PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri vites ve arka silecek

GaladrieL
18/04/2007, 17:38
ya arkadaşlar az önce puntişi park ederken bir olay vukuu buldu, valla da billa da şaşırdım.. yahu yağmurlu havada, ön silecekler en düşük hızda çalışırken, park yerine girmek için geri vitese taktım, bi baktım arka silecek kendi kendine fırıl fırıl çalışıyo.. önce elim çarptı bişey yaptım sandım baktım herşey normal.. yahu kendi kendine yapıyomuş bunu minik, şirin, dünyanın en güzel arabası, kıp-kırmızı,sevgili,biricik puntişimmm... şaşırdım hakkaten, paylaşmak istedim sizlerle.. gerçi bilen mutlaka vardır ama benim gibi taze kullanıcıların dikkatini çekmemiş olabilir...

not: konuyu doğru yere mi açtım, emin değilim.. olası hata için şimdiden özür..

femoli
18/04/2007, 17:40
8M 8M 8M aman heemen kontağı kapat araba infilak edebilir naptın sen arabayı bozmuşsun he he he8M

Normal gizemciğim silecekler çalışırken geri vitese takarsan otomatik olarak arka sileceklerde çalışır:)8M 8M

GaladrieL
18/04/2007, 17:44
ay ne var be yeni keşfettik herhalde, Allah Allah :pirateinhat:

benim canım emekdar paliocanım da yoktu böle şeyler herhalde.. anamızın karnından arka sileceği akıllı puntişle doğmadık :kar:

şaşırdım görünce birden, hıhhh.. ama çok şirin değil mi? hem çok güzel hem de çok akıllı bi puntiş değil miiii, çok seviyorum onu çoookkkkk :loveya:

yaw bide topiği böyle yazmamıştım ben sanki.. kim war ordaaa

MOZDİ
18/04/2007, 17:47
galadriel senin arabana mutlaka nazarlık alalım, yoksa sen kendi arabana nazar değdiricen böyle giderse Mazaallah :)

GaladrieL
18/04/2007, 17:50
galadriel senin arabana mutlaka nazarlık alalım, yoksa sen kendi arabana nazar değdiricen böyle giderse Mazaallah :)

ay cicimcim var nazarlığı kızımın, hem boynunda hem de anahtarında var.. zaten bi küçük deydi ilk aldığımda henüz minnacıkken.. :( :( :( orda çıktı gözü işte kalanların :smiley2k:

şimdi hep dualar ediyorum ona bişey olmasın diye... Allah hepimizi korusun tabii..

KeOpS
18/04/2007, 18:26
euheuehue
gızem bu punto harıka bısey ya daha neler gorceksın bak bu arabada..
benım kızımda cok guzel resımlerı koycamda beceremıyorumkı:D

anvil
18/04/2007, 18:44
euheuehue

www.imageshack.us (https://www.imageshack.us) buraya upload et çıkan linki ver

GaladrieL
18/04/2007, 18:47
euheuehue

şu havalar bi düzelsin de, katalog çekimi yapıcam ben puntişimle :) ondan sonra arabama pis diyenlere dergi olarak birer nüsha yollıycam.. dünyanın en güzel puntişi nasıl olurmuş görsünler diye :p

Ziyaretçi047
18/04/2007, 19:01
eehuehu günaydın efem :Pp

GaladrieL
18/04/2007, 19:06
Adanaaa ses gelmiyooo :p

pdr42
18/04/2007, 19:13
değişik ozellikelri var tabi guzel ayrınıtlar var ornegin el freni cekikken hareket ettiğinde otmesi gibi yada hız limitini astııgnda otmesi ve ekranın daha fazla parlaklasması gibi

GaladrieL
18/04/2007, 19:16
hız mevzusunda limit olayını kapattırmak mümkün ama yanlış mı?

dejavu
18/04/2007, 19:35
hız limitini kapatma bence değerini yukselt benimki 220 km /sn ayarlı o hıza çıkamadığıma görede her zaman senin anlıcan ikide bir zır zır ötmüyor..

GaladrieL
18/04/2007, 19:41
nasıl olsa çıkamayacağımız bi değerse kapanmamasının önemi nedir peki? ben kapattım çünkü..

