PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sky dome temizliği

segin
24/11/2010, 21:14
sky dome olan yada olmayan ama temizliğini bilen arkadaşlardan ardım istiyorum. içini dışını mekanik aksamını ince yerlerini nasıl zarar vermeden temizleyebiliriz?? yıkamacılara teslim eymeye kıyamıyorum :)

utku952
24/11/2010, 21:25
Abi gidipte mekanizmayı yıkayacak değilsin ya :D en fazla yağlanır belli bi süre sonra oda ben hiç temizlemiyorum ama içerden silerken yukarıya bastırmamak mantıklı olur yoksa tavanı açıp kızağını falan silmeye kalkma derim o zaman bozulabilir işte :)

segin
24/11/2010, 21:48
yaptığım tek işlem yağlı olmayan kısımları nemli bir bezle silmek oldu. çok tozlanmıştı utanmasam yağmurda açıp içerde şemsiye ile oturucam :D :D :D

femoli
24/11/2010, 22:04
Temizlik kismi oneemli fakat yaglama kismi daha onemli yuksek yaglama yapan urunler le degil ( wd 40, , vb) cunku yaglama yaparken tekrardan daha fazla toz tutmasina sebep olirsunuz . Temizleme icinde balata temizleyici kullanabilirsiniz birde zirt pirt temizlik yapmayin ..

insomnia06
25/11/2010, 11:52
kalın yağ kullanmamakda fayda var..hem toz tutuyor,hem de açıldığında dışarda iyi bir görüntü vermiyor..servisle konuşmuştum wd 40 kullandıklarını söylemişlerdi ama bir danış istersen.balata temizleyicisi de mantıklıymış,benimde yağlamam lazım,kapanırken kendini geri atmaya başladı yağlayınca düzeliyor ama..

segin
26/11/2010, 01:10
bilgiler için tesekkur ederım bellı bır aralıgı varmı mesela sende 1 yada 2 kez gıbı yoksa kullanımamı baglı_?

tacan
10/01/2011, 15:09
:punk0000::punk0000::punk0000:

skydome için bi temizliğe gerek yok sadece görünen kısımları skydome kapalı iken çok hafif nemli bezle silin yeter....
yağlayayım derken daha çok toz tutmasına neden olabilirsiniz... zaten cok ciddi bir yağlama isteyen mekanızma değil... 2 senede 1 servise rica edin bi baksınlar... herhangi bi sürtünme sesi gelmiyorsa gelene kdr herhangi bir müdahalede bulunmayın...
arabayı yıkatırken skydome kapalı olmalı :D yıkamacıların eline bez verip skydome u açıp temizletmeyin... bezin içindeki deterjan kalıntıları uzun vadeli zarar verebilir...