PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni grande punto ile ilgili

racert
29/12/2006, 22:49
arkadaslar ıyı aksamlar bence en ıyı bılgıyı sızden alacagımı umıt ettıgım ıcın bu mesajı atma geregı gordum sıze bır kac sorum olacak yeni grande punto almayı dusunuyorum dizel 75 lık mı tavsiye edersınız yoksa 90 lık mı actıve mı dynamıc mı su soruyu sorabılırsınız paran olcusunde dıye ben onun için degıl 2 el pıyasasını dusunerek soruyorum bır de 75 ve 90 lık aracların km de ne yaktıgını bana bıldırebılır mısınız bıraz tedirginim işin acıkcası neden dıyecek olursanız 2005 ekım ayında bızım ısyerıne bır palıo aldılar ses gelmeyen takırdamayan hıcbır yerı yok bu aracı alırsam aynı problemı yasar mıyım saygılar

h k
29/12/2006, 22:52
-alabiliyorsan 90 lık al.
-75 lik alırsan dynamic al , 90 lığın zaten active si yok. ya dynamic yada emotion. hatta imkan varsa emotion al.
-ses gelir , özellikle bozuk yollarda ses gelir. italyan araç olupta sessiz olması mümkün değildir :)

racert
29/12/2006, 23:06
dostum bu aracların ortalama sehır ıcı sehır dısı yakıt tuketımlerı nedır acaba bakıyorum da 8 lt yakan bıle var forumda 1.3 motor da boyle bır sey olabılır mı acaba

microab
29/12/2006, 23:25
dostum bu aracların ortalama sehır ıcı sehır dısı yakıt tuketımlerı nedır acaba bakıyorum da 8 lt yakan bıle var forumda 1.3 motor da boyle bır sey olabılır mı acaba

Bu başlıkda bunu tartışmıştık,sanırım faydası olacaktır.
https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=124
Şu anda benim ortalamam 6.5lt--Havalar çok soğuk-kısa mesafe soğuk motor yakıtı artırıyor...
Bunun yanında uzun yolda klima açık,4.5 litreyi de görmüştüm yazın...

SeZAr
30/12/2006, 00:33
Arkadaşım bugün birşey duydum sizlerle paylaşmak isterim.
1,3 75 motorlar 1,3 90 bg liklere göre daha iyi performans sağluyormuş.Bilgiler yabana atılacak kişilerden değil.1,3 75 liğin çekişi daha iyi olduğu söyleniyor.1,3 90 bg likleri şanzumanının uzun olduğunu belirtiyorlar ve buda aracın bayır yukarı kalkışlarında zorlandığını söylüyorlar.Hatta ve hatta bir kişinin arabamın bayır yukarı kaldırırken stop ettiğini söylüyor.
Ben 1,3 90 sipariş ettim şimdi kara kara düşünüyorum.Ama araç gelince görecez

padawantr
30/12/2006, 00:43
ben de 1.3 90 bg. ve hiç de yokuş yukarı stop etmedi.
Ayrıca sana şöyle güzel bir olay anlatayım. Geçenlerde bir yokuştan yukarı çıkarken bir BMW 320 ile bir olay yaşadık. Adam benim geçmemem için elinden geleni yaptı (önüme kırdı vs.) Yani yokuş yukarı, yokuş aşşağı vs. gayet iyi çekişi. Ayrıca fazla yakma sorununa gelince. Ben yazdım foruma arabam 8 lt yakıyo diye. Hemen herkese de burdan söyleyim arkadaşlar, yolbilgisayarına baktığımda evet ortalama yakıt 8 lt yazıyo ama ortalama hız da maalesef 17 km yazıyo :) artık nasıl bir trafikte olduğumu tahmin edersiniz. Bu rakamlarda gayet normal. Hatta az bile yakıyo denebilir :)

Ayrıca vites aralıkları uzun tutulmuş değil hatta kısa bile tutulmuş çünkü 6 ileri olduğu için o skalayı dağıtmak için araları kısa tutmak gerekir.

Son söz, ben arabamdan memnunum. Şekli bile yeter bence. Ama umarım yapacağın alışveriş içine siner.