Gkhan
18/04/2007, 19:44
Forumu takip sıfır :)

dejavu
18/04/2007, 19:47
nasıl olsa çıkamayacağımız bi değerse kapanmamasının önemi nedir peki? ben kapattım çünkü..

yani ewet haklısın.. yani tercih senin..

GaladrieL
18/04/2007, 19:57
Forumu takip sıfır :)

:o_o: :s19:

cevapların için teşekkür ederim dejavu...

Ziyaretçi047
18/04/2007, 20:04
ne dion ankaraaaaaaaaaaaa

Qubee
18/04/2007, 20:09
arabanın aklı bazen sinir bozuyo. mesela yan koltuğa biri oturdu mu kemer tak diye ciyak ciyak ötüyo :)

GaladrieL
18/04/2007, 20:09
ses diyorum, gelemedi tam diyorum, hafiften bir saraka söz konusuydu ya hani :p

arabanın aklı bazen sinir bozuyo. mesela yan koltuğa biri oturdu mu kemer tak diye ciyak ciyak ötüyo :)

bizim iyiliğimiz için yapıyo onu ama.. benim puntişim sayesinde bende dahil birçok insan emniyet kemeri takmaya alıştı resmen..şimdi başkasının arabasına sağ koltuğa otursam bile direkt elim kemere gidiyor.. çok akıllı maşallah puntişler yiaa :icon_smile_wink:

canberkkilic
19/04/2007, 00:38
ben sanayıden park halinde hurda bi aracın emniyet kemeri tokasını söktum , yan koltuğa taktım. artık gerisini yanımda oturan düşünsün :)

stevenbursa
19/04/2007, 00:39
valla gecenin bu saatinde puntiş lafına koptum :P

KAANİTO
19/04/2007, 10:12
Yan Koltuğa Adam Oturmasi önemli Değil Sonuçta Can Taşiyorsun Da.ya üç Beş Kiloluk Bir Palet Bile Koysan ötüyor Namussuz.ondada Emniyet Kemeri Gerekiyor.bu Kadar Hassasiyet Biraz Abarti Bence .esasinda Bu Sesinde özellikle Sağ Tarafta Devre Dişi Birakila Bilmesi Lazim

Mısafır
19/04/2007, 10:14
yolcuaırbag devre dısı bırakıldıgımda koltuk da devre dısı kalabılır denedınızmı ???

mustafa
19/04/2007, 10:15
Arkadaşlar servise giderseniz kapatılabiliyor ses ve tamamen legal bir olay kurallara uygun...

GaladrieL
19/04/2007, 10:18
evet servisde halloluyor, ama bana bir sözleşmeyi okuyup imzalamanız gerekli demişlerdi.. açıkcası adamlar işi bu kadar ciddiye alınca, bende alışkanlığıma bir düzen getirip kemer takmaya alıştım..

Akincl
19/04/2007, 10:24
Bu puntişlerde çok numara var :)

NesT
19/04/2007, 11:20
evet servisde halloluyor, ama bana bir sözleşmeyi okuyup imzalamanız gerekli demişlerdi.. açıkcası adamlar işi bu kadar ciddiye alınca, bende alışkanlığıma bir düzen getirip kemer takmaya alıştım..
En güzelini yapıyorsunuz. Emniyet kemeri hayat kurtarır, burda bunu yazabiliyorsam emniyet kemeri sayesindedir.
Ayrıca aracımız binlerce saatlik (sanırım 15000 di) çalışmanın eseridir, güvenlik açısından bırakın ayarları normalde kalsın yada küçük ayarlamalarla kendimze göre uyarlıyalım (iptal etmeden).

KeOpS
19/04/2007, 23:09
valla gızem sen resımlerını koy ama ben yenı jantlarımın resmını koyıyım bak neler olcak enguzel punto benım kızım ;D

arkadaslar saka bı yana hakkatten yenı jantlarımı acayıp sevdım umarım begenırsınız

https://img126.imageshack.us/img126/8944/dscf0036gx7.jpg (https://imageshack.us/?x=my6&myref=)
anvil boylemı yaa bıseyler yaptım ama:D

bırısı su lınke tıklasın bakıyım oldumu yahuu :D:D:D

puntişci :D
anvil nasıl resım eklıycegımı soyledı bıseyler yaptım bu konuda kımse yok suan sanırım rıca etsem lınk koydum tıklarmısın olmusmu bı bakalım ?

