PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''Hill holder uyarısı''

llcemll
26/11/2010, 22:46
arkadaşlar aracım 2011 model 1,4 otomatık dinamıc versıyonu ..arac seyır halındeyken ekranda ''hıll holder devre dışı kitapçığa bakınız''yazısı çıkıyor.hıc bı zaman devrede felan yazmıyor hep bu yazı var acaba sorun ne olabılır..??

USTA
26/11/2010, 22:49
Servislik bir soruna benziyor,vakit geçirmeden gitseniz iyi olur,birde neticeyi bizimle paylaşırsanız memnun oluruz...

erosistanbul
26/11/2010, 22:50
Servise gitmekte fayda var.sıkıntı olabilir.

llcemll
26/11/2010, 22:53
tessekkurler arkadaslar en kısa zamanda gotureceqım zaten ancak ön bi bilgi edınmek ıstedım bu probleme sıtede pek bı bılgı yok herkesın basına gelebılır genel bı bılgı olsun ıstedım ..

llcemll
26/11/2010, 22:59
daha önce yaşayan arkadaşlar varsa yazarsa sevınırım

WiSTaRiA
27/11/2010, 00:05
city motoru problemin arkadaşım... Servise gidip göstermende fayda var...

eexelanss
27/11/2010, 00:13
city motoru problemin arkadaşım... Servise gidip göstermende fayda var...

Orçun hilholder ile city motorunun nasıl bir bağı var.. Birisi yokuş kalkış destek sistemi birisi dreksiyonla alakalı... Yanlış biliyorsam düzelt... Yani cty arızasında hilholder uyarısımı veriyor..

eexelanss
27/11/2010, 00:16
Birde duologic lerde hilholder varmı yaaa,, Arkadaş otomatik demiş... Otomatik vitesli araçlar zaten yokuşta geri kaçırmaz ki.. Yani kaçırsada çok az...

WiSTaRiA
27/11/2010, 00:39
Servisin bana belirttiği çünkü aynı arızadan bende şuanda müzdaripim hillholder asr esp vslerin hepsini aynı anda ikaz olarak verir... Ve bazen dikkat ettim bu arızaları verirken gösterge panelinde direksiyonda yanıyor ona istinaden city motoru diye belirttim...

USTA
27/11/2010, 01:07
Birde duologic lerde hilholder varmı yaaa,, Arkadaş otomatik demiş... Otomatik vitesli araçlar zaten yokuşta geri kaçırmaz ki.. Yani kaçırsada çok az...
Dualogic ler yarı otomatik şanzımandır,Geri kaçırmayan otomatikler eski düzen tam otomatik şanzımanlardır.Punto Evo larda Hillholder,ASR,ESP,MSR,ABS Standart donanımda bulunuyor...

ahurkan
27/11/2010, 01:08
Bende de aynı sorun var, asr, esp ve hill holder devre dışı..Erzincan servisi direksiyon mili değiştirdi arıza ışığı hala yanıyor..geçenlerde tlf la aradılar..birde parametrelere bakacaklar..Bunlar yeni nesil araba daha hatayı bulamadılar..ama can sıkıcı..büyükşehirde servisler çok iyi..

eexelanss
27/11/2010, 13:48
Servisin bana belirttiği çünkü aynı arızadan bende şuanda müzdaripim hillholder asr esp vslerin hepsini aynı anda ikaz olarak verir... Ve bazen dikkat ettim bu arızaları verirken gösterge panelinde direksiyonda yanıyor ona istinaden city motoru diye belirttim...

Anladım kardeşim... Sonuçta yaşayan birisi olarak sen daha iyi bilirsin tabiki... Ben pek bağlantı kuramamıştım onun için sordum...

sezerism
27/11/2010, 15:44
Cem bey olaydan hemen sonra servise gitmen gerek. Peki hiç hilholdırı denedin mi?araçı 2 sn tutuyor mu? Tamam.

Ahsen34
06/07/2016, 10:45
Bende dun ayni sorunlari verdi. Asr esp hillholder transmisson vs birsuru sey devredisi yazdi ve motor ariza lambasi yakti. Asr off tusu kirmizi yanik kaldi. Kapatmaya calistim kapanmadi ve basinca tusa uyari tinu verdi. Bunlarin disinda ekranda check engine yazisi da gidio gelmeye basladi. Bende yolda kenara cektim bir iki kez stop edip tekrar calistirdim. Sonrasinda butun uyarilar gitti. Motor ariza lambasida sondu. Sizlerde netice alan oldumi. Sorun neyden kaynaklaniyormus sizlerde? Uyarilarimiz ayni konu cunki

fawori
06/07/2016, 17:35
Bende dun ayni sorunlari verdi. Asr esp hillholder transmisson vs birsuru sey devredisi yazdi ve motor ariza lambasi yakti. Asr off tusu kirmizi yanik kaldi. Kapatmaya calistim kapanmadi ve basinca tusa uyari tinu verdi. Bunlarin disinda ekranda check engine yazisi da gidio gelmeye basladi. Bende yolda kenara cektim bir iki kez stop edip tekrar calistirdim. Sonrasinda butun uyarilar gitti. Motor ariza lambasida sondu. Sizlerde netice alan oldumi. Sorun neyden kaynaklaniyormus sizlerde? Uyarilarimiz ayni konu cunki

konu fena hortlamış Ahsen Bey bence sorun akünüzde ölçtürün oranı az çıkarsa değiştirin akü bu tip uyarılara sebep olabiliyor benim %75 çıktı şu an sorun yok ama kışa doğru değişecek 5 yılı dolduruyor benimki start stoplu olmak zorunda onlarda pahalı çünkü normali bir haftada bitirir deniyor.

