PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiesta TDCI-GP 1.3 multi 75ps

Barış Kara
19/04/2007, 16:58
Merhaba,
Gruba taze üye oldum. Uzun süre Ford Fiesta 1.4 68ps tdci kullandım.
Yakıt ve motorundan çok memnundum.Özellikle torku, 2. vitesten sonra hızlanması çok iyiydi. Ama işçiliği, plastiği iyi değildi, sesler geliyordu ön konsoldan vs.
Şu an GP düşünüyorum(1.3 multi 75 ps ya da 90 ps)
Araç hakkında hiçbir bilgim yok. Kısa ve genel bilgi verebilir misiniz, fiesta dizel kullanmışsanız karşılaştırma açısından daha da güzel olur. teşekkür ediyorum
Barış Kara

Akincl
19/04/2007, 17:03
Kullandığın fiesta da stil paket var mıydı?

OzzY
19/04/2007, 17:06
bence fieastayı aratmaz...
not sırf servis için ford alınmaz zaten

Barış Kara
19/04/2007, 17:07
Stil paket yoktu. comfort idi.
Bir de 90 ps mi 70 mi? ne dersiniz? Gerçi birkaç ay sonra düşünüyorum ama kararımı vereyim diyorum

Akincl
19/04/2007, 17:12
Stil paket yoktu. comfort idi.
Bir de 90 ps mi 70 mi? ne dersiniz? Gerçi birkaç ay sonra düşünüyorum ama kararımı vereyim diyorum

Bütçen uygunsa tabiki 90 lık.

75 lik alsan da performans olarak fiesta yı aratmaz.ara hızlanmalarda fiestayı tokatlar.1.3 olduğuna bakma.190Nm tork veriyor.

stil paket olmadığına göre yol tutuştan da fark hissetmezsin.

gp nin direksiyon ve frenleri seni şaşırtıcak.

kaput ve cam tasarımı da değişik gelicek.

test ettikten sonra kararını öne çekeceğini düşünüyorum.

cam tavan da alırsan çok iyi olur.

Barış Kara
19/04/2007, 17:14
. 90 ps'i 25000'e alabilirim sanıyorum(dynamic)
nasıl fiyat? genelde piyasa fiyatı nasıl?

Akincl
19/04/2007, 17:17
2006 model alabilirsin ama cam tavanlı olarak 25 e zor bulunur.belki tek kapı

Barış Kara
19/04/2007, 17:32
MJ 90 ile 75PS arasında çok yakıt farkı var mıdır?

h k
19/04/2007, 19:48
yol tutus fiestaya yakin iyidir ama fiesta daha iyi orasi gercek.

fiestadan sonra gp sana epey konforlu gelecektir zira fiesta cok kazik gibi zevksiz bir arac.

ABNEW
19/04/2007, 21:12
Merhaba,
Gruba taze üye oldum. Uzun süre Ford Fiesta 1.4 68ps tdci kullandım.
Yakıt ve motorundan çok memnundum.Özellikle torku, 2. vitesten sonra hızlanması çok iyiydi. Ama işçiliği, plastiği iyi değildi, sesler geliyordu ön konsoldan vs.
Şu an GP düşünüyorum(1.3 multi 75 ps ya da 90 ps)
Araç hakkında hiçbir bilgim yok. Kısa ve genel bilgi verebilir misiniz, fiesta dizel kullanmışsanız karşılaştırma açısından daha da güzel olur. teşekkür ediyorum
Barış Kara

Öncelikle hoşgeldin;
Fiestanın 1.4 Tdci motoru bizim mjtd lerden bir miktar daha az yakabilir.Bunun dışında diğer tüm yönlerden mjtd nin üstünlüğü tartışılmaz bence.Verdiği güç ve tork tdci den oldukça fazla 75 olsun 90 olsun.Düşük süratlerdeki stop etmeme ve yüksek süratlerdeki intercooler etkisi tdci de maalesef yok.Bir de kışın soğuk havalarda 1.4tdci/hdi lerin çalışmama problemi de var belki sizin de başınıza gelmiştir.Bunun dışında araç olarak Fiestanın sınıfındaki yol tutuş referansı da tartışılmaz.Ancak bizim araçlar da yol tutuşta üst seviyelerde tabi.Ne diyelim hayırlısı...

