PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karar veremedim yardım lütfen..

hagi
19/04/2007, 12:48
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar 96 model opel vectramı değiştirmeyi düşünüyorum bir kaç model arasında kaldım skoda fabia elegance, ford fiesta comfort,opel astra classic ve grande punto active veya dynamic siz olsanız bir gp kullanıcısı olarak hangisini tercih ederdiniz sebebi?? Şimdiden teşekkürler...

learner
19/04/2007, 12:52
abicim şimdi bu soru sorulur mu burda yaaa sen ne yaptın şimdi?
tercih senin.
BEN KISACA TÜM ARKADAŞLAR İÇİN CEVAPLAYAYIM RİCALARIYLA

GRANDE PUNTO
GRANDE PUNTO
GRANDE PUNTO
GRANDE PUNTO
GRANDE PUNTO
GRANDE PUNTO
GRANDE PUNTO
GRANDE PUNTO

microab
19/04/2007, 12:52
Öncelikle hoş geldin,Astra Classic zaten sedan bir araç,diğerleri arasında ise Punto çok daha karizmatik bir araç.
Punto düşünürsen eğer donanım olarak Dynamic düşünmeni önerebilirim...

Mısafir
19/04/2007, 12:53
Vektra dan sonra sana 77 lik bi GP hafif gelecektir. Bizim 95 liklerden veya Astra öneririm. Fiesta ile kıyas bile kabul etmez.

ufuk61
19/04/2007, 12:53
oldumu şimdi ,oldumu yaaaaaaaaaaaaaaaaa
gp tabiki

Akincl
19/04/2007, 12:54
Öncelikle vectra gibi bir araçtan inip astraya dahi binsen.yadırgarsın.

alışman da çok uzun zaman alır.

ama yeni nesil küçük az yakan bir araç istiyorum diyorsan.

elbet gp dynamic multijet

ancak benim sana tavsiyem ay sonunda çıkıcak fiat linea yı beklemen.

Misafir2
19/04/2007, 12:54
gp sıtesınde gp den başka öneri olurmu sence???

hagi
19/04/2007, 12:56
astra classic hb ama...
ayrıca benimde aklımda su an gp var ama skoda fabia nın da fiyat ve donanım olayı süper 25500 e full bi araç alıyosunuz cruise control bile var araçta ama görünüş olarak favorim gp bakalım pazar günü bi test drive dan sonra karar vericez.

hagi
19/04/2007, 12:58
gp sıtesınde gp den başka öneri olurmu sence???
sormamdaki amaç gp lerin bu araçlara göre ne gibi dezavantajları veya avantajları var bunları öğrenmek için di yoksa cevabın gp olacağı %99 belli :)

Gkhan
19/04/2007, 13:00
astra veya grande punto öneririm.İkiside güzel araçlar.

Ben bir GP kullanıcısı olarak şuanda keşke şu araba olsa hiç bir zaman demedim.Arabamdan gayet memlunum.Severekte biniyorum.

Akincl
19/04/2007, 13:03
astra classic hb ama...
ayrıca benimde aklımda su an gp var ama skoda fabia nın da fiyat ve donanım olayı süper 25500 e full bi araç alıyosunuz cruise control bile var araçta ama görünüş olarak favorim gp bakalım pazar günü bi test drive dan sonra karar vericez.

Fabia kasa değiştirdi.eski kasayı stok eritmek için uygun fiyatla veriyorlar.

benzinli alıcaksan gp nin de fiyatları gayet uygun.

hagi
19/04/2007, 13:07
zaten aklımda su an benzinli var dieseller biraz tuzlu beni aşar..

erdiyilmaz
19/04/2007, 13:14
citroen c3'e bak bir de. yakıt konusunda cimridir. servis konusunda birşey diyemem.
test sürüşLerini yap, forumLarı gez, özeLLikLe servisLer konusuna dikkat et.

avantajLarına birşey diyemiyecegim skoda fabia'ya binmedim. içine hangisi siniyorsa o oLsun. zor bir dönemdesin zoor...

femoli
19/04/2007, 13:18
walla incele bak ama gp hem karizmatik hem çekici hem cimri hem kullanışlı tavsiyem kesinlikle bir gp dir

hagi
19/04/2007, 13:49
Alacağın araçtan ne beklediğine bağlı..Ekonomiklik,estetik,performans???
Vectra'dan sonra bu saydığın araçlar sana hafif ve küçük gelecektir.Saydığın araçların Fabia dışında hepsini kullandım.Octavia deseydin o zaman tamam aynı segmentte bir araç olurdu.Ama sen segmenti değiştirmişsin.O yüzden benim yorumum eğer ekonomiklik ve estetiklikse Grande Punto.Ama 90 hp'den aşağısı olmasın.Çünkü Vectradan sonra cidden yadırgarsın.Ama yakıt olarak rahat edersin.Cebin ferahlar.
Astra da olabilir.O da iyi gidiyor.