nest te onlıne mıs
arkadaslar olmusmu becerebılmısmıyım rfesım eklemeyuı
dıgerlerınıde koyucam eger olduysa

GaladrieL
19/04/2007, 23:22
olmuş olmuş... güsel hakkaten senin puntiş de ama benimki hala en güzeli bana göre.... :) kırmısı bidefa kırmısıııı

KeOpS
19/04/2007, 23:22
erdi oldumu sımdı sorun cozuldumu yanı?
bu resım ekleme konusunda acemıyım de :D

bak sımdı o zaman puntişci :D
iyi izleeeeeeee

işte jantlarım :D
https://img441.imageshack.us/my.php?image=puntooomj2.jpg

ya konunun yerı burası degıl dımı :(
pardon yaa

erdiyilmaz
19/04/2007, 23:28
mesajLarımızı tek satırda yazarsak sevinirim.
eger ekLemeLer yapacaksanız düzenLe butonunu kuLLanabiLirsiniz.

resim için de; imageshack vb. adresten kopyaladınız adresi

resmin_adresi

şekLinde yazıp.. resmin adresi kısmına, kopyaLadıgın adresi yapıştıracaksınız.

keyifLi forumLar.

GaladrieL
19/04/2007, 23:43
yahu tamam çok güzeller hakkaten.. ama benim puntişim en sade haliyle bile dünyanın en güzeli, çünkü Benim arabam o, bana ait ;)

KeOpS
20/04/2007, 00:15
ii pekıı tamam tamam en guzelı senınkı ok :D

KeOpS
20/04/2007, 00:18
https://img402.imageshack.us/img402/3527/fedfgdgi8.jpg

gızem dayanamadım ama soylıycem :D
en guzel benım kızım :D:D:D

dreamerdaddy
20/04/2007, 00:40
Bende 1 kaç ay sonra arka silecek geri vites olayının farkına vardım desem :D.Ha bide kolu ileri ittirince arkaya su sıkıyo :p....

nejatb
20/04/2007, 05:09
arka silecek olayı klas bir ozelliktir, fark edince acayip sevinmistim. aslan punto dedim, puntiş'te çok güzel bir tanımlama bu arada.

millet audi a3 te var diye hava atıyordu, gercekten punto'ya yakısmıs.

GaladrieL
20/04/2007, 08:52
Bu arka silecek mevzusundan sonra bilinç altıma puntişim hakkında garip hayaller yerleşmiş herhalde..Bu kanıya varmamın sebebi dün gece gördüğüm rüya.. Şöyleydi;

Bolu' ya gitmek üzere toparlanıyorum, yanımda iki arkadaşım var, ikisini de sıkı sıkı tembihliyorum önce "arabamda sigara içmek, yemek yemek, içecek içmek kesinlikle yasaktır :) Gerekirse 10 defa mola veririm, ama bunları yapmak yok..Hiaa bide edebinizle oturun, her tarafta ayak izi görmiyim sakınn :angryrazz: " Her neyse bu uyarı devamında yolculuk başlıyo, birden karanlık ve geniş yolda araba kullanıyorum..Bu arada arabamın rengi beyazmış, ne alaka bilmiyorum... Birden rengin beyaz oluşunu farkedip "hay Allah beyazda kalmış" gibi saçma bişi düşünüyorum ve elim ön konsoldaki (buraya dikkat :) ) "COLOUR CHANGE" düğmesine gidiyo... Üzerinde sadece küçücük yazısı olan bir düğme, hatta şöyle tarif ediyim city nin yanındaki o imiş... Neyse basıyorummm veee arabam kırmızı oluyor..Bidaha basıyorum siyah oluyor.. Hay Yarabbim kafayı yedim GP'm le... Diyorum ki "neyse siyah kalsın da Bolu'ya varınca kırmızıya dönerim" ...........

İşte böyle manyak bi rüya gördüm.. Bikaç gündür konuşuyoruz ya burda puntişlerde daha neler var falan diye.. Sanırım ordan etkilendim ya da galiba gece çok soğukmuş ve üstüm açık kalmış uyurken :afro:

anvil
20/04/2007, 09:27
hehe bence de üstün açık kalmış :D bendemi böyle olacam acep

@keops deneme yanılma yöntemiyle öğreniyon boşver hehe.

GaladrieL
20/04/2007, 09:46
ya arabayla ilgili bişeyi rüyada görmek normal bence... ama bu renk olayı ve rengin bir tuşla değişmesi falan bi miktar garip hakkaten, bende sabah endişe duydum halimden..

