PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5K DYNAMIC Start & Stop 1.3 MULTIJET 75HP

ertem48
21/11/2010, 10:33
HERKESE SELAMLAR.UZUN SÜREDİR HAYALİNİ KURDUĞUM PUNTO EVO 'MUN SİPARİŞİNİ YARIN VERİYORUM.YALNIZ AKLIMDA UFAK TEFEK SORULAR VAR BUNLARI BURADA SİZİNLE PAYLAŞIP YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM MODEL DYNAMIC Start & Stop 1.3 MULTIJET 75HP OLANIDIR.AYRICA SAFETY PLUS KIT OPSİYONUNUDA DÜŞÜNÜYORUM.FAKAT START STOP VE HİLLHOLDER SİSTEMLERİNİN BİRBİRLERİ İLE ÇAKIŞTIĞINI DUYDUM.BANA MANTIKSIZ GELDİ SONUÇTA EĞİMLİ BİR YOLDA START STOP DEVREYE GİRMİŞ OLSUN KALKIŞ YAPMAK İÇİN DEBRİYAJA BASTIĞIMIZ ANDA ARAÇ ÇALIŞACAK VE HİLLHOLDER ÖZELLİĞİDE DEVREYE GİRECEKTİR ,YANLIŞMI DÜŞÜNÜYORUM ACABA ???TEST ARACINDA MOTORU ÇOK FAZLA ISITMAMIZA RAĞMEN START STOP ÖZELLİĞİNİ DEVREYE SOKAMADIK ,ACABA BU ÖZELLİĞİN AKTİF OLABİLMESİ İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR NELERDİR ?ÖRNEĞİN MOTOR ISINMASI ,SÜRE GİBİ ÖZELLİKLER HARİCİ EMNİYET KEMERİNİN TAKILI OLMASI KLİMANIN DÜŞÜK SEVİYEDE ÇALIŞMASI GİBİ ŞEYLERİN YAPILMASI GEREKTİĞİ SÖYLENDİ .AYRICA ARAÇ HAREKET HALİNDE İKEN BU SİSTEM DEVREYE GİRMİYOR DEĞİLMİ ??YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARIMA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...

ykaya1983
21/11/2010, 10:39
Valla bugün vw sitesinde polonun 41000 tl ye kadar olan fiyatlarına bakınca iyi ki fıat punto gibi bir araç üretmiş diyorum.Gerçekten araca bindiğiniz anda çevrede çok dikkat çeken bir tasarımı var

onurtuna
23/11/2010, 12:13
açıkçası sart stop çok gereksız bırsey bence onu tavsıye etmem bende en dolusunu aldım ama sart stop ıstemedım aksama kadar ısıklardamı beklıyoz stop etsın kı ben gerektıgı yerde stop edıcem dıyemıyorum zaten yakmıyo calıssın dursun :)

Du Hast
23/11/2010, 18:49
bencede start stop opsiyonunu almayın derim :)
forumda start stop olan araçların hill holderın çalışmasını engellediğini falan söylüyorlardı

monster_89
23/11/2010, 19:20
benim arkadaşım da star stop lu multijet aldı, araçta sürekli motor uyarı lambası yanıyor, star stop devre dışı uyarısı gözüküyor. servis şuan için çözüm bulamadı, yazılımla sıfırladıkça 2-3 gün içerisinde aynı sorun çıkıyor. çok kişiden de bu sistem hakkında sorunlar okuyoruz. bu sistemin kronik sorunları henüz giderilmiş değil açıkçası..

samoslu
25/11/2010, 15:55
Bi sisteme ne kadar elektronik şey eklersen o kadar sorun olur. Hayatta her şeyde bu böyledir. En sorunsuzu en basit sistem bence.

LeoN48
25/11/2010, 16:03
Hillholder devredışı kalıyor start stop varlığında, Auto Show kasımda da özellikle belirtilmişti.

pgs
25/11/2010, 17:57
Yaklaşık 4 aydır S&S Evo (benzinli-dualogic) kullanıyorum. Start stop sistemiyle ilgili bir şikayetim olmadı şimdiye kadar. Ancak yakıt tüketimini azalttığını birebir test ettim. İstanbul trafiğinde gerçekten işe yarıyor. Hillholder motor stop ettiğinde devreden çıkıyor. Diyelim ki yokuş yukarı durmak zorunda kaldınız ve S&S devreye girerek motor stop etti. Aracın geriye kaçmasını önlemek için vitese ufak bir dokunuş yapıyosunuz (dualogicte) ve araç çalışıyor tabi hillholder da devreye giriyor. Yani araç stop haldeyken ayağınızı frenden çekerseniz araç yine çalışır ancak o ara geriye de kaçar. Sonuçta S&S ile hillholder sistemi çakışmıyor arkadaşlar. S&S sisteminin devreye girmesi için ise birkaç koşul var. Aküye fazla yüklenildiği zaman (arka cam ısıtması açıksa mesela) veya araç tam ısınmadığı zaman sistem kendi kendine devre dışı kalıyor. Ayrıca çok kullanmam diyorsanız kendiniz de sistemi kapatabilirsiniz.

ertem48
25/11/2010, 20:44
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için.uzun uğraşlarım sonucu bugün genel müdürlük ve fabrikadan olumlu cevap aldım.bayi bana özel üretim olduğu için üretim ve fiyat garantisi veremiyordu 2 ay sonrasına.bugün bunun onayını aldık yarın saat 9 gibi bayiden siparişi onaylıyacağım.yardımlarınız için teşekkürler.