Misafır
19/04/2007, 21:49
gp nin fiestadan aşağı kalır tek yanı var.
o da biraz daha fazla yakıyor.

gerek güvenlik, gerek sağlamlık, gerek estetik, gerekse performans olarak fiestadan iyi.
fiestanın performansı daha iyi diyen arkadaşlar var ama şunu unutmayın,
içi tamamen adi ve hafif plastikten yapılma.
aracın ağırlığı ile gp ağırlığı aynı değil.
kullanılan malzeme kalitesi zaten bunu açıkça ortaya koyuyor.
airbagları kaza esnasında çoğu kez patlamıyor.
turbo yok.
arabanın içinde giderken sankı dışarıda gidiyormuş hissine kapılıyor insan.
içeri çok ses alıyor.

bence gp ile kıyaslanmaz bile.

xtremetrx
19/04/2007, 21:58
Ben sağlamlık konusunda Fiat derim bizim 2000 model uno 1.4 muz var 78.600 km de daha servise tamire gitmemiştir motoruna anahtar deymedi henüz nazar deymesin..

Grande Puntoya gelince Başka araç tanımam illede GRANDE PUNTO

NesT
19/04/2007, 22:20
Bu araca oturuncaya kadar birçok markaya baktım ama enson fiata girmem dediğim halde zorla içeri girdim. herkes albealar bakmamı beklerken ben direkt GP ya gittim kapıyı açtım oturdum sağıma soluma konsole baktım ve ilk söylediğim ben bu aracı alacam dedim. 3 ay araştırdım ama 3 dakikada ilk defa duyduğum araca karar verdim. Bence sende hepsine bak gönlün hangisine ısınırsa onu al arkadaşım.
Ha sorarsan ben iyi karar vermişim. Neye dayanarak söylüyorum dersen. Kullandıkca mutlu oluyorum bu da yeter.

shoparr_
19/04/2007, 22:24
sitede grande ninde sorunları bulunmakta artılarıda elbette.bikaç gün siteyi okursan eminim kararını vericeksin ancak önerir misin dersen elbette..90 hb dizel öneririm özellikle.fiestada alıştığın torku vericektir..

ABNEW
19/04/2007, 22:27
gp nin fiestadan aşağı kalır tek yanı var.
o da biraz daha fazla yakıyor.
gerek güvenlik, gerek sağlamlık, gerek estetik, gerekse performans olarak fiestadan iyi.
fiestanın performansı daha iyi diyen arkadaşlar var ama şunu unutmayın,
içi tamamen adi ve hafif plastikten yapılma.
aracın ağırlığı ile gp ağırlığı aynı değil.
kullanılan malzeme kalitesi zaten bunu açıkça ortaya koyuyor.
airbagları kaza esnasında çoğu kez patlamıyor.
turbo yok.
arabanın içinde giderken sankı dışarıda gidiyormuş hissine kapılıyor insan.
içeri çok ses alıyor.
bence gp ile kıyaslanmaz bile.

1.4 Tdci nin performansı, mjtd 75bg den kesinlikle kötüdür.Tdci lerde de turbo mevcut Yıldıray...

h k
19/04/2007, 22:43
1.4 Tdci nin performansı, mjtd 75bg den kesinlikle kötüdür.Tdci lerde de turbo mevcut Yıldıray...

+1

fiesta tdci , palio mj , punto mj , albea mj ve 75 lik GP mj kullandim. fiesta multijetlerden daha iyi degil.

BaDWoLf
20/04/2007, 00:58
yol tutus fiestaya yakin iyidir ama fiesta daha iyi orasi gercek.

fiestadan sonra gp sana epey konforlu gelecektir zira fiesta cok kazik gibi zevksiz bir arac.

yol tutusta bence grande daha iyi fiestadan ancak fiesta ST olursa belki daha iyi olabilir GP'den :)

SteinGP
20/04/2007, 01:21
abi size katılamıcam diğer bütün konularda GP Fiestayı katlar ama yol tutuşta Fiesta çok iyi ya :(

Ziyaretçi047
20/04/2007, 02:07
araçların tipini karşılaştırın yeter :D

SteinGP
20/04/2007, 02:32
diyorum ya işte sadece yol tutuş :D

ufuk61
20/04/2007, 08:07
abi punto olsunda ne olursa olsun ben fiesta değil ama c-max kullandım aşırı derecede memnundum ama bizim 90lıklarda pek aratmıyor bence almışken 90bg almanı isterim bütcen uygunsa

Misafır
20/04/2007, 08:39
boşverin hepsini.
gp ile fiesta kıyaslanmaz bile.