şu anda öncelik ekonomiklik çünkü benzin fiyatları malumunuz, ayrıca estetik de önemli. dediğiniz gibi en iyi seçim su anda gp gibi gözüküyor.Vectra dan sonra yadırgayacağım kesin ama yapıcak birşey de yok ekonomi ve performans bir arada çok zor...

gokhan_genc
19/04/2007, 15:23
GP,senin kafandaki bu araçlardan her anlamda çok kaliteli bir araçtır.Tabi ki kesinlikle GP öneriyoruz.Bunu sadece GP sahibi olduğumuz için söylemiyoruz.Gerçekten aracı aldığında sen de "İyi ki GP almışım" diyeceksin...

akin78
19/04/2007, 15:32
Saydıkların içinde en yeni görünümlü olan Gp.Diğerlerinin yüzü eskidi artık.

NesT
19/04/2007, 15:41
Ben GP yu almadan önce 3 ay araştırdım. Önce kriterlerini oluşturman gerekiyor.
Benim Kriterlerim
1-Güvenlik
2-Konfor
3-Yakıt.
Bunun sonunda GP yu aldım. GP düşünüyorsan; çok yol yapanlar için dynamic multijet 90 ama çok yol yapmam diyorsan starjet dynamic 95.

Lewent
19/04/2007, 15:46
Madem ekonomi önemli senin için kesinlikle GP!!! Özelliklerinde göre fiyatı makul, dizeli gayet ekonomik ( wergisi de az ), 3 wersiyon seçeneği, bence Multijet bi Dynamic tam sana göre ;) En uygun serwis Fiat' ta kanımca, ben de almadan önce araştırmıştım we bu kanıya wardım...
Estetik, atak, sürüşü çok zewkli :ok: Al GP' yu, çok seweceksin çok :)

mustafa
19/04/2007, 16:00
Fiesta bizim araçlardan az yakıyor olsa bile fark çok azdır(0,1 l) ve sözkonusu araç 68 beygirdir .90 beygir olan ve kendisinden 13 cm uzun olan GP iye kıyaslanmamalıdır.

ABNEW
19/04/2007, 16:51
Benim sıralamam
1)GP
2)Fiesta
3)Fabia
4)Astra Classic
şeklinde olurdu.

GP nin avantajı donanım, güvenlik ve yüzünün yeni ve iyi olması diğerlerine göre...

hagi
19/04/2007, 16:59
özellikle 90 hp olan modeli tavsiye etmenizdeki neden sadece performans mı? çünkü şu an 90 hp lik modeli alacak durumum yok o modeller 29000ytl civarında ben ise en fazla 25000ytl civarında verebilirim bu yüzden 77 likleri düşünüyorum..

candan
19/04/2007, 17:40
benim sıralamam:
1)GP (mavi)
2)GP (siyah)
3)GP (kırmızı)
4) Ramo

:D

ay ben arabamı çok sevdim ya ve her geçen gün biraz daha çok seviyorum... bana fikir veren, tüm sorularımı yanıtlayan ve hala yanıtlamaya devam eden herkese bi kere daha teşekkür etmek istedim... :)

CAGLARKA
19/04/2007, 17:53
1. fiestanın içi çok kötü ve gp den ufak
2. astra classic eski kasa ve benzinli alırsan çok yakar

3 . grande punto alırsan güzel bir araban olur, az yakar, güvenli bir arabaya binersin.ben niye gp almadım diye hayıflanmazsın :ok:

microab
19/04/2007, 18:28
Karar vermende etkili olurmu bilmem ama hepsini yan yana görebilirsin--yakınlık uzaklık farkı nedeniyle küçük büyük farklılıkları var...