ABNEW
20/04/2007, 15:54
Fiat a söyleyelimde eklesinler bunu donanım olarak, bukalemun paketi:D

GaladrieL
20/04/2007, 15:57
puhahahhaaaa :) :) :) :)

Tam şov olurdu Arda

KeOpS
20/04/2007, 19:01
anvil mersinde nerdesın sen ?

troublesetter
21/04/2007, 12:21
valla kemer takmayı öğrettiği doğru
o delirtici sesi duymaktansa takmayı tercih ediyom

anvil
21/04/2007, 12:24

mezitli

microab
21/04/2007, 13:37

Konu ile alakasız mesajları özelden yazışarak hallediniz...

nasrettinhoca
22/04/2007, 11:19
https://img402.imageshack.us/img402/3527/fedfgdgi8.jpg

gızem dayanamadım ama soylıycem :D
en guzel benım kızım :D:D:D

Ben bu kızım olayını anlamadım...gp lerin rengine göre mi veriliyor bu kız erkek olayı...Hangi gp ler erkek hangileri kız?...Yoksa gp lerin tamamı kız mı?:icon_smile:

Linos
22/04/2007, 11:37
Ben bu kızım olayını anlamadım...gp lerin rengine göre mi veriliyor bu kız erkek olayı...Hangi gp ler erkek hangileri kız?...Yoksa gp lerin tamamı kız mı?:icon_smile:

Yolda gezinenlere (kıvıran) kız, farlarının dikine düm-düz gidenlere erkek diyoruz! :D :D :D

Qubee
22/04/2007, 12:49
benimkisi kırmızı gömlekle kro kro geziyo yollarda mesela :evillol:

KeOpS
22/04/2007, 20:48
cok esprılısınız ya:D
ben puntoma kızım dıyorum hepsı bu ..

dejavu
22/04/2007, 21:36
benim ki de mavi... bende mavişim diyim bari.... :))))))))))))))))))

yücesoy
22/04/2007, 22:08
galadriel kardeşim bu özelliği bende bilmiyodum ayrıca motor içine canlı bi hayvan girdiğinde araç otomatik olarak yakıtı kesiyo o canlı çıktıktan sonra yeniden otomatik açıyo.emniyet kemerine gelince senin araba 5 kapı galiba 3 kapılarda daha zor oluyo ben sesi serviste bilgisayara bağlayıp kapattırdım.araban hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah

anvil
23/04/2007, 12:01
ben de karam diyim bari :D

GaladrieL
23/04/2007, 18:03
galadriel kardeşim bu özelliği bende bilmiyodum ayrıca motor içine canlı bi hayvan girdiğinde araç otomatik olarak yakıtı kesiyo o canlı çıktıktan sonra yeniden otomatik açıyo.emniyet kemerine gelince senin araba 5 kapı galiba 3 kapılarda daha zor oluyo ben sesi serviste bilgisayara bağlayıp kapattırdım.araban hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah

teşekkür ederim güzel temenniler için ...

KeOpS
24/04/2007, 12:40
isteyen ıstedıgını desın arkadaslar kendı bılecegınız bısey :D

THuNDeRCoP
11/07/2008, 22:02
Arkadaşlar ben de yağmur sensoru olmadığını zannediyorum aracım Multijet Dynamic 1.3 16V 90Bg. 2006 model gp yalnız araba yagmurlu gunlerde yada ıslak oldugunda arka cam gerı gerı gıderken otomatık olarak calısmaya baslıyor. Boyle bı durumla karsılasan varmı yoksa bende sensor varda benım haberımmı yok :S

zaferkaplan
11/07/2008, 22:06
yağmurlu havada sileceği çalıştırdığında arabaytı geri vitese takınca arka silecek otomatik çalışıyo geri vitesten çıkarınca tekrar duruyo yani bu yağmur sensörü değil sadace akıllı gp...

