PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dik rampa ve alttan bir ses gelmesi

eerku
25/11/2010, 02:21
arkadaşlar geçen gün gp ile halıcıoğlunda içerde 4 kişi varken çok dik bir rampadan yukarı çıkmak zorunda kaldım. çıktı çıkmasına ama çıkarken alttan ciddi bir ses geldi... sürtme sesi ya da ayrılma sesi gibi geldi bana.. üzerinden 1 hafta filan geçti arabada herhangi bir sorun, ses v.s yok. nedendir? o anlık bişi midir? yoksa neden olabilir?

Kriminal
25/11/2010, 08:46
Bence titremeden dolayı ekzoz borusunun saga sola carpıp kafayı yemesıdır..

kaptan_ahab
25/11/2010, 22:28
Aynı sorun bendede vardı.Motor ile egzoz bağlantı kısmında bir koruma demiri var.Aracın altını birkaç kez hafifçe sürtmüştüm.O demir yukarıya doğru eğilmiş, motor zorlandığında alta doğru yatma eğilimi gösterdiğinden egzoz o demire değiyordu.Demiri levye yardımı ile aşağı doğru tekrar düzelttik, sorun çözüldü.

makeles
25/11/2010, 22:41
Motor ile egzoz bağlantı kısmında bir koruma demiri var. O demir yukarıya doğru eğilmiş, motor zorlandığında alta doğru yatma eğilimi gösterdiğinden egzoz o demire değiyordu.Demiri levye yardımı ile aşağı doğru tekrar düzelttik, sorun çözüldü.

yüksek ihtimal eerku'nun dediği gibidir.. bende de olmuştu aynı olaydan..

vdevir
26/11/2010, 00:16
SN.Ercan Erkü..

birkaç hafta önce gece yolda yaklaşık 110 kmh hızla giderken önümde seyreden aracın altından çıkan köpek ölüsünün üzerinden büyük bir hızla geçtim.
sağa çektiğimde, motor rölantide çalışırken ve start-stop esnasında müthiş bir ses geliyordu. incelediğimde , egzos borusuna koruma sacı eğilerek temas etmiş ve motorun titremesi sırasında sinir bozucu bir ses çıkarıyordu.hemen bir ustaya gittim, levye ile düzelttik ve yola devam ettik.
sanırım GP ların yere mesafesi diğerlerine göre daha az.

eerku
26/11/2010, 15:31
arkadaşlar çok teşekkürler bilgiler için,

şu anda arabada herhangi bir sorun, ses v.s yok. sadece o dik rampayı çıkarken oldu.

evet bende bir kaç kez arabanın altındaki o koruma sacını sürttüm, sanırım ondan oldu. teşekkürler... (sanki ayrılma sesi gibi olunca açıkçası ürktüm:D )

yusufagcatr
24/02/2012, 17:36
aynı şey benimde başıma geldi.araba servise girdiği halde (baskıl+filtreler) rampada araba bayılıp vites değiştirdiğimde alttan bi sac sesi geldi.iki sac parçasını birbirine vurma sesi gibi .yazılanları okuyunca bende en kısa zamanda lifte kaldırtıp baktırcam.

Solitude
24/02/2012, 18:24
Aynı problem bendede oldu, ses korkutucuydu resmen daha büyük bir problem var sanmıştım. Ama bendeki problemde koruma demirinin eğilmesiymiş.