Bunların arasına birde bonus Kıliyo (En çirkini yavv) sıkıştırdım :D ..Boyut olarak Astra hariç büyüğüz :ok: ...

Hangisinin daha şekil-durduğuna bak bakalım,Alper senin çirkini kullandım kusura bakma :)

Bunların arasında Astra Classic çok bilindik kaldı gibi...
https://img232.imageshack.us/img232/2825/forumaslqb6.jpg

krsd
19/04/2007, 19:08
GP fotoğraflarda en net olmayanı ama yine de ben burdayım ,şu karizmaya bakın diyor:ok:

ABNEW
19/04/2007, 21:26
özellikle 90 hp olan modeli tavsiye etmenizdeki neden sadece performans mı? çünkü şu an 90 hp lik modeli alacak durumum yok o modeller 29000ytl civarında ben ise en fazla 25000ytl civarında verebilirim bu yüzden 77 likleri düşünüyorum..

Yüksek süratlerdeki düşük tüketim, performans ve donanım olarak 90bg mjtd ler tavsiye ediliyor sanırım.1.3 mjtd 90bg active de bile birçok araçta opsiyon olan ve bazılarda da opsiyonlu olarak bile alınamayan güvenlik ekipmanları (esp, asr, hill holder.....) standart.Bence kesinlikle aradaki farka değer...

emre
19/04/2007, 22:16
astra almak mı şaka gibi bişey yaaa hemde eski kasa astra opelin o yaptığını bizim burdaki markette yapıo bayatlamış tavuğu soslayıp satıo allah korun,sun ne alırsan al ople alma kardeş gp al fabia al ama opeldeil sonra elinde kalır söliyim servisler pahalı donanım yok kasa 98den beri var teknoloji geri diğerleri senin zevkine bağlı neden mi bu kadar astrayı kötüledim bundan önceki aracım astra idi tamam güzel kaçıo mod iyi gidio ama 145 ytl ye 550 km yol gidio maalesef :D

shoparr_
19/04/2007, 22:20
ben önce astra derim diğerleri arasında düşünmene gerek yok bir fiat servisine git 90 dizel ya da 95 benzinli dynamic bir grande al paran varsa skydome spor paket unutma:D

ekleme:aa anlamamışım beeeeeeeeeeen astra eski kasa mı!!!
bırak bırak bırak yarın en yakın birmottasın dostum:D

hagi
20/04/2007, 11:47
Pazar günü bi test drive yapayım ben bu araçları bakalım sonucu size iletirim ama şu an aklımda sadece gp ve astra kaldı diyebilirim Hala astrayı düşünüyormusun diye sorabilirsiniz düşünmemdeki nedeni de anlatayım hemen aracı ben kendim için almıyorum benimle birlikte ailem de aynı aracı kullanıcak ve alacağım araç %99 2. ve son aracımız olacak o yüzden uzun yıllar kullanabileceğim bi araç arıyorum şu anda kullandığım opel tam anlamıyla kaya gibi bir araç beni daha 10 sene daha götürür ama malum ekonomi işin içine girince 2.0lt motorlu bi araca daha fazla tahammül etmek biraz lüks kaçıyor..

mavigitar
20/04/2007, 11:57
Arkadaşım sen herşeyi boşver geçmişte hangi aracı kullandıysan o geride kaldı...Bence GrandePunto al ve keyfine bak. Hem çok yakışıklı hem de çok konforlu canavar bir araç...tavsiye ederim...:)

xtremetrx
20/04/2007, 13:28
kardeş sağlamlık diyosunda FİAT da çok sağlam arabadır. Türkiyede bazı arkadaşlara hatalı modeleri denk gelmiştir o yüzden Korkmuşlar fiattan ama FİAT gerçekten sağlam nerden biliyon dersen 2000 model 78600 km de UNO 1.4 var halen motoruna anahtardeymedi tekrar tekrar nazar deymesin:pray: :fiatsmile:
:D :D: :D :D :D :D

KeOpS
20/04/2007, 22:03
herkes gereken acıklamayı her acıdan sunmus arkadasım
ıcın rahat olsun ve gıt aslanlar gıbı bıtane gp al surusun konforun donanımın keyfıne var sonra kendın dıyceksınkı ıyıkı baska bı arac tercıh etmemısım
dıyosunkı 25000 cıvarında butcem actıve al sana uyar pısman olmassın
saygılar..

grande41
20/04/2007, 22:59
Ayrıca benzinli alacaksan bakım aralıkları 20000 km de bir. Buda ekonomiye bir destek.

