru olmaz

cilem
29/11/2010, 16:03
yani alarm sorun çıkarmazsa evet mutlaka olması lazım benmki de aracın kendi kumandasından çalışıyordu ve dediğiniz gibi cenmax 942 ydi. ama olmadı işte servis de hep sorun çıkarıyor tekrar taktırmayın dedi. inşallah taktıranlar sorun yaşamaz

samprik
29/11/2010, 16:13
valla kesinlikle taktırmayn derim belki taktırıp sorun yaşamayanlar olmustur fakat ben yaklaşık 2-3 ay bunun sıkntısını çektim her sabah aynı saatte çaldı. hassaslık ayarını hassas olmamasına kadar ayarladık ama yine çaldı gözümün önünde etrafında hiç birsey yokken yine çaldı. alarmı çıkarıp yenisini taktılar yine olmadı. en son trafikte giderken çalmaya baslayınca ve susmayınca çıkarttırdım. işinin ehli olup puntolara alarm takanlara yaptırırsanız evet belki sorun çıkmaz. ben arabaya zarar gelmemesi konusunda çok hassas biri olarak bile taktırmayın derim.

+1

USTA
29/11/2010, 16:26
Trafiğe çıkmadan önce kaskolanacak zaten,tek tesellimiz bu şimdilik...:)

ozmenomer
30/11/2010, 10:11
arabanın saglamlığı bile başlı başına bi şans deilmi alarm nasıl olmasın kimi punto bakım harici servis yüzü görmezken kimisi ayda bir gitmek ister. misal benimki

siyahinci83
30/11/2010, 21:19
Ben cenmax 942'yi taktırdım şimdilik bir sorun yok gayet güzel çalışıyor

USTA
04/12/2010, 10:54
Alarmsız bir şekilde kullanmaya başladık...
Yorumlarınız için teşekkür ederim...

evo_dynmc
12/01/2011, 12:58
ben aracı dün teslim aldım, bayide satış danışmanına alarm taksam sorun olur mu dediğimde olmaz serviste takıyorlar dedi ama servistekileri de bi aricam bakalım, görüntüye gerek yok ses cıkarsın yeter

levan34
12/01/2011, 16:20
gp lere alarm takılmasında sorun çıkabildiğini foruma yazılanlardan takip ediyorum,,alarm konusuna değinmişken zaman içinde araç hırsızlığı ile ustalardan dinlediğim yorumları paylaşmak isterim:

1- immobilizer güven verir ama taşınabilir ecu ile immobilizeri devre dışı bırakma yöntemi var(artık hırsızda hangi marka modelin ecusu varsa)
2- baston kilide güvenme,yüksek devirli testere ile direksiyonu keserek saniyede baston kilidi çıkarma yöntemi.
3- eve giren hırsızın evde ilk aradığı şeylerden biri aracın anahtarı,böylece immobilizer duvarını aşmış oluyor...yani aracı götürürse 25-30 bin tl cepte.
4- ustalar, "anahtara gözün gibi bak,kopyalanmasına karşı her türlü senaryoyu düşün" diyorlar,yani maç izleyip bira içerken cebinde dursun,elinde oynama,kahyadan emin ol...vb.
5- aracında mutlaka alarmın olsun,hırsızlar gürültüyü sevmiyor...çekici ile çekerlerse araç ötüyor....şahsen benim diğer aracımı havaalanında çekici çekti,bütün alanı ayağa kaldırdı..parka kadar öttüğünü duydum.
6- "hırsıza kilit olmaz" atasözünü unutma,aracını kafaya taktılarsa şanslarını denemekten hiç çekinmezler.
7- seni kurtaracak yegane şey "KASKO" dur...yukarıdaki çözümlerin hiçbiri %100 işe yarar denemez...sadece kaskodan sonra düşünülecek işlemlerdir.
8- bazıları aşmış zaten..video seyret= https://www.vidivodo.com/223833/kolay-oto-hirsizligi

santiago
12/01/2011, 23:36
Anahtarsız çalıştırılamayacağı bizede söylendi,benim maksadım arabanın çalınmasını engellemek değil,hırsızların araca girerek zarar vermesini engellemek.

hırsızlar için alarm olmuş başka bişey olmuş önemli değil kafalarına koyduktan sonra her türlü zarar verirler hem ayrıca bişey sormak istiyorum kaçımız alarm çaldığında arabaya gidip bakıyoruz ? biliyoruz ki yerimizden kalkıp gitmiyoruz ya kedi çıkmıştır ya biri süratli geçmiştir yada yürüyen vatandaşın biri dayanmıştır diyip geçiyoruz gecede böyle bi yani kaçımız kalkıp baktık ? "ya kedidir boşver susar birazdan" diyip uykumuza devam ettiğimizi biliyoruz.işste ben bu yüzden alarmları sevmiyorum taktırmadım da gerek yok çünkü anahtarlar immobilizerli hiçbir şekilde arabayı çalıştıramazlar onunda yolunu bulurlar ama en iyi alarm kasko kaskon varsa dert etme