Mısafır
20/04/2007, 08:46
gp mı almadan 1 hafta once kıralık 0 km fıesta 1.4 dızel le tatıle cıktım 2400 km yaptım
arac ekonomık fakat konfor ve surus keyfı kesınlıkle yok parca kalıtesı ve ıc aksamdakı sesler yol boyunca canıma okudu...

xtremetrx
20/04/2007, 08:56
yani Kısaca punto :D

Akincl
20/04/2007, 08:57
Arkadaşlar zaten fiesta nın bu yıl sonu kasası değişicek.

freeemir
20/04/2007, 09:23
GP sipariş etmeden önce ford'a gittim galeri içindeki arabaya bindim ve araba içerideki kötü plastik kokusunu duyunca almaktan vazgeçip bir gp sipariş verdim. şu anda ford fokus kullanıyorum herşeyinden memnunum fakat yakıt tüketimi felaket geçen gün şehir içi ve şehir dışı 550 km yol yaptım ve 150 YTL benzin parası harcadım fortlar sağlam fakat yakıt tüketimleri çok fazla dün benim GP galeriye geldi plaka işlemleri biterse hafta sonu iyi bir gezinti yapıcam. Arabaya bindiğimde içeride ne kötü bir plastik kokusu nede göze çarpan hoşnutsuz bir durum var görüntü yönünden muhteşem motor performansını bilmiyorum. Çünkü daha kullanamadım ama fort'u aratmıycağını düşünüyorum fort 100 Hp'idi aldığım araç 95 Hp inşallah memnun kalıcam herkeze sevgiler en güzel günler sizin olsun.

xtremetrx
20/04/2007, 13:19
GP sipariş etmeden önce ford'a gittim galeri içindeki arabaya bindim ve araba içerideki kötü plastik kokusunu duyunca almaktan vazgeçip bir gp sipariş verdim. şu anda ford fokus kullanıyorum herşeyinden memnunum fakat yakıt tüketimi felaket geçen gün şehir içi ve şehir dışı 550 km yol yaptım ve 150 YTL benzin parası harcadım fortlar sağlam fakat yakıt tüketimleri çok fazla dün benim GP galeriye geldi plaka işlemleri biterse hafta sonu iyi bir gezinti yapıcam. Arabaya bindiğimde içeride ne kötü bir plastik kokusu nede göze çarpan hoşnutsuz bir durum var görüntü yönünden muhteşem motor performansını bilmiyorum. Çünkü daha kullanamadım ama fort'u aratmıycağını düşünüyorum fort 100 Hp'idi aldığım araç 95 Hp inşallah memnun kalıcam herkeze sevgiler en güzel günler sizin olsun.

kısaca özetlemişsin :strwars:

ufukbzk84
01/05/2007, 12:49
fiesta kazık gibi araba bence tasarım olarakta gpnin yanına bile yetişemez tabiki fiestanında artı özellikleri vardır ama gpninkini saymaya bile gerek yok... bence sınıfının en donanımlı arçalarından biri... bütün otoları gez en sona gpyi bırak farkı kendin göreceksin :D

gokhan_genc
01/05/2007, 22:24
Ben sağlamlık konusunda Fiat derim bizim 2000 model uno 1.4 muz var 78.600 km de daha servise tamire gitmemiştir motoruna anahtar deymedi henüz nazar deymesin..

Grande Puntoya gelince Başka araç tanımam illede GRANDE PUNTO

Kesinlikle sana katılıyorum kardeşim. :ok: Ben de senelerdir fikirleri sabit insanlara bunu anlatıyorum.

multijet
01/05/2007, 23:23
arkadaşım az evvel bir arkadaşım beni festası ile evime bıraktı. İnan abartmıyorum hem direksiyon hem motor sesi kamyon gibi geldi. GP den sonra inan ki Fiesta dan tad alamazsın. Fiestadan sonra ise GP nin tadına doyamazsın hele ki 90HP ise

Ziyaretçi047
02/05/2007, 02:49
yaw tiplere bakın dedim. biri bebeğe benziyor. biri gazla beni diyen şeytana. anladınız siz onu :D

barraquda
02/05/2007, 17:23
bence kıyaslanamz bile..ama forumda belirtildiği gibi sadece yol tutuşu biraz daha iyi..ama gp ler ağır olduğu için fazla bir sorun olacağını zannetmiyorum..bizim otoparkta 10larca fiesta var..yanlarında gelin gibi duruyor bizim gp ler...

SONUNA KADAR GP......

ABNEW
02/05/2007, 17:59
yaw tiplere bakın dedim. biri bebeğe benziyor. biri gazla beni diyen şeytana. anladınız siz onu :D

...bizim otoparkta 10larca fiesta var..yanlarında gelin gibi duruyor bizim gp ler...