(sırf bu yüzden Honda City almaktan vazgeçmiştim. Çünkü hem bakım aralıkları 10000 de bir hemde bakım GP nin iki katı)

pascal
21/04/2007, 01:02
kesinlikle GP!! dynamic tawsiye ederim

matrox
21/04/2007, 01:25
Pazar günü bi test drive yapayım ben bu araçları bakalım sonucu size iletirim ama şu an aklımda sadece gp ve astra kaldı diyebilirim Hala astrayı düşünüyormusun diye sorabilirsiniz düşünmemdeki nedeni de anlatayım hemen aracı ben kendim için almıyorum benimle birlikte ailem de aynı aracı kullanıcak ve alacağım araç %99 2. ve son aracımız olacak o yüzden uzun yıllar kullanabileceğim bi araç arıyorum şu anda kullandığım opel tam anlamıyla kaya gibi bir araç beni daha 10 sene daha götürür ama malum ekonomi işin içine girince 2.0lt motorlu bi araca daha fazla tahammül etmek biraz lüks kaçıyor..

arkadaşım senelerdir opel sahibiyiz babam senelerdir opel kullanır

sana tek tavsiyem uzun süre bineceksen opel de uzak dur

5 sene sonunda çıkarttığı problemlerle inan araba alınır

servis ve yedek parça seni üzer

ki kaldı alacağın araba eski kasa

adını klasik yapıp satıyorlar

ailece kullanacak bile olsan hem kullanış hemde rahatlık açısından en ufak bir sıkıntı yaşamayacağına eminim gp ile

saygılar

armani_
21/04/2007, 02:40
Bİr 106 GTI kullanıcısı olarak(2 sene) benim yadırgamam bir vectra dan ise daha normal sanırım?_? :=) son 1 haftadır deli gibi okuorum ark.ların yaptığı yorumları ,bende 2-3 ay içerisinde kısmetse punto alacağım gibi görünüoo.kararsız kaldıklarım Grande Punto- Peugeot 207 (307) - opel corsa (yeni) ...
ark.larımdan yardım almak istiyorum,sizce hangisi : ortalama 2 günde 100 km .yapıyorum işe gidip geliorum,2 senede 40.000 km yapmışım.we dizel düşünüyorum,we konfor artık..2 sene ;koni kit ile alçak mod lu arabada seyir etmek yordu beni..120 bg.fabrika çıkışı aracım mod.lerimle 140 bg oldu,güzel oldu ama ya yakıt? ya konfor? günümüz ekonomi dewri kazandığım parayı benzine wermek istemiorum,biraz araştırma yaptım insanlar senede 30.000-40.000 km.yapmıyosanız dizel araba anti-ekonomiktir demişler?? sizce de böylemi??ben aksini düşünüyorum,bir kere 500 ykr war benzinle mazot arasında herşeyi geçtim,30.000 -40.000 km.senede ne ayak ?_? :=))yardım lütfen: 1.3 MULTIJET 16V
90 HP
Dynamic / Emotion düşünüyorum,aralarındaki fark emotion da nerdeyse her şey war
15" alüminyum jantlar
Chrome Shadow iç kapı kolları
Sürücü tarafı tek dokunuşla kapanabilen ön camlar
Sıkışma sensörlü elektrikli arka camlar
Arka okuma lambası
Aydınlatmalı makyaj aynaları
Kapı içi aydınlatmalar
Bagajda 12 V priz
Eşya gözlü ön kolçak
Elektrikli bel ayarlı sürücü koltuğu
Park sensörleri ( ?_?_?_)
Ön Yan hava yastıkları
Üçüncü arka kafalık
sitede bunlar yazıoo acaba emotion için hepsi doğrumu?2.000 ytl fark wermek değermi bunlar için..?_? bence değer :=) ama siz değerli punto kullanıcılarınında fikrini almak istedim..özür diliorum konu içinde konu oldu afedersiniz...birde 15" jant istemiorum 16" alüminyum jantlar nasıl ?_? yoksa sürtme problemi olmazsa momo korse felanmı düşünülmeli yaysız ama!! artık modifiye ile ilgili bişi duymak istemiorumm mazur görğn 106 beni epeyce tatmin etti bu konuda ..ben sadece görüntü olsun istiorum..185/65 R 15 >> 195/55 R 16 ?_? ya da 205/45/17 momo corse ?_?ortalama 900 ytl 16" fark werene kadar dynamic mi alsam da onamı momo yapsam ?jant we görünüm içinde bu özelliklerdende wzgeçmek kolay olmasa gerek??beni araçta we forumda etkileyen en önemli faktör yakıt..örn: Şehir dışı (manuel= 3,9 / 3,8 ..çok deli bir cimrilik bu ,9,7 lerden sonra:=)
Dynamic or Emotion ?_?
İsmim ibrahim ark.larım ben sizi nerdeyse tanıorum sayılır,ne olur rica ediorum yanlış yerde açmışsın konuyu keşke kendini tanıtsaydın yapmayalım..bilginize tecrübelerinize tawsiyenize ihtiyacım war..yardımcı olursanız müteşekkir olurum olmazsınız canınız sağolsun...
p.s. [ skydome ne kadar ytl ? ]
ilginize teşekkürler...

