PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo 1.4 Fire 77 hp LPG??

yklklc
22/11/2010, 14:26
Arkadaşlar bu araca lpg taktırmayı düşünüyorum 5000 km yi devirdikten sonra ancak bunu yapan yetkili servisler varmış ve garanti dışı kalmıyormuş sanırım KANTARCI ile görüştüm bizim araca henüz fabrika izin vermiyormuş sanırım bu konuyu araştıran oldu mu hiç??? Bilgi sahibi olanlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Misafir
22/11/2010, 15:06
Evet, her bayi ve yetkili servisin LPG ruhsatı bulunmuyor. LPG takma ruhsatı olan servisleri öğrenmek için FIAT müşteri hizmetlerini arayıp bulunduğunuz ili belirterek yardım alabilirsiniz..

USTA
22/11/2010, 15:08
Start-Stop özelliği olan modellerde LPG sorun çıkarır diye düşünüyorum...

yklklc
22/11/2010, 15:41
Şimdi DEHA Oto ile görüştüm 1.4 Fire motorlara takılıyormuş ve start&stop da sorun çıkmaz diyor. Açıkcası benzine oluk gibi para akıtacağıma tüpü taktırıp keyfime bakarım. Ancak henüz Punto evo lara fabrikadan izin verilmemiş hem bu arada araç 5000 km yi geçmiş olur rahatlıkla taktırırım tüpü.

Anadolu yakasında KANTARCI karşıda ise DEHA yapıyormuş sanırım bu işi. Evo kullanıpta benzine ödedikleri paradan şikayetçi olan arkadaşlar hep beraber bastıralımda şu fabrika izin versin EVO lara LPG montajına. Fiyatın sitesinden Bize ulaşın kısmından istekte bulunacağım belki faydası olur.

yklklc
22/11/2010, 15:47
Evet, her bayi ve yetkili servisin LPG ruhsatı bulunmuyor. LPG takma ruhsatı olan servisleri öğrenmek için FIAT müşteri hizmetlerini arayıp bulunduğunuz ili belirterek yardım alabilirsiniz..

Müşteri hizmetlerinin bu konuda malesef bilgisi yok onlarda size en yakın yetkili servise yönlendiriyor.

USTA
22/11/2010, 17:02
Grande Punto ve Evo arasında bir fark varki Fiat izin vermiyor bu dönüşüm işine,bekleyip görmekten başka yapılacak şeyde yok zaten...

Misafir
22/11/2010, 17:51
Grande Punto ve Evo arasında bir fark varki Fiat izin vermiyor bu dönüşüm işine,bekleyip görmekten başka yapılacak şeyde yok zaten...

Çünkü lansmanı çok yeni bir araç.. Fiorino zamanında da böyle olmuştu...

yklklc
23/11/2010, 01:01
Çünkü lansmanı çok yeni bir araç.. Fiorino zamanında da böyle olmuştu...

Fiat müşteri hizmetlerine sitesinden yazdığım mesaja hemen akşam dönüş yaptılar araç bilgilerimi vs yi aldılar ve ilgili birimlerden dönüş yapılacağını söylediler umarım uzun sürmez.

taneren
23/11/2010, 21:41
AVRUPA'DA 1.4 8V 77BG NATURAL POWER -( 70BG NATURAL POWER) OLARAK ÜRETİLEN MODEL VAR.BURADAKİ NATURAL POWER DOĞAL GAZ MI?LPG Mİ? ANLAMADIM YALNIZ.FİYAT OLARAKTA 1.3 MJT DEN BİRAZ DAHA YÜKSEK.

Google Google Translate (https://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=de&u=https://www.fiatpuntoevo.de/&ei=MxbsTLW0CofBhAeImfHNDA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=3&ved=0CCgQ7gEwAg&prev=/search%3Fq%3DF%25C4%25B0ATPUNTOEVO.DE%26hl%3Dtr)

LİNKTEKİ MOTOR VERSİYONLARINDAN BAKABİLİRSİNİZ.

yklklc
23/11/2010, 21:55
AVRUPA'DA 1.4 8V 77BG NATURAL POWER -( 70BG NATURAL POWER) OLARAK ÜRETİLEN MODEL VAR.BURADAKİ NATURAL POWER DOĞAL GAZ MI?LPG Mİ? ANLAMADIM YALNIZ.FİYAT OLARAKTA 1.3 MJT DEN BİRAZ DAHA YÜKSEK.