Hangisi doğru şimdi:D:D:D

ceycaz
09/05/2007, 11:56
cok acık ve net konusuyorum arkadasım bi arabayı alırken sadece konforuna performansına bakma fordu servise sok en az 200 ytl gozden cıktı bak cok acık anlatıyorum bana 26500 ytl ye 13 cdti opel corsa full veriyolardı aracı denedim kutuk gibi geldi sora gp yi aldım 27250 ytle .. abimde corsa van var ben ilk servisime 100 ytl odedim abim 300 ytl sonraki servisleride unutmadıgım zmn cok avantajlıyım iilkide gp.. simdi işin diger boyutu performans duskunuysen 90 hp al kesinlikle bu demek degildirki 75 hp dusuk performans bendeki 75 lik ve yetiyo arabamı alırken iki seye pişman oldum 1. si dynamic almadıgıma ikinciside 90 hplik almadıgıma 1500 ytl için degmezdi ama dusunemedim işte kısaca tavsiyem 1,3 90 hp dynamic

Ryu
09/05/2007, 12:15
fiesta biraz daha seri bi alet. nedenini anlamadım ama alet yapıştırıyo resmen nasıl 68 bg se. gp ile kıyaslanmaz ama

ABNEW
09/05/2007, 16:53
fiesta biraz daha seri bi alet. nedenini anlamadım ama alet yapıştırıyo resmen nasıl 68 bg se. gp ile kıyaslanmaz ama

Akif vites oranları çok etkili bu konuda; Bir de 1.4Tdci/Hdi ler bizim mjtdlerden 150cc gibi hiç de küçümsenemeyecek kadar daha büyük.Bu yüzden özellikle max tork devrinin altında bizim araçlardan daha güçlü olabilirler.Ben gözlerinin yaşına bakmam ama:D

Akincl
09/05/2007, 17:06
Akif vites oranları çok etkili bu konuda; Bir de 1.4Tdci/Hdi ler bizim mjtdlerden 150cc gibi hiç de küçümsenemeyecek kadar daha büyük.Bu yüzden özellikle max tork devrinin altında bizim araçlardan daha güçlü olabilirler.Ben gözlerinin yaşına bakmam ama:D

Vay Arda

Ben seni mülayim sürüyor sanıyordum

affetmem falan.helal be

multijet küçük ama üst viteslerde harcar diyorsun.

ABNEW
09/05/2007, 17:29
Vay Arda

Ben seni mülayim sürüyor sanıyordum

affetmem falan.helal be

multijet küçük ama üst viteslerde harcar diyorsun.

Arada sırada sınırları zorlarım Akıncı:D

1750d/d dan sonra 1.4Tdci/Hdi lerin mjtd(75bg) ler karşısında şansı yok bence...

TEZEL PUNTO 45
09/05/2007, 18:19
bencede gpnın yerını tutamaz

Akincl
09/05/2007, 18:58
Arada sırada sınırları zorlarım Akıncı:D

1750d/d dan sonra 1.4Tdci/Hdi lerin mjtd(75bg) ler karşısında şansı yok bence...

Sevdim seni

ama otobanda karşıma çıkma.

arkadaş falan tanımam. :))

ufukbzk84
10/05/2007, 09:36
şehir Içinde Bilmem Ama Otobanda Her Türlü Fiestaya Veriririz Coşkuyo... Buna Eminim Hiç Fiestada 180 I Gören Varmi Ben Gpimle 200 ü Gördüm üstelik 75 Bg... Fazla Söze Gerek Yok... şehir Içide Araba Güvenlik Donanimi Nedeniyle Ağir Ondan Dolayi Biraz Hantal Kaliyo Olabilir... Ama Uzun Yolda Tartişilmaz Bile...

ABNEW
10/05/2007, 13:19
Sevdim seni
ama otobanda karşıma çıkma.
arkadaş falan tanımam. :))

Bana yetişemeyeceğine göre karşına çıkamam Akın:D:D:D

şehir Içinde Bilmem Ama Otobanda Her Türlü Fiestaya Veriririz Coşkuyo... Buna Eminim Hiç Fiestada 180 I Gören Varmi Ben Gpimle 200 ü Gördüm üstelik 75 Bg... Fazla Söze Gerek Yok... şehir Içide Araba Güvenlik Donanimi Nedeniyle Ağir Ondan Dolayi Biraz Hantal Kaliyo Olabilir... Ama Uzun Yolda Tartişilmaz Bile...

Ufuk 1.4 Tdci/Hdi lerle mjtd ler arasında teknoloji ve donanım farkı var.Mjtd ler 16v, intercooler ve yazılım olarak üstün durumdalar.Fiestaların vites oranlarını bilemem ama alt devirdeki güç dışında mjtd lerle başa çıkamazlar şehiriçi ya da dışı.

ufukbzk84
10/05/2007, 15:33
Bana yetişemeyeceğine göre karşına çıkamam Akın:D:D:D

Ufuk 1.4 Tdci/Hdi lerle mjtd ler arasında teknoloji ve donanım farkı var.Mjtd ler 16v, intercooler ve yazılım olarak üstün durumdalar.Fiestaların vites oranlarını bilemem ama alt devirdeki güç dışında mjtd lerle başa çıkamazlar şehiriçi ya da dışı.
ben zaten gpmin 2000 devirle 3000 devir arasında aldığım zevke zaten vuruldum sanki yaydan kurtulmuş ok hissi veriyo...