Ahsen34
06/07/2016, 18:49
konu fena hortlamış Ahsen Bey bence sorun akünüzde ölçtürün oranı az çıkarsa değiştirin akü bu tip uyarılara sebep olabiliyor benim %75 çıktı şu an sorun yok ama kışa doğru değişecek 5 yılı dolduruyor benimki start stoplu olmak zorunda onlarda pahalı çünkü normali bir haftada bitirir deniyor.

Farkindayim fena hortlattim :) belki ihtiyaci olan cikar bakar ;) bilgi icin tesekkur ederim bu secenegide deneyecegim. Servis yada ustalarin vazgecilmezi oluyor bir sorunu deneye deneye bulmak. En azindan elimizde bazi bilgiler olsunda ona gore soyleyelim karsimizdakine. İyi bayramlar

mstfnsl
28/03/2017, 17:27
Uzunca bir aradan sonra aynı sorunla karşı karsiyayim arkadaşlar.
Bugün asr hill holder devre disi uyarısı verdi sonra tekrar çalıştırmamda duzeldi
Lpg olduğu için özel serviste bilgisayara baglattim ariza lpg ile alakali olabilir dedi ve sildi
Ne olacak bilmiyorum huzursuzum valla
Aracın muhtemelen akü hiç değişmemistir
6 yıllık ölçmek gerekir mi
Akü hiç teklemedi şimdiye kadar ama bilemiyorum .
Burada aynı sorunu yaşayan arkadaşlar ne yaptıklarını yazarlarsa çok sevinirim .
Şimdiden teşekkürler arkadaşlar

Kadyr
28/03/2017, 17:46
Varta degilse hic bir aku 6 sene dayanmaz:) degismis olabilir

volkan1065
28/03/2017, 17:55
Uzunca bir aradan sonra aynı sorunla karşı karsiyayim arkadaşlar.
Bugün asr hill holder devre disi uyarısı verdi sonra tekrar çalıştırmamda duzeldi
Lpg olduğu için özel serviste bilgisayara baglattim ariza lpg ile alakali olabilir dedi ve sildi
Ne olacak bilmiyorum huzursuzum valla
Aracın muhtemelen akü hiç değişmemistir
6 yıllık ölçmek gerekir mi
Akü hiç teklemedi şimdiye kadar ama bilemiyorum .
Burada aynı sorunu yaşayan arkadaşlar ne yaptıklarını yazarlarsa çok sevinirim .
Şimdiden teşekkürler arkadaşlar

Olabilir böyle şeyler elektirikçiye gidip akünüzü ölçtürün para bile istemezler bitik ise taktırırsınız bir akü olur biter.

timbaz
28/03/2017, 18:00
Varta degilse hic bir aku 6 sene dayanmaz:) degismis olabilir
7 yildir linea nin orjinal akusunu kulanan var. ;) 1.3 dizel, marsta sorun yok hala, ilk mars sirasinda voltaj dusuk oldugunda bazi ariza uyari veriyor sadece.. mutlu yada yigit...
Biraz da kullanim ve iklimle alakali aslinda ve tum markalar ixin gecerli.. calisma omurleri yaklasik 10yildir.. ve ne kadar az desarj olursa, kontak kapandiginda dolu kalirsa o omru de uzar...

Afy
28/03/2017, 19:44
Aküden hocam ben de aynısını yaşadım, orjinalini taktım arızaları sildim kurtuldum

ethemyigit
28/03/2017, 21:15
7 yildir linea nin orjinal akusunu kulanan var. ;) 1.3 dizel, marsta sorun yok hala, ilk mars sirasinda voltaj dusuk oldugunda bazi ariza uyari veriyor sadece.. mutlu yada yigit...
Biraz da kullanim ve iklimle alakali aslinda ve tum markalar ixin gecerli.. calisma omurleri yaklasik 10yildir.. ve ne kadar az desarj olursa, kontak kapandiginda dolu kalirsa o omru de uzar...

yiğit akü tam modelini hatırlamıyorum 2007 kışında taktırmıştım 2014 yaz ında sattığımda hala 1 kere bile tık dememişti :)
sanırım 2016 yılına kadar kullanmış şimdiki sahibi gri renkliydi şimdi varta var 2015 yazında aldım bakalım bu kaç seneyi görecek
ikiside 60 AH di

mstfnsl
29/03/2017, 10:59
Merhaba arkadaşlar
Araçta birsey farkettim üç dört saat bekledikten sonra çalıştırip geri vitese taktigimda park sensoru birsey görüp otuyorsa uyarı veriyor .
Herhangi bir bağlantısı var mıdır acaba
Çok saçma geldi bana ama bu şekilde oluyor