Google Google Translate (https://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=de&u=https://www.fiatpuntoevo.de/&ei=MxbsTLW0CofBhAeImfHNDA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=3&ved=0CCgQ7gEwAg&prev=/search%3Fq%3DF%25C4%25B0ATPUNTOEVO.DE%26hl%3Dtr)

LİNKTEKİ MOTOR VERSİYONLARINDAN BAKABİLİRSİNİZ.

Evet demek ki dışarıda fabrika çıkışı lpg var. Burda da izin verirler inşallah.

GP COSKUN
24/11/2010, 08:51
lpg ile lng yi karıştırıyorsunuz arkadaşlar
lpg petrol türevi bir gazdır
lng ise doğal olarak tabiattan elde edilen gazdır
linkte verilen motor seçeneği doğalgaz (likit naturel gaz) ile çalışan versiyon

yklklc
24/11/2010, 22:08

Bilgi için teşekkürler.

Ve bugün fiat müşteri hizmetlerinden dönüş yaptılar şu an için EVO lara Fiat lpg için izin vermiyormuş ancak lpg taktırdığımızda araç garanti dışında kalmıyor sadece lpg den dolayı oluşacak motor arzalarında garanti kapsamında onarım yapılamıyormuş. Bu bilgiyi verdiler sanırım lpg taktıracağım.

LPG taktırmak için 5000 km yi geçmesini beklemek lazım mı? Yani hemen taktırmamızın zararı olur mu acaba? araç henüz 1200 kmde.

erosistanbul
26/11/2010, 00:04
Acaba duallogic robot arızası lpg hatalarına girermi.

GP COSKUN
26/11/2010, 02:52
Acaba duallogic robot arızası lpg hatalarına girermi.

hayır girmez erhan

taneren
26/11/2010, 04:39

coşkun bu lng li sistem lpg'li sisteme göre daha ekonomik gördüğüm kadarıyla.bu bildiğimiz doğal gazmı? Yoksa farklı bir gazmı?

yolcu27
26/11/2010, 10:26
adıyaman çevresi adıyaman fiat yetkili servisinde garanti kapsamında brc kitini takabilir ama lpg ile herhangi bir sorun yaşadığınızda adıyaman servisine gitmek var:)

PROTOS
26/11/2010, 13:54
coşkun bu lng li sistem lpg'li sisteme göre daha ekonomik gördüğüm kadarıyla.bu bildiğimiz doğal gazmı? Yoksa farklı bir gazmı?

Evet bildiğimiz doğal gaz, üstelik LPG den çok daha ucuz. Yanlız çok daha yüksek basınç gerektiriyormuş.

Devlet politikası ne olur bilmeyiz , onada dokundururlar yayılırsa. Eskiden her evde mecburen tüpgaz kullanılıyordu. Doğal gaz yayılınca tüp kullanımı çok azaldı. Bu gaz işini yapan firmalar için, otogaz bir cankurtaran oldu. İlk çıktığı zaman çok daha ucuzdu, şimdi ne hale getirdiler. LNG de yayılınca aynı akıbete uğrayacaktır.

GP COSKUN
26/11/2010, 15:08

evet bildiğimiz doğalgaz
ancak depolamada yüksek basınç gerektirdiği için sıkıntı var araçların menzili kısa oluyor

erosistanbul
26/11/2010, 18:05
hayır girmez erhan

e iyiymiş o zaman.tüp takmaktaki ikilemim bu konuydu.tüp takılacağı zaman robot garanti dışı kalıyor zannediyordum.bak sevindim bu işe.:worthy00:

yklklc
26/11/2010, 18:42
e iyiymiş o zaman.tüp takmaktaki ikilemim bu konuydu.tüp takılacağı zaman robot garanti dışı kalıyor zannediyordum.bak sevindim bu işe.:worthy00:
Müşteri hiz. ile görüştüm sadece lpg sebebi ile oluşacak motor arızaları garanti dışı diğer tüm arızalar ki motorda oluşacaklarda dahil garanti kapsamında.