THuNDeRCoP
11/07/2008, 22:07
:D akıllı gp de ben daha once boyle bır sıstem gormeyınce sasırdım bu bı ozellık olarak sunuluyormukı ?

zaferkaplan
11/07/2008, 22:14
bu bütün gp lerde standart bi özellik bende ilk başıma geldiğinde çok şaşırmıştım

dmRy
11/07/2008, 22:15
Bu standart olmalı. Benimkinde de var :D Yağmur sensörleri yurtiçi GP'lerde yok.

kukart
11/07/2008, 22:46
bende ilk aldığımda önde torpidonun önünde bulunan yuvarlak cismi yağmur sensoru sanmıştım klimayla ilgiliymiş

belki bunuda bilmessin belkide biliyosun...
araç hızlandıkça motor sesi yükseldikce teybin sesi otomatik artıyor , tersinde azalıyor gaza köklen giderken farkedersin...

anvil
11/07/2008, 23:36
daha önceden hepsi tartışılmıştı. mesela konu başlığı ;

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/2187-geri-vites-ve-arka-silecek.html

dmRy
11/07/2008, 23:37
araç hızlandıkça motor sesi yükseldikce teybin sesi otomatik artıyor , tersinde azalıyor gaza köklen giderken farkedersin...

tabi bunu teyp üzerindeki bir ayarla (şu an fonk. adını hatırlamıyorum, kitapçığa bakabilirsiniz) aktif etmeniz gerekiyor. Sonra kukart'ın dediği işlev gerçekleşiyor.

Linos
12/07/2008, 06:49
Arkadaşlar ben de yağmur sensoru olmadığını zannediyorum aracım Multijet Dynamic 1.3 16V 90Bg. 2006 model gp yalnız araba yagmurlu gunlerde yada ıslak oldugunda arka cam gerı gerı gıderken otomatık olarak calısmaya baslıyor. Boyle bı durumla karsılasan varmı yoksa bende sensor varda benım haberımmı yok :S

Başlığın ve cevap mesajları, bu başlığa taşınmıştır! Buradan devam edebiliriz... ;)

thrust
23/09/2008, 23:58
bende ilk aldığımda önde torpidonun önünde bulunan yuvarlak cismi yağmur sensoru sanmıştım klimayla ilgiliymiş

belki bunuda bilmessin belkide biliyosun...

aynı zamanda silecekler en düşük ayarda çalışırken hızlandıkça silme aralığı kısalıyor. örneğin 50 km/sa hızla giderken 5 sn de 1 siliyorsa 100 km/sa hızla giderken 2 sn de 1 siliyor.

mustafaf
24/09/2008, 07:20
bende gecen gun bununla alakalı bıse fark ettım.hava yagmuurluydu aracıma bındım, calıstırdım.on cama bırıkmıs olan suları temızlemek ıcın on sıleceklerı manuel olarak calıstırdım ıkı kere.bı baktım ben on sıleceklerı her calıstırdıgımda arkadakılerde calısıyor.arabayı bıraz hareket ettırdım durdum ve tekrar denedım bu sefer olmadı.sonra arabayı stop ettım.arabadan cıktım kapıları kılıtledım.sonra tekrar bındım :D yıne aynı sekılde sadece on sıleceklerı calııstırmama ragmen her calıstırısıma karsılık arkadakılerde calıstı.gerı vıtes olayını denememıstım.onuda bı denemek lazım :)

anvil
24/09/2008, 09:35
araba geri viteste olmasın mustafa. :)

Buremir
24/09/2008, 20:04
ses diyorum, gelemedi tam diyorum, hafiften bir saraka söz konusuydu ya hani :p

bizim iyiliğimiz için yapıyo onu ama.. benim puntişim sayesinde bende dahil birçok insan emniyet kemeri takmaya alıştı resmen..şimdi başkasının arabasına sağ koltuğa otursam bile direkt elim kemere gidiyor.. çok akıllı maşallah puntişler yiaa :icon_smile_wink:
valla gizem ben arabasını bu kadar seven ve şımarten tek kişi benim zannediyordum bu güne kadar maşallah bu ne sevgi yahu kazasız belasız güzel günler dilerim puntişinizlee

mustafaf
25/09/2008, 07:44
araba geri viteste olmasın mustafa. :)

yok yok abı kesınlıkle bosta ve araba calısırken oluyor bu dedıgım.dedım ya ıkı kere denedım :)

femoli
25/09/2008, 08:10
yok yok abı kesınlıkle bosta ve araba calısırken oluyor bu dedıgım.dedım ya ıkı kere denedım :)

Mustafa senin aracın IQ su baya yüksek o zman :D Her halukarda çalışıyor sana yardımcı oluyor :D