PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arıza ışığı - Farlar-Sinyal Arızası

ozgurder
23/11/2010, 16:06
Herkese merhaba,
Bir haftadır sinyallerin ortasında yer alan ampul şeklinde arıza ışığı yanıyor. Kitapçıkta sinyal veya farların bir tanesi arızalıdır yazıyor.
Fakat kontrol ettiğimde tüm sinyalizasyon ışıkları çalışıyor.
Sizce sorun ne olabilir?

Kriminal
23/11/2010, 16:11
Plakaların uzerındekı lambalarda yanmmıyor olabılır o yuzdende arıza lambası yanmaktadır

Misafir
23/11/2010, 16:11
Herkese merhaba,
Bir haftadır sinyallerin ortasında yer alan ampul şeklinde arıza ışığı yanıyor. Kitapçıkta sinyal veya farların bir tanesi arızalıdır yazıyor.
Fakat kontrol ettiğimde tüm sinyalizasyon ışıkları çalışıyor.
Sizce sorun ne olabilir?

İç ya da dış aydınlatma, sinyalizasyon ışıklarından birisi mutlaka yanmış olmalı. Bagaj aydınlatmasını kontrol ettiniz mi?

Alp
23/11/2010, 16:25
Işıklandırmanda bir problem var. Hepsini kontrol etmen gerekli.

GP COSKUN
23/11/2010, 19:34
arka sis lambası geri vites lambası ve plaka lambalarını kontrol et
mutlaka bir yerde yanmayan bir ampül mevcut

WiSTaRiA
23/11/2010, 20:47
garanti plakalıktır :D:D Hep gözden kaçar o

antibiyotik
24/11/2010, 00:21
ben frene bastığımda check running lights yazıyor. ama fren lambaları çalışıyor.

Erdem Bozdağ
24/11/2010, 00:41
bence de plaka lambasıdır :)

ozgurder
24/11/2010, 16:28
Plaka lambalarını, sinyalleri, geri vitesi, bagaj aydınlatmasını hepsini kontrol ettim fakat hala bulamadım
Şimdi bunun için servise gidip yine para vermek te istemiyorum

Kriminal
24/11/2010, 16:40
İç aydınlatmaya bak uzunlara kısalara parklara sınyallere baktın hıcbırı degıl varsın yansın oda :D

RECEPKONDAKCI
24/11/2010, 17:07
bagajın üstündeki uzun lamba çokludur. frene basınca hepsi yanıyor mu...

mert35
24/11/2010, 17:11
bagajın üstündeki uzun lamba çokludur. frene basınca hepsi yanıyor mu...

onunla alaksı olcagnı sanmıorum benım ortasndakı yanmıo ama arza lambasıda yanmıyor.

asimsendogan
24/11/2010, 17:20
arka stoplar normal durumda altlı üstlü ikişer adet yanıyor. Bunlardan biri si de yanmıyor olabilir. yani farın içinde toplam 4 adet ampul var.tabi sinyal ve sis farlarının haricinde.birde onu kontrol edin bence.

Misafir
24/11/2010, 17:57
Plaka lambalarını, sinyalleri, geri vitesi, bagaj aydınlatmasını hepsini kontrol ettim fakat hala bulamadım
Şimdi bunun için servise gidip yine para vermek te istemiyorum

Bu sorun için servisiniz sizden ücret talep edecekse, bence hemen değiştirin o servisi :)

Hiç ampul değişimi yaptınız mı, şayet yaptıysanız uygun olmayan amperde bir ampul takmış olabilirsiniz. Bu da aynı arızayı gösterir ekrarnda. Bununla birlikte sürekli mi yanıyor, yok sa ara ara mı bu ikazı veriyor? Arada veriyorsa ikazı ampullerden birisi gidicidir :) ama sürekli yanıyorsa ve tüm kontrollerinize rağmen herhangi bir sorun da görünmüyorsa servisinize başvurun onlar hemen çözer:)