Kolay gelsin.

Mısafır
30/12/2006, 00:47
arkadaşım aramıza hoşgeldin forumu okursan sorularının hepsıne cevap bulacaksın, tanışma bolumunden kendini tanıtırsan sevınırım...
iyi forumlar.

dejavu
30/12/2006, 07:22
@racert
tartışmasız dinamik al derim
motor en az 90 hp veya 95 hp (benzinli 95 lik yanlız) 90 lık diesel al derim daha aşağısına kesinlikle bakma derim..
ve dikkat et ikinci el piyasası kelimesini kullanmışsin..
o zaman dinamik 90 hp lik diesel al rengide metalik gri (gride iki renk var far etmez) veya egzotik kırmızı olsun bu araba ikinci elde sana en az zarar ettiren araba olur.. bence emo yada bakma o kadar paraya değmez.

Sezgintr
30/12/2006, 16:03
Bu 75lik nasıl 90lıktan iyi gidiyomuş anlamadım. Git bayide ikisinide test et aradaki fark uçurum kadar diyebilirim. Ya bunu sana söyleyen arabadan anlamayan biri yada ezbere konuşuyo. Gerçi hiç arabadan anlamayan birini bile götürüp ikisinide test ettirsen aradaki farkı apaçık anlar.
Bayır yukarı stop ettirme olayı ise bende de oldu ayak benzinliye alışıyor dizele daha fazla gaz vermem gerektiğini bazen unuttuğumda 1-2 kere stop ettirmiştim. Ama alışınca böyle bişey olmuyo.
Genel olarak söylemek gerekirse gpunto alma çok pişman olursun heryerinden sesi cızırtısı eksik olmuyo hatta servislerde de bi ilgisizlik servis demişken servislerde çok pahalı. Aman fiattan hele gpuntodan uzak dur derim motorları çok kötü hem fazla yakıyo hemde gitmiyo. 2. elde de satamazsın elinde kalır 2. elde rağbet yok bak forumda arkaşın biri corsa almadığı için pişman oluyo sende ilerde pişman olabilirsin. Yol yakınken gpunto sevdasından vazgeç.

Hele şükür birini daha vaz geçirdim artık yolda gpunto görmek istemiyorum. Mart ayını mumla arıyorum biçok kişinin ilk kez gördüğü bi arabaydı. Hatta hiç unutmam adamın biri focusu çok süper modifiye etmişsin demişti.

Ziyaretçi047
14/02/2007, 04:23
fiat ı bu kadar da küçümseme o kadar kötü değil. en ucuz arabayı alıyorsan biraz da eksilerine katlan. en yaygın ve en büyük servis yine de onda. alıyorsan bazı sorunları kabul edeceksin. ayrıca dizel motorda fiat ın üzerine yok. öteki markalar hep birbirlerinden özeniyorlar ve genelde ilk çıkaran fiat oluyor. evet gp nin çok arızası var ama yine de yolda bırakmıyor.

ABNEW
14/02/2007, 15:29
fiat ı bu kadar da küçümseme o kadar kötü değil. en ucuz arabayı alıyorsan biraz da eksilerine katlan. en yaygın ve en büyük servis yine de onda. alıyorsan bazı sorunları kabul edeceksin. ayrıca dizel motorda fiat ın üzerine yok. öteki markalar hep birbirlerinden özeniyorlar ve genelde ilk çıkaran fiat oluyor. evet gp nin çok arızası var ama yine de yolda bırakmıyor.

:icon_confused: :argue: :icon_smile_big:

Little F.K
14/02/2007, 15:37
Aradaki farkte bence bi uçurum yok.Mutlaka daha iyi ama biri 190 nm tork verıp diğeri 250 nm tork vermio.Arada dağlar yok.Ayrıca şuda var 2.elde dizel,küçük ve donanımlı bir araban varsa ve buda parçası nispeten diğerlerine göre ucuz Fiatsa 2 eli diğer arabalar kadar ölmüyor.

Az sorun diyosan Toyota bakabilirsin.

Kerem abi 3.20 deki şöför işi bilmiyomuş :P