armani_
GTI In Lowe...

learner
21/04/2007, 16:24
selamlar ibrahim;

emotion kullanan biri olarak verdiğim paraya değer diyebiliyorum.

---anahtardan açılıp kapana camlar(çok acayip yararlı),
---döşemeler de farklı.
(varsa devam etsin arkadaşlar)

-17" orjinal jantlar var. sürtme olmaz. başka marka takanlarda var sorun yok. değiştirmek sana kalmış. emotiona alırsan 15" standart zaten. orjinal 16"-17" ile değiştirirsen fazla fiyat farkı ödemezsin. yoksa yeni jant+lastik aman aman.
-arka camsensörleri çocuklar için yaralı olur.
-elektriikli bel ayarı gerçekten muhteşem.
-arka park sensöleri yardımcı oluyor mutlaka.
-ön yan hava yastıkları güvenlik için kesin lazım.
-arka kafaflıklar arkadan çarpmalarda arka koltukta oturanların boyunlarını koruyacaktır bence gerekli.

eğer fazla paran yoksa bunlara vereceğin paraya dynamic dizel almanı tavsiye edebilirim. hemde jantları da değiştirebilirsin rahatlıkla.

skydom 2000ytl cik.

tercih senin... ama pişman olmazsın pişman olmazsın pişman olmazsın pişman olmazsın pişman olmazsın pişman olmazsın

Reddline
21/04/2007, 16:51
Bence Astra clasic te çok ii bir araba. özellikle yol tutuş bakımından hiç kormadan her türlü viraja girersin. ama maalesef biraz fazla yakıyor. E geriye bir punto kalıyo bence fabia nın sözünü bile açma istemem.
Fabia= hıyar tarlası kelime karşılığı budur:)

armani_
21/04/2007, 22:13
öncelikle yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim adaşım halil..bilgiler benim için çok önemli,karar aşamasında olmak zor bi durum :( jant lara baktım donanım listesinde 15" standart 16" opsiyonel sunmuşlar eminmisin 17" jant olduğuna opsiyonel,belki listeye koymamışta olabilirler..skydom ise sanırım wazgeçicem 2000 ytl çok :( birde en çok elekrikli bel ayarlı sürücü koltuğu fonksiyonunu çok sewdim, ortalama gün içerisinde 1 saat minumum trafikteyim uzun yoluda düşünürsek hayli işe yaracayacak ;)son ekleyeceğim madde cruise control,keşke onuda dahil etslerdi standart donanıma okuduğum kadarıyla 170 ytl civarında yazmış fiyatına ark.lar..olmazsa serviste o da takılabilir..yakıtıda belli km.den sonra şehir içi 4,8 şehir dışıda 3,8 lere düşürebilirsem benden iyisi yok :=)
tekrar ilgine teşekkür eder..hayırlı ,emniyetli sürüşler dilerim..
kazasız belasız inş..
sewgiler...

learner
23/04/2007, 00:21
bu adreslerde daha önceden bahsedilmişti yararı olur.

https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=1412&highlight=17+jant

https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=582&highlight=aksesuar

resmi ise;

TEZEL PUNTO 45
24/04/2007, 17:28
bencede abılerım
GRANDE PUNTO
GRANDE PUNTO
GRANDE PUNTO